Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

12 paź 2007, 10:35

Jag tż się dzielić nie lubi. Daje mi coś, ale za chwilę wyrywa :-D

Pogoda paskudna się zrobiła...a tak długo ładnie było. Na tej naszej wsi to wiatr okropny...
Ale od wtorku będzie inaczej - w końcu pewne. Idę do pracy, choć umówiłyśmy się z panią dyrektor, że pierwsze dwa tygodnie dajemy sobie na próbę, bo będę pracować w branży...motoryzacyjnej :ico_noniewiem: i nie wiadomo jak szybko będę w stanie opanować wiedzę... Zobaczymy :-)

Awatar użytkownika
arvona
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 09 mar 2007, 03:03

12 paź 2007, 22:45

eve a co dokladnie bedziesz robic?

u nas dzisiaj siweto Hania zasnela odrazu po kolacji :D a zazwyczaj straszne problemy z jej spaniem - zasypiala gdzies o 23 :|

mam pytanie dziewczyny ile dajecie zoltka swoim malucha? bo nam pediatra kazala juz Hani dawac cale codziennie w sumie juz jakis czas temu tak zalecila i sie stosuje ale w jakiej gazecie bym nie czytala pisza o polowie zoltka... wiec sama juz nie wiem co robic.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

13 paź 2007, 17:24

Arvona ja daje Marti róznie, ale tak 3 razy w tygodniu wychodzi. Od samego początku całe żóltko, tylko że teraz kupuje zdecydowanie wieksze jajka aby żóltka było wiecej :)

Marti jak narazie dzieli sie tym co ma, bardzo czesto gdy je chrupke mówię żeby mi dała i daje...
Teraz kilka słów o osiągnieciach Marti , bo dawno nic niepisałam :D
Jeżeli chodzi o slownictwo to z tego co widze to świadomie mówi: mama, tata, dada tzn dziadzuś, baba, nana (na moja siostrę), nie ma, didi (na dzieci) i .... manaman a oznacza: zobaczcie same: http://www.youtube.com/watch?v=KC9FtLQJ ... ed&search=
Jak widzi samochody to woła: bumbuuu a jak zobaczy odkurzacz to: wuuu
rozumie co to znaczy: nie rusz, albo niewolno - ale wiadomo ze to najbardziej ją interesuje...
Bardzo lubi ogladac ksiazeczki. Jak jej powiemy zeby np: pokazała biedroneczke to wie w której ksiazeczce trzeba szukać, albo konika itp :)
Jednak najbardziej lubi ogladac zdjecia dzieci i zawsze pokazuję jej foteczki an tiktaku :D
(Reszta pózniej bo własnie ktos mi woła manaman i nie ma szans abym mogła cos dalej pisac, a chce jeszcze fotki z Pragi chce powklejac )
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
A tu mi doprawił rózki ciekawe dlaczego???
Obrazek

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

13 paź 2007, 20:33

moniś to gratuluję postępów Malutkiej :ico_brawa_01: Jaga sie cofnęła jeśli o mówienie chodzi. Jeszcze dwa miesiące temu mówiła chociaż "mama", ale teraz jej się nie zdarza. Wiem, ze to całkiem normalne, bo zaczęła chodzić, wiec musi temu poświecić więcej uwagi i zaangażowania, niemniej M. się niecierpliwi ucząc Ją codziennie kilku prostych słów :-D
a co do żółtka - ja Małej nie daję, bo jest alergikiem i poczekać muszę jeszcze troszkę. kurze w ogóle odpada. Wiec albo przepiórka albo perliczka na stół pójdzie :-)

Awatar użytkownika
arvona
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 09 mar 2007, 03:03

14 paź 2007, 11:38

moja mala to mowi "mama" ale watpie by kojarzyla to slowo ze mna :) mowi tez "baba" "papa" raz powiedziala "bjawo" cos takiego kiedy robila brawo wydaje mi sie ze chciala po mnie powtorzyc "brawo brawo ":) ja koncze bo mala wstala

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

15 paź 2007, 11:49

arvona no to super :ico_brawa_01: Jaga sie nam zacięła :-D
Ale na nocnik woła! Nie zrobi kupki w pieluchę tylko podchodzi do nocnika, potem do mnie i prowadzi mnie do niego, albo go szarpie albo krzyczy na mnie i pokazuje, ze mam Ja posadzić :ico_brawa_01: Wczoraj byliśmy u rodzinki i w trakcie jazdy samochodem najwidoczniej Jej sie zachciało i z braku możliwości - zrobiła w pieluchę. dziewczyny - jaki krzyk, histeria wręcz. Musieliśmy sie zatrzymać i Ja w samochodzie szybko przebierać bo nie szło jechać :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Rosa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:35

15 paź 2007, 19:45

Hej!A mnie tu ze sto lat nie było :-) Nie mam czasu na neta niestety.Praca dom i tak w kółeczko.Mój mąż był miesiąc w Holandii i wszystko na mojej głowie,ale już wrócił i intensywnie szuka pracy.Mam nadzieje,że ją znajdzie wiadomo chodzi o kase.
Widzę,że niesamowite postępy robią wasze szkraby.Moja Aurelka ma dopiero dwa ząbki na dole i to niedawno jej wyszły.Co bieda się namęczy z tymi zębami.Poza tym raczkuje,więc jest dosłownie wszędzie.Już mi wyciągnęła szklane salaterki z szafki i trzy potłukła pomału żegnam się z zastawą :-) A tak poza tym to mówi najczęściej "baba" no i mama jej się zdarzy,"daj".Z ciekawszych słów to była ryba i co najlepiej to taką gumową trzymała w rączce.Na nóżki wstaje trzymając się czego popadnie i czasem ląduje tak,że w głowe się uderzy i ryk.Chodzi przy meblach i zauważyłam,że próbuje się puszczać i stać.Jeśli chodzi o jedzonko to lubi wszystko zarówno słoiczki jak i przygotowane dania.Uwielbia paluszki,chrupki,a latem podjadała lody i nawet dziwnych min nie robiła tak jej smakowało.Z podawaniem żóltka mam problem,bo niechce.Zmieszałam z innym jedzeniem i też nie chciała.Musze coś jeszcze pokombinować.Od jutra akcja nocnik normalnie jestem w szoku EVE,że twoja Jaga już taka wyuczona.Fajnie.W ogóle śliczne te wasze słoneczka.Pozdrawiam i do kolejnego spotkania!!!

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

15 paź 2007, 21:48

rosa kopa lat :ico_brawa_01: najważniejsze, ze wszystko u Was w porządku :ico_brawa_01: cieszę się, ze zajrzałaś :-) Teraz kciuki trzymam by mąż pracę znalazł i nie musiał Was dziewczyny opuszczać więcej :ico_brawa_01:
A co do wyuczenia Jagi...to ja Jej nawet nie uczyłam. po prostu sadzałam a On jakoś sama szybko zorientowała sie o co chodzi. Z kupkami było łatwiej bo sadzasz o równych porach. Z siusiu tak łatwo nie ma, choć dziś dwa razy z siusiu na nocnik sama poszła :ico_haha_02: Nie wiem czy przypadek czy nie , ale M. chodzi dumny jak paw :ico_oczko:

Zaglądaj do nas więcej kochana jak tylko chwilkę wygospodarujesz :ico_buziaczki_big:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

16 paź 2007, 17:26

U nas tak samo, kupki tylko do nocniczka a z siusiu to róznie bywa. Jednak gdy jej sie nie chce to nie ma mocnych zeby usiadła.

Nadrabiam zaległosci :)
Zabawa w łózeczku
[img][img]http://images29.fotosik.pl/102/b21536f236fa45ae.jpg[/img]Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek[/img]

Na spacerku
[img][img]http://images11.fotosik.pl/98/ba86a7402c00ec18.jpg[/img]Obrazek
Obrazek[/img]

Słodkich snów
[img][img]http://images22.fotosik.pl/182/d7f1d96e6c5c3ed5.jpg[/img]Obrazek[/img]

Fotki po tym jak skróciłam jej włoski, hehe mały chłopczyk, ale teraz i tak spinam jej kucyczka :)
[img][img]http://images22.fotosik.pl/182/df81e3e6dcf50b29.jpg[/img]Obrazek[/img]

Nie ma jak bajka...
[img][img]http://images22.fotosik.pl/182/a279eb7b2ac5e4ac.jpg[/img]Obrazek[/img]

a ogladamy
[img][img]http://images24.fotosik.pl/101/917455895c76dbac.jpg[/img][/img]

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

16 paź 2007, 19:38

moniś zdjęcia już chwaliłam - są super. A Martynka ogląda bajki w tv? Bo Jaga w ogóle na tv sie nie patrzy, bo nie lubi. Chyba, ze jest superniania albo inne programy z udziałem dzieci. Wtedy mamy wylizany ekran :-D

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość