79anita
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 909
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:55

29 wrz 2007, 20:04

u nas tez najpierw kapiel potem jedzonko... ja czapeczki nie zakladam od bardzo dawna a moj maly jest stary butelkowicz on juz nawet nie pamieta ze jadl kiedys inaczej... co do drugiego dzidzi to ja napewno przez najblizsze 5 lat nie planuje Kacper w zupelnosci narazie zaspakaja moje potrzeby maciezynskie a perspektywa ciazy ktora nie jest najfajniejsza forma odstrasza...

Awatar użytkownika
swbasia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 181
Rejestracja: 18 mar 2007, 12:04

29 wrz 2007, 22:39

WITAJCIE!!!
RZADKO TU ZAGLADAM BO JAKOS CZASU NIEMAM...
JA PIERW KARMIE A POTEM KAPIE MALEGO BO GDY JEST NAJEDZONY TO NIE PLACZE A CO DO CZAPECZKI TO NIEGDY PO KOMPIELI NIE ZAKLADAM
AHA MAM PYTANKO PO ILU DNIACH WASZYM DZIECIOM ODLECIAL PEMPUSZEK BO MOJEMU SYNKOWI BARDZO SZYBKO PO 4 DNIACH I SLICZNIE BYL ZAGOJONY BO TUTAJ NIE KOMPIE SIE DZIECKA DOPUKI PEPEK NIE ODPADNIE AHA I TUTAJ NIE MYJE SIE DZIECI NICZYM DO 6 TYGODNIA ZYCIA A JAK GO PRZEBIERAM TO MYJE MU PUPE WACIKAMI NAMOCZONYMI W CIEPLEJ WODZIE I ANI RAZU NIE MIAL UCZULENIA CZY ODPAZENIA CHOCBY NAJMNIEJSZEGO
PODOBAJA MI SIE TUTEJSZE METODY PIELEGNACYJNE A JAK JEST U WAS??
A OTO KILKA ZDJEC MOJEGO SYNKA :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

29 wrz 2007, 23:33

Swbasia Nelci pepuszek odpadl dopiero po 2 tyg i moze wlasnie pzrez kapiel bo mimo wszytsko nie udalo mi sie nie zamoczyc choc odrobine.
Ja Nlecie myje w oilatum i zadnych innych kosmetykow nie uzywam.Pupe myje wacikiem nasaczonym parafina ciekla i tez jeszcze nie miala zadnych odparzen i uczulen!Nie zamierzam uzywac zadnych innych kosmetykow chyba ze z czasem zamienimy plyn oilatum na iny tego typu tylko odrobine tanszy.
Jesli chodzi o energenty do prania to dla mnie najlepszy jest plyn i proszek do prania dzidzius, jest delikatny, nie uczula i cena tez przystepna noi pieknie pachnie.Dzis zjezdzilam wszytskie markety za nim i nigdzie go nie bylo wiec kupilam lovelle ale moim zdaniem jest gorsza.piluchy piore w proszku dzidzius i plynie do plukania tkanin jelp.Noi jak Nelcia skonczy miewsiac nie prasuje juz pieluch.Tylko ubranka ale juz ze wzgledow estetycznych!
Buzka

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

30 wrz 2007, 02:53

Ale te nasze maluchy rosna!!! swbasia, super zdjecia Kubusia!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Ja uzywam tylko kosmetykow z serii skarb matki i sa super. Niedawno uzylam balsamu z gerbera i Mały dostał alergii. :ico_nienie: Teraz juz nie ekserymentuje z kosmetykami. A pielegnacja u nas wyglada podobnie jak u Was, zawsze po kupce myje Szymonkowi pupke ciepła woda, susze i przysypuje pudrem albo delikatnie smaruje kremem. Bąbel miał tylko raz odparzenie, to z ktorym wrocil ze szpitala, ale i to szybko mu sie zagoiło, na szczescie. :-D

A co do drugiego dziecka... wstyd sie przyznac, ale jak byłam w ciazy to myslałam o drugim maluchu a teraz juz nie :ico_wstydzioch: Nie wiem nawet dlaczego, bo ciaza przebiegla mi w miare ok i Szymonek nie dokazuje jakos strasznie a mimo to nie chce nawet myslec o drugim dziecku. :ico_noniewiem: Moze z czasem mi sie to zmieni...

My jeszcze nie mielismy drugiego pierwszego razu, :ico_placzek: juz mnie to wkurza, bo mialam @, potem 2 dni spokoju, a teraz znowu jakies plamienia. Zwariuje niedlugo. Ile jeszcze bede chodzic z podpaskami miedzy nogami? :ico_olaboga: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
swbasia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 181
Rejestracja: 18 mar 2007, 12:04

30 wrz 2007, 15:28

martuunia1, dodam jeszcze ze nie przemywalam pepka niczym bo tutaj tak kaza i pewnie dla tego tak szybko odpadl :-)
wisienka24, ja tak samo nawet nie chce myslec o drugim dziecku bo dla mnie ciaza byla katorga na poczatku i pod koniec nie wspominajac juz porodu :ico_olaboga:

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

30 wrz 2007, 17:34

Odpadnięcie pępuszka nie zależy od kosmetyków, ale od pępowiny, jej grubości i ukrwienia. Naszej Ami odpadła po 3 tygodniach. Myśmy kąpali ją normalnie i nie przejmowałam się zbytnio pępkiem. Później suszenie zalewanie spirytusem i jest ok. Oilatum nie używam, bo po używaniu Ami dostała potówek. Teraz normalnie ją kąpię, namydlam penatenem i później oliwkuję. Oliwkowanie łączę z masażem. Ona to uwielbia i jest to nasz rytuał. Pupę wycieram chusteczkami nawilżonymi i na razie jest dobrze. Próbowałam wody z mydłem po kupce, ale ona robiła nawet dwanaście na dzień, a i teraz potrafi robić 6 na dobę. Tak więc jestem wygodna.
Ale te nasze szkraby rosną, że hej
Swbasiu śliczne maleństwo.

agasco
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 162
Rejestracja: 11 mar 2007, 13:12

30 wrz 2007, 22:38

witajcie dziewczyny
brakuje mi czasu zeby coś skrabnąć
jestesmy już w domku :ico_brawa_01:
zdrowi -najważniejsze
szpital ciężko znosiłam psychicznie :ico_placzek:
prudence trzymam kciuki za Was

szczepienia nam przepadły musimy przeczekać 2 tyg. po antybiotyku
i badanie bioderek tez nas mineło,trzeba poszukac lekarza,
który robi takie prywatnie -bo w przychodni 1 msc czekania

u nas też różnie :
rano po 6 pobudka i mleczko
ok 9 mała porcja mleczka i mała drzemka
11-sta mleczko i mały śpi 3 godz. :-)
przeważnie co 3 h jedzonko
kąpiel po 20-stej , później mleczko i śpi do 1 w nocy :ico_sorki:
za 3 h znów głodny i tak w kółko
a jak idziemy na spacer w wózku całą droge prześpi .


Obrazek

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

01 paź 2007, 00:03

ja tam Julii nie kapię w żadnych plynach :ico_noniewiem: , czysta woda i mydełko dla dzieci bambino, zaraz po kapieli przed osuszeniem- oliwka bambino i wycieram ją i ubieram :-) - skórkę ma super- gładziutka, pachnąca :ico_brawa_01:

pupkę wycieram chusteczkami bambino ( :ico_szoking: wszystko mamy bambino- zbieg okoliczności :-D nie było to planowe) jak zrobi kupke to staram się mydełkiem i wodą przemyć- albo jak jestem poza domkiem albo leniwa :ico_wstydzioch: to tylko chusteczki, delikatnie opsypuje pudrem Nivea, a jak widzę delikatne zaczerwienienie to cieniutką warstwę sudocremu daję.... i to koniec pielęgnacji- a pupa gładziutka, że hoho :-D

a co dajecie na buźkę....??????

[ Dodano: 2007-10-01, 00:34 ]
a to nasze dzisiejsze zdjęcia:

http://picasaweb.google.pl/AdrianekIJul ... iedziela02

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

01 paź 2007, 10:18

Ja buźkę myłam wodą przegotowaną, ale teraz normalnie w trakcie kąpieli wacikami. Nie kremuję jej twarzyczki jeszcze, ale mam zakupiony krem na zime emulium. Może rzeczywiście wrócę do wody z mydłem na tę pupkę. A sudokremu też używam i zawsze po kupce smaruję. Na razie ma pupkę ok.
A u nas jedzenie na rządania, a to znaczy różnie i kiedy chce.
A na zaparcia daję wodę koperkową, bo już można po miesiącu, a jak to nie działa to mam infacol i daję to. Nie ma przeciwskazań i nie może zaszkodzić, a jest rewelacyjny. Mam też esputicon, ale zbyt dużo zamieszania z nim, bo to w kroplach, a infacol ma dozownik i nie działa on tak jak infacol. W sumie to mój mąż mnie przekonał, że nie ma sensu, żeby dziecko się męczyło i nie wiedziałam, że jest taka rewelacja.

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

01 paź 2007, 14:46

oj kochane ja tu już za wami nie nadążam bo za duzo jest do pisania a za malo czasu bo wolę pochodzić po dworku niz przed kompem siedzieć teraz załatwiamy chrzciny i mam przez to troche latania bo robimy przyjęcie na 30 osób :ico_szoking: ale dostalam becikowe wiec można zaszaleć więc 21.10 mamy imprezkę

co do wieczornych rytulałów to ja karmię po kąpieli a z usypianiem nie mam żadnego problemu - zjada beka i śpi przy muzyczce z projektora nawet nie trzeba mocno "dyźdać" ostatnio kiepsko mi w dzień sypia (budzi sie co 30 min) ale nocki są rewelacyjne wstaje tylko 3 razy na jedzonko i dalej śpi

jak narazie Łukaszek jest Złotym dzieckiem i nie przyspaża żadnych zmartwień kolki miał może z tydzień i juz też minęły a z buteleczki pije sciagniete mleczko i herbatki na cycki ciagle zakladam nakladki bio tak sie przyzwyczaiłam i widzę że jemu tak wygodniej bo ja mam dziwnie krótkie sutki a przez te nakladki dobrze mu się ciągnie więc wszystko toleruje

herbatkę daje uspokajajacą bo jest strasznym nerwusem (ja mialam straszne nerwy w ciąży i to pewnie dlatego) i ułatwiajacą trawienie ktora świetnie pomaga jak nie moze zrobić kupki ja od proszków trzymam się z daleka a to mu pomaga

rośnie jak na drożdżach rozmiar 68 robi się przymaly a pieluszki mamy już "3" i coraz ciężej mam nosic go na rączkach

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość