Kiedy najłatwiej odstawić dziecko od piersi?

1./ 3-7 miesiąc życia dziecka
14%
6
2./ Do 1-wszego roku zycia dziecka
59%
26
3./ Po pierwszym roku zycia dziecka
5%
2
4./ Trudno powiedzieć, myslę że nie ma na to odpowiedniego czasu
23%
10
 
Liczba głosów: 44
Awatar użytkownika
M@rzena82
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 11 lip 2007, 01:27

26 lip 2007, 01:02

Witam!Ja karmilam Blazejka piersia 11m i uwazam ze to byl ostatni dzwonek do odstawienia,Maly dostal zeby i mnie juz potem gryzl a pozatym w nocy traktowal mnie jak smoka :-) budzil sie co 2h na ssanie a ja bylam zmeczona wsawaniem ,wiec powoli i stopniowo coraz mniej dawalam w nocy az calkowicie zapomnial o tym ze chce ssac.

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

01 sie 2007, 09:52

no ja wlasnie ejstem an etapie oduczania Oskarka cycowania w nocy, bo w cuag udnia nie ebdzie ztym wiekszego probelmu bo je juz prawie wszystko...
a w nocy traktuje mnie wlasnie jak smoczka :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: ,za to jak mu daje smoczka to nie chce...
herbatek ani nic innego do pica tez nie...

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

04 sie 2007, 14:51

Natashka, u mnie było bardzo podobnie, od smoczka wogóle się szybko odzwyczaił za to z cycem było cięzko, ale udało się . Życzę powodzenia :one:

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

05 sie 2007, 08:10

Ja tez wlasnie jestem na etapie odstawiania.WIki ma 9 miesiecy jada juz rozne rzeczy wiec probujemy w dzien sie udaje rano flacha z mlekiem pozniej deserki , obiadek itd tylko w nocy jeszczez dostaje cyca staram sie tak zadko jak mozna ja przystawiac i mam nadzieje ze sie niedlugo sama odstawi . :ico_sorki:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

01 lis 2009, 22:27

:ico_placzek: No to i ja dołączam!

Oduczanie w dzień poszło mega gładko ...natomiast nocne :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: szkoda gadać, ale karmię już 17 miesięcy i mam dość! Mała "pije" w nocy co dosłownie 10-15 minut i tak trzyma w buzi cyca, ciągnie, zasypia, znów ciągnie ale dalje cyc w buzi na mus bo jak nie to :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: okropność. Jestem zmęczona, niewyspana ..ale trochę mi żal, bo jestem zwolenniczką karmienia zagorzałą ale dalej nie mogę tego ciągnąć.

Trzymajcie za mnie...

[ Dodano: 2009-11-01, 21:28 ]
a w nocy traktuje mnie wlasnie jak smoczka
Dokładnie :ico_noniewiem: :ico_szoking:

amigagdynia86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 668
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:39

08 lut 2010, 23:07

Malgorzatka jak ci poszlo z tym odstawianiem od piersi bo widze tutaj podobna sytuacje do mojej. Maly traktuje moja piers jak smoczek. Przez to spimy razem w jednym lozku bo domaga sie o cyca co pol godziny. Masakra jakas

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

08 lut 2010, 23:39

amigagdynia86, Iga jak miala 6 miesiecy robila tak samo co 30 minut cyc :ico_olaboga: ale pociesze Cie ze od 9 miesieca zaczela juz przesypaic nocki tzn od 8-4 spala :ico_brawa_01: mysle ze moze jesze mala nie dorosla do rozstania z cycusiam na noc -ale pewnie pomogloby jakbys ja odkladala do lozeczka-co wiem ze nie jest latwe :ico_sorki: 10 razy w ciagu nocy wstawac i odkladac :ico_sorki:
powodzenia :-)

Awatar użytkownika
dana
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1138
Rejestracja: 07 lip 2008, 20:04

08 lut 2010, 23:48

nocnego cycowania oduczylysmy sie odstawienie nie bylo takie straszne poprostu nie dawalam tulilam calowalam :ico_olaboga: pierwsza noc o dziwo super druga gozej 3 masakra a potem zamiast lepiej bylo gorzej do tego zeby sie dolaczyly ale powiedzialam ze przetrwam i po prawie 2 tygodniach zakonczyla cycowanko nocene raz na zawsze :ico_oczko: Ale 6 rano to cyc musi byc puzniej z raz w ciagu dnia ale nie zawsze zalezy od jej nastroju i przed snem :ico_oczko: Chociaz ostatnio lubi sobie za dnia pozwolic czesciej :ico_olaboga:
tak wogole to karmie piersia juz 6 lat,bez przerwy
no to ja kochan cie bardzo podziwiam bo tak jakMałgorzatka, jestem zagorzala zwolenniczka cycowania ale tak chyba bym nie podolala

W kazdym badz razie jeszcze troche i bedziemy musialy rozstawac sie z cycusiem a jak bedzie napewno napisze ale narzie calkiem nie rezygnujemy Ale wszystkim zycze wytrwalosci i szybkich efektow :ico_sorki:

kupciuszek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 09 cze 2010, 16:24

28 cze 2010, 17:47

zaczać od 7 miesiaca ograniczać kontakt z cycuszkiem, i badac reakcjie, dziecko powinno sie powoli przyzwyczaja do braku cycuszka.... ale to tez zalezy na jak dlugo starczy tobie pokarmu... jak zabranie po 3 mc to nie ma wyjsc zostaje butelka

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość