Awatar użytkownika
kasiula 84
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 212
Rejestracja: 08 mar 2007, 11:52

11 mar 2007, 13:39

na wychowawczy mozesz isc jesli jestes zatrudniona wtedy naleza ci sie pieniadze a kuroniowka nie ma nic wspolnego z urodzeniem dziecka.kuroniowka nalezy sie jesli bylas zatrudniona przez najblizszy rok na caly etat a teraz jestes na bezrobotnym ale muszisz byc zgloszona do urzedu pracy.

Awatar użytkownika
LEMONII 24
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 357
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:33

11 mar 2007, 14:59

to na wychowawczym dosyaje się kase?? kurcze kogo nie zapytam to inna wersja, a ile procent wynagrodzenia na wychowawczaym jest?? bo na macieżyńskim 100%

Awatar użytkownika
kasiula 84
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 212
Rejestracja: 08 mar 2007, 11:52

11 mar 2007, 15:21

tak na wychowawczym dostaje sie kase tylko tak jak mowilam musisz byc zatrudniona minimum 6 miesiecy przed porodem.Ja na wychowawczy nie moglam isc bo pracodawca nie przedluzyl mi umowy.bo mialam do konca wrzesnia i przedluzyl tylko do dnia porodu bo taki jest jego obowiazek i nie dostalam przez tego palanta kasy,tylko macierzynski z ZUS-U i NIE 100% TYLKO 80.

julie_377
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 959
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:12

11 mar 2007, 20:46

witajcie kochane!
ja klikam z akademii bo dzis cala nocka na lotnisku tym razem na stansted wrrrrrrr
w tyg nie mam za bardzo zcasu na tt bo kazda wolna chwilke spedzam z natusiem ale jeszcze tylko przyszly tydzien taki zalatany a potem prawdopodobnie do polowy kwietnia bede siedziec jeszcze w domku bo musza nam wyrobic id wiec bedzie ok :ico_noniewiem:
trzymajcie sie cieplutko i wyspijcie sie dzis za mnie :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

11 mar 2007, 22:17

Witaj Julie, chętnie się wyśpię za ciebie, jeśli mi mały na to pozwoli :-D .

Lemonii jeśli pracowałaś to masz duże szanse na zasiłek wychowawczy. Dochód na 1 os. w rodzinie nie może przekroczyć 504 zł, pozatym tobie przysługuje rodzinne i zasiłek dla matki samotnie wychowującej dziecko ale wszystkiego musisz się dowiedzieć w MOPS

Lemonii jakie ty jabłuszko dajesz małemu że robi ci takie ładne kupki? gotowane czy surowe? Mój mały już drugi dzień nie robi kupki tylko brudzi lekko pieluchy, wygląda mi to na zaparcie, macie na to jakąś radę.

Awatar użytkownika
LEMONII 24
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 357
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:33

11 mar 2007, 22:23

ja daje surowe Maju, dzisiaj kupki wyjątkowo nie zrobił no ale to nic takiego w końcu dzieciaczki potrafią 3 dni nie robić i nie jest to nic złego, wiem ze słodkiego ziemniaka się daje ugotowanego i kupka ładna też juest ale nie wiem czy taki normalny polski ziemniak w to wchodzi...hmm wiesz ja małemu do spróbowania dałam ostatnio takiego ziemniaka i zjadł bardzo ładnie ale nie zwr5acałam uwagi czy to coś działa bo nie mieliśmy z kupą problemów wtedy...
dziewczyny dzięki za info ja tylko tak z ciekawości pytałam o różnice wcale nie chce isć na wychowawczy haha ja tam wole do pracy;)
Julie wracaj do nas szybciutko!! ja też chętnie się za Ciebie wyśpie i za każdą z Was haha moge się wyspać a już najchętniej za samą siebie ojojoj chyba bym musiała przez tydzie nic nie robić tylko spać ... marzenia...

Awatar użytkownika
Gosiunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 105
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:35

12 mar 2007, 00:05

Hej laseczki :ico_haha_02: Wreszci mam chwile zeby do Was zajrzec. Kurcze mojeg malego od wczoraj cos w jelitkach skreca. No i chce byc tylko noszony na rekach, wiec padam na glebe :ico_noniewiem: Nawet zaczal znow mi ulewac i zdarza mu sie to po godzinie picia, wypluwa wtedy taka sline gesta z serkiem :ico_noniewiem: Nie wiem co jest grane, a na to wszystko dostal jakas wysypke :ico_placzek: Zmienialam mu plyn do kapieli wiec jest szansa ze to od tego. No ale co z tym ulewanie i brzuszkiem. Przeciez ani wczoraj, ani dzis nie dostal zadnego jablszka, ani jarzynki :ico_noniewiem: Mam nadzieje, ze jutro juz bedzie dobrze.
Maja ja tez mialam problem z hemoroidami :ico_wstydzioch: Kupilam w aptece czopiki, one sa bez recepty Hemoral czy jakos tak i powiem Ci ze szybciutko sie ich pozbylam. Teraz tylko sporadycznie jakis tam android sie pojawia :ico_oczko: Ale p kilku dniach znika. Slyszalam, ze jak juz sie raz tego nabawisz to potem to powraca, mam nadzieje ze nie :ico_olaboga:
Lemoni jak ja pokaze Ci moje zdjecie to padniesz, nie wiem czy post by sie zalaczyl :-D Wiec nie przejmuj sie dziewucho, bo wazne to co w srodku, a nie na zewnatrz, a z Ciebie super babka.
No i w koncu czas zabrac sie za pisanie pracy :-D
Juli wracaj szybko. Chetnie bym sie za Ciebie wyspala, ale kto za mnie sie wyspi??
Maju zazdroszcze Ci wczorajszej nocki. Bo moja moto mysz przez dwa dni spala od 19 do 3, a wczoraj juz niestety pobudka na jedzonko o 1 :ico_noniewiem: Chyba przez ten brzuch :ico_zly:

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

12 mar 2007, 10:29

Witajcie z ranka :-D

Kupkę niestety musieliśmy wymusić termometrem, wyszło jej dużo :ico_szoking: i była bardzo gęsta, bidulek teraz sobie spi tak się tą kupką umęczył. Nocka u nas przespana, także Julie musisz czuć sie rześko bo wyspałam się za ciebie :-D . Mały zasnął o 20.30 i wstał o 6.30 :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: oby tak dalej syneczku :-D .

Śiczna pogoda u nas , także zmykamy zaraz na spacer, pa

nicolusia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 12 mar 2007, 13:43

12 mar 2007, 13:46

oj,dziewczynki,a ja niczego nieswiadoma,poszlam na stare forum i widze pustki i dopiero teraz zakumalam,ze przeciez jest nowe forum,ale kretynka ze mnie

a my poki co jestesmy juz tydizen w domku,po naszych polskich wakacjach,Mala juz zaaklimatyzowana i wszystko wraca do normy,

jutro mamy szczepienie,na koniec 4 miesiaca,ale i tak nie moglysmy isc wczesniej,bo Nicolka miala zapalenie pluc,

a teraz korzystamy z naszej hiszpanskiej pogody,bo mamy dokladnie dzisiaj 22 stopnie :-)

Awatar użytkownika
Gosiunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 105
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:35

12 mar 2007, 19:51

Hej babki :ico_haha_02: Kurcze mam chwile zeby cos naskrobac tutaj. Maly od wczoraj nie spokojny, jak nie spi to placze :ico_noniewiem: Na dodatek dzis dostal temperature i ma rozwolnienie, zwija sie tak go boli brzuszek :ico_placzek: Chyba grypa jelitowa go doplada :ico_olaboga: Bylismy u lekarza ale niestety nic konkretnego nic nam nie zapisala. Biedaczek tak sie meczy, gorzej niz przy kolkach a najgorsze jest to ze nie wiem jak mu pomoc :ico_placzek: A zeby bylo milo moj maz rowniez jest chory i bierze antybiotyki :ico_olaboga: Dwoch facetow chorych w domu to masakra, jestem zdana sama na siebie, rece mi opadaja :ico_placzek: Na szczescie jutro babcia przyjdzie i troszke bede mogla odsapnac :ico_oczko: Dziewczyny a moze znacie jakies domowe sposoby jak ulzyc maluszkowi?? Nawet nie wiem czy mam go kapac, skoro ma temperature :ico_noniewiem:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość