Awatar użytkownika
ML
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 481
Rejestracja: 12 mar 2007, 09:16

23 lip 2007, 11:03

Rany, jak mnie ząb boli - już od wczoraj. Nie mogę już wytrzymać z bólu. A do dentysty mogę iść dopiero jutro rano jak mąż wróci z pracy. Dzisiaj jestem sama z dzidzią w domu i nie mam jak iść. Na razie jem tabletki przeciwbólowe ale nie bardzo mi pomagają. :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Tobiaszek na razie mówi tylko buuu, euuu, auuuu, eeee, ba raz udało mu się powiedzeić te te.

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

23 lip 2007, 11:45

Hekkate a przynajmniej już wymyśliłaś skąd nianię wytrzaśniesz? Zaczęłaś już coś w tym kierunku działać? A chcesz młodą dziewczynę czy raczej babcię? Ja bym wybrała młodą :-)

Karolas ja właśnie w sobotę piekłam szarlotkę i wyszła superowa :ico_brawa_01: no idealna. Już tyle razy ją piekłam , że mogę ci powiedzieć, że jednak najlepiej to ciasto wychodzi z masłem roślinnym i mąką szymanowską tortową. Ja to robię na blaszce o wymiarach 20x30 cm więc jak masz większą to może rzeczywiście za cienki spód ci wyszedł i jeszcze jak się robi na prawdziwym maśle to też się tak kruszy podczas krojenia, na margarynie jest twardawe a najlepsze właśnie na maśle roślinnym. :-) ML też piekła z tego przepisu i chyba nie miała żadnych problemów?

Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

23 lip 2007, 11:45

hej!
Może zaczne od prześmiesznej histori jaka wczoraj mi się zdarzyła...
Pojechaliśmy wieczorem do Tesco na zakupy, wiecie pełen wózek zakupów i to samych potrzebnych dla małej, podchodzimy do kasy nadchodzi czas do zapłacenia i masz...zapomniałam PINu do karty, wymyślam i dusze, druga próba i nic, kilometrowa kolejka za mną, w kieszeni zero pieniędzy...och co za wstyd, musiałam wrócić do domu bez zakupów....Potem Piotr wziął pieniążki i pojechał je odebrać.
Normalnie co za wstyd.... :ico_haha_01:
Dziś u mnie łądna pogoda, ciepło ale nie upalnie, więc idziemy zaraz na spacerek.
hekkate kurcze podziwiam cię z tymi nieprzespanymi nockami, ja to teraz jak nigdy w życiu wchodzę do łóżka i od razu śpię....
1. nie wiem co bym zrobiła z przebraniem małej na spacerku, bo szczerze to jeszcze nigdy nie było takiej potrzeby, teraz dałaś mi do myślenia hihi
2. ja podaję obiadki i zupki łyżeczką
ML mnie też bolał ostatnio ząb, a strasznie się boje dentysty :ico_oczko: i faszerowałam się tabletkami i o dziwo, pomogło, już nie boli. Na szczęście stan moich zębów jest bardzo zadowalający i chodzę do dentysty raz ra 15 lat (no chyba że tak do kontroli jak np.w ciąży itp)
Małgorzatka jesli Elviska kiedykolwiek nawiąże z Tobą kontakt to przekaż pozdrowienia
karolas w poznaniu będę w środę i wiem że o 16:00 odbieramy ciotkę z dworca PKP więc potem będę miała (niezadużo) ale z godzinę czasu to na kawkę zdąrzymy się wybrać :ico_brawa_01:

Moja Agatka ostatnimi czasu duuużooo i głośśśnnnooo "mówi" i kwiczy, np. me-me, ma-ma, be-be....urocze

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

23 lip 2007, 11:54

Hesakte ja zabieram zawsze cały sprzed herbatki butelki mleko pampersy sudokrem i chusteczki jak jest ładna pogodna zmieniam na dworze w wózku, jak jest brzydka to wracam do domu albo u ciotki Oskara jak mam po drodze to czasem u koleżanki tak samo jest z mlekiem jak jestem na dworze a nie chce mi się wracać do domu by nakarmić zachodzę do kumpelki albo ciotki .
Zawsze cały sprzed zabieram ze sobą.

Co do stałych pokarmów to ja od samego początku daje łyżeczką kaszkę tez czasem robie gęściejsza i podaje łyżeczka.
Powadzenia na szczepieniu .

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

23 lip 2007, 12:37

o rany ale sie rozpisałyscie! :ico_olaboga:
Hekkate, ja zawsze karmiłam łyzeczka bo po butelce Nina sie na piers obrazała ale teraz jej wieczorem daje kleik na mleku to butla - ona to nawet lubi
Ja tez zabieram cały ekwipunek na spacery .Raz jak bylismy na wycieczce Nina zrobiła kupke po same uszy i trzeba było ja cała przebrac to na srodku sciezki wyciagnełam przenosny przewijak i rach ciach sie przebrałysmy! Tyle ze ludzie nas mijali z dziwnymi minami.
A przed snem jak zaczne rozmyslac to potem tylko telewizor mnie uspi.

Magdzinka to dobrze ze badania oki

Nina tez gada jak najeta! Czxasami jak zaczna z siostra dyskutowac to uszy pekaja! A ma ma ma jest zxarezerwowane do wzywania pomocy i zalenia sie , u Zuzi było podobnie

wanka wstanka Nina sie z uporem maniaka na brzuszek przewraca i płacze, przewroce ja i spowrotem kiedy to minie???

Nina spała na dworze a tu Zuzia zaczela grac na cymbałkach i nie była to kołysanka!
U nas wczoraj tez nie padało i dzis jest znosnie mam nadzieje ze tak zostanie.

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

23 lip 2007, 13:33

Hej kochane, my już z powrotem, wrócilismy znad morza!! Pogoda była super, dosłownie cały czas słoneczko!! Grzało tak mocno źe z maleńką tylko troszkę pobyliśmy i siup na kwaterę, potem kąpiel i na plażę dopiero wieczorkiem.
A co tam u Was?? Sporo postów się nazbierało przez ten tydzień. Próbowałam odrobić zaległości ale duuuużżżżo tego!!
Jak tam Wasze maleństwa?? Robią jakieś postępy??
Oto nasza perełka w nadbałtyckich pejzażach:

Obrazek

Tu z mamusią:
Obrazek

A tu z tatuniem:
Obrazek

[ Dodano: 2007-07-23, 13:35 ]
P.S. Coś mi się obiło o uszy jak pisałyście o sposobach na plamki np. żółte z obiadku?? :ico_haha_02: Czy możecie podać na to recepturę?? :-D

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

23 lip 2007, 14:08

KAJUNIA25 super ze wypad sie udał i pogoda dopisała :ico_brawa_01: a w jakiej miejscowości byliscie bo nie pamiętam-sklera? A POWIEDZ MI FAJNY TEN DASZEK POD KTóRYM MAłA SPAłA NA PLAZY CO TO ZA WYNALAZEK? mY JEDZIEMY NA WAKACJE TYGODNIOWE TERAZ W Tą NIEDZIELE WłASNIE TEZ NAD MORZE I WIDZE ZE FAJNA SPRAWA BY BYłA Z TYM DASZKIEM ?????
DOROTA.M. super jakbysmy mogły sie spotkac na zywo i pogadac sobie :ico_haha_01: tylko napisz jak sie umowimy tzn. gdzie? na placu wielkopolskim na przystanku tramwajowym? tam gdzies miszka twoja ciocia tak? a ja mam dwa kroki tez na ten plac i mozemy isc sobie albo do mnie na kawke albo posiedziec na starym rynku w ogródku jakims co ty na to? jakies deserki lodowe hi hi i pogaduszki?

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

23 lip 2007, 14:49

Kajunia25, świetne fotki - super, że wakacje się udały :ico_brawa_01:

Sposób na pomarańczowe plamy wymyśliła Hekkate :ico_brawa_01: - trzeba po prostu brudne rzeczy wystawić na ostre słońce i plamy znikną!!! potem można wyprać. TO NAPRAWDĘ DZIAŁA!!!!

Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

23 lip 2007, 14:54

Kajunia25 witaj, super że wakacje się udały no i zdjecia jakie śliczne.
Właśnie wspominam mój pobyt nad morzem z malutką, czy zauważyłaś jakieś zmiany po przyjeździe. Niby ten jod w powietrzu i naturalne olejki eteryczne działają "zdrowotnie"....
karolasoj myślę że z tym ogródkiem to najlepszy pomysł, ale to zależy od pogody,jutro dokłądnie napisze ci co i jak bo muszę najpierw do szkoły zadzwonić bo muszę im przy okazji zdjęcia donieść. Może najlepiej będzie jak wymienimy się numerami komórkowymi :-) Już nie mogę się doczekać, chyba wezmę aparat, pokażemy dziewczynom zdjecia z naszego spotkania :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
ML
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 481
Rejestracja: 12 mar 2007, 09:16

23 lip 2007, 14:54

Magdzinka, - ano piekłam szarlotkę i wyszła wyśmienicie - piekłam z masłem roślinnym

Co do zabierania rzeczy na spacer - to ja nie zabieram niczego. W sumie to chodzimy góra na 2 godzinne spacery, albo po prostu siedzimy sobie przed domem (więc jak będzie większa wpadka to zawsze możemy do domku wrócić :-D )

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość