Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

04 cze 2007, 19:13

julie_377, właśnie nie nauczyłam się szybko, długo jeszcze sikałam w pieluchy (do 3. roku życia). Tylko mama mnie na siłę sadzała, bo "a nuż sobie siknę" i dłużej będzie spokój w nocy. Bo podobno szybko przestałam budzić się w nocy na jedzenie, za to jak tylko miałam mokro - to wrzask niemiłosierny. No i później miałam już taki nawyk wstawania do łazienki o 23, nawet jak mi się siusiu nie chciało :ico_haha_01: W sumie nic złego się nie stało :ico_oczko:

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

08 cze 2007, 17:14

Teraz jest lato...świetny okres na zdjęcie pamersa... :ico_haha_02:
Po Zuzi wiem,że jak sie już go zdejmie,to nie powinno się go już zakładać.Zakładałam tylko na spacer,w domu była bez pieluchy i w dzień i w nocy.Podkład był w łużeczku a prześcieradło musiałam czasem i 3 razy w nocy zmienić ale szybko Zuzia zaczęła przesypiać noc bez siusiania a w dzień...no cóż często latałam za nią ze szmatą :ico_haha_01: ale też szybko się nauczyła.Najgożej jak dziecko raz ma pieluchę ,raz nie i już samo nie wie o co chodzi z tym sikaniem...Na nocnik nie ma co na siłę sadzać,niech sobie stoi blisko i czasem można posadzić dziecko ale jak nie chce to nie,jak się posika w majtki parę razy to samo wybierze nocnik ale jak ma pieluchę i mu ją zdejmiemy i posadzimy na nocnik to dziecko ma go gdzieś bo woli w pieluchę.Ale namieszałam :-D

Awatar użytkownika
dorotex83
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 669
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:43

08 cze 2007, 18:19

zubelek - wcale nie namieszałaś - ja przynajmniej teraz wiem jak powinno sie to odbywać
a możesz mi powiedzieć ile Zuzia miała lat jak zaczełas ja sadzać na nocnik ??

daria298
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 18 cze 2007, 11:13

22 cze 2007, 10:46

Cześc dziewczynki ja moją Kingunie posadziłam jak skończyła 4 m-ce siedziała już stabilnie więc spróbowałam , teraz ma 8 m-cy i nie robi prawie w ogóle siku do pieluchy a kupka w ogóle się nie zdarza zawsze do nocniczka nawet jak idziemy na spacer i to dłuższy bez pieluszki nie zrobi siku jak wrócimy od razu na nocnik w w momencie są siki.

Valerka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2007, 14:15

04 lip 2007, 11:17

Olivka konczy dzisiaj 6 miesiecy i rano zrobila pierwsze siuski na nocniczek:) Z minutke moze siedziala i po sprawie:) Sama jeszcze nie soiada trzeba jan przytrzymac, ale mysle ze pocwiczyc na nocniczku juz mozemy:)Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

18 cze 2008, 10:49

U nas w rodzinie sie przyjelo, ze jak tylko juz dziecko samo stabilnie siedzi, czesto to jest okolo 6 miesica, sadzac na nocniku i probowac przyzwyczajac :-) U nas to dziala, ciekawe, jak moj Olus to przyjmie :-)

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

23 cze 2008, 18:33

Ja zaczelam sadzać miesiąc temu czyli jak Lenka skonczyla 7 m-cy. Czasem podchodzi do nocnika, wtedy ja sadzam i z reguly sie udaje. Teraz ja troszke zaniedbalam bo sie uczylam i nie mialam glowy do pilnowania, ale wlasnie zaczynam wakacje wiec bedziemy walczyc :-D

Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek
Posty: 4967
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

24 cze 2008, 11:54

Ja pierwszy raz posadziłam Ade na nocnik jakieś 2 miesiace temu ale za nic nie chciała na nim dłużej posiedzieć a o siusiu i kupce nie było mowy :ico_olaboga: :ico_olaboga:
Jakiś tydzień temu znowu spróbowałam i mamy sukces :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: od razu załapała o co chodzi teraz woła:siusiu i leci siada na nocniczek :ico_brawa_01: wiadomo zdarzaja sie jeszacze wpadki od czasu do czasu . Jak siedzimy w domku w ogóle nie zakładamy pampersa tylko NA DłUżSZY SPACEREK I NA NOC ALE DOPIERO JAK ZAśNIE.
Wczoraj była też kupka na nocniczek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

24 cze 2008, 15:34

Ja dziś trzymam Lenke cały czas bez pampersa, ne spodziewam sie cudow i pewnie za jakis rok bedzie sama biegac, ale niech sie uczy, pupcie wywietrzy, a ja troche oszczedze :-) sama radość

Awatar użytkownika
Liliana
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 26 cze 2008, 11:19

26 cze 2008, 11:47

Emil usiadł po raz pierwszy na nocniczku gdy miał 8 miesięcy, uznaliśmy że nie jest to ani za wcześnie ani za późno. I większych problemów z tym nie miał, nawet był zaciekawiony.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość