Awatar użytkownika
mama_Dominika
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 545
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:04

27 cze 2007, 15:32

Hej

Ja tak na chwilkę, mam pytanie odnoście wysypki małej - czemu te kosteczki robią się w pewnych momentach bardziej czerwone i widoczne, zazwyczaj się tak dzieje po przebudzeniu i jak mała płacze czy się denerwuje, jak śpi - wysypka staje się mniej widoczna, poza tymi krosteczkami na buźce zauważyła malutkie pęcherzyki i czerwone plamki z białą krosteczką po środku, to akurat to chyba potówki, nie??
Qrcze wygląda mi to na AZS, czy spotkałyście się z czymś takim??

Dominik nigdy akurat nie miał problemów ze skórą, dlatego jestem akurat w tek kwestii zupełnie zielona, może Wy wiecie coś więcej...

Buziaki :-)

Awatar użytkownika
massumi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7209
Rejestracja: 09 mar 2007, 14:16

27 cze 2007, 16:57

zborra, no to może jednak się skusisz??? :ico_oczko: :-D
Bo ja podtrzymuję wersję Sikorki, czyli:
Sikorka pisze:Ale wiem, że muszę się cieszyć każdą chwilą z nim, nawet jak wrzeszczy, bo to juz nie wróci, a raczej na trzecie świadomie się nie zdecyduję.
:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

mama_Dominika, moja mała też bardzo wysypana, ale wątpię żeby to było AZS - bo pryszczyki dokładnie takie jak opisujesz, pojawiają się tylko w okolicach twarzy... i to codziennie wybierają sobie nowe miejsca... więc przemywam je regularnie przegotowaną wodą z dodatkiem krochmalu... no i wieczorem jest kąpana w Oilatumie bo Miłosz kąpie się w nim od urodzenia profilaktycznie... no i cóż łudzę się, że jak się ochłodzi to będzie lepiej... :ico_sorki: :-D
Bo kto taką PRYSZCZYLLĘ pokacha oprócz nas... :ico_oczko: :-D

A to URWISY PO DRZEMCE :-D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

27 cze 2007, 18:10

Mamo_Dominika moim zdaniem AZS to odpada...przy tym to raczej suchość całej skóry itd...Te krosteczki które stają się bardziej widoczne to moim zdaniem potówki...No a wiecie co...gdzieś czytałam rady pani doktor...przecież skóra dziecka musi się oswoić z nowym środowiskiem, też ma hormony itp...to dajmy małym kilka tygodni, może kilkanaście...jak nie przejdzie to wtedy się będziemy martwić...I nie wmawiajmy wszystkim alergii, skazy białkowej bo oszalejemy!

Massumi świetne te Twoje dzieciaki!!! kochane maluszki! wiecie co...ja się zaczynam zastanawiać, czy szybko drugiego nie zrobić i nie wejść z jednych pieluch w drugie...bo jak za długo odpocznę po Hani to już mnie nikt nie namówi na drugi, o nie! :ico_nienie:
A Hania spała u dziadka do 17!!! :ico_szoking: przyszła, zjadła...i wysłałam J z nią na spacer, mimo wrednej pogody...a co!chce mieć spokój...! niech troszkę się przewietrzą oboje...A potem ja przejmuję dyżur, bo J musi przed obroną poczytać w skupieniu...Mam nadzieję, że noc będzie spokojna, bo kurczę jutro pewnie do popołudnia znowu będę nerwowa sama...na dodatek rodziców nie będzie...Więc jutro albo sama popełnię samobójstwo, albo uduszę Hannę! :-D

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

27 cze 2007, 18:47

Witajcie!

Skorzystam z chwili wytchnienia, bo dziś moja niunia jakas niespokojna, nie wiem czy to czasem nie na zmiane pogody tak marudzi :ico_noniewiem:

Glizdunia po połogu to tak jak u mnie;
ja jestem w miare dobrej w formie fizycznej, nie miałam zadnej depresji i czuje dobrze.
Dzis byłam na ontroli u ginekologa i ze mna wszystko w porzadku, tak jak przed ciazą, z tym, ze zostało pare bliznek po szwach :(

Wczoraj byłąm w przychodni, chciałam zarejestrować małą do kontroli bioderek i co...? nonono...wredne babska nie łaska o niczym poinformować, skierowały mnie do "drzwi z okienkiem", ja tam zachodze, patrze i co...?znów nonono...zamkniete. Spisałam sobie nr i od rana dzis robowałam sie dodzwonic, ale znów...nonono...nikt nie pokwapił sie oderac tego zasranego tel! nic tylko załamka :ico_puknij: Na szczescie bratowa ma spady w szpitalu i załatwiła mi prywatna wizyte u chirurga dzieciecego na piatek, taka ulga :-)
Tak sobie mysle - za co te gnoje tyle kasy chca, jak nawet sie do niemowlaków nie kwapia!Płacimy te składki na ubezpieczenie a i tak musimy chodzic i płacic jeszcze prywatnie, jak chcemy zeby nasze dzieci były przyjete do lekarza i godnie obsłużone :ico_zly:

Ja przeciwko odparzeniom stosuje puder, po kapieli zazwyczaj jak ja dobrze powycieram to wklepuje jej pudru i nie zauważyłam jak dotąd żadnych problemów ze skórą :ico_haha_02:

Massumi kochane te twoje dzieciaczki, podobni do siebie :ico_oczko:

Zborra to powodzenia!!ja na pewno nie chciałabym od razu przezywać tego samego :ico_nienie: wystarczy mi wrazen na nastepnych pare lat, zaczekam az Milunia podrosnie i sie zastanowię, na razie czekam na pierwszą miesiaczke zeby znow móc zacząć sie zabezpieczać :-)

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

27 cze 2007, 19:05

zbora- zaczynam cie rozumiec ... Hubert daje mi tak czadu od poniedziaku - że jem tylko sniadanie ... ryk i cyc ... padam ... spać??????????? ne .. góra 30 min i tylko arece .......kto mi dziecko podmienił????????????? uspie go ..to sie odezwe ... nawet sie dzis nie myłam ..koszmar ...

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

28 cze 2007, 06:01

Dzień dobry, cześć i czołem...pytacie skąd się wziąłem...

HEHEHE i tym miłym akcentem pragnę zacząć ten beznadziejny dzień! po pierwsze dlatego, że pogoda STRASZNA! i dziś na sspacer ani dudu... :ico_nienie: :ico_zly: Po drugie...J ma obronę i wróci nie wiem kiedy przez te korki...Po trzecie...moja panna Hanna właśnie się tak obżarła, że 2razy ulała i już trzeszczy...A miało być tak pięknie... :ico_placzek:

Gosiu to kiepsko...Bo my tu czekamy na relację z rocznicy, a Ty czasu nie masz... :-D Ale poważnie , to ja też czuję się, jakby mi ktoś młodą podmienił...Ratunku! :ico_olaboga: ja już nie chcę być mamą!!! a mogły się jednak bliźniaki urodzić. byłby spokój do końca życia...A tak jak pomyślę, że jeszcze kiedyś mnie to czeka, to poważnie mam dość!!!

Uciekam na razie, buzia!

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

28 cze 2007, 09:39

melduję się grzecznie i posłusznie wraz z czkającą od godziny Alą

U nas wszystko w najlepszym porządku. Wizyta u okulisy wyszła ok. Ala nawet nie zapłakała jak jej kropelki do oczu wpuszczali. Fototerapia na szczęście nie uszkodziła jej wzroku, ale wizytę kontrolną mam jeszcze za miesiąc i za rok w maju. Teraz tylko chciałabym sie jak najszybciej dostać do laryngologa, ale we Wrocławiu czas oczekiwania jest bardzo długi. Udało mi się fuksem zapisać na 23lipca, a to tylko dlatego że mało kto wie że w tej przychodni badają słuch. A wiecie jakie są miesięczne limity na badanie słuchu u dzieci we Wrocławiu......... 20dzieciaczków. Paranoja.

My dziś sobie trochę poleniuchujemy. Nie mamy w planach nic szczególnego. Tzn Ala nic nie ma. Na mnie czeka sprzątanie kuchni, bo przecież szwagierka nonono nie ruszy, żeby cos w domu zrobić i muszę poprasować górę ubrań, bo jeszcze jeden dzień zwłoki i moja córcia i jej tata nie będą mieli w co sie ubrać.

zaraz pozmniejszam zdjęcia mojej księżniczki i rzucę wam kilka.

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

28 cze 2007, 09:50

mi tez dziecko podmienili! wczoraj caly dzien niespokojna marudna, wieczorem jeden wielki cyrk, w nocy w miare oki bylo, ale od 5 nie spi i marudzi!jadla o 3 w nocy i teraz nie chce jesc... tzn chyba kest glodna ale jak daje jej cyca to ryczy w nieboglosy... juz nie wiem co robic... butli tez nie chce...

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

28 cze 2007, 09:57

na szybko :-D gratuluje chrztu !! dziewczyny - tyle napisałyscie , że mało pamiętam :-D
massumi - parka wyglada super!
Sikorka - no!! nie ma to jak klata!!! :-D ale poweim ci - że twój Karol to coś mój Hubert od 4 dni! maruda przez cały dzień!!! ryk i nie wiem co chce!! cyc i nie wiem co chce - spać??? ooo nie koniecznie .. za to dochodzi 19-19.30 i mó syn czeka na kąpiel - i o 20!! Spi! do 3!! potem już tylko do 5 - i o tej 5 to ja chce takie dziecko - pogada- posmieje sie i zaśnie góra na 1- 1,5 i juz potem jest cyrk!! dziś go biore sposobem .. zobaczymy czy wyjdzie - nosiłam go trzesłam, spiewałam - i rózne - przysypiał - ale nie- spanie tylko w wózku lub łóżeczku .. przysypiał- do łóżeczka - ryk -to ja go na rece i powtórka z rozrywki - na razie chyba zasnął?? poczekamy 20 min - to zobaczymy ... ech... a myślałm, że było fajnie
co do rocznicy - przy Hubercie marudzie??? hmm ... poszlismy na mrozoną kaw ę i cioastko - wieczorem - Dominik zasnął na podłodze a ja..poszłam spać ...no. romantycznie jak cholera .. może kiedy indziej ... w przyszłym tygodniu ide do ginekologa - mija magiczne 6 tygodni - ha!!! bedzie sex :-D mam nadzieje :-D chodz boję sie jak przed 1 razem :-D kwietniówki - pisały , że to róznie ..hmm ..zobaczymy :-D
Ewcik- dobrze , że z małą dobrze!!! a specjalisci ...no cóż - taki kraj ..
Anza - pomyśl o butelce może - przecież to nic strasznego - jak masz się tak męczyć ???
ladybird23, - co do bioderk- u nas tez koszmar , zeby sie dostac ... ech..
mama_Dominika, - mi tez is ewydaje, że to nie AZS - raxczej potówki - Hubert jak spi długo na jednym boku - tez ma takie plamy - ale one schodza jak sie troche ochłodzi :ico_haha_01: a i wpadaj częściej :-D
Glizdunia- no gratuluje ukończenia 6 tygodni!!! ja tez sie ni moge doczekac końca połogu :-D
Doris- gratuluje - wejścia w marynarke :-D mi zostało jakies 4 kilo .... jeszcze -ale ten brzuch taki .. fuuu .. :-D :-D przepraszam za błedy - pisze szybko - bo nie wiem jak Maruda ... a jeszce bym chciał prysznic wziac :-D to do :-D

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

28 cze 2007, 09:58

obiecane zdjęcia
to ja na spacerku na ogródkach działkowych
Obrazek

Ala z Króliczkiem
Obrazek

zdjęcie z cyklu "piękna jestem prawda?"
Obrazek

życie na uniwersytecie jest ciężkie
Obrazek

mamo załóż mi tą czapkę w końcu
Obrazek

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość