urtica1
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 116
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:32

02 maja 2007, 22:26

silhana u nas też niestety długo się czeka na wizytę u neurologa. Za każdym razem czekaliśmy coś około dwóch miesięcy. A kiedy macie wizytę?

Awatar użytkownika
Kasica79
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 17 mar 2007, 13:38

04 maja 2007, 13:54

Ano lepiej, Wojtek juz tez i przewraca sie na brzuszek z pleców, kreci sie do okola wlasnej osi na brzuszku, raz udalo mu sie przekrecic z brzucha na plecy.
Ale cwiczymy caly czas.

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

14 maja 2007, 23:38

witam mam pytanie moj synek krzywi glowke w prawa strone co przwda rusza raczkami nuzkami lapie zabawki ale glowka ciagle jest skrzywiona na ten jeden bok :ico_placzek: prubowalam mu ja delikatnie przekrzywic na drugi ale sie nie da moglam ja tylko wyprostowac a jak tylko puscilam wracala na bok :ico_noniewiem: czy to moze byc to napiecie miesniwe? prosze napiszcie strasznie sie martwie chyba pujde jutro z Kubusiem do lekarza tylko najgorsze jest to ze nie mieszkam w polasce a lekarze u nas to sami idioci poszla bym prywatnie ale nawet nie wiem gdzie tu takiego szukac :ico_zly:

urtica1
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 116
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:32

15 maja 2007, 21:08

Sandrusia a jak się zachowuje jak próbujesz zainteresować go czymś z lewej strony?
Adaś też miał taki okres że tylko w jedną stronę kierował głowę, ale po niedługim czasie zaczął nią swobodnie obracać. Wiesz, najlepiej by było jednak gdyby zobaczył to lekarz, jeśli nie wiesz gdzie szukać neurologa to może na początku skonsultuj to z pediatrą. Jeśli uzna że jest to coś niepokojącego to napewno podpowie gdzie zwrócić się do lekarza specjalisty albo rehabilitanta który zaleci Wam odpowiednie ćwiczenia.

Awatar użytkownika
Kasica79
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 17 mar 2007, 13:38

16 maja 2007, 11:53

Wojtek tez przechyla czasem głowę na prawo ale może to jego ulubiona pozycja. W lewo tez odwraca głowę, ale przechylana głowa na prawo to jego ulubiona.

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

16 maja 2007, 14:10

Kubus obraca glowka tylko ze jest stale przechylona w prawo bylam u lekarza powiedziala mi ze mam so sadzac tak by patrzyl w lewo i to wszystko a jak sie pogorszy to mam przyjsc :ico_zly: i powiedziala jeszcze ze jest to wlasnie napiecie miesniowe :ico_placzek: ale dzieczyny z forum obiecalay mi napisac cwiczenia sama tez poszukam w internecie i sprobuje mu pomoc sama

Awatar użytkownika
Kasica79
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 17 mar 2007, 13:38

16 maja 2007, 17:31

SANDRUSIA)), sama nawet nie probuj rehabilitować Kuby, jeśli stwierdziła u niego napięcie mięśniowe. Poproś o skierowanie do najbliższej poradni rehabilitacyjnej, nie wiem skąd jesteś i czy macie w swoim mieście coś takiego. My dostaliśmy na początek metode Woyty czyli uciskanie punktów centralnego ośrodka nerwowego przy równoczesnym odchylaniu główki, tak ze na własną rękę nie polecam. U jakiego lekarza byłaś, bo chyba nie u neurologa, bo ten by inaczej zareagował a nie tak "bezdusznie..."

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

16 maja 2007, 17:44

Kasica79, wlasnie nie mo0ge isc do neurologa bo unas jest tylko jeden lekarz ogolny ktory jest lekarzem moim meza kubusia jest tez ginekologiem laryngologiem i wszystkim innym :ico_puknij: dopiero jak dzieje sie cos naprawde zlego to moze skierowac cie do specjalisty tak on sam wszystko leczy :ico_puknij: ja mieszkam w irlandii dla tego nie jest mi latwo z ta opieka zdrowotna i nie moge nic zrobic jestem zalamana :ico_placzek:

[ Dodano: 2007-05-16, 17:49 ]
jak bylam kiedys z kubusiem u lekarza bo plakal 2 dni strasznie mial wtedy nie cale 2 miesiace to lekarz szukal w interniecie co to moze byc :ico_szoking: a jak moj maz poszedl bo go strasznie kregoslup bolal to kazal mu podniesc prawa reke potem lewa i powiedzial ze nic mu nie jest jak juz w koncu doprosil sie o skierowanie do specjalisty to sie okazalo ze ma dyskopatie i teraz chodzi do fizioterapeuty tak ze widzicie jak to u nas wyglada tragedia doslownie :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Kasica79
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 17 mar 2007, 13:38

17 maja 2007, 17:46

SANDRUSIA)), nie masz możliwości zajechać do Polski na tydzień chociaż? Jedna wizyta u rehabilitanta by wystarczyła jeśli to Napięcie mięśniowe. Sama możesz zrobić krzywdę dziecku. Są ściśle określone punkty na ciele i nie wiem sama. To już specjalista musi zobaczyć, może to nie napięcie mięśniowe, skoro lekarz to bardziej weterynarz...

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

18 maja 2007, 16:40

Kasica79, nie moge leciec do polski bo czekam na paszport dla kubusia ktory dostaniemy gdzies w drugiej polowie czerwca a jesli chodzi o czwiczenia to kolezanka pytala swojej rechabilitantki ta powiedziala co moge sama z kubusiem robic i juz widac poprawe :ico_haha_01:

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość