mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

05 cze 2007, 10:16

No to dzisiaj odwale smarowanko wieczorkiem :ico_brawa_01: Trzeba sie powoli szykowac na plaze :ico_brawa_01:
Ja wlasnie sie wacham jakie kosmetyki kupic, chcialabym najbardziej naturalne, wiec chyba na te oilatum sie skusze, bo sa bezzapachowe, wydajne i wydaje mi sie ze dobrej jakosci... no zobaczymy....

Koura Bura, trzymam mocne kciuki za egzamin!!!! BEdzie dobrze :ico_brawa_01:

A kupujecie laktator? Bo w pierwszej ciazy nie mialam ale moje piersi to przeplacily zwisem po pas po skonczonym karmieniu (a z rozmiaru D mialo co wisiec, brrr). Dwa lata zabralo mi aby doszly do siebie i byly ladne. Wtedy jednak wyciskalam z nich mleko recznie i gniotlam niemilosiernie wiec tak mysle teraz o Avencie Isis.... A wy?

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

05 cze 2007, 10:57

no własnie też sie zastanawiam nad laktatorem tylko elektrycznym nie ręcznym. słyszałam że to dobrze dla piersi a poza tym jest mniejsze prawdopodobieństwo aby się wdało zapalenie.

a co do kosmetyków to oilatum jest bardzo dobre. wystarczy kupić płyn do kąpieli który bardzo nawilża a już potem nie trzeba smarować dzidzi oliwką choć pewno ja i tak będę bo nigdy nie wiadomo.

dziewczyny już mi gdzieś nawet na forum polecały, żeby np. do noska nie kupować gruszki tylko nosefride bo ponoć o niebo lepsze (w aptece można to dostać). i to chyba wszystko z takich newsów. jeśli jeszcze mi się coś przypomni to napiszę. dzisiaj będę robić listę wyprawki więc jak zrobię to się pochwalę :-D

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

05 cze 2007, 11:17

Dobra Paulina, to Ty mysl za nas a potem nam liste przedstaw a my skreslac bedziemy hihihi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

05 cze 2007, 11:39

Co do balsamów brazujacych to ja używam z Garniera i jestem zadowolona.Z tega co wiem to balsamy dla kobiet w ciąży nie powinny zawierac kofeiny a to jest najczestrzym skłądnikiem balsamów ujędrniających.
Słyszałam też że dla noworodków najlepiej jest stosować szampon BAMBI, bo Jonhson czasami powoduje uczulenie.Jak sie czegoś wiecej dowiem to dam znac.
Paulina jeszcze raz wielkie dzieki :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

05 cze 2007, 16:57

ufff co za dzien, mezus w lozku chory i czuje sie jakbym miala wielkie wymagajace opieki dziecko... Goraco dzis jak nie wiem, po prostu padam z nog... Nawet zapomnialam co chcialam napisac! A juz wiem... Balsamu brazujacego nie uzywalam, bo wogole mam jakies takie zle doswiadczenia z nimi, za malo cierpliwa jestem i zdaza sie ze zle rozsmaruje i potem sa przebarwienia. A teraz kupilam sobie do ciala taki balsamik o zapachu jagodek i jest super. Jezeli chodzi o laktator to kupilam taki w zestawie "Avent na dobry poczatek", oprocz laktatora jest jeszcze sterylizator buteleczki i jakies tam pierdolki. W sumie zastanawialam sie czy to dobry zakup, ale przekonala mnie Mama Zuzi piszac o swoim biuscie po karmieniu Zuzi... Bo ja mam E wiec pewno moj to nacignalby sie do kolan. Poza tym planujemy dosc duzo podrozy po urodzeniu malenstwa i zawsze to chyba lepiej odciagnac troszke mleczka do buteleczki niz wystawiac gdzies w podrozy cycochy, tym bardziej ze jesien jest tu dosc zimna i wietrzna. Wogole ja przezywam jakis szal zakupowy, nie mialam zadnej listy (blad) i jak wpadlam do sklepu to chcialam wszystko wykupic... Ja jestem bardzo pozytywnie nastawiona do wszelkich nowosci i wystarczy ze ktos cos poleci a ja od razu chcialabym to miec i czasami nie zastanawiam sie nad przydatnoscia... Ale chociaz wiele osob mi odradzalo to i tak skusze sie na podusie poporodowa (bo wydatek nie jest az taki straszny, a jezeli ma mi pomoc przez kilka dni to czemu nie) i podusie do karmienia.

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

05 cze 2007, 17:12

Dominisia, no wlasnie ja mam juz butelki Aventa, i smoczki i teraz chce laktator tego typu bo mi beda do niego wszystkie butelki pasowac. No i koniecznie chce podgrzewacz Aventa i sterylizator do mikrofali, ale to nie wszystko na raz, po 1 w miesiacu aby ni wpasc w szal zakupowy hihihi :-D Podusie do karmienia juz mam , jeszcze po Zuzi, taka z takimi granulkami w srodku, baaardzo przydatna, a coz to takiego ta poduszka poporodowa???

Ja dzis wieczorem sie posmaruje. Na poczatek tym Dovem z samooplaczem i jak ladnie wyjdzie to za kilka dni poprawie samooplaczem Loreala, mam jeszcze z tamtego roku.

Ula misiula, ja tez slyszalam ze Johnsons uczula i nawet nie bede zaprzeczac bo sama mam teraz chusteczki dla niemowlat dla siebie do demakijazu (wydajniejsze od takich typowych do demakijazu) i raz dorwala jedna Zuzia i sobie twarz wytarla. Cala buzie w kropkach miala, myslalam ze to ospa ... Ona ma 5 lat i nawet ja uczulily :ico_olaboga:

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

05 cze 2007, 17:43

Ufff czytanie nadrobione, co do kosmetyków to też slyszalam ze Jonhson powoduje uczulenia, wiec chyba cos w tym prawdy musi być. Widzę że szaleństwo zakupów u niektórych dziewczynek już się zaczęlo :-D Ja na razie jeszcze odczekam, tylko jak tak pomysle to ciekawe skąd potem tyle kasiury jednorazowo natrzaskam. Jesli chodzi o samoopalacze to chyba bym nie ryzykowała ale ja jestem panikara :ico_szoking:
Ewasiek mi do twojego brzuszka juz niedużo brakuje, w stosunku do mojej postury wydaje mi się duży i tak mówią inni. Ale jak ostatnio byłam w szpitalu na położniczym po zaświadczenie o ciąży (dla męża do Komisji Wojskowej) i znalazłam się wśród dziewczyn w 9 mies ciąży to mój brzuszek po prostu się zgubił a ja czułam się taka chudziutka że szok :-D Z wojskiem na razie cisza, męzulo zawiózł zaświadczenie o ciąży + prośbę o czasowe odroczenie, teraz pozostaje czekać na ich decyzję, nie macie pojęcia jak się boję.

[ Dodano: 2007-06-05, 17:44 ]
no proszę do porodu zostało mi tylko 97 dni :ico_brawa_01: bez internetu brak kontroli nad liczbami :ico_haha_01:

[ Dodano: 2007-06-05, 17:55 ]
Pozdrawiam wszystkie wrześnióweczki, mam nadzieję że już wkrótce będe mogła częsciej zaglądać. Oj tęskno mi za Wami :ico_placzek:
Dominisia ale fajnie macie z tą wycieczką, życzę udanego wypoczynku no i trzymam kciuki zeby mężuś ci wyzdrowiał do tego czasu.
Kocura ja też puszczam mojemu brzuszkowi co wieczór melodyjkę z pozytywki mamy pluszową krowę :ico_haha_01:
Gosia chlebka jeszcze nie piekłam ale jakby co to zdam szczegółową relację.
Aha no i mnie też w tym miesiącu czeka badanie z glukozą, wyniki mam przynieśc na kolejną wizytę, ale to dopiero pod koniec czerwca. Trzymajcie się cieplutko.

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

05 cze 2007, 18:34

Eska, ja mysle ze my z Dominisia jestesmy zmuszone po prostu juz teraz do takich zakupow. Np w Szwecji wszystko jest 2-3 razy drozsze niz w Polsce wiec chce wszystko pokupowac tak aby w lipcu jak bede w Polsce wszystko zabrac a nie przeplacac tutaj :ico_haha_01: No i kaska, to prawda. Nie odczuwa sie jak sie co miesiac wydaje 200 zl na przyklad.... A za wozeczek zalacili nam moi rodzice (niespodzianka), wiec sie ciesze ze nam odpadl wydatek 1000 zl. :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

05 cze 2007, 20:57

Witam wrzesnióweczki :-D
Ja znowu nawiedzam Wasz wątek coby poprzynudzać o odliczanku :ico_oczko: :-D mam nadzieję, że nie weźmiecie mi tego za złe :ico_sorki: a jeśli tak, to szybko wybaczycie :ico_sorki:
Zatem po raz kolejny zapraszam do odliczanka na ploteczki :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: Teraz kolej na was by zasilić szeregi odliczających dni do Wielkiego Finału :-D
A tu link: http://www.tik-tak.pl/forum_dla_rodzico ... .php?t=377

Buziaczki dla waszych dzieciaczków w brzuszkach :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

05 cze 2007, 21:46

no dziewczynki ja juz zrobilam swoja liste wyprawkowa :-D dzis juz mi sie nie chce ale jutro wam ja napisze i bardzo prosze o sugestie jesli cos jest zbedne i trzeba wyrzucic albo jesli mam cos dopisac. Przynajmniej jak pojde na zakupy to bede wiedziala ze mam juz praktycznie wszystko :-D

a tymczasem uciekam do spanka. kolorowych snow dla wszystkich brzuszkow :ico_buziaczki_big:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Semrush [Bot] i 1 gość