Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

31 sie 2007, 16:44

Gratulacje martuniu lecę do małej

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

31 sie 2007, 18:23

Aga No my siła rzeczy wychdzimy z domku, bo musiałam sobie cos kupić na to wesele bo przecież w swoje rzeczy się niestety jeszcze nie mieszcze :ico_placzek:
SZybciutko macie chrzciny, fajnie,. My bedziemy wszystko w tym tyg. załatwiać.

Pozdrawiamy!

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

01 wrz 2007, 01:14

Cześć dziewczyny i dzieciaczki !!!!!!!!!
Nie miałam okazji nic czytać, może kiiedyś doczytam.
Dzięki wielkie za wszystko, może uda mi się pokazać wammojego maluszka, tylko teraz ją odbie, po jedzonku. :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

01 wrz 2007, 10:56

Kasiu3 Miło Cię usłyszeć, koniecznie wrzuć na forum jakieś zdjęcia swojej kruszynki:)

A my się szykujemy do wesela, szkoda tylko, że pogoda jest taka nijaka ale mam nadzieje, że nie będzie padać, będziemy pstryać zdjęcia i potem sie pochwalimy!

agasco
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 162
Rejestracja: 11 mar 2007, 13:12

01 wrz 2007, 14:10

witajcie dziewczyny
moj maluszek rośnie jak na drożdzach waży już 4500,
może wiecie ile na tydzień powinny maleństwa przybierac na wadze?
ja dokarmiam Wiktorka nan1 activ, on tylko by jadł i jadł,
i ile godzin najdłużej śpią wasze dzieciaczki w nocy ?
ja jestem padnięta moj mąz dopiero od jutra będzie miał urlop :ico_sorki:
a w poniedziałek moj starszy synek idzie do 1 klasy :ico_szoking:
:ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:


Obrazek

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

02 wrz 2007, 08:52

agasco, to masz teraz sporo roboty. :ico_olaboga: Marcel na pewno sobie poradzi w szkole/ Zycze mu powodzenia!!! :ico_haha_02:

Moj Szymon przybral przez caly miesiac ponad kilogram. Wazy teraz 5370g a przy urdzeniu mial 4065 :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:
Najdluzej w nocy bez jedzenia wytrzymal ok 5 godzin, a zazwyczaj jest 3-4 godziny miedzy karmieniami. Zobaczymy jak to bedzie dalej. Na razie rosnie jak na drozdzach :ico_haha_01: i rozwija sie slicznie. Kilka dni temu usmiechnal sie do mnie tak slicznie patrzac mi prosto w oczy :ico_oczko: Super uczucie!!! :ico_brawa_01:

Kasia3, koniecznie te foteczki nam przeslij. Jestem super ciekawa Twojej Nelci :-D

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

02 wrz 2007, 09:43

Moją Ami muszę budzić w nocy, bo nie wiem czy sama by wstała. Wolę nie sprawdzać. Dzisia pozwoliłam jej przespać 4,5 h. Za to wieczorem ma ogromny problem z zaśnięciem, a kąpiel, to po prostu wojna i stres dla nas, bo tak krzyczy. Nie mam na nią sposobu. Może macie jakiś pomysł na kąpanie dzieci bezstresowe dla nich i dla rodziców. Na wadze nie wiem ile przybrała, bo nie mam w domu, a do lekarza dopiero w przyszły piątek lub poniedziałek.
orientujecie się może jak to jest z tymi witaminami. W którym tygodniu powinny dostać dzieci witaminki. I jak to jest z peselem dziecka, bo ponoć długo się czeka, ale to chyba nie przeszkadza w przychodni.
Jak się wkleja zdjęcia?

Linka Ha1981
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:06

02 wrz 2007, 16:16

Witam po długiej przerwie. Ja oczywiście jak się spodziewałam będę wrześniówką :ico_olaboga: :ico_olaboga: We wtorek mam się zgłosić do szpitala i zobaczymy co będzie dalej.
Ogromnie gratuluję wszystkim Mamusiom i cieszę się razem z wami. :ico_brawa_01:
Widzę że wszyscy korzystają dziś z niedzieli i pustki na forum.

[ Dodano: 2007-09-03, 15:09 ]
No i wszystkie dzidziuniami zajęte :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

03 wrz 2007, 17:36

agasco Jesli chodzi o wagę to dziecko powinno przybywać 150g/tydzień czyli tak 600g/miesiąc ale każde dziecko jest indywidualne dlatego w książeczce sa z tyłu siatki centylowe i najwazniejsze, żeby dziecko rosło swoim tempem ale w jednym kanale (czyli mnie wiecej jak te linie powyginane , albo jakąs linią do nich równoległą), źle jest tylko jak zmienia kanały. Ale jak pediatra nic nie mówi to jest dobrze. Co do spania to mi Tosia śpi tak od 11-2 lub 3 ( róznie) potem je i śpi tak do 6,7 rano.

wisienka24 duży ten twój chłopak już jest, gratuluje :-D My sie wazymy na wadze w domu i wczoraj Tosia wazyła 3750, więc rudzyła nam waga do przodu, może nie jakoś szybko ale najwazniejsze, ze przybywa.

Yvone Co do wit. To teraz uwaza się, że jak dziecko jest karmione piersią to powinno się przez 3 pierwsze miesiące podawać wit. K , aby uniknąc choroby krwotocznej noworodków( bo w pokarmach sztucznych już wszystko jest). Ja stosuje preparat VitaK( coś koło 35zł) który starcza na miesiąc i dwa razy dziennie daje się wyznaczoną ilość. Później trzeba będzie dzieciaczkom suplementowac witD3 ale to z polecenia pediatry. Co do kąpania, my przykrywamy Tosie pieluszką bo zauwazyłam, że strasznie płacze jak jej zimno, a tak to jest spokojna. Namydlamy ją na przewijaku, a dopiero potem wkładamy do wanienki i płuczemy :-D Ale to robi mój maż bo jest bardziej cierpliwy i cały czas z nią rozmawia i wszystko delikatnie robi. A ja ją wycieram i ubieram i oliwkuje :-D

Lnka Trzymam kciuki, żebys już niebawem mogła przytulić swoje maleństwo!!

A my byłyśmy dzisiaj na usg, na szczęscie wszystko dobrze, organki w pożądku, pobrali tez Tosi krew kontrolni do bilirubiny i jutro mamy dzwonić w sprawie wyników ale mam wielką nadzieje, że już jej spadło do normy. :-D
Dzis mamy rodznice 2 ślubu więc niebawem wywbywamy w trójeczkę na jakąś kolacyjke do miasta:) oczywiscie do lokalu dla niepalących :-D :-D

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

03 wrz 2007, 17:54

Linka, zapraszamy do nas na Wrzesniowki zeby Ci szybciej czas zlecial do porodu :ico_haha_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], KylieTab i 1 gość