Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

16 sie 2007, 20:12

dziewczynki jeszcze miałam was zapytać, bo od kilku dni mam czasami taki ucisk na odbyt :ico_szoking: i kurcze na początku to się denerwowałam co to może być, czyżby oznaki zbliżającego się porodu :ico_szoking: :ico_noniewiem: w sumie to ten ucisk jest taki nieregularny, zdarza się tak do 2x na dzień, ja wtedy lece do kibelka bo stwierdziłam że może maluch mnie tam dociska i dlatego, ale już sama nie wiem, wcześniej czegoś takiego nie odczuwałam :ico_noniewiem:

Dominisia, dzięki za rade, musze coś pomyśleć o tym spaniu z nóżkami w w górze bo chyba tylko to pomaga żeby ta opuchlizna choć na troche zeszła, bo co wieczór jest to samo :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

16 sie 2007, 20:21

Eve ja nie ma pojecia co to moze byc ten ucisk. Moze rzeczywiscie Maluch gdzies Cie tam dociska?? A brzuszek juz Ci sie obnizyl?? Bo czytalam ostatnio w internecie ze przed porodem, moze to byc kilka albo kilkanascie dni, odczuwa sie zwiekszona potrzebe chodzenia to toalety, bo Dzidzia mocno opiera sie na dolnych narzadach.
Ja to wogole jestem malo poinformowana o tych wszystkich dolegliwosciach i strasznie mi przeszkadza ten brak wiedzy :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Kicia10
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 15 mar 2007, 22:36

16 sie 2007, 20:36

Eve to dzidziuś coraz niżej schodzi do miednicy i dlatego czuć ucisk na odbyt i na pęcherz też,ja mam dokładnie tak samo od paru dni,takie dziwne uczucie.Myślę że jest to znak że już coraz bliżej jesteśmy porodu,jak czytałam w internecie to właśnie w 37 tyg. obniża sie dno macicy,tzn że dzidziuś schodzi to kanału rodnego.
Mamo Zuzi niema co się denerwować bo to szkodzi maluszkowi chociaż czasem to trudno trzymac nerwy na wodzy tym bardziej że hormonki niespią :-D .
Ja korzystam kiedy mogę,jak mam wolną chwilę to kładę się spać :-D :-D a co mi tam :-D
A co do tego spania z nogami w górze to ja wogóle tak niemoge zasnąć,nic a nic!
Łukasz poszedł na piwko a ja siedzę samiutka i oglądam sobie mój ulubiony film czyli Magdę M,hihi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
agnieszka01.04
4000 - letni staruszek
Posty: 4895
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:09

16 sie 2007, 21:11

EVE ja też tak mam, myślałam że to hemoroidy, ale to chyba nie to...

oj z tym spaniem to wam zazdroszczę, nie dość że nie mogę spać, to kiedy mnie najdzie, np. dziś i zasnę to Julcia mnie budzi i tym sposobem spałam po południu aż 6 minut :ico_szoking: :ico_oczko:

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

16 sie 2007, 21:19

Dzieki dziewczynki za słowa uznania co do mojego człapania do pracki, lubie swoją pracę i wole to niż siedzenie w domu ale teraz już nie będę szalała, odpoczynek się należy :ico_haha_01: . Hehe jeśli chodzi o opuchniete dłonie to ja tez nie nosze pierścionków ani nawet obrączki, a puchną mi nie tylko ręce ale i nogi a poza tym ostatnio zauważyłam ze nawet usta mam pełniejsze niż zwykle, puchne cała i wszędzie :-D
Eve ślicznie wyglądałaś, super kiecka :ico_brawa_01:
Witamy ewasiek, oj niecierpliwa ta twoja dzidzia
Dominisia świetny ten stumilowy las na ścianie
Kicia, Eve ja też latam do kibelka jak oszalała a dzidzie to czuję już gdzies bardzo nisko, do niedzieli mam brać nospe (hihi lekarz kazał do niedzieli jeszcze wytrzymać dlatego przepisal mi nospe) a potem już niech się dzieje co chce. Mnie już wszystko jedno, mąż już w domu, torba do szpitala spakowana (dzis się pakowałam), dla dzidzi wszystko pokupione, co trzeba wyprane. Jestem gotowa na wszystko. :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

16 sie 2007, 21:22

czesc babeczki :-D
agnieszka01.04 a gdzie to u ciebie dzisiaj leje i jest brzydko??????? bo u mnie taki upał i zaduch ze sie wytrzymac nie da. Juz mam dosc tej pogody. teraz modle sie zeby do porodu caly czas lalo :-D

a co do spania w nocy to lewy bok jest jedynym na ktorym moge zasnac, nie wspomne juz o tym ze miedzy nogi to prawie cala koldre sobie wciskam az sie mezus denerwuje ze nie ma sie czym przykryc :-D i tez sie juz doczekac porodu nie moge zeby w koncu moc sie polozyc spac i zasnac jak czlowiek a nie jak jakis wygibaniec ktoremu ciagle niewygodnie :-D

Awatar użytkownika
agnieszka01.04
4000 - letni staruszek
Posty: 4895
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:09

16 sie 2007, 21:29

EVE ja też tak mam, myślałam że to hemoroidy, ale to chyba nie to...

oj z tym spaniem to wam zazdroszczę, nie dość że nie mogę spać, to kiedy mnie najdzie, np. dziś i zasnę to Julcia mnie budzi i tym sposobem spałam po południu aż 6 minut :ico_szoking: :ico_oczko:

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

16 sie 2007, 21:55

Wreszcie mam neta....
Eve, to na pewno dzidzia, ale uwazaj teraz na siebie. JAk bylam w ciazy z Zuzia to tak mialam i poszlam do lekarza to dal mi fenoterol (tyko ze ja tak mialam w 7 miesiacu). Lez duzo, lyknij nos-pe jak masz skurcze i trzymaj zacosniete nogi do 38 tygodnia ciazy.

Ja rowniez spie roznie, ale generalnie nie narzekam. Glownie na lewym boku, poduszka miedzy nogami, przed brzuchem a poduszka do karmienia, ta z granulkami pod plecami i jest znosnie. Ta poduszka do karmienia to juz mi na wakacjach zycie ratowala, bo te granulki sie super pod cialem ukladaja i wszedzie jest podparcie, nic sie nie wygina... kto ma to polecam :-)

Jutro chce posprzatac szafe z butami, i szafe gospodarcza jak ja to nazywam w ktorej jest mydlo i powidlo a jak najwiecej chcialabym zrobic przed porodem bo potem raczej na takie rzeczy czasu nie bede miala :ico_noniewiem:

ewasiek
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 561
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:16

17 sie 2007, 06:33

czesc dziewczyny, wyszykowałam mężusia do pracy i znów do łuzia, po fenetrolu śpię jak zabita, juz się chyba w szpitalu do niego przyzwyczaiłam. Młody mnie trochę wystraszył w 35 tyg tymi bólami bo miałam je non stop na zmianę z brzucha i z krzyża. U nas jest teraz problem, bo tylko Grójec (tam gdzie leżałam) przyjmuje pacjentki a ja nie to warszawa bo radom i kozienice zamkniete przez jakieś tam robaczki, full kobitek na oddziale.
Musze do 8 wytrwać i wziąść fenetrol z isoptinem i dalej spać :-D
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

17 sie 2007, 07:58

mama_zuzi1980, mam nadzieje że wytrzymam do 38tyg. wizyte u gina mam za tydzień, jak na razie ten ucisk zdarza się rzadko :ico_noniewiem:

dzisiaj spałam z nóżkami w górze, opuchlizna troszke zeszła choć nie całkowicie :ico_placzek: mam nadzieje ze dzisiaj już nie bedzie takiego upału jak wczoraj. ja już po śniadanku :ico_haha_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość