Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

13 lip 2007, 21:28

jagodka24, dziecko w ciągu miesiąca powinno przytyć 700-1000g na tydzień to wychodzi 175-250g więc Jagódka mieści się w normie.

Gosia A, wytrzymałaś tyle bez papierosów to wytrzymaj już zawsze i zmobilizuj swojego D. żeby też nie palił. Z doświadczenia wiem ze palący rodzice = palące dziecko jak dorośnie

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

13 lip 2007, 21:58

Gosia no nie żartuj, ze cie ciagnie do palenia!Ja tez jeszcze zanim zaszłam w ciaze paliłam, ale jak sie zdecydowaiśmy na dziecko to kniec z tym. A. też wtedy próbował, ale po jakimś czasie w pracy znów zaczął. Na szczęście jak Milenka sie urodziła to się opamiętał i taką niespodziankę mi zrobił, ze przestał palić, miejmy nadzieję ze na dobre, wział taką teorie, ze jak będzie całował dziecko to przynamniej nie bedzie od niego śmierdzieć! :ico_brawa_01:

A Milunia śpi od 19, jakos tak strasznie znów dziś ją brzuszek bolał, nie wiem czy to jakieś kolki ja biorą, czy co, niby pukała sobie, ale z takim bólem :ico_noniewiem: dałam jej espumisan i jakoś zasnęła. Poczekam az sie sama obudzi i potem ja wykąpie. Moze dłużej pośpi w nocy.

Mnie dzis czeka długa nocka, na pewno jeszcze dzis tu zajrzę!

domi
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 08 lip 2007, 10:32

13 lip 2007, 22:09

KUlka pisze:a moj maluch juz 6kg wazy .........
co do tego rytmu to tak jak pisza dziewczyny - ustalic pory tak na oko i stosowac sie do tego .......
no a jezeli karmisz cyckem to bedziesz jeszcze uwiazana z pol roku.......


tzn że jak karmię cycem to nie mam możliwości wprowadzenia harmonogramu? bo tak się zastanawiam że u mnie chyba ciężko jest karmić tak co 3 godziny, zresztą ja od początku rozpuściłam Julcię i niestety nie uśnie sama, muszę ją nosić i dopiero jak zaśnie kładę ją w łóżeczku, ale wam zazdroszczę takiego porządku, może jak będę miała drugie dziecko to będę już bardziej doświadczona i takiego błędu nie zrobię

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

13 lip 2007, 22:19

domi, ja karmię piersią i jakoś nam się udaje. U nas to wygląda tak: pobudka ok 8rano cyc i bekanie. Potem Spanie ze mną w jednym łóżku do 11. Znów cyc, zabawa, sprzątanko w domu lub wyjście na spacero-zakupy. Następnie dostaje cyca ok 14, 17 i 20. O 22 kąpanko po kąpieli znów jedzonko i lulu. Nie dopuszczamy do tego żeby zasnęla nam na rękach. Kładziemy ją do łóżeczka. Zasypia zwylke koło 23. I śpi do rana z przerwą na jedzonko ok 3-4

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

13 lip 2007, 22:22

domi ty pracuj nad tym juz teraz, nie rozpuszczaj swojej małej, bo wiesz, im bedzie starsza tym wieksza i cieższa, i tobie bedzie gorzej. Jak ponosisz małą to nic póki jest taka mała, dobrze ze chociaz odkładasz do łózeczka, a nie śpisz z nią :ico_oczko: bo potem byłoby jeszcze gorzej od tego odzwyczić.
Moja znajoma nauczyła swojego synka tak, ze jak go nakarmi to kładzie do łóżeczka i on sam zasypia, musze ją wypytac jak tego dokonała, bo sama byłam świadkiem jak położyła Oskarka i z czasem sam zasnał przy zgaszonym świetle i ano nie zapłakał :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

13 lip 2007, 22:23

Gosia no witaj skarbie!!! jakoś mi Ciebie brakowało!!! No a z petami :ico_nienie: pilnuj się!!! no bo wiesz, zawsze przeczytaj, co Massumi Ci napisała, będziesz sucha, pomarszczona i śmierdząca :-D :-D :-D a i jeszcze szara :-D No i powodzenia w kombinacjach sennych z kojcem!

Jagódka wiesz co...no generalnie myślę, że jest ok. I wkurza mnie to ważenie...Jak bieg po złoto, który więcej...bez sensu! no ja rozumiem, że ta waga to wyznacznik zdrowia u malucha, ale bez przesady! jeśli dziecko w ogóle przybiera, to po co tyle szumu? nas też tak straszyli, że za mało, że może jedno karmienie sztuczne itp...A ja to w nonono mam! widocznie tak Hania chce...Bo teraz przez tydzień przybrała prawie 300g i już! :ico_brawa_01: Więc chyba daj luz...O ile przybiera w ogóle to jest ok...A Ty ją sztucznym dokarmiasz? bo nie pamiętam :ico_wstydzioch:

Massumi no generalnie to się może da załatwić z tym Twoim zięciem...hehehe...ale na razie już mnie szewowa nagabuje, czy wrócę...Bo umowa mi sie skończyła generalnie, ale tęsknią za mną.och, chociaż raz czuję się doceniona i niezastąpiona!!! :-D Aż miło...A J mnie ciągle męczy szukaniem pracy, dziś nawet musiałam zadzwonić z ogłoszenia, bo by mi spać nie dał...Na szczęście dla mne szukali kogoś na cały etat, 10-18! no i chyba chory jest, że ja Hanię na tyle bym zostawiła... :ico_nienie: Co innego pół etatu, albo 3/4...tak to owszem, chętnie. No i oczywiście względy finansowe przemawiają do mnie bardziej...

A my harmonogramu nie mamy! :ico_nienie: Hania rządzi! :-D Chce to trzeba cyc wywalić i nie ma bata! a dziś kurka coś mam ciągle miękkie cycki, az mnie to niepokoi... :ico_olaboga: Nie najada się? :ico_olaboga: za mało pokarmu? :ico_szoking: ratunku!!! No może jutro będzie lepiej...Młoda wykąpana niedawno...i chyba śpi, więc dokończymy choinolka...Massumi zapraszam, bo brakuje nam 4osoby!
A dziś musiałam kupić pieluszki...pupsy! 4.99zł za 14sztuk! :ico_szoking: no bo tescowych nie było 3! a jutro jedziemy do auchana i nie chciałam dziś kupować dużej paki, bo jutro taniej dostanę...teraz cała w strachu, czy te nie przeciekną???nie odparzą dupki?hm...kupa nie wyciekła, siku też, więc może do rana wytrzymamy...A swoją drogą tych z tesco się nie opłaca...tańsze u nas tylko 4zł niż pampers, a jakoś gorzej wyglądają...grubsze i w ogóle...mi nie pasują...A po 24zł są i owszem, ale wykończone na zewnątrz ceratą! to ja dziękuję bardzo!!! :ico_puknij: Jutro kupię też majciochy ceratowe, i w dzień przechodzę na tetrę! ciekawe jak długo wytrzymam :-D

Ja mam jakiś stres, napięcie i ciśnienie, że ciężko z kasą, że muszę do pracy i w ogóle...J też ciagle podminowany...i przez to chyba tak nieciekawie z nami...warczymy na siebie jak psy...bez sensu...głupi szmal, człowiek tylko ciągle liczy i liczy...i ciągle debet...Już myślimy o wyjeździe, ale gdzie?z takim małym dzieckiem? i od razu mam żal do siebie, ze nie wyjechaliśmy, zanim zrobiliśmy dziecko...Ale teraz już nie ma co gdybać, trzeba żyć...
Ok, uciekam...jutro wejdę dopiero po południiu, więc spokojnej nocki i miłego dzionka!pa,pa!

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

13 lip 2007, 22:24

a Milunia nadal śpi może ja jednak wybudze do tej kapieli i na jedzonko??

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

13 lip 2007, 22:27

A! Domi proponuję wprowadzić jakieś zasady...Bo potem nie wytrzymasz...będzie gorzej...My Hani nie usypiamy i jak beknie to idzie do łóżeczka, marudzi to smoka dostaje, troche się powierci i usypia. A karmienie?nie było problemu, bo ona je co 3godziny w dzień a w nocy co 5-6...chyba, że ma ciężki dzień...to się czasem zdarza, co 2godziny. Ale ogólnie je o 8rano, potem ok.11,13-14, 17...20...kąpiel różnie, czasem o 20, czasem o 22. potem śpi też w zależności od kąpieli albo do 1.30, albo do 3, potem do 6 no i o 8poranek kojota...Ale generalnie na cycu się nie da tak sztywno zaplanować jak na butli...

Awatar użytkownika
massumi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7209
Rejestracja: 09 mar 2007, 14:16

13 lip 2007, 22:27

A MOJA MAŁA SIE DZIŚ NAPIŁA WODY PRZY WIECZORNEJ KĄPIELI!!! :ico_szoking:
Normalnie myslałam, że zawału dostanę... szybciutko ją odsysałam gruszką bo i nosekiem woda jej poszła :ico_olaboga: :ico_olaboga: więc i zakrapianie solą nie potrzebne, bo wszystkie smary wyciągnięte... :ico_noniewiem:
A ja głupia nie przewidziałam, że córa ma takie odruchy jak syn... czyli będzie piła wodę :ico_puknij:
Od 20.00 śpi więc czary mary niech się uda :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: do rana :ico_oczko:
Więc uciekam się relaksować cokolwiek by to miało oznaczać :-D
Obrazek

domi
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 08 lip 2007, 10:32

13 lip 2007, 22:47

mówicie pięknie ja też bym tak chciała ale to nie jest teraz takie łatwe, muszę spróbować ją położyć do łóżeczka jak jeszcze nie zaśnie ale jakoś tego nie widzę, co mam robić jak płacze przecież jej tak nie zostawię, ale te stałe pory jedzenia to tak muszę zrobić, tylko ja znowu się martwię że mała się nie najada na tyle żeby nie jeść przez trzy godziny,, boo ona czasem je tylko 5 minut to przecież nie naje się na tyle godizn, chociaż z drugiej strony w nocy śpi co 5 godzin nawet czasem sześć więc się może da, a mam jeszcze pytanie co robicie jak jest marudna an ie chce spać skoro mam ją nie nosić

oh chyba czeka mnie ciężkie zadanie, ale wiem że jak to nie zmienię to będzie ciężko

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość