madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

26 wrz 2007, 21:32

Papa Monia, miłej nocki. ja dzisiaj siedze i nadrabiam na tt zaległości :-)

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

26 wrz 2007, 21:44

Mary, będziesz miała męża przy sobie hihi :-D Chyba ze panikarz z niego,czasami jest tak ze jeszcze kobieta musi uspokajac swojego męża haha. To dopiero musi być niezły widok.

[ Dodano: 2007-09-26, 21:48 ]
samo nacinanie mnie nie bolało i nawet nie poczułam a jak zszywają to dają znieczulenie tak więc to chyba nie jest takie straszne. Mnie szycie troszkę bolało ale byłam juz niecierpliwa bo wiedziałam ze synus na mnie czeka.
Śmiesznie to wyglądało, lekarz Cię szyje i rozmawia z Tobą o pierdołach. Maciek jeszcze był ze mną i tak sobie w trójkę gawędziliśmy.
Maciek nawet prosił o jeden szew więcej haha ale nic nie wskórał :ico_oczko:

mariola
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1805
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:50

26 wrz 2007, 21:59

dziewczyny ja tez uwazam ze porud to super sprawa i szybko zapomina sie o bulu mimo iz ja Julke rodzilam 13 godzin bo nie mialam rozwarcia tylko same bole
a co do rozciecia krocza to nie boli a szycie to najmniejszy bol bo oni i tak znieczulaja.No a tak wogole to wszystko zalezy na jaka zaloge sie trafi no i trzeba sluchac poloznej

[ Dodano: 2007-09-26, 22:07 ]
a co do pielegnacji to sie nie bojcie moja siostra tez to przezywa w prawdzie ja skonczylam LM o profilu opiekunka dziecieca wiec mialam juz duze doswiadczenie ale i tak to jakos samo od siebie przychodzi jak to malenstwo ci daja
no i polozne w szpitalu tez pomoga jak czegos nie potraficie

[ Dodano: 2007-09-26, 22:09 ]
jeszcze co do imion to ja chyba zostaje przy Amelce bo Julka tak caly czas mowi a podoba mi sie jeszcze Maja Weronika Emilka

[ Dodano: 2007-09-26, 22:11 ]
ale pisze bledami ale nie patrze na klawiature i az mi glupio (poród a nie porud)

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

26 wrz 2007, 22:38

No ja juz chyba uciekam spać.
Oczy same mi się zamykają. Do jutra :ico_papa:

[ Dodano: 2007-09-26, 22:39 ]
mariola, Amelka ładne imię :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

27 wrz 2007, 08:20

Cześć :-)

Ja tez chciałam Amelkę ale mój mąż odrzucił ta propozycję na wstępie więc stanęliśmy na Nadii i juz chyba nie zmienimy bo wszyscy tak o malutkiej mówią :ico_haha_01:

Ja musze wypić na czczo 75 g glukozy a za dwie godziny pobrać krew. Nie wiem czemu większą dawkę... :ico_noniewiem: ? To że na czczo akurat mnie nie przeraża bo i tak przy okazji chciałam zrobić sobie inne wyniki, m.in. na krew więc i tak nie mogłabym nic zjeść :-)

Widzę że opisywałyście swoje porody więc i ja cosik naskrobię :-) No więc myslę że co kobieta to poród prawie inny i tak naprawdę to chyba nie ma reguły i nigdy nie wiadomo jak to będzie wyglądało w naszym przypadku.
Ja zaczęłam rodzić w nocy. Wieczorem położyłam się normalnie do łóżka a ok. 2 w nocy obudziły mnie skurcze. Poszłam sobie jeszcze pod prysznic i pojechałam do szpitala. Nie pamiętam, jakie miałam rozwarcie ale mój synek był na świecie o 8.25 rano więc nie było tak źle. Moment cięcia niestety poczułam, bo chyba nie utrafili na skurcz, więc przyjemne nie było ale dało się przeżyć.
I gdyby nie to że po porodzie nie mogłam usiąść na tyłku jakieś 2 tygodnie wszystko wspominałabym fajnie :ico_haha_01:
A opieka położnej była różna. Generalnie nasz szpital i obsada oddziału położniczego nie mają najlepszej opinii, ale jak jest ktoś przy Tobie to tez inaczej traktują.
No, to by było na tyle wspomnień. Uszy do góry. DAMY RADĘ DZIEWCZYNY :ico_oczko: .
A na bóle krocza dziewczyny polecają siadać na zwykłym dmuchanym kole do pływania. Mozna kupic tez takie specjalne ale po tracic kasę. Ja osobiście chyba wypróbuję ten sposób bo to nic przyjemnego siedzieć w powietrzu :ico_oczko:

Marcia wreszcie się doczekałaś narzeczonego :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: No to teraz korzystajcie i cieszcie sie sobą ile wlezie :-D

Monia czy lekarz mówic jaki sduży jest Twoj synuś?
No i popraw może suwaczek skoro jesteś już w 27 tygodniu :-D .

Miłego dzionka!!!!

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

27 wrz 2007, 08:47

czesc Dziewczyny,

ale zescie sie wczoraj rozpisaly, ja ostatnio nie mam czasu, zeby usiasc wieczorem przez to malowanie :ico_zly: , ale juz jestesmy na polmetku :-)

Co do porodu ja tez sie boje, chyba jak kazda, tez duzo o tym czytalam, moze niepotrzebnie, bo nie raz to pisza bzdury jakies i potem czlowiek sobie wyobraza nie wiadomo co :ico_olaboga:

Madziu, Kasiu

Wasze cudowne opowiesci o porodzie bardzo mi pomogly i teraz mysle, ze nie bedzie tak zle.... i mam nadzieje, ze moj P nie stchorzy i bedzie ze mna tak jak obiecal!

My zapisalismy sie do szkoly rodzenia, wiem ze za wiele mi to nie pomoze, ale mysle ze bede sie czula pewniej, a przede wszytskim po porodzie bedziemy troche wiecej wiedziec na temat opieki nad Maluszkiem.... dla nas wszystko jest NOWE :-)

Co do imion, my wstepnie wybralismy dla dziewczynki Zuzia, a dla chlopczyka Bartosz (jeszcze nie wiem, kto tam u mnie mieszka...), ale to jeszcze sa tylko ciagle propozycje..... :ico_oczko:

Ja mam wziac glukoze 50g, czyli po sniadanku :-D

Milego dzionka! Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

27 wrz 2007, 09:04

A zapomniałam Wam napisać że wczoraj przez przypadek trafiłam na namiot Akademii Zdrowego Rozwoju Pampers. Tak sobie weszłam i naprawdę polecam. Nie wiem czy słyszałyście o tym. To jest jakaś akcja i jeżdża po całej Polsce . W środku sa takie duże meble żeby wiedziec jak świat wygląda z perspektywy dziecka. Kobietki opowiadają jak wszystko wygląda. Fajna zabawa, a przy okazji można się troszkę dowiedzieć :-)
Ale najbardziej podobał mi się kącik, gdzie nakładałas słuchawki i słychac w nich było to co słyszy maluszek w łonie mamy. No niesamowite, mówię Wam, prawie sie poryczałam :-D

Awatar użytkownika
monia26
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 543
Rejestracja: 21 mar 2007, 14:47

27 wrz 2007, 10:39

Hej dziewczyny :-)
Monia czy lekarz mówic jaki sduży jest Twoj synuś?
No i popraw może suwaczek skoro jesteś już w 27 tygodniu :-D

Kasiu niestety mi nie powiedział,a ja zapomniałam zapytać :ico_puknij: ,ale miesiąc temu miał 23cm,więc myśle,że tak ok 30 cm teraz będzie :ico_szoking:
A co do suwaczka to sama w końcu nie wiem,bo jezeli jestem już w 27 tc to wychodzi na to ,że termin mam na 29 grudnia,dlatego mam dwa suwaczki hehe :ico_oczko:

A u mnie dzisiaj pogoda kiepska i cos mnie podbrzusze rwie i tak sobie myślę,że to na zmianę pogody :ico_noniewiem:,ale wzięłam magnesik z nospa i mam nadzieję ,ze mi przejdzie :ico_sorki:
kaska28 pisze:A zapomniałam Wam napisać że wczoraj przez przypadek trafiłam na namiot Akademii Zdrowego Rozwoju Pampers. Tak sobie weszłam i naprawdę polecam. Nie wiem czy słyszałyście o tym. To jest jakaś akcja i jeżdża po całej Polsce . W środku sa takie duże meble żeby wiedziec jak świat wygląda z perspektywy dziecka. Kobietki opowiadają jak wszystko wygląda. Fajna zabawa, a przy okazji można się troszkę dowiedzieć :-)
Ale najbardziej podobał mi się kącik, gdzie nakładałas słuchawki i słychac w nich było to co słyszy maluszek w łonie mamy. No niesamowite, mówię Wam, prawie sie poryczałam :-D

Kasiu ja nic o tym nie słyszałam :ico_placzek: Ale skoro wczoraj mówisz,ze byli w twoim mieście,to może dzisiaj zawitają do Bydgoszczy,trzeba bedzie poszukać czegoś w internecie na ten temat.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

27 wrz 2007, 10:53

monia26 pisze:Kasiu niestety mi nie powiedział,a ja zapomniałam zapytać :ico_puknij: ,ale miesiąc temu miał 23cm,więc myśle,że tak ok 30 cm teraz będzie :ico_szoking:


Monia, nie dostajesz wydruku zdjecia z usg? Tam powinno byc napisane ile ma wzrostu... :ico_haha_01:

O tej Akademii Zdrowego Rozwoju slyszalam, a nawet widzial w TV, no faktycznie smiesznie to wygladalo... takie wielkie krzesla i stoly. Tez musze sprawdzic kiedy bedzie u mnie!

monia26 pisze:A co do suwaczka to sama w końcu nie wiem,bo jezeli jestem już w 27 tc to wychodzi na to ,że termin mam na 29 grudnia,dlatego mam dwa suwaczki hehe :ico_oczko:

..no jasne nie zaszkodzi miec 2 na wszelki wypadek... :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-09-27, 11:04 ]
monia26 pisze:Kasiu ja nic o tym nie słyszałam :ico_placzek: Ale skoro wczoraj mówisz,ze byli w twoim mieście,to może dzisiaj zawitają do Bydgoszczy,trzeba bedzie poszukać czegoś w internecie na ten temat.
Pozdrawiam


Monia,

Znalazlam cos na: www.pampers.pl
W Bydgoszczy juz byli i w Krakowie niestety tez :ico_placzek:

Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

27 wrz 2007, 11:33

Monia sorki :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: Nie zauważyłam że masz dwa suwaczki z róznymi datami :ico_wstydzioch:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość