Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

18 paź 2007, 15:16

gozdzik, pewnie urmajo, miała taki zamiar tylko zapomniała linka wkleić :ico_oczko: :ico_haha_01: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

18 paź 2007, 22:53

Muszę własnie porozmawiac z pediatrą o tym nabiale.
Urmajo powiem Ci że karm jak najdłużej. Naprawdę jest ciężko przestawić dziecko z dobrego cycusia na to paskudne mleko dla alergików. Ja karmiłam Kubę 14 miesięcy i potem dostawał bebilon pepti ale wcale nie chcial go jeść i jedynym wyjściem było zmieszanie go z sinlakiem. Niby nie powinno się robić sinlaka na mleku ale pediatra pozwoliła.

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

19 paź 2007, 11:07

Ach z tymi alergiami urwanie głowy :ico_olaboga:

paulina83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:13

21 paź 2007, 07:42

witam kochane - ponownie...więc tak nie uwierzycie ale mojemu zakapiorkowie, cofnało sie AZS :ico_szoking: od 5 miesiecy spokojnie je wszystko, nabiał, słodycze, ryby, mleko wszystko...i nic mu nie jest, sama bylaz zdezorientowana...ale naprawde kamien spadł mi z serca....trzymam kciuki aby i u Was sie tak stało....

pozdrawiam :596:

Awatar użytkownika
urmajo
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1909
Rejestracja: 08 mar 2007, 17:00

21 paź 2007, 09:48

paulina83 to super. Dzięki takim postom mam chociaż nadzieję na lepsze jutro.

Dziewczyny w środę idę pierwszy raz do alergologa z Majeczką. Mam do Was pytanie: o co mam pytać panią doktor i na co zwrócić uwagę, żeby ta wizyta była jak najbardziej efektywna? Jakie badania powinna mi zlecić?

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

21 paź 2007, 10:25

paulina moja córa ma skaze od 3 miesiąca wysypke miała misiąc jestesmy teraz na bebilonie pepti (a tak to je wszystko i nie ma wysypki)jak sprawdziłas ze mały nie ma juz alergi ??myslisz ze mogłabym podac jej nabiał i sprawdzic?? (nabiał w małych iloscich nie wywołuje u niej wysypki) sorki za głupie pytania ale w tym temacie nie mam duzej wiedzy

paulina83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:13

21 paź 2007, 11:03

madzia22, to nie są głupie pytania, pytaj po to tu jestesmy zeby sobie pomagac - prawda..

wiec tak moj mały 8 miesiecy był na cycusiu i wtedy było ok, po odstawieniu okazało sie ma AZS, mial straszne plamki czerowone i suche na zgiciach łokci i kolanek, poszło tak szybko ze porobiły mu sie wysieki ropne z nóżek, wygladało to strasznie...dostał mase leków, kropelek, itp...nie dostawal zadnego nabiału i był tylko na bebilonie pepti...w wakacje tzn po roczku dalam mu lyzeczke danonka, odczekalam ksiazkowe 2 tygodnie i nic mu nie wyskoczyło z dnia na dzien dostawał w wiekszych ilosciach, oczywiscie dwa tygodnie obseerwowalam go, az do lipca gdy pojechalismy nad morze, dostawal kaszki na mleku modyfikowanym, serki, ryby i wszystko to co go wczesniej uczulało...nie wyskoczyło mu nic, od tamtej pory je wszystko, a ja dziekuje ze to tak szybciutko mu minęło.... :ico_sorki:

Trzymam kciuki i za Was aby i od Was to cholerstwo szybko poszło....

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

21 paź 2007, 12:42

paulina83 gratulujemy wygranej. brawa dla synka, dzielny chłopak :ico_brawa_01:
mam nadzieję, że u nas też szybko to minie.
urmajo wizyta u alergolog w naszym przypadku wyglądała tak:
lekarka ją obejrzała, powiedziała, że mała jest alergikiem :ico_placzek: zapytała jakie mleko daję Oleńce. ponieważ Ola miała krostki na ciałku zapytałam czym pielęgnować skórę, w czym kąpać i czy zalecony środek nie wywołuje skutków ubocznych. ja mialam na oku kilka produktów zapytałam czy już mogę to podawać. No i co mogę podawać, w jakich ilościach, jak długi przyjąć okres karencji do następnej dawki, czym przepajać. czego raczej nie powinnam dawać, co jest silnym alergenem.
no i sedno sprawy, czy mała faktycznie ma alergię pokarmową. jezeli lekarz po obejrzeniu małej nic nie powie, zapytaj, co stwierdza, bo wiesz różni są lekarze. ja kiedyś spotkałam się z takim milczkiem, który obejrzał małą, przepisał leki i powiedział jak stosować, a po co dlaczego to już się nie dowiedziałąm :shock:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

21 paź 2007, 20:48

Paulina83 Witaj. Długo Cię nie było ale dobrze że już jesteś :-) Mojemu kubie uczulenie przeszło jak mial około 14 miesięcy i przeszło mu w dziwny w sumie sposób bo przez miesiąc miał cały czas zmiany na zgięciach nóżek mimo że nie dostawał nic nowego. Po miesiącu czasu zmiany ustąpiły jakby ręką odiął i od tamtej pory może jadać wszystko. Także trzymam kciuki i za Wasze dzieciaczki żeby jak najszybciej im to wstrętne uczulenie zniknęło :ico_sorki:

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

21 paź 2007, 21:49

urmajo trudno napisać na co masz zwrócić uwage na wizycie u alergologa... chyba najwazniejsze to jakie leczenie przewiduje alergolog, tzn. czy diete czy ma zamiar wprowadzić jakieś leki (np. Fenistil lub Zyrtec), jakie mleko proponuje podawac malutkiej, jakie produkty i w jakiej kolejności wprowdzac, co zrobic jesli coś ją uczuli, czym najlepiej wg niej/niego smarowac ciałko itd.
Ja przed wizyta siadam na kilka minut w spokoju i ciszy i zastanawiam się z czym mam największy problem i zapisuje sobie na kartce. A miedzy wizytami jak pojawią mi się pytania to tez je zapisuję. I potem z taką litanią idę do lekarza. Ostatnio nasza wizyta u alergologa wyniosła 50 minut :-D

[ Dodano: 2007-10-21, 22:23 ]
Odnośnie badań to my dostałysmy skierowanie na: badanie krwi z rozmazem, badanie kału pod katem ewentualnych bakterii (wiem, ze mieli 2 tygodnie hodowac i zobaczyć czy nie jakichs tam drożdży czy czegos), posiew moczu.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość