katke
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3258
Rejestracja: 14 sty 2009, 02:47

Drugi porod cc czy sn ???

02 wrz 2010, 16:41

Witam.
Dziewczyny bardzo prosze Was o opinie, bo jestem troszke rozdarta, a czas powli mnie goni....
Pierwsza ciaza w listopadzie 2008 roku zakoczyla sie cc, poniewaz nie bylo postepu w akcji porodowej, mala zaczynala miec problemy z tętnem, a ja zwatpilam w to ze dam rade :ico_placzek: , mialam porod wywolywany, ze wzgledu na wysokie cisnienie.
moze by sie wszytsko inaczej potoczylo gdyby pielegniarka, ktora mnie przyjela do szpitala, nie powiedziala na wstepie, ze nie urodze naturalnie, bo mam za duzy brzuch, a ja jestem niska, i dziecko pewnie jest wieeelkie.... A teraz czeka mnie drugi porod, niby na dzien dzisiejszy blizna jest ok, mam do wyboru albo cc albo sn. Lekarka bedzie na nastepnej wizycie ze mna to omawiala, a ja dalej nie zdecydowana, czy isc pod noz i z gorki, czy jednak probowac sn, boje sie ze peknie mi blizna po cc albo ze bedzie jak z Asia, ze po 30 h i tak beda ciąć. Co Wy byscie zrobily na moim miejscu???

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

02 wrz 2010, 16:44

katke, ja nie bylam w takiej sytuacji ale sa dziewczyny tu na forum nawet ktore po cc rodzily naturalnie...lepiej...kolezanka z naszego sierpniowego watku po cc juz teraz urodzila sn...z tego co wiem wiec jak dzidzia nie jest za duza to pewnie mozesz normalnie rodzic bez obaw

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

02 wrz 2010, 17:31

ja bym wybrała sn choć zrozumiałe,ze się boisz.Ja oba porody miałam sn i modliłam się w duchu żeby mnie nie cięli.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

02 wrz 2010, 17:58

Może poczekaj na rozmowe z ta pielegniarką, może Ci coś doradzi. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

02 wrz 2010, 18:05

katke ja bym się od razu na cc nie nastawiała,można przy drugim porodzie rodzić sn,decyzja i tak należy do ciebie,blizna raczej nie powinna pęknąć,porozmawiaj o tym z lekarką czy może pęknąć,ja bym jednak próbowała rodzić sn :ico_sorki:

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

02 wrz 2010, 19:01

Jestem w takiej samej sytuacji, w styczniu 2009 miałam cesarkę, bo podczas porodu małemu zaczęło zanikać tętno i po przebiciu pęcherza wypłynęły zielone wody płodowe. Także robili mi cesarkę w trybie pilnym, w ciągu 10 minut byłam na stole. I też miałam poród wywoływany, bi już byłam po terminie.

Teraz zamierzam rodzić naturalnie. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie, bo mój gin od razu mi zapowiedział, że jak dziecko będzie miało około 4 kg, to on zaleca mi cesarkę. Także mam nadzieję, że dzidzia nie urośnie za bardzo.

Każda z nas musi podjąć decyzję sama po konsultacji ze swoim ginem. Zawsze możesz też próbować sn, a razie braku postępu akcji porodowej zdecydować się na cc.

pysia29
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:40

02 wrz 2010, 19:43

Jakby tak czesto blizna pękała to nie zalecali by przecież rodizn naturalnie po cesarce.Przeciez się nawet mówi że jak jest waska miednica to ma się cesarkę cały czas a jak zle ułozone to juz nie

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

02 wrz 2010, 20:23

Ja właśnie z powodu wąskiej miednicy miałam 2 cc. Bardzo chciałam rodzić naturalnie.
Ja konsultowałam się natomiast z lekarzem, jak szybko po pierwszej cc mogą zajść w kolejną ciążę. Bałam się popękania wewnętrznych szwów.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Drugi porod cc czy sn ???

02 wrz 2010, 21:35

poniewaz nie bylo postepu w akcji porodowej
a z jakiej przyczyny nie miałaś postępu akcji porodowej?

Ja również miałam cc, miałam wywoływany poród ale nic mnie nie ruszyło i ostatecznie zakończyło się cc. Przy wypisie mam zapisane że kolejna ciąża też ma się zakończyć cc, a ty co masz na wypisie?

Jeżeli w przyszłości byłoby dziecko to chciałabym cc, ja osobiście jestem zadowolona. Nie miałam żadnych problemów, bardzo szybko doszłam do siebie, blizna nie widoczna

katke
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3258
Rejestracja: 14 sty 2009, 02:47

02 wrz 2010, 21:48

moni26, mialam za duze przerwy miedzy skurczami, mala jak parlam to schodzila troszke w dol, a pozniej znowu wracala do gory.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość