Awatar użytkownika
gosiaperelka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1223
Rejestracja: 10 mar 2007, 09:55

21 maja 2007, 23:18

Cześć a ja do doktorka wybieram sie w czwartek:) a jutro po wyniki badań, robiłam kolejny raz toksoplazmoze chociaż chorowałam przed ciążą, ale czasami się zdarza, że roznąca macica uwalnia bakterie toksoplazmozy, które są schowane głęboko i są nieszkodliwe dla nas ale mogą być szkodliwe dla dziecka, robiłam TSH (czyli tarczyca) i obciążenie glukozą, musiałam pić ten słodki płyn;( bleeeee niedobre i pite na czczo. Pozdrawiam

ewasiek
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 561
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:16

22 maja 2007, 07:48

Hej dziewczyny, ja byłam wczoraj u gin. Wszystko jest dobrze, bąbel się wierci i kopie. Dostałam skierowanie na ten test z glukozy. Moja gin. powiedział żebym sobie wzięła wodę mineralną i jakby mnie zemdliło to mam dużo jej pić.
No a dzisiaj znów sama w domku, pójdę tylko zanieść zwolnienie do szkoły i znów do łuzia leżeć.
pozdrawiam :ico_ciezarowka:

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

22 maja 2007, 09:35

Kurcze a ja nie wiem czy chorowalam czy nie, ale chyba nie bo nigdy nie bylam z grupy ryzyka: nie mialam nigdy zwirzat ani kontaktu z nimi, bylam 9 lat wegetarianka a do dzis zostal mi wstret do surowego miesa, warzywa i owoce dobrze myje. Nie sadze by moglo mi cos byc.
Widze ze Wam robia ten test na obciazenie glukoza. Mialam go robionego w ciazy z Zuzia ale teraz jeszcze mnie nie kieruja. Co wizyte mierza mi cukier i mam w normie. Moze na wizycie 21 czerwca cos mi beda robic. a jak nie to ja juz o siebie zadbam w Polsce na wakacjach. Zrobie sobie wszystko to co chce bo szwedzki system zdrowia czasem mnie wkurza. Z badan mialam robione: mocz, krew (co wizyte mierza poziom zelaza, hemogl.,), przeciwciala na rozyczke, zoltaczke, kile, bakterie streptokokow, HIV, tarczyce, no i cukier. Mialyscie cos oprocz tego?

Ewasiek, dlaczego musisz lezec???

Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

22 maja 2007, 15:45

Mamo Zuzi, mi badaja tez za kazdym razem krew i mocz. Dodatkowo za pierwszym razem mialam badanie na grupe krwi i oprocz tego (napisze Ci tutejsze nazwy bo pewno bedziesz sie orientowac a ja nie chce glupio przetlumaczyc) rubella virus, hiv, treponema pallidum total as, hepatitt B, toxoplasma. No i to by w sumie bylo na tyle... No i tarczyce tez brali po uwage bo ja sie leczylam w Polsce, mam takie malutkie guzki, na szczescie niegrozne.

Dzis bylam u lekarza i niestety musze zazywac antybiotyki bo mam jakies bakterie w moczu. Wogole pytalam o drugie USG ale okazalo sie ze kazdej kobiecie przysluguje tutaj tylko jedno :ico_szoking: Na szczescie mam fajnego lekarza i powiedzial, ze wypisze mi skierowanie na jeszcze jedno tylko bedziemy musilei znalezc jakis powod, ale z tym podobno nie ma problemu, bo wystarczy napisac ze sie martwie czy wszystko jest w porzadku :)

ewasiek
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 561
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:16

22 maja 2007, 17:57

Hej mamo_zuzi. W sumie jest wszystko dobrze, ale moja gin. każe mi dużo leżeć i odpoczywać. Myślę że dlatego że pierwsza ciąża była martwa. No i po ostatniej historii z grypką jelitową, która sprawiła że coś się zaczęło dziać z szyjką chyba woli gin. żebym bardzo na siebie uważała. Ja się czuje dobrze, bąbel się wierci, nic mnie nie boli. Ale jako dobra pacjentka :) wole się słuchać rad fachowca :)

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

22 maja 2007, 18:03

dominisia, z tego co wymienilas nie mialam" treponema pallidum total as2 no i tej toxoplasmosa. Hmmm, chyba norweski system jest troche bogatszy od szwedzkiego choc ja znow mialam badania ktorych ty nie mialas. Poki co glowe podnosze do gory a na wizycie w czerwcu sie popytam o ten test obciazenia glukoza bo to chyba bardziej wiarygodne niz zwykla glukoza w krwi. Zreszta nie wiem...

Ewasiek, jako dobra :ico_haha_01: pacjentka jak najbardziej mykaj do lozia i sie relaksuj :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
gosiaperelka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1223
Rejestracja: 10 mar 2007, 09:55

22 maja 2007, 18:32

Mamo zuzi zapytać nie zaszkodzi. Ale rzeczywiście trochę to dziwne aby tylko raz można było zrobić USG, w Polsce gdy ciąża dobrze przebiega robi się trzy razy. Dominika a prywatnie nie można zrobić? bo chyba jakieś wyjście jest z tej dziwnej sytuacji.

[ Dodano: 2007-05-22, 18:34 ]
aha ja też robiłam grupę krwi, bo trzeba mieć to zrobione jak się idzie rodzić i Vassermana (czyli choroby weneryczne)

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

22 maja 2007, 21:17

ja też już po dzisiejszej wizycie u dr, maluch zdrowo rośnie :-) na następną wizytę mam zrobić badanie krwi i moczu i Coombsa a test obciążenia glukozą podobno po 28tc.

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

22 maja 2007, 21:25

Dominisia w Szwecji mozna zrobic usg prywatnie i kosztuje okolo 500 koron (ok. 200 zl). Grupe krwi mi robili i przeciwciala Rh bo mam rh-. No i weneryczne tez. Tylko na glukoze mi jeszcze nie dali, no ale moze faktycznie po 28 tygodniu dadza. A co to jest ten Coombs?

[ Dodano: 2007-05-22, 21:26 ]
Moja Zuzia ma jakas mala wysypke, modle sie zeby to nie ospa :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

22 maja 2007, 22:33

Ależ miałam długi dzionek! Do 17 w pracy, straszny młyn, ale za o 19 byłam na grillu. Takie spotkanie z pracy, z naszymi współpracownikami, bo coś tam wygrali i była kaska na integrację- bardzo sympatycznie,ale nie byłam długo. Trzeba spać, bo jutro znowu do pracy....
Ja też nie miałam tej glukozy niesmacznej. A usg połówkowe mam 15 czerwca, czyli dużo po połowie...

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość