caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

17 lip 2007, 10:04

Aniaa dla twojej córuni :ico_tort: dużo zdrówka, szczęścia i miłości :ico_tort:

z okazji ukończenia 4 miesiąca


:ico_prezent: :ico_buziaczki_big:



Bardzo ładne imię ma twoje szczęście- Karolina............................


a tak po za tym to ja też mam na imię Karolina :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

17 lip 2007, 10:08

nadrobiłam troche zaleglosci z tego wątku i zastanawaiam sie nad dodatkowych pokarmami... o ile dobrze zrozumialam to podajecie swoim malcom cos innego niz mleczko juz od skonczenia 3 miesiaca?? nawet jak karmilyscie piersia?? bo ja slyszalam ze dzieciom karmionym piersiom wolno podawac od 5 miesiaca i nie wiem co o tym myslec.

[ Dodano: 2007-07-17, 10:14 ]
syla75 co to za ośmiorniczka?? bo ja nie wtajemniczona jestem a juz pare razy ta nazwa znalazla sie na tym wątku

[ Dodano: 2007-07-17, 10:16 ]
iw_rybka super tygrysowe wdzianko! uwielbiam Tygryska z Kubusia Puchatka!

Awatar użytkownika
urmajo
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1909
Rejestracja: 08 mar 2007, 17:00

17 lip 2007, 10:29

Doris i Aniaaa duzo zdrówka i uśmiechu dla Waszych pociech. :ico_prezent:

Doris ja karmie piersią i zamierzam wprowadzić jakis inny pokarm ok 6 miesiąca, a to tez ze względu na skazę białkową mojej malutkiej. Synka tez karmiłam piersią i wprowadzanie nowych pokarmów zaczęłam jak skończył 5 miesięcy od soku jabłkowego i zupki jarzynowej.

Co do spania to moja Majeczka tez niewiele drzemie. Budzi się ok 7-8 a potem zasypia ok 10 na godzinę ( maksymalnie) , potem długo, długo nic i drzemka ok 15_ 16 na jakies pół godzinki.

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

17 lip 2007, 10:52

ufff jak gorąco
widzę ze poruszony temat spanka naszych maluszków. Ala pod tym względem jest rewelacjyjna. Śpi po każdym jedzonku jakieś 1,5h. Nie śpi po karmieniu ok 19 i czeka na kąpiel ok 22. Potem karmionko i myk do łóżeczka. Śpi tak mniej więcej do 8-9 rano z przerwą na jedzonko ok 5.

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

17 lip 2007, 11:01

moja mała potrafi kilka razy dziennie zjesc 170ml
ale czasami zje i 60ml to zalezy
dzisiaj cos nie mogła spac strasznie sie ruszała
ona wogule jak spi to strasznie sie wierci
dzisiaj prawie ja znalazłam pod przewijakiem kiedys mi zginie w tym lozeczku
ja zageszczam jej to nutritonem zeby nie ulewała a nie zadną kaszka bo chyba na to jest jeszcze za mała
przerwy miedzy karmieniami ma ok 3-4 godz chyba ze przysnie na dluzej
karmie ja ok 19-20 potem kapiel i po kapieli musi dopchac przed spaniem wiec robie jeszcze troszke i zjada zazwycz 100 albo 60ml

zawsze robi mi jezade z rana ale dzisiaj wlaczylam tv prasowałam i nie zwracałam na nią uwagi i dziecko samo zasneło

dziewczynki doris aniaaa wszystkiego naj naj dla waszych pieknych dziewczynek :ico_tort:

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

17 lip 2007, 11:45

doris i Aniaa WSZYSTKIEGO NAJ... dla waszych księżniczek :ico_tort: :ico_urodzinki: :ico_tort: :ico_urodzinki: :ico_tort:

dziewczyny,
chociaż nie powinam to strasznie wam zazdroszcze z tymi drzemkami dzieciaczków... moja ma chyba uczulenie na spanie i już... śpi dokładnie 30 minut i ani sekundy dłużej i żadne śpiewy, lulanie itp. jej nie uśpią z powrotem :ico_olaboga: nawet teraz na dworze rzadko sypia, bo przeciez tyle ciekawych rzeczy dookoła to szkoda czasu na spanie :-D

a wiecie jaką dzisiaj miałysmy noc???
21:00 usnęła
1:44 pierwsze kręcenie się w łóżeczku, zabawa rękami i mamrotanie do siebie
2:05 płacz - przyczyna? zatkany nosek :ico_olaboga: no to czyszczonko (chyba całe osiedle ją słyszało)
4:15 jedzonko i przenosiny do łózeczka rodziców
4:40 kolejny płacz - przyczyna? przestał działac żel na dziąsełka i swędzą :ico_olaboga: posmarowane dziąśła żelem i powrót do snu
5:10 smród nie z tej ziemi - mała zrobiła kupsko (pierwszy raz w jej życiu o tej porze i przez sen :ico_szoking: ), przebrana i powrót do spania
6:30 dzwoni budzik tatusia, że pora do pracy, małej się chyba wydaje że ona musi tatusiowi towarzyszyć bo oczka jak złotówki i uśmiech na twarzy... na szczęscie mąz ją jakoś uśpił, uffff...
7:50 pobudka, jedzonko, mycie buziaka i ubieranie się...
NIE ZASNEŁA Z POWROTEM AŻ DO TEJ PORY!!!!

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

17 lip 2007, 11:57

Witajcie i na tym wątku!!

od razu Kasikno to współczuję, teraz nie śpi moze z powodu upału :ico_noniewiem:

Milunia zabrała znowu ciekawe o której sie obudzi?
Zazwyczaj zasypia po każdym jedzonku przynajmniej na 1,5-3 godz do nastepnego karmienia, chyba ze jest nie dojedzona to wcześniej, lub gdy jest upał jak chce jej sie pic!Dzis godz po jedzeniu sie pobawiła na leżaczku, herbatki 50 ml i nyny! :-)

A z jedzonkiem to róznie bywa od 90-150 ml tyle ze te 150 to na raty z 10-15 przerwami!Jakby sie juz wydawało ze zasypia, po odbiciu, to ona zas oczy otwiera i ryk bo dalej głodna i tak to u nas wyglada!

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

17 lip 2007, 11:58

kasi.k...ja z pytankiem do Ciebie..skad wiesz ze mala swedza dziaselka?bo moja moze tez jest marudna przez to..i piaskti wklada do buzi..i slini sie....

Awatar użytkownika
M0rD3CzKa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3335
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:49

17 lip 2007, 12:13

moj kacpi tez sie slini i tez chce zjesc swoje łapki ale nie sądzę ze to dziaselka :ico_noniewiem: w 2gim miesiacu zycia dzidzia zaczyna wytwarzac wiecej slinki a nie potrafi jej jeszcze lykac stad slinienie . moj kacpo dodatjowo naucztl sie robic ze sliny bąbelki i ma przy tym niezly ubaw :-D a piastki.. coz nasze dzieciatka coraz starsze i teraz juz beda wszystko do dzibkow wkladac piastki to dopiero poczatek :-D

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

17 lip 2007, 13:58

GLIZDUNIA moja mała ma napuchnięte dziąsła i juz widac pod nimi ząbki (jedynki dolne :ico_szoking: )... bylismy u lekarza i potwierdził, że ząbki sa tuz pod dziąsełkami i próbują je przebić a to podobno jest najbardziej bolące i swędzące przy wyżynaniu się ząbków... i najlepsze, że może potrwac jeszcze nawet i miesiac :ico_olaboga:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość