Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

26 maja 2007, 12:15

Ewita, Iago lepsze. WIesz jak będą na niego wołały dzieci w Polsce jak go nazwiesz Cynwal??!! A chrztem się nie wartw. Dasz mu na drugie jakiś bardziej słowiańskie i będzie po kłopocie. Dla księdza to drugie jest ważniejsze (jeśli dajesz dwa bo jak jedno no to wiadomo) a później i tak nie będzie go nigdzie używal

[ Dodano: 2007-05-26, 12:19 ]
Ja dla dziewczynki mam Tosia (Antonina) o chłopcu myślałam Antek ale wszystkie Antki jakie znam są strasznie trudne wychowawczo :-) więc zrezyglowałam. Żadne imie dla chłopca mi jakoś nie pasuje.

Awatar użytkownika
Agata27
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 245
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:13

26 maja 2007, 12:26

Widzę, że dyskusja nt imion sie rozkreca - ja mam tysiace pomyslow, ale gl dla dziewczynki - bo z chlopcem to nie mam problemu bedzie albo Hubert, albo Aleksander albo Mikołaj - zadecydujemy losowaniem bo nie mozemy sie zdecydowac:)) co do dziewczynki to jest wiecej opcji: Angelika, Róża, Amelia, Emma, Łucja, no i co jakis czas dochadza nowe pomysły - mamy jeszcze czas. Pozdrawiam i zycze milego weekendu:)

pontoniczek
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 321
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:37

26 maja 2007, 16:21

Dziewczyny ile nas w sumie jest??Listopadówek?? :-)

ania25
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 534
Rejestracja: 22 mar 2007, 20:09

26 maja 2007, 20:09

U nas też już wybieramy imię dla nowego członka rodziny, ja chcę Adaś, mąż Bartosz a Zuzanka Filip, dla dziwczynki ja Alicja reszta się zastanawia.

Dziewczyny dzisiaj Dzień Mamy, zdrówka Wam życzę i szczęśliwego rozwiązania w listopadzie :ico_oczko:

Pozdrawiam cieplutko :ico_ciezarowka:

ewita76
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 81
Rejestracja: 15 mar 2007, 16:50

26 maja 2007, 21:20

dziewczyny ale mnie znow nieszczescie dopadlo!mam alergie na twarzy(oczu nie widac takie spuchniete) na szyi i to strasznie swedzi wygladam jak dzwonnik z Notre Dame ten Qwasimodo czy jak mu bylo tam.Czerwone place i jak wiatr powieje i smyrgnie mnie to katastrofa ja musle ze zadrapie sie na smierc.Ale ja chyba nie moge zazyc lekow odczuleniowych tak mysle jak cos to znowu jutro do lekarza oni zejda jak mnie tam znowu zobacza. :567:
A co u was bo ja siedze sama maz pojechal do pracy(ochroniarz)a ja przed komputerem i z jedzonkiem oczywiscie. :-D

pontoniczek
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 321
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:37

26 maja 2007, 21:26

ja też siedzę. Mężu poszedł pod prysznic bo jutro na 6 do pracy myka. Ale wiecie co leżał ze mną z uchem przy brzuchu dobre 20 min i śmiał sie jak małe dziecko bo twierdzi ze czuł się jak na statku podwodnym - słyszał bulkania, jakies stukania, pykania... :ico_brawa_01: a ja z tego wszystkiego (chybami sie zdawało) poczułam jak dzidzia ciągnie mnie za pępowinę. :-D
I... popłakalismy się oboje. Takie chwile są niezapomniane :ico_brawa_01: :-D

[ Dodano: 2007-05-26, 21:29 ]
ewita76, strasznie współczuję. :ico_olaboga: Ja bogu dzięki nigdy nie byłam uczuleniowcem, ale wiem co przeżywaja ci co takie uczulenia mają. Trzymaj sie cieplutko (albo lepiej chłodno) i idź z tym koniecznie jutro do lekarza, moze Ci cos dadzą na to jednak... :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Agata27
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 245
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:13

26 maja 2007, 22:42

Ewita ogladalam na TVN style program o dzieciach i tam sa takze porady dot. ciazy i mowili, ze mozna takie uczuleniowe sprawy posmarowac fenistilem - mnie jak w ogrodzie pogryzly meszki to pomoglo a bylo strasznie :/ do tego mysle, ze mozesz wziac sobie wapno - ale tu lepiej upewnij sie chociaz w aptece - powinni wiedziec. Ja za to mam masakre na twarzy :/ nie taki typowy tradzik, ale takie grudki podskorne -koszmar - cale policzki.
Pontoniczek - chyba jeszcze za wczesnie na poczucie ruchow dzidziusia?? choc mowia, ze przy 2 ciazy to juz nawet w 16 tyg mozna poczuc dzidzie - ja koncze 16 tydzien i nic nie czuje - nawet bulgotania...
Kobietki ile juz przytylyscie?? bo mi sie wydaje, ze ja za szybko tyje - choc nie pochlaniam mnostwa jedzenia - u mnie 5 kg do przodu ( w pon. 17 tydzień ciazy).
Dobrej nocy paaaaaaaaa

ewita76
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 81
Rejestracja: 15 mar 2007, 16:50

26 maja 2007, 23:22

pontoniczek tez uwielbiam takie mile chwilunie och jak fajnie i ich coraz wiecej milo prawda???
Tak jade jutro do szpitala chociaz zapytac co i jak,moze mi pomoga w jakis sposob.Siedze z mokrym recznikiem na twarzy,przynosi ulge troszeczke.
Agata ty to pewnie masz dziewczynke bo ponoc urode zabiera mamusi a ja to chyba ze trzy bo jak patrze w lustro to mnie szlag trafia. Jesli chodzi o przytycie to 3 kg u mnie,ciagle chce mi si pic i pochlaniam litrami wode.Wiecie co ja to chyba czuje dzidzie i maz nawet powiedzial ze poczul jak w nocy sie do mnie przytulil albo mu sie zdawalo,pewnie mu sie zdawalo za mocno podekscytowany jest bidaczek. :ico_ciezarowka:

pontoniczek
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 321
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:37

27 maja 2007, 06:16

kurde no!! Ja wiem ze ruchy to przy dobrym wietrze dopiero od 16 tyg ciąży. My zaczynamy 14-ty. Moze faktycznie nic nie czułam tylko mi się zdawało, ale Robert twierdzi, że słyszy wszystkie ruchy jakie mały(a) wykonuje ;) i normalnie chyba z wrazenia poczułam jak rusza tą pępowiną. :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Dziewczyny tak ogólnie to każdej coś jest jedna dostaje wysypki, jedna trądziku, a ja mam tak suchą skórę że na całym ciele zchodzi mi całymi płatami!!! I wygląda to naprawdę paskudnie. A dermatolog nie moze z tym nic zrobić, bo twierdzi, ze to burza hormonów ciążowych i nie bedzie mnie niepotrzebnie faszerował lekami, które do końca to dla dziecka dobre nie są, wiec pozostają mi tylko balsamy i oliwki do nawilżania skóry... :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2007-05-27, 06:19 ]
aaaa!! ja przytyłam w ciagu 3 tygodni (pomiędzy jedna wizytą a drugą) 2,5 kg... A ogólnie od początku ciazy już mam 4,5 kg więcej...Więc myśle ze tempo masz dobre Agata27,

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

27 maja 2007, 11:24

Wy się martwicie, że za dużo przytyłyście, a ja się martwię, bo wcale nie przytyłam, a właściwie to schudłam i coraz bardziej chudnę. Co najmniej 0,5 kg a miesiąc :cry: a normalnie to mam tendencje do tycia i to straszne. Przekora losu. Śmieje się, że ciąża to najlepsza dieta odchudzająca (w moim przypadku)

Ja czuję ruchy od 15 tyg. Na to nie ma normy. Za to potrzebny jest relaks.

Ewita, w "Twoje dziecko" jest reklama leku na alergię dla dzieci i kobiet w ciąży, NOSALLER się nazywa. Tyle, że to chyba bardziej jest na alergie wziewne, bo się psika do nosa, ale może Ci pomoże. Albo posmaruj ALANTANEM. Mi bardzo często zdarzają się takie alergiczne rzeczy i wtedy lekarze każą smarować właśnie alnatanem bo na większość leków mam alergię. Co prawda w ciązy jeszcze mi się nie przydażyło, ale to w końcu maść dla niemowlaków

Ja mam poparzenie słoneczne. Poszłam wczoraj na targ. Zajeło mi to 2 godziny i jak wróciłam nie mogłam się już do rąk i ramion dotknąć. Ponoć to częste w ciązy- poparzenia. Mam nadzieję, że nie będę musiała całe lato chodzić z długim rękawem :ico_noniewiem:
Pryszcze też mam i to okropne!
Ostatnio zmieniony 27 maja 2007, 11:50 przez kilolek, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość