Awatar użytkownika
Tagar
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 14 mar 2007, 00:34

18 lip 2007, 17:05

Och Zona... tak bym chciala zeby to minelo. Mam nadzieje, ze to koncowka...
Na kiedy masz termin?

Pisalas o problemach z cera. Tu cos pisza o tym, ale nie daja rozwiazania :( http://www.babyboom.pl/ciaza/zdrowie/01.html

A po ostatnim szpitalu juz nie masz zadnych dolegliwosci? Dobrze sie czujesz?
Nie mysl duzo o tym!!! Mi sie tez rozne dziwactwa snia...

Ja dzis znowu bylam na badaniach bo moj lekarz idzie na urlop. Nawet sie nie spodziewalam ze mi zrobi usg. No ale zrobil. Wszystko jest dobrze. Maly ma 2cm i wierci sie w rogu pecherzyka.

Zapisal mnie na badania prenatalne miedzy 12 a 14 tyg.

Zona, czy mi sie wydaje czy braliscie slub tydzien po nas? :) Dlugo sie znacie?

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

19 lip 2007, 10:26

Dziewczyny, jak myslicie, czy moge teraz sobie zrobic baleyage jasny, czyli rozjasniaczem? zrobilaby mi go kolezanka w domu, wiec w smrodku nie siedzialabym, tyle co na glowie:) moze to glupie pytanie, ale moja gin jest bardzo uwrazliwiona na dobro dzidzi i troche sie balam jej zapytac, jak narazie wszystko, o co zapytam, to mi odradza (jazda nauki, wyjazd nad morze, dentysta itd.).

Tagar, tak sie zastanawiam, czy moja gina nie za wczesnie mnie na usg genetyczne zapisala, bo juz 27 lipca, a bedzie to 11 tydzien ciazy (10 tygodni i 5 dni)???? Czy lekarz ci cos mowil kiedy sie to badanie robi? a czy bedziesz robila test Pappa?

Jak sie mamusie czujecie? Ja roznie, raz lepiej, a raz fatalnie, mdlosci.....oslabienie......

Czy planujecie jakis wyjazd na wakacje? Ja tak bardzo bym chciala nad morze pojechac :ico_placzek:

buziaki

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

19 lip 2007, 10:52

Tagar, no i jak twoje mdłości? mam nadzieje, że coraz lepiej. Strasznie ci współczuję, że Cię to jeszcze męczy. Ale mówię Ci jak się przez to przebrnie to jest tak cudownie być w ciąży :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Tagar pisze:A po ostatnim szpitalu juz nie masz zadnych dolegliwosci? Dobrze sie czujesz?
Nie mysl duzo o tym!!! Mi sie tez rozne dziwactwa snia...

Już nie mam problemów, nawet zaczęłam wychodzić i nic się złego nie dzieje. Nic mnie nawet nie boli, a wcześniej jak wstawałam to mnie bolał brzuszek od razu.
Tagar pisze:Ja dzis znowu bylam na badaniach bo moj lekarz idzie na urlop. Nawet sie nie spodziewalam ze mi zrobi usg. No ale zrobil. Wszystko jest dobrze. Maly ma 2cm i wierci sie w rogu pecherzyka.

oh jej jak fajnie, że mogłaś sobie znów popatrzeć na dzidziusia :ico_brawa_01: Ja też już się doczekać nie mogę :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Mam już taki fajny brzuszek , że jest się po czym pogłasiać :ico_haha_01: Malusi to malusi, ale jest :ico_brawa_01: Mój dzidziuś powinien mieć już ok 5 cm i sobie pływać e brzuszku, dlatego jak pjde na USG za tydzień to już mam nadzieje zobaczyć całkiem sporą fasolkę :ico_brawa_01:
Tagar pisze:Zona, czy mi sie wydaje czy braliscie slub tydzien po nas? :) Dlugo sie znacie


ślub braliśmu 22 lipca 2006 :ico_haha_01: Mój mężuś jest najcudowniejszą "rzeczą" która mi się w życiu przydarzyła :ico_brawa_01:
a znamy się 4 lata prawie :ico_brawa_01:
A Wy?

[ Dodano: 2007-07-19, 11:00 ]
coffe pisze:Dziewczyny, jak myslicie, czy moge teraz sobie zrobic baleyage jasny, czyli rozjasniaczem?

ja sobie robie baleyage na wesele szwagra i czekałam z nim do ostatniej chwili, żeby być jak najbliżej końca trymestru, bo mój gin też powiedział, że odradza, bo to chemia, a chemia w 1 trymestrze może zaburzyć rozwój płodu. Z drugiej strony mówi się, że od 10 tyg już nie jest tak szkodliwa jak wcześniej, więc jak uważasz tak zrobisz. Ale może jak nie musisz to poczekaj jeszcze te pare tygodni co? Czy ty liczysz 10tc od miesiączki czy z USG?
coffe pisze:tak sie zastanawiam, czy moja gina nie za wczesnie mnie na usg genetyczne zapisala, bo juz 27 lipca, a bedzie to 11 tydzien ciazy (10 tygodni i 5 dni)????

podobno można robić to usg genetyczne od 10tc. podejrzewam, że lekarz mój i tagar chciał, żeby dziecko było większe, bo pewnie łatwiej zobaczyć np kark dziecka (co jest ważne w tym badaniu) Skoro Twoja gin chciała, żebyś przyszłam wcześniej tzn,że dla niej to bez różnicy :ico_oczko: Jak będziesz się z nią widzieć to zapytaj jej czy to nie za wcześnie.

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

19 lip 2007, 11:06

zona, tygodnie ciazy licze od okresu, z usg wynika o 2 tyg. mlodsza ciaza

poczekam z tym farbowaniem do konca I trymestru, w sumie i tak siedze w domu i zdycham z mdlosci....

moja gin chce mi zrobic usg 27 lipca, bo pozniej znika na dlugi urlop, ale jeszcze nic nie wiadomo, co z tego wyjdzie, czy dzidzia sie obroci do mierzenia, czy nie.

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

19 lip 2007, 11:22

coffe, no ja nie kończyłam medycyny, ale jeśli liczysz z okresu to Twoja ciąża jest za malutka na to badanie. Nie wiem czy gina w ogóle będzie w stanie zobaczyć takie szczegóły. Jest trochę niepoważna jeśli robi ci to badanie tak wcześnie tylko dlatego,ze jedzie na urlop. Zresztą pewnie po urlopie prędzej miałoby to jakiś sens...
Eh ci lekarze...
Ja mam z miesiączki 12tc i to końcówkę, ale 3mam się wyliczeń z USG, bo inaczej słyszę, że moja ciąża jest za mała jak na ten tydzień :ico_oczko: A jako, że miałam 40dniowe cykle to mam mniejszą ciążę niż liczoną z 29dniowych cykli :ico_oczko:

Wiesz co kochana. Ja ustaliłam z mężem, że chodzę do mojego gina i u niego prowadzę ciąże, ale w razie jakichkolwiek moich wątpliwości , które wywoła lub których nie rozwieje mój lekarz idę sobie do prywatnego. Wolę zapłacić i mieć spokój i pewność niż się zastanawiać. Więc jeśli chcesz mieć to USG genetyczne to może po prostu idź ok 12-13 tc do innego gina, żeby Ci je zrobił ponownie.

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

19 lip 2007, 11:44

dzieki zona za wyjasnienie, ja myslalam, ze do badania usg podaje sie wiek ciazy liczony od okresu, zreszta moja gina nic na ten temat nie powiedziala, mi tez sie wydawalo, ze to za wczesnie jak na takie badanie, a jest ono cholernie drogie, bo 150 zl pus wizyta u niej 80 zeta, czyli razem 230 zl. Absolutnie nie zaluje pieniedzy na badanie, ale czy jest w taki razie sens teraz je robic.

Chodze do prywatengo lekarza, ale chyba faktycznie poszukam kogos, kto w razie watpliwosci mi je rozwieje.

Dzis znow rzygalam....i te mdlosci, sa coraz gorsze, zamiast mijac.

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

19 lip 2007, 11:55

coffe pisze:dzieki zona za wyjasnienie, ja myslalam, ze do badania usg podaje sie wiek ciazy liczony od okresu, zreszta moja gina nic na ten temat nie powiedziala


z tego co ja wiem to wiek ciąży z miesiączki jest bardzo teoretyczny, na podstawie bad USG (wymiarów fasolci) można z wiekszym prawdopodobieństwem wyliczyć kiedy doszło do zapłodnienia i jak duża jest ciąża. Ale ja kochana nie wiem , które z tych wyliczeń jest brane pod uwagę do USG genetycznego. W sumie to jest dobre pytanie, bo jak bym nie poszła 27 na uSG tylko tydzień później(tak jak planowałam) to mogłoby być za późno na to badanie jeśli liczy się wiek z miesiączki.... no ale jednak wydaje mi się, że stopień rozwoju płodu jest tutaj istotny w wyliczaniu tc.

coffe pisze:mi tez sie wydawalo, ze to za wczesnie jak na takie badanie, a jest ono cholernie drogie, bo 150 zl pus wizyta u niej 80 zeta, czyli razem 230 zl.


jejq myślałam, że padne jak to przeczytałam :ico_szoking: Taką kasę jej płacisz, a ona zamiast ci wszystko po kolei tłumaczyć, to Ty się biedna musisz zastanawiać. Ja chodzę do gina z NFZ, płacę tylko za USG (70zł), zapowiedział mi na samym początku, że za to będę musiała płacić, czyli był fair, reszte mam za free. Powiedz a jakbyś chciała pójść do niej na wizytę tylko po to, żeby zadać kilka pytań , które Cię dręczą to też by ci policzyła za wizytę??? :ico_szoking:
Paranoja...

[ Dodano: 2007-07-19, 11:57 ]
coffe pisze:Dzis znow rzygalam....i te mdlosci, sa coraz gorsze, zamiast mijac.


spokojnie, one minął prędzej czy później, a wtedy człowiek strasznie docenia kiedy go nic nie boli :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2007-07-19, 12:06 ]
Tagar pisze:Na kiedy masz termin?


zapomniałam odpowiedzieć :ico_wstydzioch: Termin mam na Walentynki 2008 :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2007-07-19, 14:44 ]
"Wczoraj byłam na wizycie u lekarza i potwierdził, że bardziej prawdopodobne jest urodzenie dziecka w terminie USG niż tego liczonego od ostatniej miesiączki, ale tak jak mówiłam, w moim przypadku rozbieżnośc jest żadna, bo to zaledwie 4 dni. A mój M tak się cieszył, bo data porodu wdg miesiączki przypada dokładnie w jego urodziny."

to jest cytat z wątku 9 msc (temat 36 czy 40 tygodni) jakoś tak, dziewczyny tam piszą o tym czy się liczy z miesiączki czy z USG termin porodu. Są różne opcje tam i tak do końca nie mogą dojść do porozumienia. Powiem Wam, że to dosyć ciekawy temat, bo tamten wątewk zaczeła dziewczyna, która na początku ciaży miała termin na 20 września, a ostatnio lekarz jej powiedział, że 20 sierpien powinna urodzić, a to duza rozbieżność :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Tagar
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 14 mar 2007, 00:34

20 lip 2007, 12:04

Czesc Dziewczyny,
Nie bylo mnie przez moment, bo mialam straszne problemy. Wczoraj z lozka nie wstalam. Zaczynam ryczec mojemu mezowi, ze juz tego nie wytrzymam. Na dodatek przed wczoraj sie zatrulam oparami farby. Poszlam wtedy do lekarza i robili remont na korytarzu. Nie bylo zadnych okien, ciasno, pacjenci siedzieli zaraz obok gosci, ktorzy malowali. Bylo tak duszno ze z rur kapala para. Jedna babka wstala i ledwo wyszla na dwor bo nie miala czym oddychac. A ja glupia na poczatku nie skumalam. Dopiero po 30 minutach jak wstalam z krzeszla to prawie sie przewrocilam. Podeszlam do recepcji i na pol zywa powiedzialam ze musze wyjsc, to sie mna zajeli i schowali mnie w jakims gabinecie. Chyba troche za pozno, bo jak wrocilam do domu to zaczelam wymiotowac, brzuch mnie bolal, dostalam biegunki, nic nie moglam zjesc i umieralam jeszcze przez nastepny dzien. I to nie byly typowe mdlosci...

Sama nie wiem wiele o tych badaniach prenatalnych ale polecam wam ten link http://www.babyboom.pl/ciaza/zdrowie/ba ... talne.html Mozna troche sie dowiedziec. Ja wg usg mam 9 tydz, a w miesiaczki 10, wiec wielkiej roznicy u mnie nie ma. A na te badania zapisana jestem na 14 sierpnia. Nie mam pojecia jak to dokladnie bedzie wygladac. Moj gin ma wtedy urlop ale wpisana jestem do innej babki, zeby tylko je zrobic. Ja chodze do gina panstwowo i dopoki jest ok, to bede ta opcje wykorzystywac. Wczesniej strasznie duzo chorowalam i pol mojej pensji szlo na lekarzy i leki. W koncu zdecydowalismy z mezem, ze musimy cos z tym zrobic, bo nie przezyjemy i zaczelismy wykorzystywac NFZ :) W koncu cos nam sie nalezy. Nie place nawet za usg. Gina mam poleconego przez dwie kolezanki, ktorym uratowal ciaze, wiec mu ufam, ze wie co robi, nawet panstwowo. Choc jest tu u nas taki lekarz, do ktorego chodza wszystkie moje kolezanki - facet zdobyl jako jedyny jakas nagrode "rodzic po ludzku" czy cos takiego. Jest bardzo znany, ceniony i wyrozniony wsrod lekarzy. CZasem mnie kusi, bo nawet nie jest drogi facet, ale z drugiej strony jak podlicze wszystkie wizyty, apteki, to sobie mysle - dopoki nie ma glebszej potrzeby, to placic nie bede!

Coffe, mnie tez mdlosci nie opuszczaja :( Zona jestes szczesciara, ze juz masz to za soba! Ja czekam z utesknieniem na ten dzien.

Zona - no to wszystkiego najlepszego z okazji zblizajacej sie rocznicy!!! :gitara: To dla was piosenka... Moj maz to tez najlepsza rzecz w zyciu jaka mnie spotkala, jesli mozna tu mowic o rzeczy :) Poznalismy sie pol roku przed slubem - w Sylwestra i od razu wiedzielismy ze sie pobierzemy.

My juz na wakacjach bylismy w maju w Chorwacji - i dobrze. Choc teraz tez chetnie bym gdzies wyskoczyla... chociaz na pare dni... Tylko niech minal te okropnosci...

A teraz patrzcie na to http://www.allegro.pl/item215161350_sto ... wozek.html :)))

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

20 lip 2007, 12:24

Tagar pisze:jakas nagrode "rodzic po ludzku" czy cos takiego


to niezła nagroda!Mam książke Rodzić po ludzku, w niej są szpitale w naszym kraju ocenione przez kobiety, któe w nich rodziły. Można sobie sprawdzić, któy sdzpital w danym mieści czyu woj. jest najlepszy wg ocen wielu matek! Jakie są plusy, jakie są "atrakcje", ilo osobowe sale etc. Naprawdę fajna sprawa .I ta fundacja włąśnie daje też nagrody najlepszym szpitalom i najlepszym lekażom i położnym, więc wiadomo, że to są osoby sprawdzone przez kobiety, a nie z tego co mówią inni lekarze! Przy ich ocenie brana jest pod uwagę głównie ocenakobiet( z anonimowych ankiet), a to co mówi np ordynator czy dyrektor niebardzo :ico_oczko: jak chcecie to Wam sprawdzę szpitale w Waszych miastach czy wojewóztwach :ico_oczko:

Tagar pisze:Zaczynam ryczec mojemu mezowi, ze juz tego nie wytrzymam. Na dodatek przed wczoraj sie zatrulam oparami farby.

ja też ryczałam mężowi, że mam tego dosyć, że już nie chcę etc. Głowa do góry kochana, to zupełnie normalne, ja miałam do siebie pretensje,ze nie potrafie się cieszyć dzieckiem tylko wciąż marudzę, ale w końcu zdałam sobie sprawę, że mam prawo ponarzekać no i że przecież strasznie chcę tego dzidziusia, tylko po prostu w danej chwili mi cieżko. Co do oparów z farby to radzę Ci to powiedzieć ginowi (nie wiem czy to u niego w kolejce się tak strułaś), bo we wczesnej ciąży są bardzo niezdrowe. jak w ogóle mogli tam pozwoliuć siedzieć pacjentom, takie malowania się powinno robić w weekendy albo zamknąc przychodnie na 2-3 dni póki nie pomalują poczekalni! Makabra! Strasznie ci współczuję, musioałaś się biedna wymęczyć .
Tagar pisze:Poznalismy sie pol roku przed slubem - w Sylwestra i od razu wiedzielismy ze sie pobierzemy.

heh to coś jak moi rodzice .Poznali się 14 lutego a 6 sierpnia juz byli przed ołtarzem. Za pare dni mija im 24 lata od tamtego dnia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Ten wóżek jest niezły, już go widziałam na innym wątku. Fajnie wygląda, ale chyba nie jest specjalnie dobry dla dzidziusia...zresztą nawet jeśli to pozostaje poza zasięgiem moich możliwości finansowych :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-07-20, 12:27 ]
wiecie co.Na tej stronie babyboom jest kalkulator do wyliczenia terminu porodu na podst miesiączki i długości cyklu, wychodzi mi w nim 18luty i 12tydzien 3 dzien ciąży. To ja się jednak wybiorę za tydzien na to USG,zeby potem nie było za póxno :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-07-20, 12:40 ]
O i jeszcze jedno :ico_oczko: Wg tej własnie strony trymestr kończy się razem z 12 tygodniem liczonym od miesiączki, a nie od poczęcia! Co by wychodziło, że ja go skończyłam :ico_smiechbig: Już nic nie czaję. Może dlatego się tak dobrze czuje, bo mi się rzeczywiście trymestr skończył :ico_brawa_01: Zwróćcie uwagę, że tam sa podane podwójnie tygodnie (od miesiączki i od poczęcia)

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

20 lip 2007, 12:55

zona, dlatego sie wlasnie nad tym zastanawialam...jak jest liczona ciaza...

Ja termin mam na 21 lutego, obecnie wg okresu jestem w 10 tyg. 5 dniu ciazy (a wg zaplodnienia ok dwa tygodnie mlodsza jest ciaza). Jak czytalam o badaniach prenatalnych, usg genetyczne itd, to odnioslam wrazenie, ze tam sa podawane tygodnie liczone od ostatniego okresu, dlatego jak 27 lipca mam isc na to usg genetyczne to bedzie 11 tydzien i 5 dzien, a z tego co czytalam, badanie to robi sie od 10 do 14 tyg.

Sama juz nie wiem, fatalnie sie czuje, zeby ruszyc tylek z domu i sie wybrac do innego gina, dla sprawdzenia.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość