Jak już pisałam jak tylko pojawiła się gorączka to byłam u lekarza i ten stwierdził stan zapalny gardła....potem była właśnie taka wysypka z którą to nie umiała sobie poradzić inna pani doktor i powiedziała że nie wie co to jest.... dopiero ta nasz powiedziała że jest podejrzenie szkalratyny i mam Anię obserwować czy nie łuszczy jej się skóra na opuszkach palców a na razie jest wszystko dobrze i oby tak zostało.
Co do mleka to Pytałam tej mojej lekarki i ona powiedziała żeby od mleka modyfikowanego odchodzić ( choć Ania nie zna jego smaku bo jest na piersi do tej pory ) ale ja się pytałam co jej dać jak przestanę karmić piersiabo pokarmu mam coraz mniej, a ona mi powiedziała że to mleko nie reklamują lekarze tylko firmy które je produkują i dać sobie z tym spokój tylko nie kupować dziecku mleka w kartonie a w woreczku nie ma tam tej całej chemi no ma mieć 2 % i wszystko będzie dobrze.Słucham tej lekarki bo mam do niej zaufanie.Pozdrawiam wszystkich cieplutko
[ Dodano: 2007-10-20, 12:34 ]
Jeszcze co do krowiego mleka to co miesiąc dostaję taki biuletyn z instytutu pampersa i oni piszą tak
Czy dziecko jest gotowe na krowie mleko?
MUUUU Pierwsze urodziny zbliżają się nieuchronnie, oznacza to, że nadchodzi pora przestawienia się na mleko krowie, jeżeli chcesz teraz odstawić dziecko od piersi. Zaleca się zaczekać do ukończenia przez dziecko 12 miesięcy z podaniem mleka krowiego, ponieważ może ono przyczynić się do powstania alergii i problemów żołądkowych. Kiedy zaczniesz podawać dziecku mleko krowie, musi to być mleko pełnotłuste, a nie półtłuste lub odtłuszczone. Dzieci potrzebują tłuszczu i kwasów tłuszczowych do rozwoju mózgu i z uwagi na kalorie do skończenia dwóch lat. Większość dzieci karmionych mieszankami powinny zacząć dostawać mleko krowie w wieku jednego roku. Zapytaj swojego lekarza czy ciebie też obowiązuje ten schemat działania. Dziecko powinno wypijać około 600 ml mleka dziennie.
Pamiętaj, eksperci zalecają karmienie piersią przez co najmniej pierwszy rok życia, nie podając nic innego przez pierwszych sześć miesięcy, jeśli oczywiście maluszek rozwija się prawidłowo.