Awatar użytkownika
Pozytywka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3274
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:02

28 wrz 2007, 08:24

zirca, witam :-D :-D

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

28 wrz 2007, 10:54

kurcze no co tu takj pusto, rozmowy powinny sie toczyc pełna parą....

Awatar użytkownika
biedroneczka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:36

28 wrz 2007, 11:43

Witam, witam :ico_haha_02:

Zajęta jestem dosyć mocno, więc nie mam kiedy tu zaglądać. Dzisiaj wpadłam, bo zostałam w domu chora. Tzn nie jest tak źle, ale jakoś osłabina jestem i z nosa leci, więc wolałam się pokurować.

Fajnie że nasze grono się powiększa, witam serdecznie nowe osóbki i pozdrawiam :-D

Nadal jestem na praktykach i baaardzo jestem z nich zadowolona. Tylko nie ma co ukrywać, że roboty jest duuuuużo.

Polecam Wam zaglądnąć na portal nasza-klasa.pl, może odnajdziecie swoje dawne koleżanki, kolegów. Ja ostatnio dostałam wieść, że moja licealna klasa się tak zbiera i myślę, że to fajny pomysł :ico_haha_02:

[ Dodano: 2007-09-28, 11:52 ]
Doczytując Was zauważyłam, że brakuje tematów do dyskusji. Bardzo chętnie podrzucę kilka kwestii, na których temat chciałabym poznać Wasze zdania :-)

1. Co myślicie o klasach integracyjnych? Czy zgodziłybyście się umieściś swoje dziecko w takiej klasie?

2. Macie jeszcze małe dzieci, ale czy dostrzegacie wyraźne podziały pomiędzy dziećmi z rodzin biedniejszczych, z problemami i bogatymi, posiadającymi super zabawki, sprzęty.

Pytam o te sprawy, bo wydaje mi się (z obserwacji w szkole), że klasy integracyjne są mylone ze specjalnymi i rodzice bronią się przed nimi rękoma i nogami. A sprawa podziału zainteresowała mnie, bo ostatnio dyskutowałam z panią pedagog i praktykantką z matematyki o tym skąd się bierze wyścig szczurów już w klasach I-III. Jakoś trudno nam było doszukać się przyczyn, więc pomyślałam o takim podziale. Jestem ciekawa Waszych opinii :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
kasiaa1985
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2202
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:09

29 wrz 2007, 10:41

Witam was :)

Biedronka.. co do twoich pytań... ja pracuje w przedskzolu z oddziałem integracyjnym... w jednej grupie mamy dzieci zdrowe i niepełnosprawne.. z upośledzeniem umysłowym czy Downem. Uważam ze to jest dobre rozwiaqzanie dla dziecko chorego... a dla dziecko pełnosprawnego rozniez. Dzieci te sa obięte programem tolerancji, uczą się szanowac drugiego człowieka. Najljepesze jest to ze one nie podchodzą do dziecka z Downem jak do dziecka "innego"... normalnie sie z nim bawią.. widzą że czasem zachowania tego dziecka sa inne ( np je plasteline, czy na srodku sali sciaga spodnie) ale bardzo fajne ejst to ze nie wysmiewaja się z niego, a wrecz przeciwnie.. przychodza do mnie i mi mowia np. Kinga je plasteline niech jej pani ją zabierze.
Za dwa lata moja corka pojdzie do tego przedszkola :-)

co do drugiego pytania... ja te roznice dostrzegam.. ktore dziecko jest rozpieszczane przez rodzicow, ma super zabawki.. a ktore pochodzi z biedniejszej rodziny( nie koniecznie gorzej wychowujacej to dziecko). Ale sądze że dzieci tego nie dostrzegają. Bawią się z wszystkimi tez roznicy czy przynosi do przedszkola extra pistolot co swieci czy ma na sniadanie zapakowany chleb z margaryną.
Ja mam doświadczenie z dziecmi przedskzolnymi... mysle ze pozniej.. na poziomie juz szkoly podstawowej dzieci dostrzegaja te roznice i mozliwe jest ze odpychaja dziecko biegniejsze.. a czasem i to dziecko samo sie izoluje.

natalia ciesze sie ze przyznali ci ten indywidualny! jakos szybko zaczełas te studia.. ja zaczynam od 6 pazdziernika

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

02 paź 2007, 10:02

co do klas integracyjnych to ja nie mam nic przeciwko temu, moja siostra nawet jest w takiej klasie... co prawda nie maja tam dzieci z wyraznym uposledzeniem , jednakze z tego co wiem maja chyab trojke dzieci z pewnymi "problemami" , ale rowniez wiem ze praktycznie takie klasy nie roznia sie niczym innym, bo wszystko przebiega podobnie i dziecxi sie swietnie ze soba integruja i pomagaja sobie, do tego na lekcjach w tej klasie zawsze siedzi pani pedagog oprocz nauczycielki, wiec jest dodatkowa pomoc...

Awatar użytkownika
elvira22
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 160
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:22

02 paź 2007, 11:52

witam. :-D

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

02 paź 2007, 17:15

biedroneczka no to sypłas pytaniami dosc powaznymi...wiec ja nie mam nic przeciwko takim klasom, nawet sama w podstawówce miałam kolege, ktory miał wade chodzenia i całkiem nie nadazał za nami jesli chodzi o nauke i niestety było tak ze o ile sprawnosc ruchowa nie powoduje zadnego problemu to niestety wolniejsze przyzwajanie nauki sprawia problemy..na pewno lepiej by mu było w klasie gdzie wiekszosc dzieci miałaby takie same tempo jak on, bo tak nauczyciele choc wiedzieli jaki jest nie dawali mu zadnych forów, nie czekali z materiałem i chłopak miał problemy...nie uwazam zeby dzieci z upośledzeniem umysłowym itp powinni chodzic do normalnych szkół, nie ze wzgledu na tolerancje, bo to akurat mógłby byc plus sytuacji, ale co do nauki to nie bardzo...

natomiast jeśli chodzi o różnice, moznaby pwiedziec "klasowe (społeczne)" to one różwnież istnieja niestety i tak jak mówi kasia na poziomie przedszkola moze nie sa zauważalne, ale w szkole juz tak, im dzieci starsze tym bardziej to widac...chociazby po stroju, jak dziecko sie ubiera,a raczej jak rodzice je ubieraja, zdarza sie ze te bogatsze, ładniej ubrane smieja sie z tych biedniejszych i nie chca sie z nimi kolegowac, dobrze ze wprowadzili mundurki, to moze ten problem przynajmniej w tej kwestii zniknie, wszyscy wygladaja tak samo...ale w duzej mierze zalezy to od rodzicow, jak wychowaja tak dzieci sie zachowuja...

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

02 paź 2007, 20:27

Oj wracam p dłuuuugiej przerwie ... Mogę... :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
biedroneczka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:36

03 paź 2007, 18:41

Hello :-)

Cieszę się, że pobudziłam Was do dłuższych wypowiedzi :ico_oczko:


ladybird23 pisze:biedroneczkana pewno lepiej by mu było w klasie gdzie wiekszosc dzieci miałaby takie same tempo jak on


ladybird23 nie gniewaj się, ale wydaje mi się, że właśnie to jest przykład błędnego myślenia o klasach integracyjnych. Przyznam się, że ich sens (przynajmniej na poziomie gimnazjum) sama zrozumiałam dopiero teraz na praktykach :ico_noniewiem: Otóż w klasie integracyjnej nie znajdują się tylko osoby z trudnościami w nauce, wręcz przeciwnie mogą w niej być również uczniowie bardzo zdolni (których rodzice wyrazili zgodę na umieszczenie dziecka w takiej klasie). Atutami klas integracyjnych jest mniejsza liczba uczniów i po 2 nauczycieli na każdej lekcji. Dzięki temu uczniowie mają szansę na bardziej indywidualne podejście, więcej czasu nauczyciela na dotłumaczenie, itp. (dla tych którzy tego potrzebują) przy jednoczesnym kontakcie z rówieśnikami zdolnymi, bardziej zaradnymi. No i w drugą stronę, ci mądrzejsci, przebojowi mogą pozytywnie oddziaływać na słabszych, zagubionych. Mam nadzieję, że sensownie przekazałam to, co miałam na myśli :-)

A co do tych różnic materialnych, statusowych, to zastanawiałam się czy mogą być one przyczyną albo bodźcem napędzającym wyścig szczurów już w młodszych klasach szkoły podstawowej. Bo same zauważyłyście i mnie też się wydaje, że jeszcze przedszkolny wiek tu się nie kwalifikuje. Ale ostatnio rozmawiałam z dziewczyną, która praktykowała w podstawówce jako przedmiotowiec, i stwierdziła, że często dzieci nie cieszą się z dobrych ocen. Tzn jak dostają dobre oceny, są chwalone, to jeszcze dodatkowo dbają o to, żeby uczniów z taką oceną czy pochwałą było mniej (pojawiają się skargi: a on ma mniej niż ja napisane czy tam zrobione albo ja byłem lepszy i jemu się nie należy, itp.).

Napisałam się i lecę do moich zajęć, które teraz powinnam wykonywać :-D Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji, czekam na Wasze opinie :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

04 paź 2007, 12:46

No wlasnie wracajac do tych klas integracyjnych to wlasnie w klasie mojej siostry sa w sumie bardzo dobrzy uczniowie ze wzorowym lub dobrym zachowaniem aby mogly ewentualnie pomagac tym slabszym, nie nadazajacym i nie radzacym sobie ze wszystkim uczniom.


kochane ja jutro ide na rozmowe z babeczka ktorej moze sie bede zajmowal 7 miesiecznym synkiem -trzymajcie kciuki, co prawda bede musiaal z Oskim jezdzic na drugi koniec szczecina ale nie szkodzi, zawsze to jakas dodatkowa kasiorka a i ja bede sie czula lepiej ze mam "wlasne" pieniadze :ico_oczko:

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość