HaRe
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 97
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:48

05 wrz 2007, 09:42

Dziewczyny czy wszystkie z Was gotują samodzielnie dla swoich maluszków? Kurcze tak was czytam i od jutra też chce zacząć gotować sama tylko nie wiem czy to ma sens czy nie lepiej zostać na słoiczkach?
karolas mi pediatra kazał wprowadzić połówkę żółtka po 7. miesiącu. Czyli od teraz.
mamcia zapalenie płuc to nie przelewki lepiej dmuchać na zimne. Tak jak mówi qunick lepiej niech zobaczy to lekarz.
mama Kasia,Iza@, szybkiego powrotu do zdrowia.

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

05 wrz 2007, 10:20

CZESC HARE a w jakiej miejscowości byliscie nad morzem?
My tez chcemy za rok pojechac ale tak mysle ze moze spróbujemy na tydzien z początku czerwca bo potem w lipcu juz kaszanka jest tzn. nie powiem zebysmy mieli złą pogode ale to nie to samo co byc nad morzem jak cały tydzień jest pieknie i goraco haahhaa uwielbiam sie wygrzewac. No i moze drugi raz pozniej w lipcu zobaczymy.
No ja tez dopiero wczoraj podałam Amelce pierwszy raz połowe żółtka bo przeciez ona tylko 2 dni jest starsza od Kubusia hahhahaaaha
hekkate dzieki za wiadomośc na prywatnej ale wiesz ja paru rzeczy nadal nie rozumiem hi hi :ico_wstydzioch: tzn. ja mam sobie napisac te wszystkie moje dane normalnie na karteczce i do nich wyslać? ale powiedz mi na jaki adres im wysłac te fotki z ta kartką? i tam napisałas ze sposób odbioru chyba -poczta a potem punkt odbioru to co mam pisac? tam poszukac miejsca w poznaniu gdzie mają je przesłać? to po co ta poczta nie rozumiem tego pogubilam sie ci powiem hi hi......
Acha i jeszcze napisalaś cos ze trzeba wybrac czy sie cche zeby skadrowali z formatu 3/4 na 2/3 tak? ty jak piszesz im? bo ja sobie sama wykadrowałam zdjęcia to zaznaczam ze nie chce tak?
Napisz prosze bo ja gapa jestem w takich sprawach, wole 3 razy zapytac niz wysłać pod zły adres albo cos zle pozaznaczac hi hi
IZA@ duzo zdrowka dla Mirelki i szybkiegopowrotu do zdrowia
MAMCIA o kurcze to mowisz ze Julcie jednak wasz wirus dopadł, a nie dalej jak wczoraj ci pisałam chyba zebyscie szybko tylko wrócili do zdrowia zeby Julcia nie załapała i masz ci los no,achchchhchchchcch no nic moze nie bedzie z nia tak zle ale jak ma kaszelek to lepiej idz na osłuchanie oskrzeli i pluc pewnie ci lekarz jakis syropek dla niej przepisze, a maż twoj to zap.płuc nie mozna lekcewazyc to powazna sprawa jest QUNICK ma racje niech on tez idzie i jemu to antybiotyk napewno da
mama kasia czesc, a włąsnie sobie myslałam osttanio o tobie? hahahahha jak tam synus?ile on ma latek bo zapomniało mi sie? poszdł juz do przedszkola czy jeszcze za mały?
Duzo zdrowka tez dla Alunii :)
eve_1977 hej, a jak twoja gwiazdeczka sliczna w szkole? ale pannica juz z niej to w tym roku macie Komunie świętą?

Awatar użytkownika
mama Kasia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 344
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:19

05 wrz 2007, 11:03

Cześć Wam!
Karolas, ja Arusia nie posyłam do przedszkola z tego względu, że ja na razie siedzę w domu. No szczerze mówiąc szkoda mi pieniążków :ico_olaboga: . Po macierzyńskim "podziękowano" mi w pracy i jestem na etapie poszukiwań roboty, a to w naszym regionie nie należy do rzeczy łatwych. Nie spieszę się zbytnio, bo mam przed sobą pół roku kuroniówki, ale jak coś wpadnie mi w oko interesującego składam CV, na razie bez skutku...
A propos ciemieniuchy, ja podawałam tu przepis na taką miksturę, bo na Alę sama oliwka, nawet ciepła nie działała. A po tym jej przeszło...

[ Dodano: 2007-09-05, 11:09 ]
Co do obiadków, to Aluśka wcina już pomidorową i wczoraj żurek z połówką żółtka i bułeczką. Smakują jej takie kwaśne rzeczy. Dziś wsunęła pomidora (łyżeczką dawałam jej ten miąższ). Oczywiście wcześniej były "próby" po łyżeczce czy zupki, czy pomidorka, ale nic jej nie było. Gotowe zupki podaję jej jak gdzieś jedziemy, a tak to gotuję... Ale ja mogę sobie na to pozwolić, bo jestem w domu;)

Eva_1977
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 585
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:29

05 wrz 2007, 11:17

karolas pisze:eve_1977 hej, a jak twoja gwiazdeczka sliczna w szkole? ale pannica juz z niej to w tym roku macie Komunie świętą?


Karolas Natalcia uwielbia chodzic do szkoly i nie mam z nia zadnych problemow
dzisaij ma pierwsze spotkniae po wakacjach swojego zespołu "Minutki", gra na flażolecie, jest to taki mały flet i całkiem fajnie jej to idzie... jak są jakieś akademie w szkole to zawsze ich zespół na nich wystepuje :-))
no i czeka nas Komunia... mnie juz strach bierze na sama mysl o tym... jak juz slyszalam do duzo osob ma juz pozalatwiane sale na Komunie :ico_szoking: kurcze a my nadal nic... :ico_olaboga:

PRZESYŁAMY Z DOMINISIEM MNÓSTWO ZDROWYCH FLUIDKÓW DLA CHORYCH DZIECIĄTEK I ICH RODZICÓW!!!!!!

[ Dodano: 2007-09-05, 11:20 ]
mój Dominiś uwielbia rosołek z makaronem i marcheweczką
wczoraj wcinał aż mu się uszka trzęsły...
a poza tym uwielbia Misowy ogórdek, wszelkiego rodzaju kaszki ale tylko podawane łyzeczką, do butelki muszę mu dawać kaszki bezsmakowe bo jak tylko poczuje, że jest tam jakaś inna to zaraz wypluwa...

Awatar użytkownika
anilewe77
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 261
Rejestracja: 19 sie 2007, 15:39

05 wrz 2007, 11:39

ja Kacperkowi daje narazie tylko zupki ze słoiczka, ale jak tam Was czytam to mysle o osobistym gotowaniu...mam wyrzuty sumienia...
czytałam gdzieś cos o ciemieniuszce i wg mnienajlepszym spoobem i najmniej bolesnym jest namydlenie główki w czaie kąpieli i masownie szczoteczką do włosów...Kacperkowi po tym znikło:)

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

05 wrz 2007, 13:20

anilewe77, HaRe, Ja czasem gotuje ale generalnie to idę na łatwiznę i kupuję słoiczki zwłaszcza,że teraz jest już wybór jak dzieci są starsze. Choć np Nina lubi buraczka a takiej zupki nigdzie nie znalazłam to jej gotuję sama

Rany jak dziś zimno - musiałam Ninie kombinezonik załozyć i polarową czapeczkę + kocyk i folia na wózek - ale spacer nie ma co! :ico_szoking: Po Zuzię do pkola też podreptamy ok 15

Eva_1977
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 585
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:29

05 wrz 2007, 13:25

dziewczyny u nas dzisiaj tez jest okropnie zimno Dominis od rana "lata" w dresiku

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

05 wrz 2007, 13:56

Ja też dziś ubralam cieplej Bartka. MA welurowy komplecik.
Ale zrzędliwy jest dziś że ho,ho! W ogóle noc dzisiejsza to mnie dobila... Wczoraj spał 2 razy tylko, w sumie 2 godziny wiec pomyślałam sobie że jak taki padnięty to pośpi do co najmniej 4 w nocy, a zasnął o 21:30. Ja wykończona polożylam się już o 23:00, a tu pobudka już o 0:05!! Byłam w szoku, nakarmiłam synka i poszliśmy spać. A tu łobuziak obudził sie na kolejne karmienie już o 1:25!! :ico_szoking: :ico_szoking:
A ja myślałc że ładnie bedzie sać to nie podałam mu w ogóle butli, myślałam ze oblecimy na cycku noc... No i o tej 1:45 zaczęłam odparzać butlę i gotować wodę na kaszkę. Położyłam się o 2:45, no i oczywiście nie mogłam zasnać, a kolejna pobudka już o 5 rano, a potem o 8:40 już Bartolinek wstal. Loszmar!! Co ja mam robić żeby on lepiej spal!!! On ewidentnie chyba jest głodny. Ale ja nie chce go przekarmiać bo i tak ledwo go noszę! Nie ma mojej pediatry do 18 września, czy powinnam iść po poradę do innej lekarki, a moze wy wiecie co mam mu podawać ... W ciągu dnia to je jeden słoiczek deserku lub zupki ( dziś pierwszy raz z kurczakiem- bardzo mu smakowało!) a takto tylko butlę ok. 240-260 z kleikiem na noc. No i poza tym tylko cyc.

karolas świetne te zupki ugotowałaś, chciałam Cię pochwalić już wczoirajh ale oczywiście błąd mi cały czas wydskakiwał na stronie! Powiedz mi czy ty je mrozisz? I zupełnie rozdrabniasz? Może domowe zupy są bardziej treściwsze??
Brawo dla Amelci za wstawanie!!!

:ico_buziaczki_big: dla wszystkich chorusianych dzieciaczków i chorusianych mam (mamcia) hihi:))

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

05 wrz 2007, 14:02

katelajdka, ja mam tak samo jak Ty z Bartusiem tylko nie wiem w jakich godzinach sie Nina budzi bo jestem zbyt nieprzytomna ale zwykle jedna pobudka jest taka ze mała ni moze zasnac przez ok 1h i rzuca sie po łózku i jeczy...A wogóle to sniłas mi sie kobieto! :ico_szoking: Nie pamietam szczegółow ale był to dosc sugestywny sen - pewnie dlatego ze masz tyle zdjec w podpisie i łatwo Cie zapamietac! :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

05 wrz 2007, 14:53

qunick, no to te masy okropnie w nocz... Kiedy te nasze dzieciaki wreszcie zaczna przesypic noce???
Mowisz ze Ci sie snilam, a dobrze chociaz?? Chyba przesadzilam z iloscia zdjec skoro nawiedzam Cie po nocach, hihi

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość