Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

05 cze 2007, 22:23

mama_zuzi1980 pisze: a coz to takiego ta poduszka poporodowa???

taka podusia ktora przypomina troszke kolko dmuchane do nauki plywania, podobno bardzo przydatna jezeli po porodzie dziewczyny maja problem z siedzeniem, taka mieciutka, unika sie wtedy nacisku na to najbardziej bolace miejsce...

[ Dodano: 2007-06-05, 22:29 ]
mama_zuzi1980 pisze:my z Dominisia jestesmy zmuszone po prostu juz teraz do takich zakupow.
dokladnie, pewno bym jeszcze nic nie miala gdyby nie wyjazd do Polski... w kraju moglam kupic spioszki za 9-10 zlotych, a tu za takie najzwyklejsze musialabym zaplacic ok. 50 zl :ico_szoking: A teraz jak nie pracuje to z jednej pensji zyje sie bardzo przecietnie, wiec chcialam wykorzystac swoj pobyt w kraju w kwietniu, bo ja jakos nie jestem przekonana do zakupow przez internet... Jakos nie mam szczescia do tego

A za laktator i za sterylizator, buteleczki i pojemniczki na pokarm... hmmm tam jeszcze sa chyba wkladki laktacyjne zaplacilam 220 zlotych. W suie bardziej oplaca sie w takim zestawie.

Paulina czekam na liste wyprawkowa, nie ma chyba mozliwosci zeby o czyms nie zapomniec wiec moze troszke sie mi przejasni w glowce :)

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

05 cze 2007, 23:20

Dominisia to jestem bardziej odwazna. Wszystko kupilam przez neta, poki co sie nie przejechalam. Ale kupuje tylko od zaufanych sprzedawcow.
Ja dzis tez wzielam zaszyt w lapke i z olowkiem w rece spisalam co mi jeszcze trzeba... jutro cos skrobne bo juz dzis ide spac....
Papaty i do juterka :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
agnieszka01.04
4000 - letni staruszek
Posty: 4895
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:09

05 cze 2007, 23:34

cześc wrześnióweczki :-D
brzuszki śliczne,a i mi niewiele do ciebie brakuje ewasiek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
rany ja jeszcze nie wpadłam w zakupowy szał,jedyne co to troszkę ciuszków nabylam :ico_haha_01:
a wczoraj bylam u doktorka no i :ico_haha_01: nasz synek waży już 900g,a jakie jajeczka ma :ico_szoking: :ico_wstydzioch: nawet znów się ustawił ,że buźkę widać było :ico_brawa_01: uroczy i śliczny :-D przez ostatni miesiąc przybyły mi już tylko :ico_wstydzioch: 2 kg ,także chyba ok :-D
a balsam brązujący zaczęłam używać jakieś 3 tygodnie temu,kupiłam nivea,na początku super ,po ok 4 dniach oplona jak czekoladka,ale póniej zaczęły mi się robić plamy,więc w ruch poszedł peeling codziennie,teraz używam jedynie na twarz,dekolt i ręce, i po troszku :ico_noniewiem:
a do kąpieli noworodka,to sprawdzone mam właśnie emulsja olilatum,super,i jest takie same mleczko nawilżające,więc na pewno to kupię
buziaczki i kopniaczek od dariuszka :ico_oczko: :-D

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

06 cze 2007, 09:44

Dzien dobry laseczki,
U nas zaczal sie tak piekny dzien ze szkoda go na lezenie w lozku. Popijam kawke i zaraz cos przekasze na sniadanko.
Dominisia Ty Diable Rogaty :ico_oczko: , przez ciebie wczoraj skusilam sie na ten zestaw aventa co Ty masz :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: chcialam kupic osobno sterylizator i laktator... I jak podsumowalam to wyszlo drozej niz za caly zastaw: steryl., laktator plus 2 butelki, pojemniczki na mleczko i 40 wkladek jednorazowych laktacyjnych. Wiec kupilam :ico_noniewiem: ale ja jakos do tego spokojnie podchodze, bo chcemy jeszcze jedno dzieciatko po tym w szybkiej raczej przyszlosci wiec dobre produkty wystarcza na dwojeczke (tak sobie tlumacze hihihi). Z takich drozszych rzeczy zostalo mi lozeczko i podgrzewacz . Sama nie wiem na jakie lozeczko sie zdecydowac... chcialabym kolo bialy, z owalnymi krotszymi boczkami, opuszczana barierka z jednej strony i koleczkami. No super by jeszcze byla szuflada.... heh... tylko gdzie takie znalesc i jeszcze sie dokladnie z kaski nie splukac to nie wiem.... :ico_noniewiem: Tutaj takie najzwyklejsze lozeczko, ktore w Polsce kosztuje ok. 100 zl kostuje 500 zl :ico_szoking: wiec czeka mnie oczywiscie przywoz lozeczka z Polski :ico_haha_01:
*Agnieszka, mi wyszlo po wczorajszym dovie super lekka opalenizna. Mam nadzieje ze reszte doprawie naturalnym slonkiem (ale nie brzusio, tylko nogi i ramionka).

Dzis w Szwecji Swieto Narodowe wolne od pracy. Bierzemy jednorazowego grilla, kocyk, badmingtona i pilke i smigamy go parku na slodkie lenistwo. Juz sie nie moge doczekac.
Milego dnia :ico_haha_01:
Mi

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

06 cze 2007, 12:41

mamo_zuzi ależ ja ci zazdroszczę. też bym się wybrała na jakiś piknik a tu dzisiaj w pracy do 18.00 muszę siedzieć :ico_placzek:
ale za to od jutra do niedzieli mam długi weekend :ico_brawa_01: więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :-D

a co do listy "wyprawkowej" to zamieszczam to co mi przyszło do głowy:
podstawowe kosmetyki:
Maść ochronna do pupy sudokrem
Płatki kosmetyczne (do mycia buzi)
Sól fizjologiczna (do przemywania noska)
Mydło dla niemowląt
Proszek do prania rzeczy dla niemowlęcia Lovella/Jelp
Oliwka do ciałka
Miękka szczotka do włosków
Oilatum do kąpieli
Gaziki Leko do przemywania pępka
Chusteczki nawilżane dla niemowląt np. pampers
Patyczki do uszu (do przecierania zakamarków)
Cążki do obcinania paznokietkow
Krem ochronny do buzi
Nosefride zamiast gruszki do noska
Pieluchy tetrowe
Pampersy (najmniejszy rozmiar)
Aftin
Fiolet

UBRANKA (ROZM. 56):
Body z długim rękawem
Pajacyki z długim rękawem
Kaftaniki z długim rękawem
Śpioszki

UBRANKA (ROZM. 62):
Kaftaniki z długim rękawem
Body z długim rękawem
Śpioszki
Pajacyki z długim rękawem

UBRANKA (uniwersalne):
Czapeczka zimowa na dwór
Czapeczka cieniutka
Skarpeteczki grube
Skarpeteczki cieńkie
Rękawiczki grube na dwór
Kombinezonik
Ciepły zimowy komplecik (swterek + spodenki)

PRZEWIJANIE I KĄPIEL:
Przewijak
Wanienka
Szlafrok niemowlęcy (ręcznik z kapturkiem)
Ręcznik duży miękki
Ręcznik mały miękki

SPANIE:
Łóżeczko z materacem i szufladą 120x60
Komplet pościeli z wkładem, prześcieradłem i rożkiem
Kocyk cieńki (polarowy)
Kocyk gruby (polarowy)
Ceratka pod prześcieradło

SPACER:
Wózek (quinny speedi lub quinny buzz)
Nosidełko

KARMIENIE:
Zestaw startowy Avent:
- 2 butelki ze smoczkiem 260 ml
- 2 butelki ze smoczkiem 125 ml
- 2 smoczki do butelek
- 1 smoczek do uspokajania
- 1 szczoteczka do czyszczenia butelek
Zestaw na dobry początek Avent:
- sterylizator
- laktator
- 2 butelki ze smoczkiem 260 ml
- wkładki laktacyjne 40 szt
- 2 pojemniki do przechowywania pokarmu 125 ml
Termoopakowanie do butelek
Podgrzewacz Avent

Jeśli któraś ma jakieś uwagi albo coś uważa za zbędne to będę bardzo wdzięczna za opinie zanim zacznę jeszcze robić zakupy :-D

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

06 cze 2007, 12:52

Cześć Mamusie! Strasznie jestem zła, a nawet nie mam jak nakrzyczeć na winnych!
Byłam dziś u okulisty. Zrobił mi bardzo gruntowne badanie i okazało się, że w lewym oku rozwarstwiła mi się siatkówka. Stało się to napewno dawno temu, bo zdążyła się już odgrodzić od reszty oka "szwem". Oczywiście, jest to przeciwwskazanie do rodzenia naturalnego. Ale wściekła jestem na tych wszystkich lekarzy-okulistów, u których byłam w życiu (bo okulary noszę od 13 lat). Żaden tego nie zauważył?? Gdybym zaczęła rodzić to mogłabym stracić wzrok. Czeka mnie jeszcze usg tego oczka (ciekawe jak wygląda), potem jeszcze jakieś konsultacje i być może zabieg laserem. Tylko niewiadomo, czy przed czy po urodzeniu dzidzi. Okropny dzień!
A jeszcze nie doszłam do siebie po wczorajszym- o mało co, nie spóźniłam się na ten egz (straszne korki!!!!), ale na szczęście sam egz w porządku!
Czekam na Waszą listę wyprawkową! Ja na razie skusiłam się na fotel bujany... dla siebie. Czekam na niego.

Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

06 cze 2007, 13:36

mama_zuzi1980 pisze:Dominisia Ty Diable Rogaty , przez ciebie wczoraj skusilam sie na ten zestaw aventa co Ty masz
i bardzo dobrze, czemu tylko ja mam wydawac duzo kasiorki hihihi, poznaj rozkosz drogich zakupow :-D

Paulina tak przegladalam Twoja liste i mysle o tych gazikach Lako do przemywania pepka. Moja tesciowa, ktora jest pielegniarka zdecydowanie mi odradzila, waciki owszem sa dobre ale do przemywania wiekszych ranek. Nie sa bardzo wilgotne i przez to ciezko dokladnie przemyc pepus Dzidziulka. Najlepszy jest podobno rozcienczony spirytus (tak zeby mial 70%) wtedy mozna zamoczyc patyczek do uszka i ma sie pewnosc ze cala ranka jest dobrze odkazona.

A i mam takie pytanko do czego jest Aftin? I w jakim celu uzywa sie fioletu?

Przyszla mi jeszcze jedna mysl do glowy, slyszalam takie opinie, ze sudokrem jest bardzo, bardzo dobry do pupci, ale podobno skora sie do niego przyzwyczaja i potem ciezko o zmiane, inne kosmetyki przestaja byc skuteczne... Wiec podobno dobrze jest uzywac "normalnego" kremu przeciwko odparzeniom, a sudokremu tylko w razie koniecznosci... Ale nie wiem ile jest w tym prawdy.

Kocura Bura strasznie mi smutno z powodu Twojego oczka :ico_placzek: Najwazniejsze ze wada zostala odkryta i ze wiesz co przed Toba, trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze!!

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

06 cze 2007, 13:46

Dominisia no więc tak:
- jeśli chodzi o te gaziki Leko to moje koleżanki ich używały i są bardzo z nich zadowolone tak więc trudno jest mi powiedzieć coś więcej na ich temat - może jeszcze któraś z was coś o nich słyszała

- aftin jest na wszelki wypadek gdyby w buzi porobiły się u dzidzi jakieś krotki czy afty, a tez slyszalam ze zapobiegawczo mozna codziennie po kąpieli aftinem smarowac podniebienie

- fiolet tez na wszelki wypadek, bo ponoc gdyby na cialku zrobily sie jakies krosteczki to warto do wanienki podczas kąlpieli dać dosłownie kilka kropelek tak żeby woda zrobiła się leciuteńko różowa i niemowlę w tym wykąpać i szybko wysypka przechodzi

- a co do sudokremu to wiem, że jest bardzo sprawdzony i ja na 100% jestem na niego zdecydowana bo ponoć to najlepszy kremik na różne odparzenia u dzieciaczka :-D

Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

06 cze 2007, 18:37

Paulinko dzieki za odpowiedz :) Ja nawet nie myslalam o fiolecie i aptinie (bo nie wiedzialam do czego moze mi to byc potrzebne) ale teraz na pewno pomysle, dobrze ze jest to forum, bo znalezc tu mozna na prawde bardzo przydatne podpowiedzi. Jeszcze raz wielkie dzieki :ico_buziaczki_big:

Co do Sudokremu to tez sie w niego zaopatrze, tylko jeszcze zasiegne opini u tesciowej czy stosowac od razu czy w razie wyzszej koniecznosci, bo oprocz tego mam jeszcze inny kremik, napisze wam potem co mi moja rodzinna pielegniarka doradzila :)

Wogole to znikam na dwa dni, bede w sobote i na pewno bede za wami bardzo tesknic, a jak juz sie pojawie to wkleje Wam liste tego w co juz sie zaopatrzylam i tego co mam w planie jeszcze kupic chyba ze znajde czas dzis wieczorkiem.

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

06 cze 2007, 18:49

Dominisia to z niecierpliwością będziemy czekać na porady twojej domowej pielęgniarki no i oczywiście na listę, bo co tu dużo kryć zawsze jeszcze można coś podpatrzyć :-D

baw się dobrze i do zobaczenia na TT w sobotę :ico_papa:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość