Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

26 lip 2007, 13:34

kilolek, :ico_oczko:

myszka105
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1223
Rejestracja: 27 kwie 2007, 20:30

26 lip 2007, 15:40

a ja bede miala coreczke Dominike lekarz juz 2 razy potwierdzil pierwszy raz w 20 tygodniu ciazy a drugi raz w 24 tygodniu chociaz wszyscy mowia mi ze wygladam na chlopaka tzn nic sie nie zmienilam,ladnie wygladam i ksztalt brzucha tez mowi ze bedzie chlopak,ale ja mysle i tak ze u mnie mieszka mala Dominika.Czy wy tez tak macie,ze znajomi i rodzina mowia jedno a usg drugie.

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

26 lip 2007, 15:48

Nie, u mnie wszyscy mówią to samo - chłopak! Ale od wczoraj tak mnie strasznie wypryszczyło, że nie wiem czy Kubuś nie przeżywa jakiejś metamorfozy :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

26 lip 2007, 17:28

myszka105, miałam tak z córą wszyscy mówili że noszę w brzuszku synka bo miałam taką sterczącą piłkę a teraz mam tak samo wszystko idzie mi w brzusio ost. mówię do męża że ma zobaczyć jaki mam brzuchal a on na to że śliczny ale nadal za mały ,ale np na początku ciąży bardzo często robiły mi sie pryszcze a i teraz robią mi sie plamy na skórze od słońca no i tata się śmieje że nos mi urósł i teraz mam wielki jak diabeł ............ :-D

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

26 lip 2007, 17:59

Ika, o co chodzi z tym nosem? To jakiś przesąd?
A jeśli chodzi o kształt brzucha to ja miałam pasujący do przesądu czyli do przodu na chłopaka, ale teraz coś zaczyna się rozłazić na boki :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

26 lip 2007, 18:31

kilolek, no podobno na dziewczynkę kobieta brzydnie i nos się jej wydłuża no właśnie a jakie wy znacie przesądy ciążowe o tym jeszcze nie gadałyśmy :-D otóż ja znam takie :
O niekupowaniu łóżeczka przed narodzinami
Dziewczynka odbiera mamie urodę
Znamiona dzieci powstają pod wpływem wystraszenia ich mamy w ciąży
Dotknięcie brzucha w ciąży przynosi szczęście
Nie powinno się nosić korali - dziecko może być oplątane pępowiną
Nie można w ciąży patrzeć przez wizjer - dziecko może mieć zeza
Nie można się na nikogo zapatrzyć - dziecko może być do niego podobne
Jeśli w ciąży ma się zgagę - dziecko urodzi się z włoskami
Jeśli w ciąży kobieta się uczy - dziecko będzie bardzo mądre
Podczas zmywania naczyń kobieta nie może sobie zmoczyć brzucha, bo dziecko będzie alkoholikiem ( ja to robię bez przerwy )
Nie wolno farbować włosów w ciąży bo dziecko będzie rude ( a ja je przefarbowałam )
Nie wolno w ciąży wyciskać zaskórników bo dziecko urodzi się z pryszczami ( robię to regularnie )
Nie wolno się depilować, bo dziecko będzie łyse ( no czy ja mam wyglądać jak kobieta z buszu? )
Jak jeszzce jakiś mi się napatoczy to go dodam :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

26 lip 2007, 19:30

ooo matko! ale tego jest!
Ja znam tylko że nie można nie tylko łóżeczka ale w ogóle nic kupować dla dziecka.
Jak mi się coś przypomni to napiszę.
Mam:
Nie wolno wchodzić do wody powyżej pępka, bo się dziecko utopi
nie wolno podnosić rąk do góry, bo się dziecko udusi.
Z tym, że te dwa to chyba nie do końca były przesądy, sama nie wiem, ale ludzie naprawdę w to wierzyli. Mam taką koleżankę w pracy (po 50 -ce) i ona naprawdę w to wierzy, aż i kiedyś awanturę zrobiła, żę podnoszę ręce do góry- dziecko chcę zabić!

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

26 lip 2007, 19:42

kilolek pisze:Mam taką koleżankę w pracy (po 50 -ce) i ona naprawdę w to wierzy, aż i kiedyś awanturę zrobiła, żę podnoszę ręce do góry- dziecko chcę zabić!
oj ty niedobra :ico_nienie: :ico_smiechbig: ja właśnie okno myłam i ręce do góry podnosiłam ,ale nic sie nie stało maleństwo szaleje :ico_oczko: kiedyś u nas na forum była fajny test na płeć dziecka oparty właśnie na ludowych mądrościach :ico_oczko: :-D

[ Dodano: 2007-07-26, 20:22 ]
A jeszcze dodam [size=150]ania25 wszystkiego najlepszego z okazji imienin [/size]Obrazek

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

27 lip 2007, 11:43

No właśnie, Ania :ico_prezent:


Ika, ja też myłam wczoraj okna, czasem wieszam firanki, poza tym w roku szkolnym normalnie ćwiczyłam z dzieciakami na w-fie i nie podzielam zdania koleżanki, że powinnam się położyć i cierpliwie czekać na rozwiązanie. To nie choroba.

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

27 lip 2007, 12:49

kilolek pisze:nie podzielam zdania koleżanki, że powinnam się położyć i cierpliwie czekać na rozwiązanie. To nie choroba.
dokładnie też tak uważam ciąża to nie choroba :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość