Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

21 cze 2007, 12:23

Gosia A, :ico_tort: :ico_tort: z okazji miesiąca życia Twojego Huberta. Witaj Huberciku wśród niemowlaków.
Gosiu myślę że możesz iść wcześniej do lekarza. Na pewno nie zaszkodzi. Najwyżej odradzi.
Ta szczepionka o której pisałam to jest 5w1 albo 6w1. Czyli zamiast 3 kłuć dziecko dostaje jeden zastrzyk. Standardowo maluszek pomiędzy 6 a 8 tygodniem życia musi dostać szczepionki na: WZWb (1kłucie), błonica, tężec, krztusiec (drugie kłucie) i Hib (trzecie kłucie). Tak jest gdy zdecydujesz się na bezpłatne szczepionki. Szczepionka 5w1 jest płatna (ok 120zł) ale jest jedno kłucie i szczepionka na błonice, tężec krztusiec jest w niej lepszej jakości.

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

21 cze 2007, 12:26

Ewcik, - no ja rozmawiałm z pediatra i tez chcemy ta 5w 1 - i mamy normalnie po 6 tygodniach przyjść ... hmm..
a i mam takie pytanie - bo mi kazał podawać wit D raz na tydzień i dopiero od 6 tygodnia - moja koleżanka podaje codziennie od 2 tygodnia .. to jak to w końcu jest?

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

21 cze 2007, 13:04

mi lekarka kazała podawac juz po 2 tyg vigantol ktorego nie mogłam kupic w zadnej aptece bo zabrakło w hurtownii

moja siostra wlasnie wzieła ja na spacer zeby sie nia pochwalic u swojej kosmetyczki :ico_olaboga: ona jest nienormalna
ale malutka wygladała slicznie

Obrazek

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

21 cze 2007, 13:28

Gosia A, to zależy od firmy i od pediatry. Tą szczepionkę którą ja wybrałam szczepią w mojej przychodni od 8tż bo tak zaleca producent. Ja Vigantol podaję od dwóch tygodni codziennie jedną kroplę. We Wrocławiu też trudno było go dostać. W końcu kupiłam w dworcowej aptece. Podaję też 5 kropli witaminy c.

jagodka24, cudną masz tą Córcię. Słodziutka.

[ Dodano: 2007-06-21, 13:31 ]
qurcze nie pochwaliłam się. Ala waży już 4320 g, a mnie wysiada kręgosłup od noszenia jej po schodach.

Awatar użytkownika
Sikorka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2625
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:17

21 cze 2007, 13:38

Ewcik to co ja mam powiedzieć ze swoim 5.200 :ico_oczko: , a może i więcej, zobaczymy jutro, bo mamy USG.

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

21 cze 2007, 13:49

Sikorka, masz rację, dużego chłopa masz. Tyle że Alunia urodziła się o masie 3050.

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

21 cze 2007, 14:03

ja tez nie moglam dostac vigantolu w aptece i dostalam zamiennik devikap, podaje jedna krople dziennie od 4 tygodnia zycia. mialam od 3 tż ale na ulotce tego zamiennika jest podane ze mozna od 4 wiec poczekalam tydzien

jagodka24, slicznie wyglada twoje maleństwo

co do noszenia... moja Kinga wazy okolo 4kg i już wymiękam... a co jak bedzie cieższa?? i jeszcze to 4 pietro bez windy... szkoda gadac...

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

21 cze 2007, 14:22

doris, - ja tez mam ten zamiennik - ale z tym dawkowaniem? to ja zgłupiałam - o tez słyszałam , że codziennie - a ta mi tu - raz na tydzień - proszę sobie wybrać dzień - i bardzo tego przestrzegać :ico_szoking: ... i juz nie wiem? to jak podawać? może tak mi kazała- bo mały malą ciemieniuchę z przodu?? i bąz tu mądry człowieku?
co do wagi i noszenia ... - 5 pietro - brak windy ... i ponad 5 kilo .. rozumiem was babeczki - wczoraj jak wniosłam Huberta i torbę z zakupami ( kura na rosół itp. :-D ) ... to już wiedziałam, dlaczego mi kregosłup siada :-D

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

21 cze 2007, 15:29

Gosia A, skoro kazała ci tylko raz na tydzien dawac to tak dawaj a jak bedziesz u niej np przy okazji szczepienia, to sie zapytaj czy nie dawac codziennie bo znajomym lekarze kazali codziennie jedna krople. kto pyta nie bladzi :)

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

21 cze 2007, 16:06

hej
Ja jeszcze nie podaje zadnych witaminek-moze na wizycie w 6-tym tygodniu cos lekarz zaleci...
Musze pochwalic dzis moja coreczke-spala 12 godzin z jedna przerwa 15minutowa...supcio...jak poczulam ze zaczyna sie krecic jeszcze z zamknietymi oczkami to zaraz cyc i spala dalej........................i w koncu jestem wyspana-az dziwnie sie czuje :ico_haha_01:
kurdi...i wiecie co...po 6tym tygodniu mam isc do lekarza ogolnego na wywiad poporodowy-tzn na sprawdzenie ...i bylo wszystko normalnie juz prawie nie plamilam az przez ostatnie 2 dni jakas krew...jakby okres mi sie konczyl...dzis jeszcze nic-ale martwie sie czy to normalne...i chyba trzeba temu doktorkowi o tym powiedziec co?a on i tak sie pewnie nie zna...on mi tylko ma tabletki wypisac..tak tu robia..bez badania przepisuja tabletki anty...i to jeszcze za darmo...dziwaki :ico_puknij:
Zrezygnowalam juz z diety bo efektow brak...plamki znikaja i pojawiaja sie gdzie chca i kiedy chca...bez sensu-ale juz mala wyglada dobrze a jak wyskakuje cos nowego to sudocrem dziala---ANZA...miala dokladnie to samo co opisalas...i w poniedzialek minie 4 tygodnie od kiedy sie to zaczelo...dlugo..ale to chyba spocone hormony..hihi :ico_oczko:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość