Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

03 lip 2007, 21:16

Cześć czołem kluchy z rosołem …

Rany, dziewczyny, nie było mnie tylko dziś na forum od rana i mam tyle zaległości, że hohoho … ale twarda jestem baba i przeczytałam wszystko … całe 5 stron przeczytałam …

myszka_f No.no … w moich rodzinnych stronach jest naprawdę pięknie ! Ja mieszkam w Beskidach. Napisz gdzie dokładnie byłaś, może blisko mnie?

Karolas Nie zamartwiaj się tak, przecież to, że na noc podasz butelkę nie oznacza nic złego! Wysłałaś mi cudownie zdjęcia malutkiej jak szamie jedzono … wyglądała przecudnie! Nie rezygnuj z piersi, może po prostu podaj pierś i potem podaj na noc np. 60 ml Babilonu?

Ania0807 Witaj! Zaglądaj do nas i pisz dużo i często!

Kostunia Wojtuś też ma blond włoski, coś tam ma na głowie, ale nie dużo!
Kupki Wojtek robi raz na 4 dni i mój lekarz powiedział, że jeśli nie płacze to nie ma powodu do paniki, widocznie taki jego urok. Ale jeśli coś go pobolewa brzuś, jest napięty to czopka włożyć ale w ostateczności!

qunick, ML Ja też dziś dostałam paczuszkę z Hippa ze słoiczkiem dynia + ziemniaki i do tego łyżeczka no i próbka kremu i coś tam jeszcze!

Hekkate Ja smaruję buzię kilka razy dziennie i przed spacerem kremem Ziajka- ślimak Maurycy, jestem zadowolona!

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

03 lip 2007, 21:47

KOSTUNIA no łasnie to ja miałam obawy o kupki Amelki ale własnie trzeba dziecko obserwować bo np. widzisz u Mirelki trzeba było jej cos podac bo ryczała z bólu brzuszka a u nas akurat nie ma powodu do zmartiweń bo Amelka rekord miała faktycznie jak napisała QUNICK tydzien bez kupki a teraz regularnie nie robi przez 4-5 dni, na piaty dzien to juz robi ale taka ze wylewa sie ze wszystkich stron a raczej próbuje wydostac bo juz lejaca nie jest hi hi hi.
Amelka taka ma poprostu naturę ze tak zadko sobie robi ale nie ma zadnych objawów w postaci bólu brzuszka,niespokojności,podciągania nózek czy pręzenia sie,nic z tych rzeczy jej zachowanie jest cąły czas takie samo więc ja juz na to nierobienie kupki nie reaguje bo wiem ze ok.4-5 dnia sie pojawi i tak jest :)
MALGOSIA dzieki ze mi otuchy dodałaś z tym mlekiem bo zadna lutowka narazie mnie nie pocieszyla a ja tak zle sie z tym czuje, naprawde wiem ze bebilon to przeciez mleko jak kazde inne i sama kacperka karmiłam modyfikowanym jak tylko skończył 6 tygodni bo juz nie chciała karmic tak mi piersi pogryzł i miałam stresa z kazdym karmieniem. Teraz przezywam cudowne chwile podczas karmien i jak Amelka tak słodko sie juz usmiechnie, jak widze jej zadowolenie po jedzeniu i wogóle ze chyba jestem z lekka stuknięta i zakochałam sie w tym karmieniu.
Tak sie bałam nie wiem czy pamiętasz jak pisałam na forum w ciazy ze jedynej rzeczy jakiej sie boje po porodzie to karmienia to taki był dla mnie stresujacy czas jak z Kapcerkiem i tak bardzo mnie to bolało ze bałam sie tego jak to bedzie z Amelcia ale jest super i teraz mi tak zle z tym ze niby moze juz głodniejsza po tym moim mleczku ale kurcze to dziwne bo pije w dzien tylko z jednej piersi na dane karmienie i tylko nieraz ale to nieraz ma wyskok ze chce dwie i to głównie na wieczór. A jakby badzo sie moim nie najadąła to przeciez za kazdym karmieniem chciałaby dwie piersi naraz.
Moze ona takie wyskoki poprostu se ma teraz, no nie weim wczoraj juzz byłam gotowa ze podam jej bebilon, bo nakarmiłam ja o 19.30 z dwóch piersi i se mowię jak sie obudzi po 2 godzinach ze głodna to dam jej ten bebilon i tyle a ona słuchaj spała az do 2.15 i dopiero chciała jesc :) i zrozum to dziecko hahhhhha, nie no zobacze jak to bedzie dalej bo narazie ona zjada mało ze słoiczkow pól to max. ale nawet raczej to jest mniej niz pół to jak zacznie zjadac całe słoiczki to nie bede musiała jej po tym podawac jeszcze piersi
QUNICK hej , podziwiam jak ty rozczesujesz córeczce te gęste włosy? bo z tego co widze to perue to ona ma niezła co? Ciekawe czy Ninka bedzie tez taka mieć hi hi. Ja sie zastanawiam jakie włoski Amelka bedzie miała bo ja mam liche raczej mogłaby sie wdac w tatusia bo mąż ma gęste i fajne takie

kingas
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2007, 15:41

03 lip 2007, 22:08

Kostunia nie martw sie Miloszek tez mial krótko taki okres ze nie robil 3, 4 dni ale po takim czasie byl juz niespokojny.Moja ciocia pielegniarka polecila mi ze gdyby zdarzalo mu si eto jeszcze miec kupinoe wrazie czego czopki glicerynowe dla niemowlat i zastosowac to odrazu kupke wywolac ale nie robic tego za kazdym razem bo moze dziecko sie przyzwyczaic, ja czasami wlozylam malemu czubeczek termometru mam elektroniczny wiec sie nie balam bo z takim z rtecia to balabym sie ze sie zlamie.I po tym odchodzily mu gazy i zrobil kupke.Aha dobre sa tez czopki Viburcol, one maja rozne zastosowanie, przeciwgoroaczkowe, przy zabkowaniu, przy niepokoju itp u Miloszka dzialalo tez ta kupke ze czesto po nich zrobil.To sa homeopatyczne czopki wiec nie szkodza.
Karolas mi polozna jak mialam malo pokarmu i Miloszek nie dojadal polecila zebym po karmieniu piersia dala mu butle ale napierw nakarmic piersia a potem dac i zobczyc ile jeszcze dopije.Tlumaczyla to tak ze pokram matki osloni jelitka i zoladek a pozniej przyjmie latwiej inne mleczko.Ja niestety karmie juz od 4 miesiaca Bebilonem ale musze powiedziec ze karmienie takie ma tez swoje bardzo dobre strony.Niestety nie moglam go wykarmic piersia wiec nie moglam pozwolic zeby dziecko bylo glodne.Bebilon jest bardzo dobrym mlekiem najbardziej zblizonym wiec nie przejmuj sie bedzie dobrze.A co do karmienia w nocy to slyszalam ze dziecko w 4 czy w 5 mies nie budzi sie w nocy do picia bo jest glodne tylko ze sie tak przyzwyczailo.Moj Miloszek budzil sie zawsze jak zasnal o 20 to dopiero o 3, 4 w nocy pozniej pil rano o 6.Od miesiaca jak dostake na noc kaszke ale taka polplynna, napierw dawalam mu kleik , przesypia cala noc, obudzi sie czasem tak o 4 ale dam mu smoka powierci sie troszke i zasypia.Wiec osytnani poszilek je o 20 a potem okolo 6 rano.Myslalam ze bedzie ciezko go oduczyc ale sam sobie to jakos wyregulowal, budzil sie ale dalalm mu 3 noce z rzedu smoka i przestal pic w nocy.Moja koleznaka mowila nawet ze dziecko plakalo a ona 3 noce jakos przecierpiala i dziecko sie odzwyczailo.U mnie na szczescie maly nie plakal i poszlo jakos bezbolesnie.Nie miej wyrzutow sumieniea o karmienie a co maja powiedziec matki co wogole nie mialy pokarmu, karmienie mlekiem sztucznym nie jest niczym zlym. poporstu sila wyzsza.Pozdrowiam

[ Dodano: 2007-07-03, 22:16 ]
Ja tez dostalam dzisiaj paczke z Hippa.Dziewczyny a w czym kapiecie dzieciaczki.?Miloszek juz wszpitalu kapany byl w Oilatum super plyn tylko drogi.Ale ja znalazlam plyn firmy Oceanic Oilan i ma taki sam sklad jak Oilatum a jest tanszy 21 zl 250ml.A moze macie jeszcze jakies fajne plyny takie natluszczajace, bo po tym plynie juz nie oliwkuje malego.

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

03 lip 2007, 22:18

Małgorzatka Byłam w Brennej mój mąż z tamtą pochodzi.

Karola Ja karmie butelką, gdy pierwszy raz podałam mleko modyfikowane to myślałam, że jestem złą matką i robię dominice krzywdę. Teraz wiem ze to nie prawda mała rozwija się dobrze i jest zdrowa nie martw się wszystko będzie ok.

Kostusia naszej małej tez darza się przestój w kupkach, :ico_haha_02: ale jeszcze nigdy przy tym nie płakała.

Ide piniulkać miłej nocki.

kingas
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2007, 15:41

03 lip 2007, 22:19

Miloszek dzisiaj zjadl pierwszy raz obiadek ze sloiczka Puree jarzynowe z indykiem, zjadl prawie polowe sloiczka wiec chyba mu smakowalo.

kingas
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2007, 15:41

03 lip 2007, 22:24

Hekkate jak mam Ci polecic to polecam Bebilon jest polecane przez lekarzy najbardziej zblizone do mleka matki, ponoc rzadko dzieci reaguja zle po tym mleku. To fajnie ze spacerek sie udal ale nie wiem dlaczego wczesniej nie moglas jezdzic?Maly plakal?

[ Dodano: 2007-07-03, 22:28 ]
Miloszek mial w 2 miesiacu takie chrostki na buzce balam sie ze to od mleka, bo go dokarmialam bebilonem, poszlam do lekarza a ona spytala tylko czym dokarmiam ja jej na to ze Bebilonem a ona na to ze nie powinno byc od mleka bo bebilon jest lagodny.I faktycznie byl to tradzik niemowlecy zniknal sam.a juz sie balam ze to skaza.Wiec polecam bebilon wszytskim matkom, Miloszek nie mial tez po nim brzydkich kupek.Moga byz zielonkawe bo to od zelaza ktore jest w mleku.

[ Dodano: 2007-07-03, 22:31 ]
DOBREJ NOCY DZIEWCZYNY!Ide spac

sesila
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 15 maja 2007, 14:33

03 lip 2007, 22:59

Hekkate kremik z chicco 75ml, kosztował 28zł w aptece. A ja znów dostałam paczkę z Hippa, tym razem łyżeczka, dynia z ziemniakami-obiadek, próbki kaszek, i coś jeszcze chba ulotki

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

03 lip 2007, 23:02

kingas, ja miałam ostatnio z belli płyn z oliwką nawet nie był drogi ale kupiłam go w biedronce jak był jakiś czas i teraz go jużnie ma - to myjemy sie mydełkiem bambino
Hekkate, brawo dl aDaniela :ico_brawa_01:
karolas, to ja Cię tez pociesze : Jesteś dla swoich dzieci najlepszą matką na świecie a takimi rzeczami jak mleko się nie prejmuj bo nie robisz Amelce tym krzywdy wręcz przeciwnie. A pewnie mała sobie i tak nadrobi i będzie się do Ciebie i tak przytulała! Nos do góry!A poza tym to ja karmiłam samą piersię i Nina chorowała i tak ,koleżanka karmi wyłącznie butlą swoją małą i ta wogóle nie choruje, dobrze się rozwija i jest pogodna (urodziła dzień po mnie) A to że się martwisz jest najlepszymdowodem na to że nie masz co się martwić!!! A o rozczesywanie Zuzi to nie raz jest wojna ale jestem nieugięta!

sesila
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 15 maja 2007, 14:33

03 lip 2007, 23:03

Dziewczyny ja zaczęłam dawać małej mleko z dodatkiem kleiku-wieczorem, więc powinna spać dłużej(budziła się na jedzonko ok 4.00) a okazuje się, że śpi krócej teraz robi pobudkę2-3 a póżniej o6-7 na następne jedzenie.Ostatnio pisałam, że Pati je 4razy na dobę po 150ml, teraz już 5razy po 150ml +deserek i obiadek po p.ół słoiczka. W jakich proporcjach robicie kaszke na noc????

[ Dodano: 2007-07-03, 23:17 ]
Czy w łóżeczku podchodzicie do dzieciaczków z dwóch stron, bo ja mam ustawione łóżeczko jednym bokiem do ściany, więc podchodziłam do Pati tylko z jednej strony.Wczoraj byłyśmy u ortopedy(Magdzinka to jak wasze wcześniejsze wizyty u neurologa, mała przestraszyłła się faceta, pewnie dlatego, że b głośno mówił, miał wąsa(a to nowy widok) i jeszcze jak mówił to machał rękami, darła się niemiłosiernie)wracam do tematu. Powiedział, że Pati jest troszeczkę "skrzywiona"- on użył innego słowa, nie pamiętam; w literke C a to dlatego, że podchodzimy do niej z jednej strony. Na szczęście to noc groźnego i mamy tylko przestawić łóżeczko, aby teraz podchodzić z tej drugiej strony, więc dziś było przemeblownie.

Awatar użytkownika
kelly
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 846
Rejestracja: 16 mar 2007, 14:26

03 lip 2007, 23:24

jezu, dziewczyny wlasnie przeczytalam chyba z dziesiec stron po jednodniowej nieobecnosci. oczy mnie bola ale jeszcze cos naskrobie, ale ogolnie, nie kazdej osobiscie i za to wielkie sorry.

dzien Tymka wyglada tak, ze budzi sie kolo 8, jedzonko. o 9 idzie spac do 10. o 11 200ml nutramigenu z kaszka. ok 12-14 spaceri wtedy tez male spanko. wracamy do domu i obiadek+ cycek. przed 16 ponad godzinne spanko, czasami tez mala drzemka kolo 18 i o 18 tez dostaje mleko z kaszka, kolo 20.30 kapiel, mleko z kaszka i spanie do mniej wiecej 4.

na slonce smarujemy sie ziajka. moze byc. Tymek lubi jak mu sie buzke smaruje

zabki chyba jeszcze mu nie ida.

z probek dostalismy wczoraj mleko nastepne, jakas kaszke i lyzeczke. dostajemy co jakis czas odkad wyszlismy ze szpitala.

Tymek jezdzi na razie w foteliku 0-13, ale juz mu nogi wystaja. bo on dlugi jest 70 cm ma.

co do przybierania to jeszcze go nie wazylismy, ale codziennie dostaje 3 kaszki z mlekiem i babcia stwierdzila ze sie troche zmienil na buzce

Tymka kapiemy w plynie do kapieli Hippa. zreszta cala serie tych kosmetykow uzywamy. super pachnie i przy Tymka wrazliwej skorze pasuje nam.

Tymek od tygodnia dostaje juz obiadki ale nie zjada wiecej niz dwie lyzeczki. po jakim czasie wasze dzieci zjadaly wiecej??

aha! bylo jeszcze cos o glutenie. ja na poczatku mieszalam tymkowi obiadki z kaszka manna, ale nie chcial jesc, woli (woli to dyzo powiedziane, jak nie ma kaszki mniej wypycha jezykiem na zewnatrz) same warzywka.
pozdrawiam i ide spac. kolorowych

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości