Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

uczulenie na nutramigen?

16 cze 2007, 21:17

czy któraś z was słyszała o tym? wiem, ze teoretycznie dziecko może być uczulone na to paskudztwo i naczytałam się w sieci, że to nawet dość częste jest, ale chciałabym wiedzieć czy któraś z was się z tym spotkała?
Bo ja od kilku dni karmię Małą na noc sztucznym mlekiem. Ze względu na zdiagnozowaną skazę białkową dostaje nutramigen. I od kiedy go włączyłam, kupki stały się brzydsze - pojawił się w nich śluz. Do tego na twarzy wyszło kilka krostek, ale zupełnie inaczej wyglądają od tych, które pojawiały się poprzednio, a skóra w ogóle się nie przesuszyła. Karmie ja też piersią jeszcze, ale nic nowego do diety nie wprowadzałam...
Moja pediatra sugeruje żeby zmienić mleko na bebilon pepti, ale nie chciałabym w Małej diecie tak mieszać...

Awatar użytkownika
Paulina446
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:42

19 cze 2007, 15:47

Mój Kacper po 3 miesiącach picia Nutramigenu dostawał po nim strasznych kolek i zaparcia poszłam do lekarza i zmienił nam mleko na inne.I nie kazde dziecko może pic to ochydztwo.Dobrze że ja mam z tym spokójeve.ok, dzieci lubieją urozmaicenia więc może warto zmienic małej mleko po co ma się bidulka męczyć

Mojej sąsiadki córka po 2 miesiącach rownież dostawała kolek po Nutramigenie

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

26 cze 2007, 17:30

Też słyszałam o takich przypadkach. Nutramigen w dodatku jest bardzo niesmaczny. Napewno lepsze i smaczniejsze będzie Bebilon pepti. Pogadaj z lekarzem

astrid
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 324
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:42

17 lip 2007, 08:21

witam moje dziecko rowniez musi pic Nutramigen z tym ze no wlasnie nie smakuje mu w ogole nie chce mi tego jesc musze go zmuszac do tego czy moge np dodac do tego Nana 1 HA np 2 lyzeczki nana i dwie nutramigenu?

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

19 lip 2007, 11:12

astrid, no raczej nie bo jeśli dziecko ma alergię na białko mleka krowiego to nan ha też go uczuli,lepiej zamień mleko na bebilon pepti ,ono jest dla alergików i jest smaczniejsze od nutramigenu.Nan ha jest dla dzieci które mają skłonność do alergi,które ja mogą mieć a nie mają napewno.Jeśli lekarz przepisał nutramigen to lepiej nie ryzykować.A bebilon pepti to to samo co nutramigen tylko o niebo smaczniejsze.

astrid
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 324
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:42

19 lip 2007, 11:46

No wlasnie pediatra przepisala mi bebilon pepti ale mam mieszac z nanem dla mnie to tez sie mija z celem bo skoro mam mieszac z nanem to po co w ogole podawac ten Bebilon a krostki jak mial tak ma.

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

24 lip 2007, 18:46

astrid, nie mieszaj z nanem i powinno być ok.Na testowanie,że może przejdzie lub przeszło jeszcze przyjdzie czas.U mnie takie olewanie lekarzy alergi zuzi doprowadziło do jej astmy :ico_puknij:

Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

14 wrz 2007, 18:21

Moja mała pije nutramigen od 8 m-cy i uwaga, ona to mleko lubi :ico_olaboga: A mnie az mdli od jego zapachu. O uczuleniu na nie, nie słyszałam, kupki bywały zielonkawe i bardziej luźniejsze, ale poza tym reszta jest oki

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

28 lut 2010, 19:54

Paulina446, moja je od b długiego czasu, ale jest ok. wyniki badań z krwi- testy bede miala we wtorek potwierdzajace lub negujące alergie na mleko krwie jesli wyjdzie ze nie to moze calkowicie zmienimy jej mleko na normlane. No i do diety dołączą rzeczy mleczne.asiapanda, mja miała b zielone kupki ciemna zieleń i tez nie byłam pewna, czy to normalne. Teraz je kaszki na tym mleku i moze troszke lepsze. 2 nutramigen ma troszkę lepszy smak, choć powiem szczerze paskudztwo jakich mało :ico_oczko:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości