Awatar użytkownika
Juli
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2201
Rejestracja: 19 mar 2007, 09:58

Jak ubrać Melństwo ???

28 maja 2007, 08:59

Czesc Dziewuszki!
Moj termin zbliza sie wielkimi krokami, wszystko przygotowane.. I zastanawiam sie kiedy bede mogla juz wychodzic z moim Maluchem na spacery, po wyjsciu ze szpitala? I jak ubrac takiego Maluszka w takie upały ochydne jak mamy dzis? :ico_sorki: proosze o wskazowki, zebym nie skrzywdziła Szkraba i nie przeziebila! :ico_oczko: :ico_ciezarowka:

Leonida
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 02 maja 2007, 00:13

28 maja 2007, 09:21

w takie upały to polecam Ci żebyś ubrała maluszka w cienkie body na krótki rękawek i przykryj pieluszką flanelową, bez otulania.

paulina83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:13

28 maja 2007, 09:23

Juli, witaj :ico_oczko:

ja małego urodziłam 7 czerwca, i tez były straszliwe upały :ico_szoking:
z małym pierwszy raz wyszłam na dwór 6 dni po porodzie....na 30 min a potem z kazdym razem po wiecej czasu.... :ico_oczko:
przy pierwszym wyjsciu na dwor Kacperek miał czapeczke i spioszki...oczywiscie jesli jest wiaterek lub jesli jest chłodno zakłada sie szkrabowi wdzianko.....
po dwoch trzech tygodniach małego ubierałam w body na krotki rekawek i skarpetki + czapeczke :-D :-D

moim zdaniem dobrze jest urodzic na lato bo mozna spokojnie wychodzic z naluchem na dwor, przy zimie jest to juz troche trudniejsze :ico_noniewiem:

trzymam kciuki za Was...i obowiazkowo pochwal sie jak szzkrab sie juz pojawi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
pata
4000 - letni staruszek
Posty: 4653
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:30

28 maja 2007, 09:40

ja urodzilam 17 czerwca i przez pierwsze dwa tygodnie ubieralam kubusia w spioszki i body z krotkim rekawem, pozniej juz tylko body i skarpetki + czapeczka oczywiscie ale cieniutka ,kiedys zalozylam z grubszej bawelnyi odrazu potowki
przede wszystkim nie przegrzewaj dziecka i unikaj przeciagow i wszystko bedzie ok ,trzymaj sie i szczesliwego rozwiazania :ico_dziecko:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

28 maja 2007, 13:02

wlasnie mysle ze temat ubierania dziecia w takie cieple dni jest bardzo wazny

ostanio (w czasie tych upałów) bylam w tesco ok godz 21
zar lał sie z nieba (bylo 30st) a ja zauwazylam taka oto scenke

mloda mamusia(zdradzały ja rozstepy) w bluzeczce na ramiączkach z gołym brzuchem. i w krótkiej spódniczce obok tatus równiez skapo odziany a w wózku na zakupy leżało dziecko

bylo w takim miekkim nosidełku jak z wózka
ubrane w welurowy pajac, z ciepłą czapką na głowie wsadzone w podwójnie złozony becik z grubego koca i jeszcze zapite na zamek błyskawiczny w tym nosidle :ico_zly:
normalnie moj musiał mnie powstrzymac bo juz startowałam do tej laski

co za idiotka?????????ciekawe jakby ktos jej tak kazal lezec w takim upale

Awatar użytkownika
mischelle22
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 196
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:34

28 maja 2007, 13:33

:ico_szoking:

Takich ludzi powinno się karać za głupotę :ico_zly:

Awatar użytkownika
pata
4000 - letni staruszek
Posty: 4653
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:30

28 maja 2007, 13:48

:ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:
ja ostatni wiedzialm w sobote pania z dzieckiem 9 miesiecznym (bo to corka znajomej tesciowej) przykryte grubym kocem pod sama szyje ,gdzie kubus mial body na ramiaczkach i krociotkie spodenki i bose stopki i bylo mu goraco a ona tak przykryla dziecko :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

28 maja 2007, 13:51

takich ludzi to sie powinno o wiezienia wsadzac
ale do słonecznej celi!!!!!

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

28 maja 2007, 15:15

az szkoda gadac :ico_zly:
ja zazwyczaj po sobie patrze jak ubrac mata.jak mi cieplo to i jego rozbieram a jak chlodniej to przykrywam.dzis np Mat mial rozpinana bluzeczke z krotkim rekawem i krotkie spodenki plus skarpetki cienkie i opaska na uszak.bo niestey takiego malucha trzeba chronic przed przewianiem oczek :ico_olaboga: ale jak powialo troche to przykrylam nozki cienkim kocykiem.mam taki fajny przewiewny :ico_brawa_01: najlepiej ubierac na cebulke i w razie potrzeby zdejmowac warstwy.i przypominam ze temperature sprawdza sie na karku a nie na raczkach czy nozkach.one moga byc chlodniejsze.trzeba pilnowac zeby kark nie byl spocony!!i zaslaniac przed sloncem!maluchy nie moga sie opalac :ico_nienie:

Awatar użytkownika
wrzosia86
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 107
Rejestracja: 22 maja 2007, 12:21

28 maja 2007, 16:05

hmm a mnie się wydawało, że mnie wszystkie mamy mają ochotę mnie zamordować :502: kiedy z grubej kurtki przeszłam na ciekną, zaraz z tej na bluzę (gdzie tamte dopiero z zimowych kurtek przechodziły na cienkie)i z tej na krótki rękawek (tamte z cienkich kurtek na bluzy)... sory ale jak mnie jest gorąco w piękny słoneczny dzień , to takemu malcowi nie wierzę, ze też nie jest... ale Polki mają tendencje do przegrzewania dzieci... ja staram się bardziej przyzyczajać Dawidka do różnych temperatur, bo wtedy dziecko się chartuje... no i odpukać do tej pory wogóle mi nie chorował:) :ico_sorki:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość