Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

14 wrz 2007, 16:23

My też już po spacerku :-D Obiadek się pichci :ico_oczko:

Violu przed ciążą uwielbiałam słodycze :-D w czasie ciąży prawie w ogóle nie chciałam słodkiego, a na drugi dzień po porodzie to już się zajadałam batonikami w czekoladzie :ico_oczko: hihi i tak mi zostało :-D tzn wrócił mi apetyt na słodkości, ale zbyt wiele nie mogę bo wiekszość ma białko w sobie :ico_puknij: Ale troszeczkę sobie nie żałuję :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-09-14, 16:25 ]
Ahh zapomniałam się zapytać, Violu kiedy dzieciaczki zaczynają się przewracać z plecków na boczek??? Masz już trójke starszych dzieciaczków to pewnie jesteś już w tym obcykana :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Viola
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3773
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:08

14 wrz 2007, 16:43

Kinga moi chłopcy byli bardzo silni (są i teraz :-D ) i przekręcali sie z brzuszka na plecki chyba dość szybko bo już w czwartym miesiącu... chyba nawet pod koniec trzeciego a na początku czwartego...

a ogólnie to pięciomiesięczny maluch zwykle w pełni panuje nad ruchami głowy. Podnosi ją wysoko, opierając się na przedramionach. Potrafi na chwilę unieść klatkę piersiową wsparty na wyprostowanych ramionach. Przewraca się z brzuszka na plecy i odwrotnie W pozycji na brzuchu pewnie sięga rączką po widoczną w pobliżu zabawkę. Można połóżyć na podłodze materac z cienkiej gąbki, a na nim kilka zabawek - na tyle blisko, by dziecko mogło po nie sięgnąć, jeśli tylko trochę się postara.

małolata
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 852
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:36

14 wrz 2007, 17:38

Cześć dziewczynki. Rzeczywiście bardzo dawno mnie nie było. Tata w końcu wyjechał, więc i komp się zwolnił. Mały śpi, to i ja mam trochę czasu dla siebie. Może to troszkę głupio zabrzmi, ale od momentu powrotu do domu prawie w ogóle nie wychodzę z małym z pokoju, tylko tyle do łazienki umyć się, załatwić. Nawet na spacerki nie chodziliśmy w ostatnim czasie, bo zimno było i mokro :ico_noniewiem: Mały za kilka dni kończy 8 tygodni, a ja nadal nie mogę w to uwierzyć, że to tak szybko zleciało!

Chrzcić się będziemy 4 listopada, bo to jedyny weekend do końca tego roku, kiedy to jego dziadziuś jest w domu. W najbliższy weekend jedzie na wyprawę w himalaje i nie będzie go cały miesiąc, taki ekstramalny dziadek! :ico_brawa_01:

Kubulek rośnie jak na drożdżach i waży też coraz więcej. Ciuszki na 62 są już przyciasnawe, więc w najbliższych dniach będziemy się przerzucać na 68.

Poza tym mój szkrab jest bardzo wybredny i po tym jak zaczęłam mu podawać herbatkę uspokajającą, nie chce jeść z cycka, tylko z butelki. No, nie ma co ukrywać że mój sutek nie jest tak duży jak smoczek od butelki i nie jest tak twardy i "wyczuwalny w ustach". Tyle dobrze, że chociaż w nocy, kiedy jest zaspany udaje mi się go namówić na cyca...

[ Dodano: 2007-09-14, 17:42 ]
Jeszcze tylko dodam, że przez to, że Kubulek był taki ogromniasty (i nadal zresztą jest), od początku nie miał problemów z podnoszeniem główki. Jasne jest, że mu leci, ale bardzo długo wytrzymuje z główką w powietrzu. Czytałam ostatnio, że dzieciątko w 2 miesiącu życia powinno trzymać główkę w powietrzu przez 10 sekund. Kubulek potrafi utrzymać pół minuty, jak nie więcej!!! Cała rodzina łącznie ze mną jest w szoku! Poza tym ma długie stópki i duże rączki, że nawet jego lekarka jest zdziwiona i mówi, że będzie z niego naprawdę duży "chłop".

joanna1111
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3382
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:49

14 wrz 2007, 19:20

Hej Malolata fajnie ze masz juz wolny komp.i mozesz do nas czesciej wpadac i pisac co u Kubusia i u Ciebie.
Violu ja tez nie wiem co sie stalo.W ciazy slodycze jadlam jak glupia a teraz tez ciagle cos miele.I to dziwne ze ciagle jeszcze cos szukam slodkiego. :-) A moze my jestesmy nadal w ciazy :-D
A zawsze mam sie Wam spytac i ciagle zapominam macie jeszcze drogie mamuski ta kreske na brzusiu od czasow ciazy.Bo ja mam i jest jeszcze lekko tylko widoczna ale nadal jest.

[ Dodano: 2007-09-14, 19:26 ]
A moja Juli jak klade na brzusiu to dupsko podnosi :ico_brawa_01: Glowke tez ale na chwile widocznie dupsko ma lzeksze :-D

Awatar użytkownika
Viola
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3773
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:08

14 wrz 2007, 19:35

witaj małolata, fajnie, ze juz jesteś... :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:


Joasiu
ja tez mam jeszcze tą kreseczkę...jest cieniutka...ale wciąż jest.
Na dodatek pojawiła się u mnie stosunkowo póżno... bo chyba w 8 miesiącu.. :ico_szoking:


słyszałam przed chwilą w "Faktach", ze w Piekarach Śląskich urodziła się
dziewczynka i ważyła....prawie 5,5kg :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: nieżle co?
poród był przez cc.
aha... i ta mama mówiła, że z badania usg wcale nie wychodziło takie duze dziecko...tylko 3,5kg..... a tu taka duża niespodzianka.. :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

14 wrz 2007, 19:57

Madziu jak fajnie, że jesteś :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Brawa dla Kubalka, że tak rośnie :ico_brawa_01:

Asiu ja też mam tą kreske, już coraz jaśniejsza ale jest :ico_oczko: Jedyne co zostało po ciąży nie licząc mleczarni :-D :ico_oczko:

Violu też widziałam tą dziewczynkę w wiadomościach :ico_oczko: To dopiero klocuszek :ico_oczko:

Awatar użytkownika
ULA_TOMEK
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2681
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:12

14 wrz 2007, 20:59

Hello, a ja tez dziś na spacerku byłam i to na drugim końcu miasta, az mi sie odciski na nóżkach zrobiły :-D ale pogoda była śliczna i żal było do domku wracać :-D
witamy Małolatko po tak długiej przerwie, super ze w koncu do nas wróciłaś :-D a syneczka to sobie juz niezłego wychodowałaś :-D a mój maluszek bedzie miał niedługo 3 miesiące a dopiero niedawno zaczał 62 nosić :-D
A od słodyczy to ja jestem uzależniona :-D dzień bez ciasteczka to dzień stracony :-D

Awatar użytkownika
abegano
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1691
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:39

14 wrz 2007, 21:14

witajcie, szczególnie serdecznie witam MagdęObrazekmiło że znów z nami jesteś!!!!!!!!!!
Ja ciemnej kreseczki nie miałam całą ciążę a wyszła po.....
A co do słodkości to zauważyłam że teraz jem dwa razy więcej... A czekolada to już za mną chodzi od dawna, ale trochę się boję......... Ale czytam tu że wy już dawno spróbowałyście wiec może i ja się skuszęObrazek

Awatar użytkownika
ULA_TOMEK
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2681
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:12

14 wrz 2007, 21:28

abegano ja to wszytsko w czekoladce wcinam, :-D to chyba jakies uzależnienie :-D

małolata
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 852
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:36

15 wrz 2007, 09:40

Dzięki dziewczynki za miłe powitanie :-)

Ja wczoraj wciągnęłam całą czekoladę, taką miałam na nią ochotę :-D :ico_wstydzioch: A słodycze jem chyba od samego powrotu do domu ze szpitala.

Asiu mój Jakubek jak leży na brzuszku to robi "kołyskę", czyli prostuje nóżki i razem z pupką unosi je do góry, a w tym samym czasie główkę też ma w powietrzu :ico_brawa_01:

Ula, no w końcu mój synalek był najdłuższy z dzieciaczków lipcówek, więc nie ma się co dziwić :ico_oczko: a z wagi to chyba tylko Kubuś Sylwii przebił mojego i to o 60g :ico_haha_01:

Kinga, śliczną masz córunię! A jaka pulchniutka ta Twoja Eliza! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Viola, Milenka rośnie jak na drożdżach! Cudna dziewczynka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Ula, zdjęcie Pawełka w donicy jest po prostu zabójcze! Ale to chyba tylko na potrzeby zdjęcia? Czy w ogóle lubi tak sobie tam siedzieć? :ico_haha_01: Mój Kubuś to by się w niej pewnie zaklinował :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Aktualnych zdjęć reszty dzidziorków nie widziałam, ale i na tych nie aktualnych są piękne!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość