Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

24 kwie 2007, 19:39

No u mojej Jagusi tyle spokoju było i od wczoraj też - na buźce krostki wyszły. A nic nowego nie wprowadzałam do swojej diety (karmię piersią) :ico_noniewiem: Może to faktycznie alergia wziewna ją bierze (oby nie!!!) tym bardziej, że my na wsi mieszkamy... Jejuś...mam nadzieję, że to szybko minie...
A co do kremów - na prawdę polecam wam exomegę. Gdy u Jagusi wykryto, ze to jednak azs miała skórę w naprawdę opłakanym stanie a dzięki temu kremowi (bo żadnych leków nie brała) szybko się wszystko zagoiło. Nawet teraz - niby krostki wyszły na buźce, ale skóra się nie przesuszyła w ogóle. Polecam wam. Jest nietani, bo kosztuje ok. 70 z ł (za 200 ml), ale wart jest tej ceny...

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

24 kwie 2007, 20:54

no i jest go sporo jak na tą cenę, ja sprawdzałam że protopik to tubka 30g za 120 zł i dla dorosłego kuracja tym specyfikiem na całe ciało to nawet 2 tys zł. :ico_szoking: no ale ponoć zastępuje sterydy i jest bezpieczny

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

24 kwie 2007, 23:24

Dziewczyny nie chcę wam tu namieszać i wiem że dieta to jest najważniejsze ale myslę, że taka dieta w której w 100% wyeliminujesz produkt uczulający nie jest dobra (słowa dr alergolog- zgadzam się z nimi) bo organizm nigdy się do nich nie przyzwyczai. Chodzi mi o to, że jeżeli dziecko uczulone jest na białka mleka to jak raz- dwa razy na tydzień zje cistko w składzie którego jest mleko albo serwatka w proszku to nic sie nie stanie. Powiem Wam tyle. My prze 3 miesiące jak Kuba był mniejszy byliśmy na diecie jeden deserek i jedna zupka. Po zaprzestaniu tej diety - tzn po powolnym wprowadzaniu nowych produktów Kuba reagował na wszystko - nawet na chleb i znowu byla dieta . W pewnym momencie (Kuba miał 14miesięcy) dr powiedziała nam żebyśmy zfolgowali z dietą i nie zwracali uwagi na takie małe zmiany (np tylko na zgięciach kolan) i wiecie co:) Przez miesiąc czasu Kuba miał ciągle czerwone place na zgięciach kolan ale że dawaliśmy mu niepewne produkty w miarę zadko to te amiany sie nie rozszezałi i po pewnym czasie zniknęły. Myślę że jeżeli ciągle byśmy utrzymywali taką drastyczną diete to nigdy bu Kuba nie wyszedł z tego uczulenia bo organizm wtedy nie ma szans na przyzwyczajenie się do alergenu i przestanie traktowania go jako wroga

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

25 kwie 2007, 08:00

Ola zgadzam sie z tobą, my tak mieliśmy z mlekiem ale latem kiedy wszyscy jedli lody mała równiez je dostawała i tak przyzwyczaiła się do nabiału. ntomiastta dermatolog u której byłam teraz twierdzi że w diecie nie ograniczać ale całkiem wyeliminować składnik ( u nas kakao) bo inaczej doporowadzimy dziecko do astmy. kazdy lekarz gada co innego i to jest najgorsze :ico_zly: . Poza tym nie interesowało jej nawet jakich leków teraz używam. przepisała swoją receptę i koniec. Czasami myślę że oni mają nieły interes w przepisywaniu tych drogich leków. Dziewczyny przypomnijcie mi czym wy nawilżacie skórę u dzieci, i jakie są przybliżone ceny??? Mi kiedyś polecono epikrem- kosztuje ok 8 zł, śmierdzi jak pasta do podłogi i pisze że jest do suchych miejsc takich jak pięty, ręce, łokcie i nic na temat AZS, ale smaruje dziecko juz drugi dzień i musze powiedzieć że jest skutecznyi skóra jest juz ładniejsza. macie też wypróbowane tanie specyfiki kórych można używać do nawilżania skóry? Ponoć bardzo dobrze działa na skórę owies, czyli kapiel w płatkch owsianych.

Awatar użytkownika
gaja23
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:44

25 kwie 2007, 08:12

Też jestem ciekawa tańszych specyfików bo te ceny o których tu piszecie mnie przerażają :ico_szoking: Matko nie mogłabym sobie pozwolic na taki wydatek, zwłaszcza że Olcia zuzywa tybkę 30 g w 1,5 tygodnia czyli 3 tubki w m-cu i teraz jakbym miała kupic ten drogi kremik to bym padła - cała moja marna wypłata na krem :ico_szoking:
Teraz musze jej emulsję kupic do kąpieli - wezmę dalej z Olillana bo jest bezzapachowa i w sumie kupuję seriami :-D

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

26 kwie 2007, 06:37

:-)
Witam
Przeglądając to forum czytając was moje drogie zrozumiałam że nie jestem sama...moja niunia ma już 5 lat 7 miesięcy i 10 dni od urodzenia stosowaliśmy kosmetyki z serii oilatum do kąpieli jak i do kremownia,do tej pory jeszcze nie byliśmy u alergologa ponieważ mamy ciocię peditrę dziecięcego która jest bardzo dobrym pediatrą,obecnie stosujemy do kąpieli płyn oilatum,mydełko z tej samej serii oraz bardzo dobry tłusty krem emolium krem specjalny:tubka 75 ml.kosztuje ok.18 zł.wystarcza mi na codzienne kremowanie na ok.2 tyg.jestem bardzo zadowolona tego kremu,naprawdę widzę efekty-poprawę na skórze mojej córci
Pozdrawiam wszystkie mamy które mają takie same problemy
:-)

JUSTAPL
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2007, 22:15

26 kwie 2007, 22:51

czy ktoś stosował elidel masc jest bardzo droga ponoc dobra mój synek ma niewielkie zmiany na policzkach i prawie cały czas jest czerwony :632:

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

27 kwie 2007, 07:44

ja niestety nie używałam, więc ci nie pomogę, a próbowałaś innych sposobów? :-) , ile twój synek ma lat i czym leczyłaś wcześniej?

Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

28 kwie 2007, 09:19

Dziewczyny, może wy mi coś doradzicie. Mój mały po każdej możliwej oliwce dostaje wysypki. Smarowałam go, jak był całkiem malutki ciekłą parafiną, ale musiałam odstawić, bo była bardzo tłusta i skóra nie mogła oddychać (z polecenia pediatry). Przez parę dni nie natłuszczałam niczym po kąpieli (do kąpieli stosuję mydełko Oilatum), ale skóra zrobiła się sucha, więc zaczęłam używać emulsji Oilatum do kąpieli, ale strasznie dużo jej idzie, a kosztuje nie mało :ico_wstydzioch:
Może znacie jakiś odpowiednik oliwki lub jakiś krem (maść), którym mogłabym go smarować po kąpieli.

paulina83 pisze:my myjemy małego w mydełku "Oilatum" po kapieli smarujemy go "Balneum Hermal Plus"


A czy Balneum Hermal Plus nie jest płynem do kąpieli? Tak przynajmniej jest napisane w ofertach internetowych aptek... czy można go stosować do smarowania skóry już po kąpieli?? Jeśli tak, to czy trzeba go jakoś rozcieńczać? Z góry dziękuję za rady!!!

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

28 kwie 2007, 12:30

Witam!

moja córa też miała uczulenie na oliwkę, zreszta została jej to do teraz, zaraz po oliwce jest cała wysypana. My zamiast oliwki używaliśmu krem Balneum Baby, jest go dośc sporo w okrągłym opakowaniu i aktualnie kosztuje jakieś 22 zł za 125g i jest dośc wydajny, Ostatnio kupiłam krem z serii emolium, ale jest równiez emulsja z tej serii i 400ml kosztuje ok 40 zł, więc wydaje mi się że korzysnie bo jest duzo tego balsamu i mozna go stosować już pow 1 m-ca życia.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość