Awatar użytkownika
arvona
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 09 mar 2007, 03:03

06 maja 2007, 21:36

a moja Hania znowu ma katarek :ico_placzek: biedactwo, spi prawie cale dnie i taka biedna z tym katarem.

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

07 maja 2007, 10:37

arvona to przez tą pogodę taką niestabilną chyba...Jagódka pokasłuje troszkę od rana, a siostrzeniec już tydzień z katarem walczy... Chociaż to alergiczne może być równie dobrze bo teraz do lipca będzie pylić wszystko co sie da..

Awatar użytkownika
arvona
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 09 mar 2007, 03:03

07 maja 2007, 12:03

hmm moze u mojej Hani to tez alergiczny katarek, bo ja mam astme i mala tez moze byc alergiczka.. a co do pogody to faktycznie jest paskudna, nawet jak slonce swieci to wiatr wieje bardzo zimny.

wogole to wszyscy mi mowia ze Hania chyba modelką zostanie, bo przede wszystkim rośnie wzwyż :-) ostatnio byl u nas z wizyta daleki kuzyn Hani który ma 6 miesiecy i na dlugosc byli sobie rowni tylko tamten maly grubszy :-)

musze ja zmierzyc bo az ciekawa jestem ile ma

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

07 maja 2007, 12:29

A my dzisiaj byłysmy na badaniach: mocz, morfologia i cukier. Pobierali jej krew z żyły, kochaniutka. Tylko troszkę się pokrzywiła i pare łezek poleciało. Cieszę się że tak dobrze znosi te ukłucia.

Za dwa dni Marti kończy 4 miesiące, zastanawiam się co z jej meni :ico_haha_01: Na produktach pisze po 4 miesiacu, więc jak to rozumieć, że jak skończy 4 miesiace czy jak będzie miala już 5. Dzisiaj dostalysmy próbki: kaszek i mleka po 4 miesiącu, deserek jabłkowo-bananowy od 5 miesiąca i dałam jej spróbować. Smakowało zjadla aż 3 łyzeczki :-)

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

07 maja 2007, 16:49

moni my w zeszłym tygodniu tez te same próbki dostałyśmy :ico_brawa_01: Niestety wszystko w odstawkę - bo Jagódka zwykłego jedzonka szybko tolerować nie będzie. Zresztą póki piersią karmię, to nic innego jej nie podam do pół roczku. A co do opisu, to ja myślę, że po 4 m-cu czyli gdy dziecko 4 m-ce skończy, a 5 zacznie...tak przynajmniej brzmi to dla mnie logicznie :ico_noniewiem:
A dlaczego Martynka musiała mieć robione te badania? Rutynowo? Bo mi pediatra powiedziała, że żadnych takich badań u Jagódki robić nie trzeba (choć miała gdy w szpitalu leżała), tylko raz w miesiącu chodzimy na badanie na eozynocyty, ale to z paluszka jest pobierane tylko.

Ida - co do wzrostu - moja Jagódka ma to samo :ico_brawa_01: Po domowemu jak ja mierzymy to ma 72 cm!! Od siostrzeńca 14-miesięcznego jest niższa o niecałą główkę :ico_oczko: Body kupujemy już na 80 cm, spodnie też. Tylko bluzeczki na 74 są jeszcze dobre, bo w miarę wąskie, a jak większe to od razu szerokie niemiłosiernie.
Teraz już troszkę z tym wzrostem przystopowała i powoli ciałka zaczyna nabierać nasz chudzinka :-) Jutro wybieram sie z małą na kontrolę do pediatry to zobaczymy ile waży nasz Skarbek :ico_brawa_01:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

08 maja 2007, 11:46

Tak jak pisałam wcześniej nie chce nam jeść mleka tzn je ale bardzo mało - jak na swój wiek. Nasz pediatra powiedziła ze moze być tak, że poprostu tyle potrzebuje, ale dla pewnosci zrobimy badania aby sprawdzic czy nie ma jakiś bakteri w organiżmie.
Dzisiaj odebrałam wyniki na moje oko wszsytko ok :-D

Kurcze nasz Marti to szkrabik w porównaniu z waszymi pociechami :ico_olaboga: po domowemu to ma 67 cm. A pomysleć że był największa jak się urodziła.

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

08 maja 2007, 13:09

witam dziewczyny moni26, jesli na produkcie pisze ze po 4 miecacu to mozesz podac jak ma 4 miesiace i jeden dzien :ico_haha_02: u nas wszystko ok bylismy w niedziele na basenie bylo super kubus pluskal nie plakal ani troszke mimo tego ze bylo chlodno a woda nie byla podgrzana co mnie zdziwilo bardzo ale i tak bylo super :-D co do jedzonek to wczoraj dostalismy z Kubuniem prezent od tatusie :ico_haha_01: byl to robot kuchenny ktorym mozna doslownie wszystko zrobic jestem bardzo zadowolona Kubus tez bo potrawka ktora mu dzis przyzadzilam bardzo mu smakowala :ico_haha_01: moni26, Kubus tez mial ostatno jak go miezylam 67 cm teraz troszke urusl ale to facet a dzieczynki musza byc mniejsze nic sie nie martw ja tez jestem malutka i dobrze mi z tym :ico_oczko:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

08 maja 2007, 14:06

Tym wzrostem czy wagą nie ma sie co kierować... Wyobraźcie sobie, że w mojej książeczce zdrowia z dzieciństwa widnieje wpis, że mając 4 m-ce ważyłam 8100 g a mając 6 m-cy 11 kg!!! tyle co mój siostrzeniec mając rok prawie :-D ponoć do spacerówki trudno mnie było wsadzić, chyba, że na siłę :ico_oczko: A teraz? 174 cm i 57 kg :ico_brawa_01: to więc o niczym jeszcze nie świadczy :ico_oczko:
Sandrusia no to świetnie, ze na basenie byliście :ico_haha_02: sama bym z Mała poszła, ale jako alergik może sie kąpać tylko w wodzie azotem oczyszczanej a u nas dominują te chlorowane jeszcze. Musiałabym 70 km w jedna stronę na basen się wybrać...
A macie jakieś zdjęcia z tej wyprawy? chętnie bym pooglądała Kubusia we wodzie głębokiej :ico_brawa_01:
moniś a co ilości mleczka - taka widocznie uroda Martynki. Moja siostra ponoć mając 10 m-cy wypijała 60 ml mleka na raz tylko i jej starczało na całą noc. Dopiero jak rok skończyła to zaczęła pałaszować wszystko co do rączki wpadło.. Nawet mydło swego czasu :ico_oczko:
A my do pediatry jednak jutro a nie dziś bo ma całodzienny dyżur w szpitalu... Jestem też ciekawa jak tam wyniki jej badan na alergeny..ach..mówię wam kobietki - dziękujcie niebiosom, ze wasze dzieci bez tego cholerstwa sie chowają...
A co tam w ogóle u Kasi vel. majorowej, hm? Coś jej tu nie ma ostatnio...

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

08 maja 2007, 14:36

Jagusia to dla ciebie :ico_tort: :-) :-) :-) g:)

[ Dodano: 2007-05-08, 14:45 ]
A jeszcze jedno:) odnośnie wyników
Wiecie może jaki jest poziom dopuszczalny u niemowląt dla WBC? Bo na wynikach mam, że 4.0-9.0 ale to chyba jest skala dla dorosłych.

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

08 maja 2007, 16:01

eve.ok, zdjecie jest w podpisie niestety tylko dwa udalo mi sie zrobic bo puzniej ratownik powiedzial ze nie wolno zdjec robic a szkoda :ico_placzek: u majorowej chyba wszystko ok jak sie nie myle ma gosci wiec moze nie ma czasu zagloadac :ico_noniewiem:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości