Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

06 paź 2007, 15:12

[glow=darkred][/glow]
[size=150]Jesteście dwoje, dwoje na wszystko
na miłośc, ból i godziny szczęścia,
na wygrane i przegrane,
na życie i do śmierci - dwoje.
[/size]
Marcia Kochanie w tym najpiękniejszym dla Was dniu Zyczę Wam abyście zawsze byli tak szczęsliwi jak dziś, abyście sie zawsze wspierali nawet w trudnych chwilach. A przede wszystkim życzę abyście w każdej sytuacji potrafili znaleźc kompromis.
Ogromne buziaki i gratulacje :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: [shadow=darkred][/shadow]

[ Dodano: 2007-10-06, 15:21 ]
A teraz troszke przyziemnych spraw.
No więc tak: Madziarka wiesz ten laktator bardzo przypomina mi taki jak ja mialam przy Pawle. Zresztą są jeszcze takie w aptekach. Pierś zasysa się tą "gruszką" i wierz mi to nie jest przyjemne żeby nie powiedzie że boli jak cholera :ico_oczko: Także według mnie on sie raczej nie sprawdzi i pewnie dlatego cena jest taka niska.

[ Dodano: 2007-10-06, 15:25 ]
Misia na moim zwolnieniu lekarz zaznaczył że powinnam leżec. Ale nie zawsze tak piszą. Moja kuzynka ma że może chodzic.

A tak poza tym to sprytna jesteś z tą lista zakupów :ico_brawa_01: :ico_oczko:
To rzeczywiście niełatwa sprawa. Może spróbuje napisac co według mnie warto miec. Jak każda cos dopisze to może jakiś obraz będziemy miały...

[ Dodano: 2007-10-06, 15:31 ]
Fintifluszka ja jednak będę obstawała przy pampersach. Tetrowe pieluszki według mnie potrafią chyba jednak bardziej odparzyc pupe maluszka niż jednorazówki. poza tym jdnorazówki są lepsze na bioderka (dziecko ma szerzej rozłożone nóżki). Ja planuję na początek kupic taką nie za dużą paczkę pieluszek Pampers tych najmniejszych. Nie warto chyba od razu kupowac takich wielkich opakowan bo zawsze może sie zdarzyc że maluszka coś będzie w nich uczulac i trzeba bedzie spróbowac jakiś innych, np Happy.

[ Dodano: 2007-10-06, 15:39 ]
Monia jeśli chodzi o laktator to masz racje że nie zawsze musi sie on przydac, ale tak jak napisała madziarka w chwili nawału pokarmu, kiedy piersi pala jak ogień i bola niemiłosiernie warto miec takie cos przy sobie.

[ Dodano: 2007-10-06, 15:40 ]
Mariola jak samopoczucie? Mam nadzieje że bóle brzuszka ustąpiły :-)

[ Dodano: 2007-10-06, 15:59 ]
No dobra nawymądrzałam sie trochę to teraz jeszcze spróbuję zacząc listę rzeczy potrzebnych :ico_oczko: :
Dla nas:
- 1 lub 2 koszule z guziczkami z przodu (żeby wygodnie karmic po porodzie)
- wkładki laktacyjne
- tantum rosa lub cos podonego do mycia się w szpitalu (ostatnio w jakiejś gazetce wylukałam reklamę czegos podobnego do tantum rosa ale to było cos gotowego do użycia w takich małych jednorazowych irygatorach)
- warto chyba miec zwykłe dmuchane kolo do nauki pływania, żeby po porodzie nie musiec wisiec nad krzesłem :ico_oczko:
- są tez dostepne takie majtki dla kobiet po porodzie w które można włozyc tą wspaniała wielka podpaskę w czasie połogu :ico_zly:
- laktator
Nic więcej nie przychodzi mi teraz do głowy. Dopisujcie inne rzeczy :ico_haha_01:

A dla naszych skarbów:
- oczywiście śpioszki,body, skarpetki, czapeczki, kombinezon zimowy itp.
- z art. higienicznych: oliwka, nozyczki do paznokci, krem do twarzy na spacery, waciki do uszu, płatki higieniczne do mycia oczek i fałdek, pieluszki;
- łóżeczko, materacyk, posciel, kocyk;
- ręcznik
- wanienka najlepiej wieksza (są 2 rozmiary)
- wózek
- śpiworek do wózka
- fotelik samochodowy
- mozna kupic leżaczek
- buteleczki do karmienia + smoczki

Mozna kupic tez różne bajery które ulatwią nam życie, np. elektroniczna niania, podgrzewacz do butelek itp.

Proszę o dalsze propozycje :ico_haha_01:

Pozdrowionka.

Awatar użytkownika
iwona83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6177
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:10

06 paź 2007, 17:18

Marcia ja tez dolaczam sie do zyczen WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA NOWEJ DRODZE ZYCIA :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent:

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

06 paź 2007, 19:00

Czesc Dziewczyny!

Marcia,

Niech ten dzisiejszy Wyjątkowy Dzień będzie dla Was początkiem, tego co jeszcze piękniejsze, żeby MIŁOŚĆ towarzyszyla WAM przez cale życie i nie pozwólcie, aby jakieś błachostki popsuły to co jest między Wami najwspanialszego!!! Na koniec życzę Młodym zdrowiutkiego, ślicznego BOBASKA!!!! :ico_prezent:


Ja wypoczywam u rodzicow. Bylismy dzisiaj na grzybach, ale sie dotlenilismy w tym lesie! .... No a potem pierozki z grzybami!!! Pychota!!! Pare zostawilam dla Was!!!
Ach, Monia bigosik.... palce lizac!!!

Zaraz uciekam na parapetówe do mojej siostry... właśnie sie wprowadziła do swojego mieszkanka!

Buziaczki dla Wszystkich!!!! :ico_buziaczki_big:

P.S. Pewnie znowu się rozpiszecie jak zwykle i potem będzie miała fajną lekturę :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

06 paź 2007, 21:47

Marcia wszystkiego dobrego! :ico_prezent:

Wiecie dziewczyny, troszke się martwię... moja dzidzia od jakichś dwóch tygodni nieprzerwanie kopie od rana do nocy i jest bardzo ruchliwa, już widać na powierzchni kopniaki i rozpychanie... a wczoraj jakoś przez cały dzień spokój... późnym popołudniem mnie trochę poboksowała i spokój, dziś tylko rano puknęła na dzień dobry i znowu cały dzień cisza... macie tak czasem, że dzidzia ma ciche dni?? przed spaniem mnie zawsze kopała bardzo... mam nadzieję, że dziś będzie podobnie :ico_noniewiem: Martwi mnie to bardzo...

Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

06 paź 2007, 22:34

Fintifluszka z tego co czytałam na innych wątkach może tak byc że dzidzia ma dni bardziej ruchliwe i dni spokojne, także chyba nie powinnaś sie martwic. A kiedy masz wizytę u lekarza? Może zapytaj go o to... ?

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

07 paź 2007, 08:39

Witam w niedzielny poranek :-)

Niedawno wstaliśmy, teraz piję kawusie przy komputerze :ico_oczko:

Kasia ja tak pomyślałam sobie jeśli chodzi o laktator ze jednak zainwestuje w ten Medela, jeszcze jak sobie pomyślałam o tym co napisałas ze to odciąganie strasznie boli to spasowałam. Wiem jaki to jest ból i wydaje mi sie ze jezeli w pierwszej ciąży miałam taki nawał pokarmu to samo moze czekac mnie teraz :-/
A lista jest superowa :ico_brawa_01: Wszystko co napisałas co jest potrzebne dla mamy i bobaska przydało mi sie. Nie wypróbowałam tylko koła dmuchanego i bardzo później żalowałam bo długo nie mogłam usiąść i karmić małego w pozycji siedzącej.

Fintifluszka ja tez słyszałam ze to jest normalne, dzidzia po prostu ma różne dni jak dorosły człowiek. Jeżeli czujesz ruchy mysle ze jest wszystko w porządku. Ja pamiętam ze jak dłuższy czas Patryk nie kopał to wchodziłam do wanny i polewałam brzuch wodą i zawsze reagował, zresztą u niego rzadko się zdarzało ze długo się nie ruszał :ico_oczko:

ja dzisiaj mam obiad z głowy :ico_oczko: Teść robi pyzy z mięsem i zostaliśmy zaproszeni. Pyzy w jego wydaniu są naprawde mniam mniam :ico_haha_01:
Miłej niedzieli kochane :-)

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

07 paź 2007, 12:40

Witam Wszystkich!!

U nas dzisiaj piekny dzionek i korzystam z ladnej pogody.

Fintifluszka,mysle, ze nie masz sie czym martwic, moja Dzidzia tez ma czasami spokojniejsze dni i kopie mniej, albo troche slabiej niz zwykle, dla mnie to jest normalne, ale zawsze jak masz jakies watpliwosci to lepiej zapytac lekarza!!

Ciekawe jak tam Marica po balowaniu...... pewnie odsypia nocne harce... :-)

Ide byczyc sie dalej, niedlugo bedzie pyszny obiadek zrobiony przez moja Mamusie..... mniam!!

Buziaki!!!

mariola
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1805
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:50

07 paź 2007, 15:24

czesc dziewczyny ja juz dawno po obiadku dzisiaj nic prawie nie robilam bo wczoraj bylismy na imprezie u tesciow i prawie caly obiadek mi poslala tesciowa zachwile jedziemy na kawusie.Czuje sie dobrze ale wczoraj troche potanczylam ponosilam troche julke i w nocy nie umialam dojsc z lazienki do lozka bo takie skurcze mialam no a przez te tance nogi tak mi spuchly ,pierwszy raz mialam nogi spuchniete tak mocno.Pogoda dziwna raz sloneczko wychodzi raz zachodzi nic ide sie szykowac na wyjazd pa wpadne wieczorem poczytac co robilyscie. :ico_kawa: :ico_urodzinki: :ico_ciezarowka: :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
iwona83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6177
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:10

07 paź 2007, 18:55

mariola pisze:Czuje sie dobrze ale wczoraj troche potanczylam ponosilam troche julke i w nocy nie umialam dojsc z lazienki do lozka bo takie skurcze mialam


Mariola a co ci lekarz powiedzial ze masz nie nosic Julki :ico_nienie: jeszcze dzisiaj mi mama powiedziala ze Amelka jest nisko ulozona i ze masz uwazac a na imprezie bylo tyle ludzi ze mial kto nosic Julke wiec zacznij uwazac na siebie

Awatar użytkownika
monia26
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 543
Rejestracja: 21 mar 2007, 14:47

07 paź 2007, 19:15

Witajcie kochane :-)
Marcia kochana wszystkiego dobrego na nowej drodze życia ,z niecierpliwością czekamy na fotki :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent:
A u mnie dzisiaj miły dzień,byliśmy u znajomych na obiadku,a więc też miałam wolne od gotowania :-D


Trochę się zmartwiłam Nasza K@tk@ :ico_placzek:,ale musi być dobrze :ico_sorki:

Kasiu bardzo fajna i pomocna lista :ico_brawa_01:


Pozdrawiam i do juterka :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość