Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

06 paź 2007, 15:56

Moja Mirelka ma 8 miesiecy a nie przekreca sie z brzuszka na plecki nie wiem dlaczego len i tyle pediatra mowi wszystko w swoim czasie dzieci sa naprawde rozne .

Awatar użytkownika
sensibel
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1384
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:01

11 paź 2007, 22:44

Moja zuzia też jeszcze nie przekręca się z brzuszka na plecy, raz jej się udało przez przypadek, bo zamachnęła się nogą, ale tak to nie. Nie martw się, każdy dzidziuś jest inny, napewno jeszcze się nauczy :-)

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

12 paź 2007, 20:23

u mnie jest to samo czyli jak do tej pory Julka sie nie przekreca się z brzuszka na plecki -coś mi sie wydaje ze moja spryciula juz sie nauczyła że mama odwróci jak sie lezenie na brzuszku znudzi :ico_haha_01: ja sie tym nie przejmuje kazdy dzidzius jest inny i nie ma reguły kiedy co powinien robić

majka4
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 13 mar 2007, 13:32

15 paź 2007, 01:15

nie przejmuj sie kochana wcale.Moja Emilka miala skonczone 8 mies.jak sama,pewnie zaczela siedziec,pojutrze bedzie miec 9 mies.i nie ma mowy o wstawaniu czy raczkowaniu,natomiast duzo gada ostatnio mowi nienienienienie i kreci przy tym przeczaco glowka-zabawna jest.Jak miala 6,5 mies,jak Twoj Kacperek to sama tez nie siedziala,tylko z pod[arciem,a tez sie chwiala.Glowa do gory,kazde dziecko ma swoje tempo rozwoju.

NICOLA_1985

31 paź 2007, 12:02

nie przejmuj sie każde dziecko rozwija sie indywidualnie, ja bylam opiekunką chłopczyka ktory dopiero jak mial 9 miesiecy nauczyl sie przewracac z pleckow na brzuch i odwrotnie bo wczesniej to mial poprostu lenia... siedziec nauczyl sie jak mial 10 miesiecy a nauka sie rozpoczela jak miał pół roku jak miał rok to zaczol raczkowac teraz ma ponad połtorej roku i ani myśli zacząć chodzić.. no chyba ze ktoś go trzyma bo sam to nawet nie probuje...

Kinga80
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 15 gru 2007, 11:35

15 gru 2007, 11:44

Ja też mam podobny problem a może to jeszcze nie problem?

Mój syn ma 7 m-cy i 1 tydzien - sam nie siedzi, nie przewraca sie z pleców na brzuszek i odwrotnie. Zachęcony (poprzez wziecie go za lewą raczke i przełożenie jej na prawa strone- ale nie ciągnięcie) przewróci sie na bok ale tylko na prawy, na lewy tak nie potrafi. I niby wiem, ze każde dziecko rozwija sie w swoim tempie i takie tam to jednak troche sie niepokoje :ico_olaboga: . Przy okazji szczepienia zwracaliśmy na to uwagę lekarce ale ta kazała sie nie przejmować i czekać. No ale najgorsze sa te pytania znajomych typu: czy maly juz siedzi, raczkuje a moze już wstaje, bo ich dziecko czy bratanek, czy wnuk w tym wieku juz to wszystko robilo :ico_placzek: .
No ale z drugiej strony wiem, ze to wszystko nie jest zależne ode mnie i mogę tylko czekac jak na razie no i zachęcać synka do samodzielnego przewracania sie na brzuszek.

A tak sie sobie "wygadałam" sie bo cały czas mnie to męczy.

Pozdrawiam

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość