MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

TWOJ STYL, JAKI STYL?

29 mar 2007, 10:18

zastanawiam sie jakim stylem kierujecie sie w aranzacji wnetrz...
czy jest to styl nowoczesny, czy moze egzotyczny, zaczerpniety z krajow afrykanskich czy kraju Kwitnacej Wisni...
mi marzy sie kuchnia w stylu nowoczesnym... duzo metalowych elementow, natomiast salon w stylu afrykanskim...drewniane maski...egzotyczne rosliny...stylowe lampy...
piszcie :ico_oczko:

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

29 mar 2007, 18:03

Mi nie podoba się styl nowoczesny...ja uwielbiam antyki...wszystko co stare i z duszą :ico_haha_02:
Jeżeli w przyszłości będziemy mieli własny dom...to będzie on urządzony w starym stylu...będzie duzo drewna...ciemny brąz ...na szczęście oboje z mężem taki styl preferujemy więc nie będzie problemu :ico_oczko:

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

30 mar 2007, 07:48

maggie, przynajmniej ty z mezem masz taki sam gust...
u mnie niestety pod tym wzgledem jest problem...bo ja lubie drewno...(meble, ozdoby-drewniane slonie,kufry,maski afrykanskie,lampy) a moj maz gustuje w stylu nowoczesnym...
przy dekoracji domu wymieszamy oba style( oczywiscie ja pomalutku postawie i tak na swoje :ico_oczko: ) )
nie wyobrazam sobie zimnego metalu w salonie czy sypialni...wg. mnie mieszkanie powinno byc przytulne i rodzinne...

Awatar użytkownika
Dora1
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1045
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59

30 mar 2007, 08:39

To ja tez podobnie jak Wy lubie stare przedmioty ,komody ,szafy ,szafeczki itd,cos ,co jak pisze Meggie ma swoja dusze ,przeszłość ,historię :ico_haha_02: :ico_haha_02: Marzy mnie sie cos takiego,oj marzy.Tylko ja lubie jasne pomieszczenia ,gdzie zagladałoby słońce i byłoby tak wesoło,promiennie.Ale na razie to tylko marzenia ,które mam nadzieję ,że sie kiedyś spełnią :ico_oczko: :-)

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

30 mar 2007, 11:25

Dora na pewno sie spelnia :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
jasma
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 274
Rejestracja: 07 mar 2007, 10:07

30 mar 2007, 12:31

Ja nowe mieszkanie urządziłam w stylu raczej nowoczesnym - tzn. nowe meble :ico_oczko: ale raczej drewno, a nie stal itp...proste, jasne, funkcjonalne i niedrogie (bo to był podtswowy problem :ico_noniewiem: ), czyli akurat u nas zawsze wyprawy po meble kończyły sie w BRW (BlackRed White) i wsumie wszystko mamy z tej firmy.
Jakos nie pasowałyby mi antyki w nowym bloku i nowym mieszkaniu - dom to co innego.
ale za to Naszą stara (ponad 100 letnią :ico_oczko: ) drewnianą chatę z bali , którą wciąż wykańczamy staramy się urządzić w stylu "wiejskim" i nie ładowac tam nowych mebli itp, sciany i podłogi zostawiając drewniane - szerokie, surowe dechy itp, podłoga bejcowana itp, piec kaflowy juz stoi, będzie kominek, belki podsufitowe zachowane, okienniece w starych drewnianych oknach pomalowane własnoręcznie na typowe podlaskie biało-nieb kolory i wzory :ico_oczko: i nawet typowe podlaskie "narożniki" nabijane na 4 rogach chałupy sama odrestaurowałam, pomalowałam i przybilismy, co jest rzadkością nawet we wsi u "tubylców" :ico_oczko: , którzy np. wymieniają okna na plastiki a piękne chaty z bala obijaja sidingiem - wrrrrrrrrrrr. Marzą mi się oryginalne wiejskie, stare meble, np. kredens, jakas wielka szafa drewniana itp, ale niestey o to ciężko a stylizowane sa kodszmarnie drogie......zobaczymy. Jednak np. w łazience płytki połozyliśmy ze wzgledów oczywistych :ico_oczko: , ale sufit został drewniany z belkami, drzwi drewniane itp.
Dla mnie styl musi pasować do wnętrza i tym sie kieruje, bo np. wiejski kredens na 10 piętrze w bloku w W-wie zupełnie mi nie pasuje, choc w chacie mi się juz bardzo podoba :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Dora1
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1045
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59

30 mar 2007, 14:12

mal pisze:Dora na pewno sie spelnia :ico_haha_01:
:588: :588:
Och Jasmuś ,aż Ci pozazdrosciłam-piękne musi być ten domek ,oj piękny :-) :-) TEŻ BARDZO LUBIĘ BRW :ico_oczko:

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

30 mar 2007, 18:24

Dora1 pisze:Tylko ja lubie jasne pomieszczenia ,gdzie zagladałoby słońce i byłoby tak wesoło,promiennie

czyli musiałyby być duże okna...oj ja też tak lubię. Tu gdzie teraz mieszkam sa duze okna, dużo światła wpada.
W domciu musi być jasno, bo światło dodaje uśmiechu na bużce :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
jasma
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 274
Rejestracja: 07 mar 2007, 10:07

31 mar 2007, 16:12

Dora1 pisze:
mal pisze:Dora na pewno sie spelnia :ico_haha_01:
:588: :588:
Och Jasmuś ,aż Ci pozazdrosciłam-piękne musi być ten domek ,oj piękny :-) :-) TEŻ BARDZO LUBIĘ BRW :ico_oczko:

Dzięki dora. Może w wolnej chwili wkleję zdjęcia i się "pochwalę" -kiedys były na straym TT, ale chyba tym jescze poprzednim od poprzedniego :ico_haha_02: ) , choć w chatce jeszcze masa roboty ale z zewnątrz jakos tam wygląda :-) :-)

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

02 kwie 2007, 08:13

jasma, ale musi byc ten twoj domek przepiekny... i taki z charakterem... niepowtarzalny...
sama bym chciala miec cos takiego... oryginalnego...co przypominaloby mi wakacje spedzane u babci na wsi, jak jeszcze bylam malutka dziewczynka... naprawde twoj domek musi byc uroczy... czekamy na zdjecia z niecierpliwoscia...

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość