MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

CIASNE ALE WLASNE

10 mar 2007, 10:53

jak przystosowac male mieszkanko do komfortowego zycia...w dzisiejszych czasach istnieje wiele wynalazkow ktore nam w tym pomagaja...skladane stoly, lozka pietrowe, ale czy cos jeszcze...czekam na wasze wypowiedzi :-)

worriedgirl17
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2007, 00:47

Pomysl na udekorowanie wnetrza...male i duze mieszkanie

14 mar 2007, 01:27

Przedewszystkim jak swoje kazdy cche by bylo potulnie.Male mieszkanie: Proponowalabym na poczatek pomalowac sciany na jasne kolory a le bez przesady np zeby nie byl otu rozowe, tma zielone tam zolte... np... pokoj dziecka dla dziewczynki ciemny pokoj----> zolte,jasno zielone zas jesli jasny pokoj cos w odcieniach jasnego niebieksiego, jasny czerwony, rozowe. Natomiast pokoj goscinny dalabym akas ciekawa tapete... jedno lita.... np. bezowa i gdzie niegdzie jakis znaczek lub tapeta i na gorze boazeria ale musi do siebie pasowac nie moze byc jedno niebieksie 2 np. czarne. Co do wnetrza jesli mieszkanko male nie przesadzalabmy z meblami. Np. goscinny jakis maly stol czy lawa..... jakas wygodna kanapa, 1 fotel czy 2 w kotach, jakas szafa a na niej telewizor i np. akwarium jak znajdzie sie miejsce albo kwaity w postych rogach a na scianach obrazki. Kuchnia..... stol na srodku lub w kacie kuchni jak komu wygodniej... ilosck rzesel zalezy od ilosc czlonkow w rodiznie, lodowka, gazowka wiadomo zlew wiadomo.... um... co do kuchni kolory jasne najlepiej bialy ale gazowke tam gdzie jest sciana oblozylabym kafelkami... lepiej by sie zmywalo...... um. lazienka...lustro nie geomtryczne zeby nie bylo przekrajane mam na mysli. Chodniczki kol owanny czy prysznica.... jakies male polki na kosmetyki czy koszyczki na polkach.. kwiat w doniczce.....firanka jesli jest okno jakas lekka..np. koronkowa lub zaluzje. um. Sypialnie...dla panstwa mlodych..... kolor do ich dyspopzycji oby nie za ciemny bo pomieszczenie wyda sie male. Lozko jednolite mam na mysli.... no jak jestescie malzenstwen zebyscie mogli obok siebie spac a nie na kawalerskich lozkach. W koncie postawioen w pion. pd sciany.. szafka czy polki. na ubrania... kwaty czy telewizor w pokoju.
Duze mieszkanie: Sypialnie odwazne ciemne kolory... duzo mebli telewizor kwiaty. Pokoj goscinny duzy wypoczynek, dywany, ogrmromny telewzior. stol czy lawy 2. Szafa wieza i kolumny. Pokoj dziecka jasny kolor..... zalezy od wieku dziecka mozna polozyc tapety jakies mile i dziecinne lub pomalowac sciany... segment do pokoju. krzeselko i lozko jak sie zmiesci. pod katem czy przy scianie w pokoju. Komputer jesli wejdzie szafka pod komputer. Lazienka.... jesli jest prysznic..... szafki, lustra, szafki stojace i wiszace, wieszaki na reczniki poreczne, kosz na smieci przy wyjsciu lub kolo ubikacji. Nie przesadzic z meblami za bardoz zeby nei bylo chaosu. Kuchnia ogromny piekne drewniany stol.. szafki kuchenne lodowka itd... wiadomo. Niezapomniec o zegarach na sicanach gdize niegdzie obrazkach jak cos to pisac poradze co dalej ! :ico_brawa_01: :ico_oczko:

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

14 mar 2007, 08:57

mam pytanko, co wybieracie do mieszkania- tradycyjna szafe czy moze plakar pod sam sufit z rozsuwanymi drzwiami? ja napewno kupie plakar, bo do niego zmiesci sie wszystko.taki plakar, najlepiej umiescic w sypialni.w sypialni, (oprocz plakaru) najlepiej aby bylo tylko lozko i jakas szafeczka nocna a na niej lampeczka... do tego kwiatuszek, jak ktos lubi, ale bez przesady ( niektore kwiaty nie nadaja sie do sypialni)
podobno nie jest wskazany w sypialni telewizor( powinien stac w salonie).wyczytalam, ze telewizor w sypialni nie sprzyja relacjom miedzy partnerami :ico_szoking: :ico_haha_01:
ale chyba najwygodniej jest ogladac telewizje lezac w lozku...
co do telewizora, to nie powinien stac rowniez w pokoju dzieciecym, bo wtedy maluch calymi dniami by przed nim przesiadywal, ogladajac bajki...

Awatar użytkownika
Sikorka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2625
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:17

14 mar 2007, 10:19

Nie mam sypialni :ico_placzek: Mam dwa pokoje z kuchnią, w sumie niecałe 50 m kwadratowych. Nie lubię zagraconych mieszkań więc jakoś to rozwiązałam. Duży pokój służy jako jadalnia i sypialnia i pokój dzienny, trzy w jednym :ico_smiechbig: Stoi w nim kanapa (cały czas marzy mi się narożnik), fotel tylko jeden ale za to bujany, mebelki mam nie wielkie systemowe i teraz powiększa nam się rodzina więc bez problemu dokupię do nich jeszcze małą komodę. I oczywiście stół - bo nie ma jak wspólny rodzinny posiłek. Wszystko jest w jasnych kolorach. U Kacpra jest spore narożne biurko wykonane przez męża i tapczanik oraz sprytny regalik w którym jest dodatkowe łóżko dla ewentualnego gościa (takie łóżko w szafie). Szafy duże mam w przedpokoju. Kuchnia jest też nie wieka więc zrezygnowałam ze stołu, mąz zrobił tylko taki blat przy ścianie, przy którym można usiąść i wypić rano kawkę.
Ogólnie mówiąc uwielbiam swoje małe m3 i czuję się w nim dobrze, a to najważniejsze.

Awatar użytkownika
matula1
Miss zgubnych centymetrów
Posty: 475
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:24

14 mar 2007, 10:27

my mamy w sypialni właśnie taką szafę zabudowaną, łóżko i fotel (zammiast szafki nocnej), nic więcej się nie zmieści - wcześniej stało łóżeczko Radka, ale wtedy wstając z łóżka przełąziłam R prawie przez trwarz :ico_szoking:
u Mazi na razie jest tzw tymczasówka, bo będziemy robić pokój dla dwójki za jakieś pół roku, na razie ona ma tam meblościankę, fotel i łóżko polowe, które w ciągu dnia jest składane
a w gościnnym jest meblościanka, wielka kanapa, 2fotele, tv i komputer, no i chwilowo łóżeczko Radzia

pokój dziecięcy mamy 2x3,10, drzwei na przeciwko okna, niezbyt ustawny, a musimy tam wstawić dwa łóżka, szafę, dwa biureczka i musi zostać miejsce do zabawy :ico_szoking:
znalazłam na allegro gościa który robui nietypowe piętrowe łóżka i zamówimy u niego takie ustawione pod katem 90st., wiec wtedy jedno biurko wejdzie pod wysoki łózko a drugie bedzie stało za łózkiem, no i zmiesci sie jeszcze szafa :ico_oczko:

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

14 mar 2007, 11:20

matula, jak juz bedziesz miec to nietypowe lozko, to prosze cie, zaprezentuj je nam na tym watku :)

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

20 lip 2007, 12:33

Moja przyjaciółka ma w pokoju taka szafę 4 drzwiową pod sam sufit i nie potrzebuje żadnych mebli poza komodą-barkiem i stolikiem rtv,jest przestronnie ,schludnie i wogóle fajnie.Ja mam właśnie zamiar wywalić moje 25 letnie meble :ico_haha_01: i taką szafę zrobić w pokoju ale z żakardowymi drzwiczkami.i w pokoju dzieci też mam małe mieszkanie a w standardowych meblach mało miejsca na ubrania i takie wielkie długie szafy są super i do każdego wnętrza można dobrać.Dodam,ze mój M sam zrobi te szafy i zamówi drzwiczki :-D Najgożej mam z łazienką bo jest strasznie mała i nie wiele mogę w niej zrobić.Wisi lustro i nawet nie bardzo jest miejsce na większą szawke a proszki czy większe rzeczy.Wisi jeszcze pułeczka na zele i szampony ,pralka,kibel i wanna i łazienka zawalona :ico_haha_01: :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2007-08-21, 16:04 ]
a oto obiecane fotki mojej nowej szafy,jeszcze nie skończona bo nie poskręcane do siebie regały,jeszcze przy niej majstrujemy i będziemy ją lakierować
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zrobienie takiej na zamówienie to jakieś 2000 a sami zrobiliśmy i 1500zł w kieszeni :-D a specjalnie gorsza nie jest :-D

Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

20 paź 2007, 11:00

ja mam dość nieduży pokój i mam w nim szafę 3 drzwiową, na 3/4 pokoju,od szafy do końca ściany stoi biurko, od 2 ściany łóżko i jest jeszcze niewiele wolnej przestrzeni. A w szafie sie mieści więcej niż w moich poprzednich meblach tak więc jestem zadowolona :)

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

28 paź 2007, 09:55

zubelek przepiekna szafa...po prostu rewelacyjna... :ico_brawa_01:
a wiecie... ikea wypuscila niedawno takie ciekawe stojaki na buty wlasnie do szafy... moim zdaniem sa super :ico_haha_02: jak przeszperam katalog to postaram sie wam zrobic zdjecie ze zdjecia...

lidziasc
Wodzu
Wodzu
Posty: 11315
Rejestracja: 09 mar 2007, 23:02

31 paź 2007, 21:09

ja mam segment meblowy ale jak bym teraz miala jeszcze raz wybierac to nic innego jak wielka szafa :ico_oczko:

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość