kaasiaa79
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 972
Rejestracja: 06 mar 2007, 23:22

03 sie 2007, 21:04

martuchafrost pisze:pije dwa litry soku jabłkowego i jem jabłka

i tak trzymać :ico_oczko:
martuchafrost pisze: buziaki dla Lenki od ciotki pierdzącej

taka ciotka to skarb :ico_haha_01:
fela pisze:obie rzeczy fajne, co nie wybierzesz bedzie super

Felunia, biore smoczek, wieczorem mi kuba zamówi, bo drogie nie jest :-D i chyba ładne, w każdym razie komentarze pozytywne :ico_oczko: bransoletki są kiepskie na alegro :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

03 sie 2007, 21:57

hej kochaniutkie kiwetnióweczki,
me dzieciątko spi a ja mam jeszcze troszkę siły wiec szybciutko napisze wam co u nas...

Jak wiecie jestesmy juz w Polsce (tzn. od piątku), ale mój brat coś pokombinował z kompem i do wtorku nie mogłam wejsc na neta bo on był na Mazurach :ico_olaboga: W niedziele bylismy prywatnie u pediatry (tzn. facet najpierw zrobil rehabilitacje, a potem pedaitre i alergologie) ktorego poleciła mi moja psiapsióła z licealnych czasów... Pan doktor milutki i z dobrym podejściem dodzieciaczków bo Vikula cała wizyte szczerzyła bezzębne dziąsła do niego... W każdym razie w czasie wizyty okazało się, że moje dzieciątko takie zdrowiutkie to nie jest :ico_placzek: Na poczatek dowiedziałam się, że jest bardzo silnym alergikiem i czeka nas ciężka walka z jej alergią a to głownie z powodu tego, ze od 3 miesięcy jest "paprana gównami" w UK :ico_zly: Potem okazało się, ze mała potrzebuje pilnie witaminy D bo nieprawidlowo zrasta się jej ciemiączko tylne :ico_placzek: No i jakby tego bylo malo to ma za małe napięcie mięsni w pasie barkowym :ico_placzek: Dostalismy recepte na Bebilon Pepti i Wigantol, kazał nam prać wszystko małej w płatkach mydlanych, kąpac na zmianę w krochmalu i płatkach owsianych, myc mydełkiem Bambino, zakupic piłkę rehabilitacyjną i na niej ćwiczyc własnie te mięsnie pasa barkowego. Dodatkowo kazał zrobic małej badanie ogólne moczu i posiew moczu, a na piątek zgłosic się na USG główki, brzuszka i bioderek. Wszystko ładnie, pieknie... Polecenia pana doktora wypełniłam a tu w środę rozbieramy mala do kapania a ona ma cały brzuszek i rączki purpurowe i w pęcherzykach :ico_placzek: Dzwonię do pediatry - uczulenie na Bebilon Pepti :ico_placzek: Kazał mi odstawić i do piątku podawać jej te stare mleko sojowe.W czwartek doszła nam biegunka wiec ja znowu telefon do lekarza - tym razem mam podawac małej Lakcid na uregulowanie pracy jelit. Dzisiaj pojechaliśmy na USG. I złych wieści ciąg dalszy - 1. brzuszek jest zagazowany i musze jej wsadzić specjalna rureczke w pupcię zeby się przez nią wypierdziała, 3. konieczna jest rehabilitacja, by pobudzić niektóre mięśnie do pracy :ico_placzek: No po prostu załamka :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: Dostaliśmy jeszcze Nutramigen i to nasza ostatnia deska ratunku, bo już nie ma innego mleka dla niemowlaków z alergią...
Pediatra mnie pocieszył, ze wszystko da się naprawic i wyleczyć tylko potrzeba na to czasu i niestety kupe kasy... Prawdopodobnie nie mielibysmy takich problemów zdrowotnych z Vikulką gdyby od początku była prawidlowo prowadzona przez lekarzy w UK :ico_zly: W każdym razie na koniec wizyty usłyszałam, że "w nieoficjalnej medycynie uważa się, że jeśli dziecko płacze na USG to jest zdrowe i prawidlowo funkcjonuje" :ico_szoking: :ico_noniewiem:
No i tak to u nas wygląda...
Ostatnio zmieniony 09 sie 2007, 22:42 przez kasi.k, łącznie zmieniany 2 razy.

ilonakk9
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:29

03 sie 2007, 22:15

hey kochane mamuski!!!
Oj troche mnie nie bylo,ale czytalam Was na biezaco...:)
Wlasnie Bablu poszedl na nocki,robi 3 z rzedu a poniedzialek bedzie mial wolny..yupiii :ico_brawa_01: w sumie z jednej strony fajnie,bo w ciagu dnia jest w domu,ale kto mnie wygrzeje w nocy..hihih chyba sobie termofor zakupie :-D
Po pierwsze foteczki wklejone super...Lucy przesliczny usmiech Waszego Oliverka :ico_buziaczki_big: ,dla takiego usmiechu mozna gory przenosic,slicznego macie synusia,i jak juz urosl,taki pulchniutki sie juz zrobil,mamuska dobrze go karmi cycuskiem :)ja tam dalej twierdze,ze Oliverek caly do Ciebie podobny..tylko tatuskowi tego nie mow :-D :ico_oczko: dziewczyny wprawdzie Vinee nie ma zadnych problemow skornych,ale my uzywamy kremiku od 1 dni zycia z Ziajki,dla mnie rewelacja,tak wyglada,jest tez podobny tylko z filtrem,a to link
http://www.lara.pl/product.php/1,850/24 ... owlat.html
Madziorka piekne foteczki,Leos przepiekny mezczyzna :ico_buziaczki_big: a i mamuska super wrocila do formy po porodzie,nic a nic nie widac,ze rodzilas niedawno,super wygladasz naprawde!!!!!
Szkoda,ze juz Twoja mamcia wyjezdza,ale tak to juz jest na emigracji,na pewno swietnie sobie dasz rade z Leosiem!!!!
Marcia czekamy na fotki szalowego Frania ala disco!!!! biedaczek tak sie meczyl z tymi kupkami,mam nadzieje,ze juz teraz bedzie lepiej kochana i ze to z tego mleka,jak juz znasz przyczyne to moze bedzie teraz latwiej i bedzie kupki serwowal hurtem a mamuska nie nadazy zmieniac pieluszki!!!!jednym slowem zycze czestych i gestych niespodzianek kupowych!!!!
Vinee od zawsze robi hurtem,4-5 dziennie,mowie Ci tylko pampersy furgaja w powietrzu :-D :ico_haha_01:
Dziewczyny jak przeczytalam o tych historiach z Polakami to az mi sie wierzyc nie chce..szkoda slow..ale w tym przypadku stwierdzenie Polak Polakowi wilkiem tylko cisnie mi sie na usta...okropne to co sie dzieje,i to wlasnie wtedy,kiedy powinnismy sie trzymac razem....Beatka dobrze,ze poszliscie na policje i mam nadzieje,ze zalatwia tego drania oszusta!!!!Trzymam mocno kciuki!!!!
Ja podobnie jak Julie z rodakami wiele wspolnego nie mam,bo znajomi wszyscy obockrajowcy,jedynie dwie lekarki z Pl,ale rzadko sie widujemy,bo kazdy zaganiany na maksa,a my jedynie mamy dzieciaka a wiadomo,ze u nich tryb zycia tez inny.Teraz zauwazylam,ze zjechalo sie multum Polakow na wakacje i jak idziemy do Tesco to po prostu na kazdym rogu slyszy sie lacine,az mi glupio,bo Bablu to slyszy a oni jeszcze tak glosno to mowia i przeklinaja jakby mieli wrazenie,ze sa u siebie,wszystko im wolno i nikt ich nie zrozumie.Mialam taka sytuacje,tak sie wymadrzali jeden przez drugiego a jak przyszlo co do czego przy kasie i ekspedientka sie zapytala czy chca cashback to oni ni w zab,wtedy im nie bylo do smiechu,bo za nic w swiecie nie mogli sie dogadac...chcialam im pomoc,ale pozniej sobie pomyslalam,ze tyle energii co oni traca na pokazywanie jacy oni panowie,to niech lepiej na nauke jezyka przeznacza.. :-D
Co do sluzby zdrowia,to ja na szczescie nie mialam zadnych problemow z NHS,odpukac,jedyne co Wam moge powiedziec,to sa strasznie zadluzeni,i to ponoc widac na kazdym kroku :ico_noniewiem: .. Nasza przychodnia do ktorej jestesmy zapisani jest na szczescie naprawde rewelacyjna,zawsze wszystko bez problemow,wysylaja smsy przed kazda wizyta,zeby przypomniec itd....
Ale takie historie jak ta z kolezanka Marci co miala operacje piersi,to po prostu bez komentarza,karygodne co robia z pacjentami..masakra az mnie ciarki przechodza...wrrrr
Marcia mam nadzieje,ze kolezanka szybciutko szybciutko wroci do zdrowia,naprawde...Bablu przez jakis czas byl na chirurgii piersi,naogladal sie :ico_oczko: ,ale z reguly to wszystko byly raki piersi,niestety,niektore operacje zmiejszenia biustu,ale tylko z przyczyn zdrowotnych,raz kobieta miala ogromny biust,nieproporcjonalny do jej masy ciala i kregoslup nie wytrzymal a poza tym caly czas miala jakies odpazenia czy cos w tym stylu i musieli jej zmiejszac rozmiar...kurde jak to jest niektorych tak natura obdarzy a ja chyba stalam wtedy w innej kolejce jak rozdzielali rozmiary :-D ,bo mam mini mini..hihi
Kasiulka Taki news mi zaserwowalas o chrzcie pierworodnej Hogaty,ze malo z krzesla nie spadlam..hihih....ale imie ma ladne,Marysia.. :-) teraz to Ci sie pewnie chrzesniacy posypia,jeden za drugim :ico_haha_01: skarpeta pewnie juz sie trzesie na te wydatki :ico_oczko: :-D co do prezentu,to widze,ze dziewczyny Ci juz podpowiedzialy fajne opcje...Gosiulka wkleila linka do zabawek,Vinee ma i ten jezdzik i ten stolik,i tak jak Gosia mowila,obydwa zakupy trafione,ale nie wiem ila ta Marysia teraz ma,bo ten jezdzik to Vinee dopiero dostala jak miala 10 miechow jakos,wiec moze to troche za wczesnie,nie wiem..
Mysle,ze rzeczywiscie pamiatki powinno sie dostawac na chrzest,Vinee dostala sliczne kolczyki z Apartu i zabawke z Fisher Price od chrzestnej,a od mojego braciszka,super sukienke i kase,bo w naszym przypadku ciezko bylo nam cos kupic i spakowac to do naszej walizki,a pozniej za te pieniazki kupilismy jej krzeselko do karmienia juz w Uk.
Mnie osobiscie podobaja sie jakies ladne albumiki,jak wspomniala wczesniej Emilka,ten smoczek tez super sprawa. Zlota bransoletka tez super pamiatka,my Vinee taka kupilismy na 3 miesiace,okolo 30 funciakow kosztowala,z regulacja do 4 latek bodajze,ale takich w Pl nie znalazlam w srzedazy,bo moja znajoma chciala kupic wnusi na urodziny.
Co do kasy,to lepiej,zeby Marysia miala jakas pamiatka od zwariowanej Ciotki vel Skarpety,a pozniej po latach super miec taki prezent.A kasy oni i tak maja duzo,to po co im dawac!!! :-)
Jasnie Pani:) gratulacje i po glebszym na nowa dzialke :ico_zdrowko: a dla Lusi buziaczki :ico_buziaczki_big: za bycie dzielna na szczepionce!!!
Jeszcze mi sie przypomnialo,bo cos pisalyscie o facetach...ja z reka na sercu musze przyznac,ze moj slubny to sprawuje sie w tej kwestii genialnie,wszystko zrobi przy Vinee,od przewijania,karmienia,kapania i mycie znienawidzonych przeze mnie butelek...hihi
Od razu wszystko przy Vinee robil i nie zebym tam go namawiala,po prostu lubi i tyle,az moja rodzice raz sie mnie spytali czy ja go tak wytresowalam czy ma to w genach..hihih co do tresury to nie maczalam w tym swoich paluchow...hihih
Pamietam jak po porodzie,mnie strasznie plecy bolaly,nie moglam sie schylac za bardzo,i to Bablu wszystko robil przy Vinee,przewijal pierwsze pieluchy itd,..moja mama tylko sie patrzyla i uwierzyc nie umiala,to bardziej ja sie balam wziac Vinee do odbicia,a Bablu od razu bez wiekszych problemow...dobra juz nie bede Was tu meczyc moimi wypocinami,bo pomyslicie,ze mam jakiegos ideala...wady ma oczywiscie jak kazdy smiertelnik..hihih,no moze malo..niech bedzie...hihi
Ale Wam posta walnelam..chyba Wam galy wyskocza w orbit po czytaniu :-D
Wiecie co tak wszyscy narzekaja,ze malo ciezarnych a tu sie dowiedzialam wczoraj,ze moja kuzynka jest w ciazy z 3 dzidzia,po 13 latach przerwy,a wieczorem moja sasiadka mi mowi,ze tez bedzie miala druga dzidzie(pierwsze coreczke ma w wieku Lenki i Konradka)..i bedzie rodzic w marcu.. :ico_brawa_01:
Vinee smacznie juz spi w lozku,wiec zaraz sobie zjem jakies pysznosci..mniam...

Ps.Kasiula Lenka po prostu boska,chyba poczucie humoru ma po mamusce,ale sie usmialam jak zobaczylam fotki..a ile ona ma wloskow,chyba wiecej ode mnie :-D :ico_brawa_01:

Kasi.k bardzo mi przykro z jednej strony,ale z drugiej juz teraz wiecie jak dzialac i co robic aby pomoc Vikusi,na pewno bedzie wszystko dobrze zobaczysz!!!!Szkoda,ze tylko wczesniej tepaki przeoczyli tyle rzeczy...oj szkoda slow... :ico_olaboga: wiesz moi znajomi maja coreczke i byla rehabilitowana i efekty byly bardzo szybko,wiec glowka do gory!!!!caluski dla Waszej ksiezczniki Vikusi i duzo zdrowka jej zyczymy!!!!! A Ty badz dzielna mamuska!!!!!

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

03 sie 2007, 22:31

ale najważniejsze, że pan doktor stwierdził iż moja Vikulka jest baaaardzo pogodnym i radosnym dzieckiem :-D

a na dowód, ze to nie sa puste slowa wkleje wam najswiezsze fotki...

Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

kaasiaa79
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 972
Rejestracja: 06 mar 2007, 23:22

03 sie 2007, 22:32

Kasiuniu aż nie wiem, co napisać :ico_placzek: tak mi przykro, że Vikulka chorutka :ico_placzek: najważniejsze jednak, że przy wszytsko można jeszcze przywrócić no normy, choć mogę sobie tylko wyobrazić, ile wysiłku będzie was to kosztowało :ico_noniewiem: Kasiuniu, może zanim wrócisz do UK wszytsko sie na tyle ustabilizuje, że poradzisz sobie bez lekarza? to jeszcze troche czasu. nie wiem jak w Uk nie mogli zauważyć aż tylu nieprawidłowości w rozwoju Maleńkiej :ico_olaboga: dobrze jednak, że choć przykre to wiadomości to można wszytskiemu jeszcze przeciwdziałać. trzymaj się nasza Mamusiu :ico_pocieszyciel:

Ilonuś Hogata mnie też zaskoczyła :-D stawiam na ten smoczek i jakąś zabawke, ale nie jeździk, bo Marysia ma dopiero 6 miesięcy, więc troche za wcześnie :ico_oczko: coś tam wymyśle. dziś przetrzepałam szafe w poszukiwaniu czegoś co wygląda na drogie, żeby zaprezentować sie na tych chrzcinach, ale chyba mame naciągne na coś, bo u mnie tylko dresy...za to gustowne :-D
co ty kobito robisz po całych dniach? masz częściej zaglądac :ico_nerwusek: :ico_haha_01:
a Bablu to anioł :ico_buziaczki_big: :ico_haha_01:

ilonakk9
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:29

03 sie 2007, 22:34

Serwuje fotki z przedwczoraj :-D

Obrazek
moje dziecie pozrywalo chyba wszystkie stokrotki :ico_haha_01:

Obrazek

kaasiaa79
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 972
Rejestracja: 06 mar 2007, 23:22

03 sie 2007, 22:34

Kasiuniu, w ogóle po Vikuni nie widać choroby, i buźka też już ładniutka, bez krostek :ico_brawa_01: ucałuj ją od cioci Kasi i zdawaj na bieżąco relacje :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

[ Dodano: 2007-08-03, 22:36 ]
Ilonka ja tu myslałam, że Vinee to łysolek, zawsze w kapeluszu to nie widać włosków, a tu ładnie włoski jej rosną :ico_brawa_01: ma czarne włoski, czy takie ciemne tylko?

ilonakk9
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:29

03 sie 2007, 22:39

Kasi.k my tam nawet nie watpimy :ico_nienie: ,ze Vikusia jest radosna ksiezniczka,sliczne foteczki,sliczniutki paczuszek z Waszej coreczki!!!!!!Babcia pewnie zachwycona,ze ma wnuczke przy sobie!!! :ico_haha_02:
Kasiula vel Skarpeta dobrze,ze poszlas z tymi Twoimi nogami do lekarza,moze na rowerze bedziesz jezdzic,albo Marta Ci taczke pozyczy jako srodek lokomocji,a do pchania kogos wynajmiemy,bo o Twoje nogi trza przeca dbac kobieto!!!!!A o tych kreacjach juz nie gadaj,bo pamietam jak bylas dwa razy na weselisku i wygladalas jak z pierwszych stron zurnala... :ico_brawa_01: ale mame warto zawsze naciaganc na cos...hihihi

co do wloskow Vinee,to cos tam rosnie,hihih,cale szczescie,ze nie wdala sie we mnie,bo ja to do roku lysa jak kolano bylam, :-D ,a kolor to czarne jak na moje kurze oko :-D

kaasiaa79
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 972
Rejestracja: 06 mar 2007, 23:22

03 sie 2007, 22:53

ilonakk9 pisze:wygladalas jak z pierwszych stron zurnala...

ale chyba Burdy z 1968 roku :ico_haha_01: naprawde nie ma nic, co byloby takie w sam raz :ico_noniewiem: moze cos pożycze :ico_oczko:
nogi sobie teraz tak masuje, tzn. stopy na takim drewnianym czymś od babci, super dziala na ukrwienie i smeranie :ico_oczko:
ja to własnie lubie albo czarne włosy albo blond takie pośrednie koory mnie nie kręcą :ico_oczko:

ilonakk9
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:29

03 sie 2007, 23:04

I tak Ci nie uwierze z tymi dresami Kasiulka,jak juz sie wystroisz to koniecznie foteczke pstryknac w kreacji :-D Chociaz Ci powiem,ze Bablu ma o wiele jeszcze ciorniejsze od Vinee,ale on to mutant,hihih...zalezy tez jak swiatlo pada i jaki kolor ciuszkow ma Vinee na sobie...wtedy kolor tez sie wydaje rozny.albo bardzo ciemny braz albo czarny... :-D
A cos Tam takiego wynalazla na Twoje nogi,od babci powiadasz :ico_oczko: :-D ,moze to stara wersja wibratora,ze Ci tak fajnie,, :-D hihhii przyznaj sie,tez se wynajde taki drewniany wynalazek :ico_haha_01:
Ostatnio zmieniony 03 sie 2007, 23:07 przez ilonakk9, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość