Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

Niemowle w domu.. Jak sobie poradzić?

12 sie 2010, 12:58

Kochane,

Znacie może jakąś fajną stronę WWW, książkę, gdzie będzie opisane wszystko to, jak postępować z takim maleństwem?
To moja pierwsza ciąża, chciałabym przygotować się jak najprecyzyjniej. Będę oczywiśćie korzystać z dobrych rad mamy i teściowej :ico_puknij: , ale wiecie o tym doskonale, że teraz wszystko poszło do przodu ... :-)

lilo

12 sie 2010, 13:09

spadlamznieba, ja polecam dobrą literaturę fachową (książki, prasa), szkołę rodzenia i nasze forum :ico_oczko:
Z książek polecam serię Heidi Murkoff, Arlene Eisenberg, Sandee Hathaway B.S.N. - "W oczekiwaniu na dziecko", "Pierwszy rok życia dziecka" itd. oraz nieśmiertelny Benjamin Spock "Dziecko".

Uprzedzam że strony www podajemy tylko na PW :ico_sorki:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

12 sie 2010, 13:29

Będę oczywiśćie korzystać z dobrych rad mamy i teściowej
czy one inaczej pielegnowaly swoje dzieci :ico_haha_01: bo wychowywac bedziesz razem z mezem :ico_oczko: a to juz inna bajka :ico_oczko: kliknij w google nazwe niemowle ,male dziecko i zobaczysz ile sie tego pojawi :ico_haha_01: poza tym sa ksiazki w ksiegarniach ,ty masz wiecej mozliwosci dowiedzenia sie dzisiaj niz twoja mama i tesciowa wtedy :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

12 sie 2010, 19:01

Dzięki :)

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

18 sie 2010, 21:37

polecam książkę Zawitkowskieco "Co nieco o rozwoju dziecka"

moda
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 20 sie 2010, 11:13

20 sie 2010, 11:30

W google wpisz niemowlę artykuły i wybierz to co Ciebie interesuje dodatkowo poczytaj o książkach i ich recenzje w tym temacie.

Awatar użytkownika
Gwona
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 29 sie 2010, 19:23

30 sie 2010, 12:03

GABI Dziękuję,również pzdr. Tak przy okazji mamy takie samo imię :-) .

NICOLA_1985

30 sie 2010, 18:02

hej
ja radzę rady mamy i teściowej raczej z przymrużeniem oka traktowac :ico_oczko: a bardziej zagłębic sie w literature fachową czyt. czasopisma, ksiązki i internet np. nasze forum :-D
jak ja słysze nie raz rady mamy albo teściowej to aż mi się gorąco robic i mam ochote zrobic im kuku :wpale: :ico_oczko: więc wierz mi - nie zawsze ich rady są adekwatne do naszych czasów :ico_oczko:
ja gdybym mogła cofnąc czas to bym wyrzuciła moich rodziców z domu jak siedzieli u mnie codziennie jak urodziłam pierwszą córkę i cały czas tylko "dobrze radzili", na każdym kroku wrzucali swoje trzy grosze... dzięki nim karmiłam córkę piersią tylko 4 miesiące bo jeździli po mnie ze ma przezemnie kolki i ze ja ja krzywdze :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: a kolki miała z mojego stresu ktory był wywołany ich ciągłym ślęczeniem nademna i sprawdzaniem czy czegos nie robię źle...
powiem Ci tak : babcie powinny miec wstęp do swoich wnuków tylko na chwilke jak przyjda na kawę a później sajo nara i broń boże nie zwierzaj sie że masz z czymś problem... jak by co świetnie sobie radzisz :ico_oczko: a jak masz jakiś dylemat to pisz do nas :-D jajuż tego się nauczyłam.. szkoda tylko ze dopiero przy drugim dziecku.. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

31 sie 2010, 22:20

Polecam gazetę "mam dziecko" oraz nawet w biedronce można dostać encyklopedię z pierwszego roku życia dziecka. :-) No i wiadomo forum jest chyba najcenniejszym źródłem, bo możesz tu znaleść różne, najprzeróżniejsze specyfikacje dotyczące dziecka w każdym wieku. I nawet jeśli o coś zapytasz którąś z nas to z chęcią odpiszemy.

[ Dodano: 2010-08-31, 22:24 ]
NICOLA_1985, kochana masz rację z tymi babciami. Powinni Ci przyznać "laur konsumenta babć".
Również przestrzegam przed zbytnim wylewaniem się przed babciami, że się czegoś nie wie.

NICOLA_1985

31 sie 2010, 23:08

zaczarowana, no niestety ja się musiałam uczyc na własnych błędach przez co ucierpiała tylko na tym moja córcia.. a synek teraz kożysta z tego że mama zmądrzała i nie daje już sobie na głowe babciom wchodzic... :ico_oczko: ale Wy korzystajac z moich rad które mam z mojego doświadczenia możecie tego uniknąc :-) a ja się cieszę jesli mogę którejś z Was pomóc :-)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość