Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

01 paź 2007, 09:25

mamo_zuzi no widzisz jaka jestem jędza!!byłam u Ciebie i nie zagadałam nawet :-D
kaska28 stawianie sie macicy to sa skurcze,brzuch twardniej i towarzyszy albo i nie temu ból..lepiej idź do lekarza najwyżej każe Ci brać nospę i magnez...mi właśnie w taki sposób zaczął się poród przedwczesny,oczywiście u Ciebie to może być coć normalnego bo tak tez się zdarza,ale lepiej chuchać na zimne :-D
jestem dziś zła tzn jeszcze się nie wyżyłam na nikim ale czekam chyba na okazje tylko...tylko że sama jestem w domu z psami więc ...boje się że jak nie urodzę do czwartku i pójdę do szpotala w piątek to w weekend mi będa wywoływać a wiadomo jak w weekend w szpitalu..wprawdzie mój gin i położna maja przyjechać jak zacznę rodzić,ale w tygodniu chyba lepiej
skurcze nadal mnie męczą i to niezłe ale nieregularne...

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

01 paź 2007, 09:43

HEj, noc jakos minela.... Spie tak sobie, czesto sie budze.....

KAska28, witaj kochana :-D Jak pisze Lalka, raczej to nic groznego jak jest ponizej 10 skurczow na dobe. Jak sa nieregularne i niebolesne tylko takie nieprzyjemne nie oznaczaja z reguly niczego alego. Najlepiej powiedz o tym lekarzowi. Ja mam takie od 17 tygodnia ciazy i z tym zyje, zadnych tabletek na to nie biore. Czasem jak mnie bardzo meczyly i widzialam ze jest ponad 10 na dobe to lykalam tabl. nos-py i magnez.
Napisz lepiej jak sie czujesz? Widze ze Nadia bedzie?

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

01 paź 2007, 10:49

witajcie dziewuszki :ico_oczko:

ja już na nogach od 8.30, nakarmiłam małego i pojechałam na zakupki spożywcze, a Szymuś został pod opieką tatusia :-D wracam z zakupów a tu mój M ogłasza mi że przebrał małego pod moją nieobecność :ico_brawa_01: normalnie musiałam go pochwalić bo cały czas mówił że sie boi a tu prosze.

Szymuś już coraz mniej śpi między karmieniami, teraz więcej sie rozgląda :-)

dzisiaj na 15.30 do doktorka, musze na kartce sobie wypisac wszystkie pytania, bo pozniej zapomne :ico_oczko:

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

01 paź 2007, 11:11

Eve ale ten czas leci!!Szymuś ma juz 4 tygodnie!!super :ico_tort: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
stawiam za Ciebie tort bo Ty matka nie częstujesz niczym :ico_nienie:
a ja tez dzis do lekarza z braku laku bo może on Hanie jakoś pogodni :-D zreszta poszłam siku i nie wiem do końca czy sikałam czy wody mi nie odeszły ale pewnie to moja chora wyobraźnia juz sobie wmawia niektóre rzeczy jakby to cos zmieniło :ico_puknij: :ico_puknij:
kaśka28 jeszcze jedno nie masuj brzuszka bo to potęguje skurcze,najlpeij nie dotykać szczególnie tak po boku

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

01 paź 2007, 11:39

cześc dziewuszki! Moje słoneczko spi wiec korzystam z okazji zeby sprawdzic co sie tutaj dzieje.
Eve buziaczki dla Szymusia z okazji 1 miesiąca :ico_buziaczki_big:

Mamo Zuzi , Lalka co wy tu jeszcze robicie :ico_szoking: A tak poważnie to jakby to zliczyć to większość z nas urodziła po terminie no nie? Cos te wrześniowe dzieci leniuszki są :ico_haha_01:


Mój to len pełną gębą :ico_olaboga: Nie chce mu sie wysilać przy ssaniu piersi. Alus ssie 20-30min jedną piers i zaczyna się wściekać, płakać i co tylko, przystawiam do drugiej znowu ciągnie z 1/2godz i znowu nerwy i płacz. Szuka cyca ale jak go ma to troche pociągnie, puszcza i znowu z placzem nerwowo szuka. Położna mówi że dziecko wyciągnie tyle mleka ile potrzebuje, wiec nie wiem czy on taki len ze nie chce mu sie bardziej ciągnąc czy po prostu w moich piersiorkach jest go za mało :ico_noniewiem:
Dzis po przeszlo godzinnym karmieniu z obu piersi dorobilam mu mleka w butli, wypił 60ml i dopiero wtedy zrobil sie spokojny. Wiec chyba po kazdym karmieniu piersią, zeby go zasycic dam mu jeszcze butle, bo inaczej mi sie dziecko jakiejs nerwicy nabawi. Kurde tylko boje sie ze jak bede go dokarmiala mlekiem z butli to w koncu wogole przestanie ciągnąć cyca.
A tak poza tym to chyba wolno tak mieszać te mleczka co?? :ico_noniewiem:
Mamuśki a jak długo u waszych dzieci trwa karmienie i czy wystarcza im jedna piers czy wypijają z obu??

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

01 paź 2007, 11:41

Lalka, no częstujcie sie tym torcikiem, bo ja matka karmiąca to ani kawałeczka nie spróbuje :ico_placzek:
a tak właśnie sobie myśle, że najpierw lekarze musieli zatrzymywać Hanie w brzuszku na siłe, to teraz sie dziewczyna uparła i nie chce wyjść :ico_oczko:

Szymuś wlaśnie zasnął, troche pomarudził sobie, dałam mu cyca, troche pociągnął i odleciał..hehe

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

01 paź 2007, 11:44

Hihi a nasz synek ma dzis równiutkie 2 tygodnie. Juz wczoraj w trakcie "Kuby Wojewódzkiego" smiałam się z mężem, ze dwa odcinki temu to oglądałam go w bólach, ale uparłam sie że wczesniej do szpitala nie pojade dopóki sie "Kuba" nie skończy :-D No i dopatrzyłam do końca, i wytrzymałam potem jeszcze 2 godzinki ale o 1.00 juz nie umiałam wytrzymać i pojechalismy :ico_haha_01:

[ Dodano: 2007-10-01, 11:48 ]
eve ja przed chwilką własnie wsunęlam kawalek tortu (wypiek cioci mniam mniam) mam nadzieje ze malemu nie zaszkodzi, ale nie umialam sie powstrzymać.

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

01 paź 2007, 12:36

eSKa pisze:Mamuśki a jak długo u waszych dzieci trwa karmienie i czy wystarcza im jedna piers czy wypijają z obu??


u mnie karmienie trwa wg mnie długo bo ok. godziny. Najpierwa daje jedną pierś mały ssie ssie i zasypia, więc żeby go obudzić to biore go na ramie do odbicia, oczywiście jak sie obudzi to dalej głodny wiec wyciagam drugiego cyca, a on znów je. Na początku tez myślałam ze sie nie najada, ale jak poszliśmy do przychodni go zważyć to okazało sie że bardzo ładnie przybiera. Na wszelki wypadek mam mleczko Nan1 w szafce. A teraz czasami też mam wrażenie że on ciągle głodny :ico_noniewiem: no ale może jest tak że on chce ssać a wcale głodny nie jest. Dzisiaj wizyta u lekarza to znów może uda sie zważyć Szymusia.

[ Dodano: 2007-10-01, 12:40 ]
a to dla Alusia z okazji 2 tygodniObrazek

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

01 paź 2007, 12:40

eve81 pisze:normalnie musiałam go pochwalić bo cały czas mówił że sie boi a tu prosze.

No brawa dla tatusia. Widac nie taki diabel straszne jak go maluja ;-)
Lalka pisze:Szymuś ma juz 4 tygodnie!!s

Torcik dla Szymonka, i buziaki od e-cioci :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:
Lalka pisze:a ja tez dzis do lekarza z braku laku bo może on Hanie jakoś pogodni

Lalka, ty chcesz poganiac? To co ja mam powiedziec :ico_noniewiem:

Mamuśki a jak długo u waszych dzieci trwa karmienie i czy wystarcza im jedna piers czy wypijają z obu??


Zuzia jadla z jednej okolo 40 minut, potem druga tez kolo pol godzinki, i po tych dwoch miala dosyc i juz wiecej nie chciala. Ale zawsze dawalam jej dwa a nastepne karmienie zaczynalam z tego drugiego. Mysle ze maly potzrebuje zjesc skoro jeszcze butle ciagnie... ale z drugiej strony maly moze polubic butelke tak bardzo ze cycka moze nie chciec. Nie wiem co ci poradzic, ja bym chyba jednak dawala po karmieniu 2 piersiami butle jak maly sie domaga i zaryzykowala. Tylko nie placz poz niej jak maly wybierze butelke, bo moze tak byc. Albo popedz sobie produkcje mleczka, odciagaja c w miedzyczasie z piersi laktatorem, to wtedy bedzie sie go wiecej produkowac.... :ico_noniewiem:

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

01 paź 2007, 12:42

eve81 pisze: Na wszelki wypadek mam mleczko Nan1 w szafce.

To tak jak u mnie :-D :-D

Skoro Szymus wypija z dwóch piersiorów i potem jest spokojny to pewnie najedzony, u mnie oba cyce opróznione (chyba) a dziecko dalej szuka i płacze :ico_placzek:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość