Margot
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:10

20 paź 2007, 11:58

Jak już pisałam jak tylko pojawiła się gorączka to byłam u lekarza i ten stwierdził stan zapalny gardła....potem była właśnie taka wysypka z którą to nie umiała sobie poradzić inna pani doktor :ico_olaboga: i powiedziała że nie wie co to jest.... :ico_puknij: dopiero ta nasz powiedziała że jest podejrzenie szkalratyny i mam Anię obserwować czy nie łuszczy jej się skóra na opuszkach palców a na razie jest wszystko dobrze i oby tak zostało.
Co do mleka to Pytałam tej mojej lekarki i ona powiedziała żeby od mleka modyfikowanego odchodzić ( choć Ania nie zna jego smaku bo jest na piersi do tej pory ) ale ja się pytałam co jej dać jak przestanę karmić piersiabo pokarmu mam coraz mniej, a ona mi powiedziała że to mleko nie reklamują lekarze tylko firmy które je produkują i dać sobie z tym spokój tylko nie kupować dziecku mleka w kartonie a w woreczku nie ma tam tej całej chemi no ma mieć 2 % i wszystko będzie dobrze.Słucham tej lekarki bo mam do niej zaufanie.Pozdrawiam wszystkich cieplutko :ico_haha_02:

[ Dodano: 2007-10-20, 12:34 ]
Jeszcze co do krowiego mleka to co miesiąc dostaję taki biuletyn z instytutu pampersa i oni piszą tak

Czy dziecko jest gotowe na krowie mleko?

MUUUU Pierwsze urodziny zbliżają się nieuchronnie, oznacza to, że nadchodzi pora przestawienia się na mleko krowie, jeżeli chcesz teraz odstawić dziecko od piersi. Zaleca się zaczekać do ukończenia przez dziecko 12 miesięcy z podaniem mleka krowiego, ponieważ może ono przyczynić się do powstania alergii i problemów żołądkowych. Kiedy zaczniesz podawać dziecku mleko krowie, musi to być mleko pełnotłuste, a nie półtłuste lub odtłuszczone. Dzieci potrzebują tłuszczu i kwasów tłuszczowych do rozwoju mózgu i z uwagi na kalorie do skończenia dwóch lat. Większość dzieci karmionych mieszankami powinny zacząć dostawać mleko krowie w wieku jednego roku. Zapytaj swojego lekarza czy ciebie też obowiązuje ten schemat działania. Dziecko powinno wypijać około 600 ml mleka dziennie.


Pamiętaj, eksperci zalecają karmienie piersią przez co najmniej pierwszy rok życia, nie podając nic innego przez pierwszych sześć miesięcy, jeśli oczywiście maluszek rozwija się prawidłowo.

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

20 paź 2007, 20:41

Witajcie, nie było nas troszkę ale dzieci mi chorowały i kompletnie nie małam czasu ani głowy tu zaglądać. Butki Ani sa sliczne, my też mamy już buty zimowe, a ostatnio w niedzielę kupiłam mojemu chłopczykowi kombinezon moro i okazał się za mały, jutro musze jechac na giełde i go wymienić. Moniś co do pracy to już siedzę w domku i raczej do swojej pracy narazie nie wrócę, nie mam z kim zostawić niestety dzieci. Wszystkim dzieciom za nowe umięjęyności wielkie brawa. Całusy i dużo zdrówka :).

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

21 paź 2007, 10:54

My danonki tez juz wcinanmy od 10 miesiaca. A ze Wiki dostaje mleko modyfikowane mysle o wprowadzaniu jej mleka zwyklego.Bo przy jej apetycie strasznie duzo nam tego mleka schodzi a zwlaszcza jesli jej przygotowuje jakis deser wiec pewnie pierwsze zaczne jej dodawac zwyklego mleka do deserow a pozniej jak jej nic nie bedzie dostanie do picia. A jak bedziemy na bilnisie zapytam pediatry co o tym mysli.
Acha i mamy trzeci zabek :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
moniś
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 210
Rejestracja: 14 kwie 2007, 00:25

21 paź 2007, 21:59

Wiecie kazda z nas zrobi ja bedzie uwazła ale moje zdanie jest takie ze jesli mozna by było dawc mleko krowie wczesniej to nie było by mleka w proszku po wyzej roku .
Margot pwenie jak masz zaufanie do swojej lekarki to rób jak on ci radzi ale z tego co wiem to mleko w foli to jest najwiekszy syf jaki moze byc z mleka ale ja uwazam ze mama wie co jest najlepsze dal jej dziecka i nic wiecej juz nie powiem zrobisz jak bedziesz uwazła i to bedzie twoja dobra decyzja.
Pozdrawim pa

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

22 paź 2007, 15:46

u mojej córci alergia pojawiła się po odstawieniu cyca, mały tez ma całą buźkę wysypaną więc na 100% mam drugiego alergika w domu. Z mlekiem krowim bym uważała, moja córa mleko krowie mogła pić taj jak zalecaja lekarze dopiero jak skończyła 3 lata i na szczęście już nie dostawała wysypki.
Mój Adi w sobotę kończy roczek :), sama nie mogę uwierzyć że to już rok :-) . Martynka wyskrobała z skarbonki zaskórniaki i kupiła mu zestaw namiotów z tunelem, mówię wam świetna zabawa, zresztą wkleję wam kilka fotek Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/, Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/ a przy okazji wklejam zdjęcie przymierzania ubranka na zimę , mój mały żołnierzyk :ico_oczko: z siostrą Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/ Pozdrawiamy

Margot
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:10

22 paź 2007, 16:08

Szkrab dlaWiki wielkie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za trzeciego ząbka :)
Moniś zależy jakie jest to mleko w woreczku.Chodzi mi o to żeby było 2% a może być takie w butelkach z krótką datą ważności bo jest lepsze.
Maju to trochę kiepsko że masz kolejnego alergika w domu ale z tym da się żyć a dzieciaki masz kochane :ico_brawa_01: :-) a namiot z tunelem jest super :ico_haha_02:
Ania ma dziś 11 miesięcy oto moja pannica :)

Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

22 paź 2007, 16:16

Wszystkiego najlepszego Aniu :ico_tort: , a co do mleka to moja koleżanka wychowała dwóch synów na mleku krowim odkąd skończyli pół roku i nic im nie było, kupowała 3,2% i mieszała pół na pół z wodą.

Awatar użytkownika
moniś
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 210
Rejestracja: 14 kwie 2007, 00:25

22 paź 2007, 23:07

Pewnie kazde dziecko jest inne jedno moze drugie nie .
Maju juz nie długo ipreza małego Adusia a namiot jest super .
Margot :ico_tort: to dla Ani moj Kubuś tez dzis konczy 11 miesieczy .
Kuba nauczył sie chodzic w chodaku juz coraz lepiej mu to wychodzi a jak ądnie w nim zaczyna stawac i na czwoaka co raz szybciej mu wychodzi ale zębow jeszce nie mamy.

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

23 paź 2007, 07:20

Dziewczyny duze buziaki dla dzieciakow z okazji 11 miesiecy. My juz myslimy o roczku. I tez sie zastanawialam nad takim namiotem albo tunelem. Maju mozna kpic tunel osobno. No i pytanie gdzie zakupilas?Pozdrawiamy :-)

Agusia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 128
Rejestracja: 08 mar 2007, 11:52

23 paź 2007, 08:26

:ico_tort: dla wszystkich solenizantów!!! Dzisiaj Filipek konczy 11 msc i juz z niego kawaler ze ho ho ho! :-D Zaczynam powoli mysleć o zorganizowaniu roczku, nie chce zadnej hucznej imprezy ale sami chrzestni i my to juz jest sporo :ico_olaboga: Co myslicie co dac do jedzenia na ten roczek, czy duzo szykować czy tylko symbolicznie? Jak uwazacie?
Nam lekarka zakazała dawac zwykłe mleko krowie, tak samo z nabiałem i jogurtami mam uważac. U nas jest to zwiazane z ta skaza białkowa tak przynajmniej podejżewam. Przeszłam juz z bebilonu pepti na mleko nan i jak narazie wszytko jest w porzadku.
Filipek juz dość ładnie chodzi, ciągle i ciągle...... ale upadki na pupe tez sa standardem-dobrze ze ma pampersa bo byłby juz niezle poobijany :ico_oczko:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość