Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

31 sie 2007, 12:49

no i 20 minut czytania... A teraz bede pewno chciala cos napisac i mi to zje, albo i nie :-D Na szczescie grochowka popita sprite mi nie zaszkodzila :-D Noc super, tylko nad ranem obudzil mnie bol plecow. No i w ta noc przystanek-sikanowice tylko dwa razy :ico_brawa_01: Wrzucilam wlasnie pranie do praleczki, ladnie swieci sloneczko wiec wyschnie na zewnatrz. Mam dzis tyle rzeczy do zrobienia ze nie wiem od czego zaczac... Oczywiscie od Tik Taka :-D No ale poza tym pranie, prasowanie, sprzatanie... Kurcze, mieszkam tylko z mezem, a balagan jakby tu co najmniej stado ludzi mieszkalo :ico_olaboga: Mezus zadzwonil rano ze po pracy ma jakies spotkanie i nie wie kiedy wroci... To go nastraszylam, ze mam zamiar sie dzis rozdwoic :-D W sumie tak mi przepowiadali Norwegowie, ale jakos kiepsko to widze...

Kocura fajny brzucholek :ico_brawa_01: Kurcze, masz fotel bujany! Ja tez chce!!!

Paulina no to sobie pojadlas w tym szpitalu, nie ma co :-D

Mamo Zuzi ja tez sie nie pisze na ten sposob przyspieszania porodu... Chyba musialabym byc bardzo zdesperowana :-D A jak masz wszystko gotowe to zapraszam do siebie, u mnie robotki az za dosc :)

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

31 sie 2007, 12:51

Kocura, super brzusio, juz calkiem duzy :ico_brawa_01: aaaaa fotel bujany masz taki jak ja w polsce mialam... nie zlicze godzin ktore spedzilam na nim i zuzia na ramieniu. Wybawienie na bol brzuszka i marudki Niuni. Uwielbialam sie na nim bujac !

Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

31 sie 2007, 12:53

a wlasnie, cos sie mi przypomnialo... :-D Zauwazylam ze w sklepie sa pampersy z Pampersa w dwoch roznych rodzajach (zaczynaja sie od rozmiaru 3) Takie w fioletowej paczce Activ Fit i w zielonej Baby Dry, wagi sa takie same, chlonnosc tez, wiec czym one sie kurka roznia?? Wiecie moze??

[ Dodano: 2007-08-31, 12:55 ]
no i jeszcze sie mi cos przypomnialo :) Czy macie dla swoich brzdacow maty edukacyjne albo jakies foteliki-lezaczki-bujaczki czy jak sie to tam nazywa??

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

31 sie 2007, 12:55

aha a co do tego jedzenia do wam jeszcze powiem ze na obiad jak byl ten 1 biedny ziemniak to byl on tak rozpackany po calym talerzu zeby wygladalo ze jest go wiecej fajnie nie :-D

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

31 sie 2007, 13:10

mat edukacyjnych i fotelików lezaczków bujaczków i karuzelki na łóżeczko nie pozwolono mi kupować :ico_placzek: Mam coś zostawić babciom do kupna no i chrzestnym :ico_haha_01:
Jesli chodzi o bujanie to mnie marzy się taka drewniana huśtawa na ogródek z baldachimem, w tym roku to juz raczej sobie darujemy bo pogoda coraz bardziej jesienna ale w przyszłym roku nie popuszcze :ico_nienie:
Kocura fantastycznie się prezentujecie :ico_brawa_01:

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

31 sie 2007, 13:23

o znalazłam na temat przyspieszenia porodu:
metody przyspieszenia porodu:


szalwia- jest to olejek, ktory moze spowodowac bardzo silne skurcze. Mozna go stosowac do masazu

wiesiolek- najczesciej dostepny w kapsulkach. Pomaga w osiagnieciu rozwarcia szyjki macicy co sprawi, ze porod bedzie postepowal szybciej. Nalepiej brac max. 5 kapsulek dziennie od 38-go tygodnia ciazy. Czasem polozne zalecaja stosowanie wiesiolka dopochwowo

liscie malin -herbatka z lisci malin dziala stymulujaco i sprawia, ze sam porod postepuje szybciej

olej rycynowy - moze nie najprzyjemniejszy ale skuteczny sposob wywolania porodu .

spacery -jak rowniez wchodzenie po schodach. Pomaga w osiagnieciu rozwarcia (jesli porod sie nie zaczal) Jesli juz przyszly skurcze, wowczas przyspiesza cala akcje

akupresura- punkty znajduja sie w kilku miejscach.

***na czubkach kciuka i palca wskazujacego-powinno zabolec przy ucisku. Uciskaj do

momentu uzyskania skurczu. Przerwij na chwile. Gdy skurcz ustapi zacznij ponownie
stymulacja sutkow - bardzo efektywny sposob wywolywania skurczow.

Seks- jeszcze bardziej efektywny sposob. Obecnosc spermy powoduje rozwarcie, natomiast orgazm wywola skurcze

Ostre curry - rowniez wywoluje skurcze-najlepiej dziala w okolicy terminu porodu

Wertepy - przejazdzka po wertepach rowniez moze sie przyczynic do wywolania porodu
chlodna kapiel - zimna woda moze spowodowac dosc silne skurcze

Olejek rozany -kapiel z dodatkiem paru kropel olejku rozanego

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

31 sie 2007, 13:33

No jest troche tych sposobów, ja zaraz przetestuje sposób ze schodami, bo mi sie gruszek zachciało i trzeba zejsc do piwnicy :-D Zeby zadziałalo to pewnie musiałabym przyniesc z kilogram i na dodatek nosic po jednej żeby było dłużej :-D

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

31 sie 2007, 13:43

Ja mam mala mate po Zuzi taka jak kolderka jakby zrobiona z roznych tkanin, ale nie ma nad nia palakow z zabawkami. Dokupie i juz.
Bujaczka, lezaczka nie mam. Na razie sa niepotrzebne, a jak beda to mezu obiecal mi Chicco. Choc jak sie chce pobujac dzidzie zawsze mozna to zrobic w foteliku samochodowym ja zamierzam go w tym celu czasami stosowac, bo mam dosc duzy i wygodny i nie za gleboki... No i po co fotelkowi funkcja bujaczka, chyba wlasnie po to aby bujac. :ico_haha_01:

Jesli chodzi o pampersy to nie mam pojecia jaka jest roznica. Za czasow Zuzi byly tylko "baby dry". Ja i tak zamierzam stosowc Libero. Maja mniej chemii, nie maja zadnych balsamow i o to chodzi. Jestem przeciwniczka tego typu rzeczy... Potem sie dziwic ze dziecko ma wrazliwa skore jak od malego w tego typu pieluchach lezalo non stop... hehehe... no to sobie ulzylam i sie wygadalam... :ico_oczko:

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

31 sie 2007, 13:50

Plastelinka - 2.09 - czeka na Anie
gosiaperelka - 7.09 - czeka na Lenke
ewasiek (Ewa - 29 lat, Adamów, woj. mazowieckie) - 30.08 – urodziła synka Michałka (3650g, 56cm)
eSKa (Sylwia - 26 lat, Mikołów, woj. śląskie) - 10.09 - czeka na Aleksandra
Kicia10 (Justyna - 23 lata, Żary woj. lubuskie) - 10.09 - czeka na Kacperka
eve81 (Ewa - 26 lat, Sławków, woj. śląskie) - 11.09 - czeka na Szymonka
agnieszka01.04 (Agnieszka - 24 lata, Słupsk, woj. pomorskie) - 12.09 - czeka na Dariuszka
Ulamisiula (Ula 27 lat, Białystok woj.podlaskie) - 13.09 - czeka na Benia
Dominisia (Dominika - 20 lat, Langhus, Norwegia) - 18.09 - czeka na Jasia
Kocura Bura (Agnieszka - 27 lat, Tarnów woj. małopolskie) - 20.09 - czeka na Zuzie
Justyna_Bochnia (Justyna - 21 lat, Bochnia, woj. małopolskie) - 20.09 - czeka na Marcelinkę
paulina1978 (Paulina - 28 lat, Bielsko-Biała, woj. śląskie) - 27.09 - czeka na Maje
zielona1989 - 28.09 - czeka na Kasie
mama_zuzi (Kasia - 27 lat, Goteborg, Szwecja) - 30.09 - czeka na Nelly
Ostatnio zmieniony 31 sie 2007, 14:33 przez eSKa, łącznie zmieniany 1 raz.

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

31 sie 2007, 13:56

Dziewczyny a jesli chodzi o lewatywe to będziecie ja robić same czy w szpitalu?I za pomoca czopków glicerynowych czy płynu do lewatywy ?Co jest lepsze?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość