doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

29 kwie 2007, 11:38

ale dlugi i wyczerpujacy opis, ale nie taki straszny... chociaz po perzeczytaniu plecy zaczely mnie mocniej bolec...

gratuluje

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

29 kwie 2007, 12:34

rybko przeciez to jest wuciskacz łez
ja nie moge płakac bo M sie ze mnie smieje
wspaniały opis

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

29 kwie 2007, 12:38

Racja...jakoś się zmęczyłam czytając o Twoim zmęczeniu...Ale optymistyczne zakończenie i od razu lżej człowiekowi.
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

29 kwie 2007, 15:26

:ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: dzieki. Opis dlugi i wyczerpujacy jak porod i zakonczony szczesliwie z lezka w oku - rowniez jak porod :-D

[ Dodano: 2007-04-29, 15:27 ]
no i napisalam o tym co sie dzialo po samym porodzie bo zawsze tego mi brakowalo w opisach,ktore czytalam - bylam ciekawa co bylo pozniej :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

29 kwie 2007, 20:07

Rybeczko, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: wzruszylam sie bardzo, ale bardzo bardzo Ci dziekuje za ten opis, bo poprawil mi humor i sprawil ze zapomnialam o tych opisach ktore byly pelne bolu i krytycznych chwil....

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

30 kwie 2007, 12:59

wisienka24, ciesz sie - bo to naprawde nic az tak strasznego :ico_brawa_01:

jaszczurka1
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 08 mar 2007, 17:53

30 kwie 2007, 14:47

Postanowiłam dodać mój opis porodu. Nastąpił on w sumie dość niespodziewanie bo tydzień pzed wyznaczonym terminem i nie do końca tak jak myślałam. Ale biorąc pod uwagę że jestem skończoną nerwuską i histeryczką to jestem z jego przebiegu zadowolona :ico_oczko:

Poród miał być 02.05.2007, więc na tydzień wcześniej lekarz umówił mnie na pierwsze kontrolne KTG. Przed udaniem się do kliniki postanowiłam wziąść prysznic. Wlazłam do wanny i w momencie gdy się po coś schyliłam usłyszałam taki delikatny trzask, jak pekający balonik :-D Niby wiedziałam co to oznacza, ale pojawiły się wątpliwości. Lekarz powiedził że mam tyle wód, że jak już odejdą to z niczym tego nie pomylę, a tu tyle co kot napłakał. No i co robić? :ico_szoking: Ale zanim wylazłam z łazienki to już się zaczeło na tyle sączyć że wątpliwości się rozwiały. Zadzwoniłam do kliniki i mówię, że miałam mieć KTG ale chyba im bonus przywiozę hehe
Położna do mnie żeby nie czekać, tylko wsiadać w samochód to mnie jeszcze zbadają, pomonitorują itd. mojego lekarza nie było ( był na wyjeździe, przecież jeszcze tydzień), ale spoko zdejmą dyżurnych też dobrych. No cóz trudno, przecież się teraz nie zakorkuję....
W klinice od razu zaprowadzili mnie i męża na porodówkę, bo po wstępnym wywiadzie na recepcji nikt nie miał wątpliwości że się zaczeło. Położna mnie na wszelki wypadek zbadała, no i wtedy jak popłyneło to aż salową wołali żeby podłogę starła :-D Przebrali mnie w koszulkę taką jednorazową co to później w śmietnik i po sprawie i podpieli do KTG. Po zbadaniu okazało się że mam 3 cm rozwarcia choć mnie dopiero zaczynało boleć i to tak jak na okres.
Ponieważ ja wiem do czego jestem zdolna w nerwach, a nie widziałam powodu męczyć ani siebie ani personelu poprosiłam o znieczulenie. Dostałam zgodnie z ustaleniem wcześniejszym zzo. Jestem z niego bardzo zadowolona, do 22 z groszami ( w klinice byłam o 19:30) miałam 10 cm rozwarcia a cały czas się czułam jak przy okresie.
No potem się zrobiło mniej przyjemnie bo przy koncu pierwszej fazy wstrzymano znieczulenie żeby nie było problemu ze skórczami partymi.
Więc zaczeły mnie boleć krzyże i dół brzucha. Ale jak skórczy partych nie bylo tak nie ma :ico_placzek: Okazało się że rozwarcie postępowało szybko, ale mały nie zszedł w kanał, główka przy badaniu była wyczuwalna ale za wysoko do porodu!! Co było robić czekamy. A mały nic. Podkręcili oksytocynę a ten dalej nic. Połozna znowu mnie zbadała i stwierdziła że maluch zamiast się wstawiać robi jakieś wygibasy i skręca w poprzek. Na sali była już lekarka więc z położną zasugerowały że spróbujemy poprzeć czasem to pomaga wstawić się odpowiednio dziecku. Zgodziłam się od ręki bo już mnie trochę skręcało z bólu. Ale co poparłam ;- ponoć dobrze;- i mały zjechał w dół to po skończonym skórczu wracał bachor w górę!!! no taki uparty :ico_zly:
W pewnym momencie spadło tętno dziecka ze 149 na 70 lekarka się przestraszyła, wstrzykneli mi jakieś świństwo do kroplówki i tętno się wyrównało, ale już nikt specjalnie nie chciał czekać. Zgodziłam się na cc i o 23:30 mały przyszedł na świat drąc się w niebogłosy i rzucając klam swojemu wcześniejszemu stanowi. I dobrze :-D
Wstawać mogłam po zejściu narkozy czyli o 10 rano dnia następnego byłam już po siusiu a po 12 i obejrzeniu mnie przez lekarza pozwolili mi samej wziąść prysznic.
Analizując mój stan stwierdzam że moje tępo wstawania i dochodzenia do siebie nie było wcale gorsze od tych dziewczyn które były po porodach naturalnych a w niektórych przypadkach i lepsze. Ja cesarkę zniosłam bardzo dobrze, a tym samym potwierdzam że każdy poród to sprawa indywidualna i nie wolno z góry przesądzać o pewnych sprawach ani krytykować takiego czy innego wyboru !!!!
Konradek jest zdrowym ślicznym dzieckiem, ja uniknełam godzinnych mąk ( od tego jest w końcu medycyna i lekarz) i już oboje jesteśmy w domku. Wyszłam po 2,5 dnia. Mały urodził się 25.04.2007 o 23:30 miał 3400g i 53dł. :ico_oczko:
I to tylu w temacie :-D

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

30 kwie 2007, 15:20

Jaszczurka1 GRATULACJE!!!! Bardzo sie ciesze ze wszystko poszlo tak sprawnie :ico_brawa_01: Z opisu wydaje mi sie jednak ze nie rodzilas w Polsce, czy sie myle??? Jesli nie, to napisz prosze gdzie (ja jestem ze Szwecji) :ico_haha_01:

jaszczurka1
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 08 mar 2007, 17:53

30 kwie 2007, 15:32

mama_zuzi1980 jak najbardziej w Polsce!!! choć nie ukrywam że była to klinika prywatna ale z umową z NFZ czyli ja płaciłam legalnie i na rachunek tylko za opiekę, tzn. to co w niejednym szpitalu miejskim trzeba dać w kieszeń, a klinika za poród dostanie zwrot z NFZ tak jak każdy szpital.
Nie da się ukryć że z opieki i wyboru kliniki jestem bardzo zadowolona. Jak ktoś chce skorzystać to polecam : Poliklinika w Białymstoku na ul. Zamenhofa (www.arciszewski.pl)

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

30 kwie 2007, 15:44

No nic tylko pogratulować!

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość