umka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 61
Rejestracja: 07 maja 2007, 15:44

08 maja 2007, 10:10

No to trochę mnie to uspokaja, tym bardziej, że wysypka chyba powoli schodzi :)
Ale od wczoraj mam nowy dylemat - we włoskach Maluni i w brwiach pojawiła się biała, łuszcząca się skórka. Czy to ciemieniucha czy efekt "oczyszczania się" ?
EH te dylematy młodych mam....

Dziewczyny, napiszcie jak zabawiacie swoje Maluszki ?

A to Zuza - jeszcze malutka:

Obrazek

a tutaj już z wysypką :(

Obrazek

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

08 maja 2007, 12:13

śliczna masz ta Zuzie :-) a jak rozkosznie trzyma sobie rączki kochane maleństwo
jesli chodzi o dylematy to właśnie poto tu jesteśmy zeby sobie pomagać i wspierac w trudnych chwilach
co do łuszczącej sie skóry na głowce i brwiach a czasem i za uszkami to są pierwsze objawy ciemienciuchy
Na ciemieniuche - zalezy gdzie sie robi - jesli brwi lub za uszami to najlepiej nałożyc linomag-maść, po ok 3-4 godzinach zebrac pieluszką lub wacikiem wtedy ładnie zchodzi. Jeśli na główce to najlepiej na talerzyku nalaż oliwy z oliwek, postawić na chwilę na czymś z goracą wodą żeby sie podgrzała i nałożyc na główkę wacikiem, poświęcic jakąś czapeczkę i przykryć główkę też na dwie-trzy godziny. Następnie wyczesać ciemieniuchę i mozna umyś główkę. W razie potrezby na drugi dzień powtórzyć zamiast oliwy z oliwek mozna tez smarowac oliwka lub kupić w aptece z seri Ziaja olejuszke na ciemieciuche ale jesli sa to dopiero poczatki to polecam sposob z oliwa z oliwek lub oliwka dla dzieci
_________________

Asiula
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 176
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:51

08 maja 2007, 12:29

Czesc dziewczyny witaj umka sliczna ta Twoja ksiezniczka.
Wiecie co puszczam Domelkowi pioseneczki dla dzieci a on ma radoche zaczyna mruczec gaworzyc usmiecha sie zaczepia zabawki jest cudny heheh zachwalam tego mojego maluszka ale piszcie co u waszym pociech jakie postepy i wogole ponizej kilka nowych fotek buzkiaczki dla was i maluszkow


Obrazek
Obrazek

umka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 61
Rejestracja: 07 maja 2007, 15:44

08 maja 2007, 12:30

Dzięki Gozdziku :)
Wygląda to na początki - zrobię tak, jak piszesz i zobaczę. Szczerze mówiąc myślałam, że to może źle spłukany szampon tak zadziałał... (używam Oilatum). Ale taka oliwkowa kuracja na pewno nie zaszkodzi.

A co do rączek - zupełnie nie wiem jak Ona to robi ale czasem potrafi sobie spleść paluszki jak dorosły :)

Awatar użytkownika
__DOMI__
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1199
Rejestracja: 23 kwie 2007, 17:49

08 maja 2007, 13:53

A mój Krzyś jakiś niespokojny, żadko się uśmiecha i często płacze.

A ja nie wiem czemu, co ja źle robie :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

umka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 61
Rejestracja: 07 maja 2007, 15:44

08 maja 2007, 14:01

Domi, na pewno nic nie robisz źle. Może Krzyś ma po prostu "charakterek" ? :ico_oczko: Ale na pewno się dogadacie i wkrótce nie będziesz miała wątpliwości o co mu chodzi :-) Polecam książkę "Język niemowląt" - dużo wyjaśnia. Ale wiadomo - każde dziecko jest inne a Mama i tak zawsze będzie wiedziała najlepiej. Mimo to z tej książki sporo można się nauczyć.
Mam wersję e-book. Jeśli chcesz, mogę wysłać :)

Awatar użytkownika
__DOMI__
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1199
Rejestracja: 23 kwie 2007, 17:49

08 maja 2007, 15:25

zamówiłam sobie w klubie dla Ciebie to czekam na nią

DZiękuje za rady bo bardzo potrzebne jest mi wsparcie bo mi brak sił czasem

umka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 61
Rejestracja: 07 maja 2007, 15:44

08 maja 2007, 15:45

Domi, Mam to samo :) Po prostu są gorsze i lepsze dni . Dzisiaj nie narzekam, jutro może znowu nie będę wiedziała jak się nazywam... Ale im dłużej jestem z Małą tym lepiej ją rozumiem i tym mniej tych gorszych dni :) A uwierz mi, Zuza nie należy do "Aniołków" ;) Ma swoje zdanie i potrafi je wyraźnie zaakcentować:)

Pozdrawiam Was

Awatar użytkownika
__DOMI__
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1199
Rejestracja: 23 kwie 2007, 17:49

08 maja 2007, 16:43

umka a co robisz jak Twoje maleńswto płacze bez przyczyny.
BO ja naprawde czasem nie wiem co mam zrobić

umka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 61
Rejestracja: 07 maja 2007, 15:44

08 maja 2007, 16:56

Domi - po pierwsze szukam przyczyny a po drugie staram się ją utulić. Czasem jest tak, że Dzidzia płacze bo jest zmęczona i chce aby ją utulić i ukołysać :) Czyli po prostu pomóc jej zasnąć. Jak ma sucho, nie jest głodna, nic jej nie boli (płacz bólowy jest bardzo charakterystyczny, taki nagły i głośny) to zazwyczaj tulenie skutkuje :) Czasem płacze też bo się nudzi i chce aby jej zmienić otoczenie, zająć się nią, pogadać :) Próbuj wszystkiego a w końcu zobaczysz, że są różne rodzaje płaczu. I nauczysz się je odróżniać :)
Ufff... ale się nawymądrzałam :ico_haha_01:
A ! Zapomniałam o najważniejszym - wiem, że to trudne ale musisz być spokojna. Bo maluchom się udziela zdenerwowanie mam.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość