Awatar użytkownika
Edyta21
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2007, 18:12

Niepotrafi raczkowac

06 wrz 2007, 15:05

Witam.czy jest sposob zeby nauczyc dziecko raczkowac...Moja Zuzia ma skonczone 10 miesiecy i nie potrafi raczkowac,a jak ma lezec na brzuszku to zaraz jest krzyk.Napiszcie mi czy jest na to jakis sposob.
pozdrawiam :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

06 wrz 2007, 15:22

Edyta21, niektore dzieci wogole nie raczkuja tylko od razu zaczynaja chodzic jak juz sa na to gotowe, wiec nic sie nie martw!

Awatar użytkownika
Kathrin
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:46

06 wrz 2007, 16:09

Mój Wiktor bardzo mało raczkował może ze 2 tyg zanim zaczął chodzić. I tak jak pisała poprzednicza poprostu niektóre dzieci nie raczkują

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

06 wrz 2007, 16:11

Edyta tak jak napisala MamciaKochana nie wszystkie dzieci raczkuja. Moja Wiki np czolga sie po podlodze i tak sie przemieszcza. Wiec moze twoja Zuzia poprostu zacznie odrazu stac. Pewnie potrafi juz siedziec wiec moze roznego rodzaju ruchome zabawki pomoga.

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

06 wrz 2007, 20:29

to prawda ze nie wszystkie dzieciaczki musza raczkować,ale dobrze jest jak to robią,spróbuj ją jakos zachecić,jest to b.ważny etap w rozwoju dziecka,

raczkowanie "a dokładnie naprzemienne ruchy kończyn aktywują rozwój dróg nerwowych łączących obie półkule mózgowe. Dzięki temu mogą one ze sobą łatwiej współpracować, przez co mózg pracuje wydajniej""rozwija miesnie grzbietu i brzucha oraz zmysl rownowagi"

znalazłam jakieś zabawy które być moze pomoga

1. Tor przeszkód
Do tej zabawy należy zebrać poduszki, koce itp. i ułożyć z nich tor przeszkód. Oczywiście taki, żeby nie był za trudny do przejścia, gdyż wtedy dziecko się szybko zniechęci. Następnie trzeba zachęcić dziecko, aby pokonało te przeszkody. W celu wzbogacenia i uprzyjemnienia zabawy można udawać, że to przeprawa przez las, zamek.....

2. Przeprawa przez bramę
Ta zabawa polega na przechodzenie przez środek stworzonej przez rodziców przeszkody. W tym celu można się posłużyć tzw. hula-hop, czyli dużym kółkiem, przez które dziecko będzie próbowało przechodzić. Dla ubarwienia zabawy można powiedzieć, że to kółko to brama do zamku. W trakcie opiekun może zachowywać różne odległości, przybliżać "bramę" lub oddalać. Zmusza on w ten sposób dziecko do pokonywania większych dystansów.

3. Przeprawa dookoła studni
Za studnie może posłużyć np. koszyk, pudełko kartonowe itp. celem tej zabawy jest to, żeby dziecko raczkowało wokół "studni". Oczywiście im więcej razy tym lepiej. Zabawę można urozmaicić, poprzez dostarczanie dziecku po każdym obejściu "studni" niespodziankę jak np. podstawiona zabawkę. Warto tez pamiętać w tym momencie o okrzyku "O! Skąd to się tu wzięło, to chyba jakaś czarodziejska studnia", Maluch będzie w ten sposób bardziej zmotywowany, a na twarzy matki, opiekuna pojawi się uśmiech, gdyż beztroska radość dziecka to wspaniały widok dla oczu.

4. Zabawa z piłką
Do pobudzenia ruchowego dziecka może tez służyć piłka. Można ją wykorzystać na różne sposoby np. turlając ją. Podczas turlania można "przez przypadek" przenieść ją za daleko i zmusić tym samym małego szkraba, żeby ruszyło się po nią. Piłkę można tez wykorzystać inaczej np. zachęcić dziecko do łapania jej. W ten sposób dziecko będzie goniło wciąż uciekającą piłeczkę

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

07 wrz 2007, 20:52

Moja zuza też nie raczkowała,zaczeła chodzić jak miała 10,5 miesiąca.Gabi raczkowała ale też zaczęła chodzić szybko na 1o miesiecy.Zuzia lubiała leżeć na brzuszku i się tak bawić ale raczkować jej się nie chciało,jak sie przewaliła :ico_haha_01: to tak leżała bo i wstawać jej się nie chciało :ico_haha_01: Nie ma czym się martwić,kolana nie będą poździerane w spodniach :ico_haha_01: :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:

MamaOliwki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 21 mar 2007, 14:37

11 wrz 2007, 11:55

Witajcie :)
Moja Oliwka ma prawie 9 i pół miesiąca i tez nie raczkuje, ale znalazła sobie sposób na przemieszczanie po pokoju - przesuwa się na pupie. Fajnie to wygląda, bo na poczatku ustawia się na czworaka a później siada i tak boczkiem boczkiem do przodu :) Bardziej chce już stawać i podciąga się wszystkiego czego tylko dosięgnie.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

13 wrz 2007, 22:42

A ja gdzies słyszałam, ze dzieci które nie raczkują, są uzdolnione :ico_oczko: Nie wiem ile w tym prawdy ale może cos w tym jest :-D

Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek
Posty: 4967
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

14 wrz 2007, 14:15

Ada zaczeła raczkować jak miała 9 miesięcy.
Jest tak jak piszą dziewczyny ze duzo dzieci nie raczkuje więć nie ma sie czym przejmować :ico_oczko:

Awatar użytkownika
akerl
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 732
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:27

19 wrz 2007, 09:15

Moj starszy teraz 11 latek,tez nie raczkowal,pozno zaczal pelzac,i gdy mial roczek stanal odrazu na nogi,kazde dziecko ma swoj zegar,i gdy jest juz dojrzale do pewnych czynnosci,samo zaczyna je wykonywac.
Edyta21,jezeli bardzo sie niepokoisz,porozmawiaj z pdiatra,lub ortopeda :-)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość