Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

04 kwie 2007, 21:17

Nie, nie chodzi mi o prywatne kliniki, ale macie rację, w części szpitali rzeczywiście bezprawnie pobierają opłatę za znieczulenie. Najgorzej, że nie wiadomo, jak sobie z czymś takim poradzić, dlatego chcę się skontaktować z tymi szpitalami, które biorę pod uwagę, jako miejsce porodu. A np. wałbrzyski czy świebodziki przyjmują pacjentów także funduszu i nie każą płacić za znieczulenie. Chcę się jeszcze dowiedzieć o wrocławki Brochów.
Najważniejsze, żeby czuć, że w każdej chwili można poprosić o znieczulenie, które wcześniej było zagwarantowane w ofercie.

Olla
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:09

05 kwie 2007, 12:55

Czesc dziewczyny!Chcialam WAm napisac o znieczuleniu zew.oponowym aby troszke was uspokic...co prawda jeszcze nie rodzilam ale wiem troszke na ten temat...a wiec nie musicie sie martwic ze moze was sparalizowac na skutek wklucia dokregoslupowego poniewaz rdzen kregowy ciagnie sie jedynie do pierwszego kregu ledzwiowego a wklucia robi sie ponizej tego kregu ( tam znajduje sie jedynie przestrzen zew.oponowa i podpajeczynowkowa) tak wiec jest to calkiem bezpieczne znieczulenie...no chyba ze jakis geniusz bedzie sie wkluwal wyzej ale w to nie wierze.Tak wiec kochane korzystajmy z dobrodziejstw medycyny! Ja na pewno skorzystam a to juz nie dlugo :-) POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

05 kwie 2007, 13:47

Olla, zgadzam się z Tobą, że znieczulenie jest bezpieczne, ale oczywiście wxzszystko w rękach lekarzy...wszystko moze sie zdarzyć :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

08 kwie 2007, 20:01

ja pierwszy miałam wywoływany,drugi nie...
pierwszy długi drugi krótki...
każdy bez znieczulenia...
oba bardzo bolesne...
najlepsza pomoc to ciepły prysznic lub kąpiel ...
i dla mnie ...obecność męża :ico_oczko:

arna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 10 kwie 2007, 14:14

10 kwie 2007, 15:14

:ico_buziaczki_big: cześć kobietki. miałam znieczulenie zzo kiedy rodziłam małą tzn. prawie 4 latka temu. i szczeże mówiąć tylko dziękować Bogu ż takie coś istnieje. moja mała była spora ważyła 4300 i miała 60cm długości. męczyła bym się w okropnych bólach dlatego że okazało się po fakcie że powinnam mieć cc, ale z tego względu że mała była już w kanale, trzeba było pchać ją do przodu. dzięki znieczuleniu poród zniosłam super, a i tzeba dodać nie bolało nic przy zszysiu naciętego krocza... teraz w sierpniu poraz drugi zostanę mamą i bardzo się boję że nie będzie możliwości znieczulenia, bo robią w moim szpitalu jakieś fochy... :ico_puknij: no cóż poczekamy, zobaczymy!!!!

Aga
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:16

10 kwie 2007, 15:29

Nie wiem jak to jest podczas naturalnego porodu ale wiem jak jest podczas CC. I od razu mówię ... OKROPNIE !! Chyba wolała bym żeby mnie uśpili na ten czas a to nie dlatego że słyszałam co mówią itp tylko dla tego że po znieczuleniu ZO czułam się koszmarnie. Trzęsłam się przez 3 godziny, byłam pół żywa, chciało mi się spać. Reakcja mojego organizmu na to znieczulenie była gorsza w skutkach niż późniejsze wstanie z łóżka.

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

07 maja 2007, 11:28

A ja wtrące słówko na temat odpłatnosci na znieczulenie (akurat nie przy porodzie, bo jeszcze tego nie doswiadczyłam), ale u nas w szpitalu praktykuje się nastepujaco: " chce pan/i znieczulenie z NFZ czy odpłatne"?I co wtedy pacjent robi...poproszę odpałatne!bo myśli sobie że z NFZ będzie gorsze, a w gruncie rzeczy jest to to samo znieczulenie (tak mi powiedziała pielęgnierka z tego szpitala)!

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

11 maja 2007, 10:20

to mi brzmi jak jakiś chwyt reklamowy...jakaś manipulacja "chce pani z NFZ czy odpłatnie..." no tak, bo tak się ptrzyjeło że to za co zapłacisz będzie lepsze....więc ludzie zapłaca, byleby było lepiej :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

11 maja 2007, 14:20

Ja powiem tak: może i jest to bezpieczne ale niestety nie w 100% a nawet jeśli tylko w 1% zdarza sie coś złego to ja się boję że to na mnie trafi no bo w końcu na kogoś musi - ja cholernie się tego boję i tyle.
A tak troszkę z innej bveczki moja znajoma pracuje w firmie gdzie się produkuje takie znieczulenia - szpital płaci za nie coś kolo 20 zl a nam każą płacić 100 zł lub więcej - a szpitale ciągle toną w długach

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

11 maja 2007, 14:40

kasia1983 i ja sie Tobie nie dziwie ze wziełabys to znieczulenie za które zapłacisz...tez bym tak zrobiła :ico_noniewiem:
kasia1983 pisze:A tak troszkę z innej bveczki moja znajoma pracuje w firmie gdzie się produkuje takie znieczulenia - szpital płaci za nie coś kolo 20 zl a nam każą płacić 100 zł lub więcej - a szpitale ciągle toną w długach

no przykre, ale prawdziwe ...

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość