Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

Naleśniki

09 mar 2007, 14:53

Naleśniki:
- jajka
- mleko lub woda
- mąka
- olej - odrobina.
Wszystko mieszamy bądź miksujemy i łyżką od zupy (znaczy chochlą) nalewamy na patelnię. Jaśli ktos posiada patelnię teflonową to nie trzeba już nieczym smarowac. Jeśli zwyklą - polecam kawałej słoninki i przed każdym nalaniem placka wysmarowanie patelni tymże kawałkiem.

Naleśniki z pieczarkami i jajkami:
- placki naleśnikowe
- 30 dag pieczarek
- 4 jajka na twardo
- 2 białka
- 2 cebule
- ząbek czosnku
- 1-2 łyżki posiekanego koperku (może byc mrożony lub suszony)
- 2 łyżki bułki tartej
- łyżeczka masła
- sol, pieprz.
Pieczarki obrac, pokroić w kostkę. Cebulę i czosnek obrac, posiekać. Rozgrzac olej, zeszklić cebulę i czosnek. Wrzucić pieczarki, oprószyć, sola i pieprzem, dusić około 10 minut. Jajka posiekać. Białka ubić na sztywno ze szczyptą soli (ja nie dawałam baiłej ponieważ nie jestem pewna czy to sie później jednak dobrze zasmaża, a surowe jajko jakoś mi tu nie pasuje). Pieczarki wymieszać z jajkiem, pianą, bulką tartą i koperkiem. Doprawić do smaku. Naleśniki z nadzieniem zarumienić na maśle.

Jeżeli farsz sie rozsypuje choć nie powinien, poniewaz dajemy tez ta resztkę oleju na którym smażyliśmy zawsze moną dodać jeszcze ciut masła do środka farszu.

[ Dodano: 2007-03-09 ]
Naleśniki z mięsem:
- placki naleśnikowe
- 30 dag gotowanej wołowiny (nalepiej ugotowac rosół)
- i z rosołu dodać: marchewkę, pietruszkę, seler, cebulę
Przekręcić to wszystko przez maszynkę, dodać sół i pieprz do smaku. Zawijać w placki i smażyc na oleju.

Awatar użytkownika
Sikorka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2625
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:17

09 mar 2007, 17:31

A ja naleśniczki najczęściej robię z serem albo z dżemem. Ale czasami zajadamy się takimi trochę meksykańskimi. A oto przepis na taki farsz:

FARSZ:
1/2 kg mięsa mielonego
2-3 łyżki koncentratu pomidorowego
puszka czerwonej fasoli
puszka kukurydzy
1-2 strąki papryki
cebula, czosnek, przyprawy (ja daję gotową mieszankę do mielonego mięsa albo do dań meksykańskich)

Mięso podsmażyć, dodać cebulę pokrojoną w kosteczkę, później tak samo drobno pokrojoną paprykę, gdy zmięknie dodać fasolę i kukurydzę. Wycisnąć czosnek, ilość ząbków wedle upodobania. Przyprawić, dodać koncentrat wymieszać

Farsz nakładać na naleśnik, składać na trzy. Można przykryć plastrem żółtego sera i zapiec.

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

16 mar 2007, 20:36

a ja polecam naleśniki kreskie
rob się nadzienie jak na pierogi ruskie

ziemniaki
ser biały
cebulka smażona
sól, pieprz

smarujemy gotowe naleśniki i podsmażamy na patelni (ruloniki)
można jeść jak pierogi, tak samo smakują, tylko mniej roboty
pycha :-D

Awatar użytkownika
Sikorka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2625
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:17

18 mar 2007, 12:59

Dzięki riterka, zrobię napewno, uwielbiam ruskie pierogi, ale nigdy nie chce mi sie ich robić, bo praco i czasochlonne. A z naleśnikami będzie prościej.

Awatar użytkownika
Kocica_26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2314
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:05

18 mar 2007, 13:09

Wow Riterka :ico_szoking: Super przepis. Uwielbiam pierogi ruskie, tylko nigdy nie chce mi się ich robić. A w tej wersji jest naprawdę mało pracy. :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

A te naleśniki z farszem pieczarkowym zrobię w 100%. Mniam :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Iwona H
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2226
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:31

18 mar 2007, 19:42

Super przepisy :ico_brawa_01: ,na pewno na któryś się skuszę i zrobię.

A może naleśniki po francusku?

Pychota.

Ciasto ( mąka, mleko i woda pół na pół ), jajka, szczypta soli - wszystko w ilościach kto jakich chce.

Farsz - podsmażone pieczarki z cebulą (doprawione do smaku), żółty ser w plasterkach, wędlina w plasterkach, rozbite jajko

Wykonanie- usmażonego naleśnika posmarować jajkiem, następnie ( na jedną połowę) położyć plasterek wędliny, obok plasterek sera a na to podsmażone pieczarki i przykryć drugą połową naleśnika. Podsmażyć na patelni ( z obu stron) tak żeby ser się rozpuścił. Można jeść z majonezem lub ketchupem albo razem wymieszane.

Polecam. :-)

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

18 mar 2007, 21:13

no to się cieszę, że się przepis przyda
jeszcze mam jeden na krokiety

nadzienie
jajka gotowane, podsmażone pieczarki, cebulka, jak ktoś lubi pietruszka i serek żółty starty na tarce w grube oczka
naleśniki składamy w trójkąty i panierujemy jak kotlety i smażymy

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

18 mar 2007, 21:21

ja proponuję racuszki na ostro. Do ciasta naleśnikowego wrzucamy pokrojone pieczarki żółty ser i pokrojoną w paski pierś z kurczaka wcześniej podsmażoną na patelni np z przyprawą do gyrosa. Piec małe placuszki.

Awatar użytkownika
Kocica_26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2314
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:05

18 mar 2007, 21:27

Oooooo, to własnie często robię. Szybko i pysznie. Mniammmmmmm :-D

Awatar użytkownika
aguśka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 08 mar 2007, 21:26

19 mar 2007, 11:18

A ja uwielbiam naleśniki z serem. Pewnie wiecie jak się robi więc nie pisze ale zapiekam je jeszcze potem ze śmietaną i normalnie pychotka! :ico_oczko:

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości