Awatar użytkownika
Agnieś81
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 950
Rejestracja: 22 kwie 2007, 15:25

01 sie 2007, 13:34

macie świetne brzuszki dziewczyny :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: mój to raczej brzuchol, ale niestety nie mogę go pokazać, bo nie mam cyfrówki-jeszcze się nie dorobiliśmy. może jak ktoś mi zrobi to się wam pokażę.
u mnie też pępek prawie na wiechu, ale nie wyszedł cały i został taki śmieszny dziubek. w pierwszej ciąży też taki miałam.
Mambii śliczna dziewuszka.
ja wybieram się w przyszłym tygodniu na 3d. chciałam w zeszłym, ale nie wyrobiliśmy się z kasą :ico_olaboga: i musieliśmy przełożyć.
Ika202 pisze:becikowego dostane 3000zł

ja dostanę tylko becikowe co dają dla każdego, bez względu na dochody i z pracy mojej i męża. ale i tak tyle się nie uzbiera

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

01 sie 2007, 14:35

Mambii Brzuchol superancki no i zawartośc też cudna :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Ja też się z tobą zgodzę że naszej Ikusi to ten brzuszek wcale nie rośnie :ico_olaboga:

Ika a co z tą 100 zł miesięcznie ja też jestem ciekawa czy to wszędzie tak dają.?????????? Ja też dostanę 1000 becikowego i 1000 z MOPS-u ale nic nie wiem czy nasza gmina też coś daje dodatkowego, musiałabym się dowiedzieć :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Agata27
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 245
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:13

01 sie 2007, 15:02

fajnie z tymi zapomogami macie - u mnie chyba przysluguje tylko ten 1000 zl od panstwa, ale musze sie upewnic co do gminy, bo z mopsu to moge zapomniec...dobre i to szkoda tylko, ze to dopiero po urodzeniu dzidziusia to becikowe panstwowe...bo przydaloby sie teraz...
dzieki za wyjasnienie dot. poloznej - czyli jak ja jestem zapisana w miescie do przychodni to z niej przyjedzie polozna ? - 40 km do mnie na wies? troche w to watpie, ale pozyjemy zobaczymy .... po drodze mam drugie miasto mniejsze i tam tez jest szpital i przychodnia - wiec moze z tamtad kogos skieruja...
a ja dzis odebralam wyniki i mam slaba morfologie - hematokryt i hemoglobina za niska a tak to wszystko ok :-)
Dziewczyny prosze Was o rade :ico_sorki:
w tym tygodniu mam 2 pogrzeby :(( - jeden z rodziny i jeden nie ...słyszałam przesąd , ze nie powinnam iść na nie - moja tesciowa dzwoniła i kazała mi nie iść ...nie wiem co mam zrobić , z jednej strony wiem, ze to duze przezycie ale z drugiej strony to przeciez nie pchalabym sie do kaplicy cmentarnej by ogladac zmarłych ... jednoczesnie boje sie o małą, bo sama fizycznie czuje sie ok - kompletnie nie wiem co robic :((
to moj brzusio
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

01 sie 2007, 15:13

Agatko trudno coś powiedzieć. Ja w przesądy nie wierzę ale na pogrzeb bym raczej nie poszła no chyba że byłby to ktoś z najbliższej rodziny :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

01 sie 2007, 15:15

ania25 pisze:można też dostać becikowe z mops-u też 1000 zł. ale dochód w rodzinie nie może przekraczać 504 zł na osobę, oczywiscie nowy dzidziuś też się liczy. Mysle że sie załapiemy :-D

Ania, ja też myślałam, że się załapię, po macierzyńskim, ale to się liczy średnia z półrocza (w niektórych gminach z 3 miesięcy) więc musiałabym całkiem nie dostawać żadnych pieniędzy przez pół roku żeby to dostać.

Agata, moja rada - nie idź! Po co ci to? Ja bym nie poszła. Nie potrzebnie się zdenerwujesz. Zwłaszcza, że jest przesąd, że ciężarne nie powinny chodzić na pogrzeby. A na takie "uroczystości" zawsze przychodzi mnóstwo starych ludzi (typu sąsiadki albo i przypadkowi gapie) i zaraz cię ktoś wkurzy, bo cię będą pouczać, że nie powinnaś tam przychodzić. Ja w przesądy nie wierzę, ale starych bab unikam :ico_haha_02: Ale na poważnie myślę, że nikt nie będzie ci miał za złe jak nie pójdziesz.

Awatar użytkownika
Viola
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3773
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:08

01 sie 2007, 16:05

Ika202 pisze:za to becikowego dostane 3000zł


ika u ciebie aż tyle dają??? u mnie tylko 1000!!! :ico_placzek: :ico_placzek:
no i jak ktoś ma niski dochód to drugie 1000zł

Agata27 brzusio masz super!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
ja bym na twoim miejscu też nie poszła na pogrzeb...

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

01 sie 2007, 16:13

jestem piszę o tym dodatku ciążowym miał wejść od września że każda kobieta od 3 miesiąca ciąży do 3 miesięcy po porodzie będzie dostawała tak zwaną wyprawkę miesięcznie 100zł ale narazie napisali "Dodatek ciążowy

Niestety, zapowiadany od długiego czasu dodatek ciążowy nie został wprowadzony w życie. Senacki projekt ustawy leży w Sejmie i czeka, aż posłowie wrócą z wakacji."
ania25 pisze:Gminnego nie mamy bo mieszkamy w mieście.
ja też mieszkam w mieście i to dość dużym bo Bydgoszcz do małych miast nie należy po prostu trzeba sie popytać w urzędzie :ico_oczko:
Agata27, fajny brzuchol :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

01 sie 2007, 16:17

Ika202 pisze:miał wejść od września że każda kobieta od 3 miesiąca ciąży do 3 miesięcy po porodzie będzie dostawała tak zwaną wyprawkę miesięcznie 100zł

aaaa, już wiem o co chodzi. Ale to miało być zamiast becikowego. Tzn. każdy może zdecydować sam czy chce wyprawkę (po 100zł miesięcznie) czy becikowe na raz do ręki 1000zł. W sumie wyprawki wychodzi więcej, ale ja bym wolała na raz te 1000zł
ania25 pisze:Gminnego nie mamy bo mieszkamy w mieście

Każde miasto znajduje się w jakiejś gminie

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

01 sie 2007, 16:22

kilolek, a mi tłumaczyli że to będzie nie zamiast tylko po prostu nowy dodatek który wejdzie w życie teraz będziemy z mężem w urzędzie to sie podpytam jeszcze :ico_oczko: A ja becikowego dostane dokładnie 4000 zł bo mój mąż dostanie 1000 zł :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Agata27
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 245
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:13

01 sie 2007, 17:02

kilolektam nie bedzie starych ludzi-no moze troche- bo to zmarło 2 młodych ludzi :( tyle tylko, ze tak sobie mysle, ze nigdy na pogrzebie nie widzialam kobiety w zaawansowanej ciazy ...wiec chyba nie pojde choc to moja bliska rodzina (kuzyn i jego dziewczyna) pojde tylko na msze do kosciola...to chyba dobre rozwiazanie - jak myslicie?
z tym 100 zl na miesiac to jakby weszlo to i tak obejmie kobiety ktore sa aktualnie w ciazy a znajac zycie zanim uchwala to bedzie pewnie koniec roku - o ile wogole wejdzie do obrad... i pewnie wstecz nie bedzie dzialac tzn. my nie dostaniemy raczej...

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość