Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

17 maja 2007, 08:40

ja jak malej wprowadze zupki to bede sama gotowala-te co nam od poczatku chce ja nauczyc :ico_szoking: teraz jem wszystko a karmie i nic jej nie jest wiec mysle ze i po zupkach nic jej nie bedzie :-)

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

17 maja 2007, 08:55

magda75, moze i tak ale ja wole kupne bo wiem ze zdrowe a warzywa ze sklepu-fuj!sama chemia :ico_nienie: no a dziecko ma delikatniejszy zoladdek..nie moze jesc zupek na wywarzeani sztuczych przypraw :ico_nienie:

Awatar użytkownika
akerl
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 732
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:27

17 maja 2007, 08:58

dorotaczekolada,Te dorosle kupki,to jest normalne przy stalych posilkach,Filip juz innych nie robi,tyle,ze on ma praktycznie same stale posilki :ico_oczko: rzadsze kupki musie zdarzaja,jak wiecej owocow zje :-)
Co do obracania,to calkiem niedawno zaczal z brzucha na plecy :-) wtedy tez zaliczyl pierwszy lot z lozka na podloge :-D bo bylam pewna,ze w druga strone sie nie obraca i zostawilam go nachwile,gdy lezal na brzuchu :ico_sorki:
Jak nie moze siegnac zabawki to tez sie wscieka,i krzyczy cos w stylu: agieee! :-D

magda75, z tymi zupkami jak dla was,to bedziesz musiala uwazac,bo raczej lekarze nie zalecaja maluchom tlustych czy wzdymajacych,na poczatek moze jednak cos delikatnego? :-)

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

17 maja 2007, 09:08

ja gotuje delikatnie a warzywa bede miala z ogrodka :ico_szoking: ale to jeszcze troche czasu do zupek :-D

Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

17 maja 2007, 09:37

magda75, Twoja niunia zaczęła już 6 miesiąc życia więc możesz zupki pomału wprowadzać, na poczatek najllepiej jednoskładnikowe.
Ja jej ugotowałam tylko raz zupe,zmiksowałam blenderem ale nie chciała jej jeść (chyba była za gęsta a ona ciągnie przez flache i nie bardzo chciało lecieć) teraz daje jej słoiczki nie wszytskie lubi, uwielbia marchewkową z ryżem a te z królikiem jej nie smakują. Kupiłam jakieś inne z hipa dziś dostanie młodą marchewkę z ziemniakiem zobaczymy. MOże jutro sama jej coś ugotuje

dziewczyny jakich firm dajecie zupki a jakich kaszki?

Awatar użytkownika
akerl
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 732
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:27

17 maja 2007, 10:46

ja tylko deserki Gerbera,a kaszke to najzwylkejsza kukurydziana,gotuje na wodzie i dodaje swieze owoce :-)

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

17 maja 2007, 11:11

wiem ze Gabi zaczela 6 miesiac :ico_haha_01: ale jeszcze sie wstrzymam z zupkami narazie musi jej wystarczyc marchewka i jablko.moze dopiero po koniec 5 miesiaca dam jej zupke nie ma co sie tak spieszyc wszystko w swoim czasie.narazie musi wystarczyc jej cycus :-D a chyba wystarcza bo ladnie przybiera nz wadze ciezka jest-jest co ponosic :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

17 maja 2007, 11:39

magda75, ale dziecko w tym wieku potrzebuje urozmaiconej diety

Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

17 maja 2007, 11:54

babe_boom pisze:Kupiłam jakieś inne z hipa dziś dostanie młodą marchewkę z ziemniakiem zobaczymy. MOże jutro sama jej coś ugotuje


Tylko pamietaj, że to nie jest pełne danie, bo nie zawiera tłuszczu. To tylko marchew, ziemniaki i woda. Coś w stylu deserku, ale warzywnego. Nie może zastępować posiłku.
Z HiPPa są pełnowartościowe dania dopiero po 5. miesiącu. Czyli w sumie już można zacząć :-) Wszystkie te dania są z jakimś mięsem.

Ja poczekam aż skończy 6 miesięcy z podaniem mięska. Na razie dostaje wszystko, co potrzeba takiemu małemu organizmowi. Niech sie porządnie przyzwyczai do smaku zupek bez mięsa i bez mięsnego wywaru, bo ja najczęściej zupy gotuję na wywarze warzywnym i nie chcę żeby później wybrzydzał :-)

[ Dodano: 2007-05-17, 11:59 ]
babe_boom pisze:magda75, ale dziecko w tym wieku potrzebuje urozmaiconej diety


Dziecko karmione piersią do skończenia 6 miesięcy nie potrzebuje urozmaicania diety. Chyba, że tak, jak u Doroty wręcz "pożera" oczami jedzenie dorosłych :ico_haha_01: , ale to i tak trzeba ostrożnie. Jedyną nowością, którą można wprowadzić u malucha karmionego piersią przed końcem 6. miesiąca jest kasza manna w niedużych ilościach na mleku matki, bo teraz zmieniły się granice wiekowe podawania glutenu i dziecko na piersi może go dostać szybciej niż dziecko na butelce. Ale i tak najlepiej wszystko skonsultować z pediatrą :-)

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

17 maja 2007, 11:59

babe_boom pisze:magda75, ale dziecko w tym wieku potrzebuje urozmaiconej diety
nieprawda :ico_nienie: tak wlasciwie do 6mca wystarczy cyc :-D a jesli sa juz warzywka,owoce to nie trzeba od razu zupek! Mat dostaje bo chcial :ico_haha_01: ale on wazy 8,5kg i juz cos nowego musial bo sam cyc to by ciagle chcial :ico_szoking:
scoiattolo84, w tych zupkach od 5mca jest tluszcz-olej albo maslo :-D
ja daje sloiki i soki gerbera albo bobovity.kaszek na razie nie dostaje :-)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość