mamaJulci
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 201
Rejestracja: 30 kwie 2007, 19:30

23 paź 2007, 11:52

Małgorzatka ja też uważam że zazdrość w związku psuje wszystko. Zaufanie jest podstawą do udanego związku. My ze swoimi partnerami jestesmy dopiero kilka lat a nawet i krócej , a jak ma się to do dalszego życia? Musimy być czujni i nie pozwolić facetom na wiele. Moja mama zawsze powtarzała- jeśli podniesie raz na Ciebie rękę to będzie podnosił ją zawsze. Mamcia powinna być czujna. Swoją drogą ja spakowałabym walizki , ale jemu..Żeby przemyślał. Ale to oczywiście tylko moje osobiste zdanie a do tego mamy prawo , prawda? skończyły się rządy Kaczorów i nikt mi do domu nie wkroczy :ico_haha_01:

A tak na poważnie - dziewczyny juz nie wyrabiam z tym katarem :ico_olaboga: tak mi przykro jak na chamca wyciągam te gilki fridą . Julia tak strasznie płacze , łapie mnie rączkami że mam przestać..Boże kiedy się to skończy..

Iwonko- nie załamuj się . Zawsze po burzy świeci słoneczko;-) . Po świńsku zrobiła Twoja rodzinka ale zawsze się może zdarzyć że ktoś przestanie spłacać kredyt bo poprostu nie będzie miał z czego. Dlatego ja nie podpisałabym nikomu kredytu , nawet męzowi :-D żartuję..
Napewno jesteś wpisana do BIKu . Są banki które nie zwracają uwagi na BIK. Takim bankiem jest napewno DOM bank. Idź i zapoznaj się z ich ofertą. Jestem pewna że otrzymasz u nich kredyt. Oczywiście wiąże się z tym wyższe oprocentowanie, ale za te kilka lat co wypiszą cie z raportu BIK możesz wziąść kredyt konsolidacyjny w innym banku a w Dom banku spłącić całość. Z tego co się orientuję w tym banku nie płacisz nic za wczesniejszą spłate kredytu. Wyjścia innego nie widzę , chyba że przesuniecie budowę o 10 lat, ale nie wiadomo czy nie będzie gorzej w Polsce za rządów Tuska - nie wiem. Ewentualnie ktoś wam podżyruje kredyt i wtedy będzieci mieli szanse w innych bankach...

madzia22, to masz nieciekawie. Ja mam z kolei super szwagra ( co nie mogę powiedzieć o swojej siostrze) jak potrzebuję to zawsze jest. Choć ma 20 lat to jestem pewna że jak teraz zadzwoniłabym do niego żeby przyjechał po mnie do Wiednia , to zrobiłby to - serio. Zawsze mogę na niego liczyć o czym się przekonałam nie raz.

Co innego moi teście - tragedia. Jak kiedyś wspominałam bogaci itp a Julci od czasu do czasu jakąś tanią zabawkę kupią. Pozatym nigdy nie można na nich liczyć .

Kożystaj z samochodu teściów i nie powinnaś mieć wyrzutów. Przecież to nie dla Ciebie tylko dziecka - ich wnusi.Nie sądzę żeby mogł ktoś Ci to wypomnieć - robią to dla małej kruszynki..
a z drugiej strony rozumię Cię że nie chcesz być od nikogo zależna. Ja też taka jestem. JAk jeszcze nie miałam mieszkania a musiałam jechać do Opola to spaliśmy z Julia w hotelu, żeby mi nikt pozniej nie wypomniał..


olala, wklej jakieś zdjęcia maleństwa. Jeśli chcesz to pomogę Ci bo już potrafię dzięki uprzejmości naszej :ico_brawa_01: MAgdzinki

Dorota.M., fajnie że podzielasz moje zdanie . Bo już czasami myślę że zwariowałam. Mój tato ostatnimi wyborami przyczynił sie do wyranej Kaczorów.Byłam na niego zła bo wiedziałam co się bedzie dzało. Moherowy beret jeden :ico_haha_01:
teraz nie mam pojęcia na kogo głosował..

Dorotko ja też studiuję i to na I roku. do tego dojeżdzam na studia ponad 400km. W czasie tych weekendów mąż zajmuje się córą wyśmienicie , ale nie wiem czy dałby sobie radę z maluchem..
Łatwiej było by gdybym wpadłą- że tak brzydko powiem.wtedy musiałabym dac radę ..Studia są przecież tylko 2 razy w miesiącu..całą ciąże chodziłam do szkoły..tydzień przed egzaminem się obroniłam i to na 5 :ico_oczko: Także dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych;-)
Ale pamiętam jeszcze ten ból porodowy i te męki przy końcówce i te nieprzespane nocki :ico_olaboga:
Co mnie przekonuje do wczesnego macierzyństwa to to że chciałabym odchować dzidzię i zacząć pracę moją wymarzoną bez żadnych przerw na macierzyńskim tylko mieć 2 bejbiki już;-)
Zawsze przy zbliżeniu mąż mnie kusi a ja mu - ''najpiew studia'' :-D jak KAsia z kogla- mogla. Nie wiem czy oglądaliście tą starą komedię , ja znam ją na pamięć..

Kurdę ale się rozgadałam . MIłego dnia . Papatki

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

23 paź 2007, 13:27

mamciaKochana W Bodrum niestety nie byłam. Byłam w Fethye i Alanyi. Generalnie uwielbiam Turcje i mam nadzieje, że kiedyś tam jeszcze pojade. Turcy to bardzo sympatyczni ludzie i pozytywnie nastawieni do Polaków. Są bardzo otwarci i serdeczni.
W miejscowościach turystycznych wielu z nich mówi po polsku, a nie jeden ma albo żone albo dziewczyne z Polski albo handlował w Warszawie na stadionie.
Ale są też uciązliwi i natrętni jeśli chodzi o sprzedawców w sklepach. Stoją przed sklepami i wciągają do środka żeby coś u nich kupić i nie wypuszczą dopóki czegoś nie kupisz. I trzeba się targować. Sa gotowi zejść z ceną bardzo bardzo nisko, aż do ceny czasem wydawałoby się nierealnej. A w między czasie jeszcze poczęstują kawą po turecku albo jabłkową herbatką.
Turcja jest cudowna, jest wiele antycznych miejsc do zwiedzania. Ja zwiedzałam Turcje razem z mężem autostopem. I zatrzymywaly sie samochody od razu za pierwszym machnięciem ręką i nigdy żaden Turek nie chciał za to pieniędzy a zawsze byliśmy odwożeni pod sam hotel mimo ze nie było im po drodze.

A wycieczek fakultatywnych na pewno nie kupuj od biura podróży z którym jedziesz tylko na mieście są punkty gdzie wycieczki kupuje się dużo taniej, oczywiście ceny są do targowania.

mamaJulciChyba będę potrzebowała twojej pomocy, bo nie potrafie zamieścić zdjęć. A mam ich bardzo dużo.

Dziewczyny czy można jeszcze jakoś dotrzeć do forum z czasów ciązy czy jest już ono usunięte? Nie było mnie wtedy z wami a chętnie bym sobie poczytała.

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

23 paź 2007, 14:13

olala, niestety stare forum - to z zasów ciąży już nie istnieje... :ico_placzek: sama bym poczytała...A propos zdjęc to ja też mogę pomóc :ico_wstydzioch:
Wejdź na http://imageshack.us/ tzw żabę i tam masz możliwość ściągnięcia zdjęcia z dysku komputera i po załadowaniu kopiujesz pierwszy link pod zdjęciem i wklejasz w poście. tam też możesz zmienic rozmiar zdjęcia.
Albo na http://photobucket.com/ tam masz wszystkie powyższe możliwości (tylko kopiujesz link ostatni spod zdjęcia ) tylko że tu możesz jeszce tworzyć własne albumy - zdjęcia nie giną ;-)
Serdeczne życzenia dla Oliwki!!! :ico_tort:

Eva_1977
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 585
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:29

23 paź 2007, 14:18

witajcie Lutóweczki kochane
ja tylko tak z małego doskoku...

Olala tak jak napisala Qunick na Photobuckerze zakladasz sobie konto
i mozesz sobie tam porobic folderki gdzie bedziesz miala poukladane fotki
i nie bedziesz musiala ich szukac
poza tym jest tezmozliwosc wstawiania tam filmikow
robienia pokazu slajdow...

MamciuKochana ale fajne wakacje wam sie szykują... suuupeeer

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

23 paź 2007, 14:43

Hej Lutówki!!!

Byłam dzisiaj z Joasią na szczepieniu (druga dawka HIB) miałybyśmy wszystkie szczepienia z głowy już na początku września ale przesunęło się przez trzydniówkę.

Przy okazji mała zważona 8900g i zmierzona 75cm, obwód głowy ma taki sam jak Agatka (45cm), a w cyckach 47cm, albo odwrotnie??? :ico_noniewiem: W każdym razie wg centyli jest dłuższa niż grubsza, a tak powinno być :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Powiedziała nam lekarka, że skoro Joasia umie już jeść biszkopty i chrupki i się nie krztusi mogę jej dawać też pieczywo (to już jej dawałam do memłania), ale mogę robić kanapeczki hihihi z masełkiem i nawet z wędliną. Ale nie wiem jak ona ma zjeść wędlinę skoro nie ma zębów jeszcze, ale jest nadzieja!!!!! Bo widać pod dziąsłem górną jedyneczkę :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ciekawe kiedy się przebije. Może już też dostawać biały ser, jogurt naturalny z owocami, ale nie danonki :ico_szoking: dowiedziałam się, że danonki nie są dla niemowlaków :ico_noniewiem: ale przecież już niektóre z was dają i nic dzieciom nie jest. No i co jeszcze - rzeczywiście po tym żółtku Joasia mogła wymiotować, więc teraz mam zrobić eksperyment i dać jej żółtko na miękko i zobaczyć czy w takiej postaci też zwymiotuje.
Lekarka była w szoku, że Joasia podczas całej wizyty siedziała sobie i w ogóle nie przeszła na czworaki ani na brzuszek, bo dzieci w tym wieku przeważnie nie są takie spokojne i mamy się przygotować na to , że wszystkie umiejętności Joaś będzie zdobywać trochę później, np. nie będzie jeszcze chodzić jak skończy roczek. I powinna być skonsultowana przez neurologa :ico_noniewiem: no ale my chodzimy regularnie i na rehabilitację też i wszystko jest coraz lepiej to nie wiem czy się martwić czy nie. Wizytę u neurologa mamy dopiero na styczeń ale na szczęście akurat jutro mamy wizytę w CZD u tej neurolog od rehabilitacji to zobaczymy co ona powie. Trzymajcie kciuki :ico_oczko:

madzia22 nie przejmuj się siostrami męża i po takiej kłótni w ogóle nie miej skrupułów pożyczać samochód. Myśl o sobie/o was i o Lence. Musi wam być wygodnie przyjechać do W-wy, w końcu nie jedziecie na wakacje, a zdrowie waszej córci jest najważniejsze. :ico_oczko:

Iwona o kurczę! Ale cię rodzinka załatwiła, może popytajcie w innych bankach o kredyt bo jeszcze przez tyle lat mieszkać na 27m to będzie męczące , zwłaszcza jak Patryk podrośnie, a może będziecie chcieli drugie dzieciątko. Ja ma 39 m i też już nie mogę wytrzymać, bo nic nie można zrobić w dzień jak Joaś śpi bo zaraz jest obudzona, a jak będzie starsza - taki przedszkolak to już w ogóle nie wyobrażam sobie mieszkania z nią w jednym pokoju

[ Dodano: 2007-10-23, 14:47 ]
sredeczne życzenia dla Oliwki i Miłoszka :ico_tort: - coś Kingas dawno tu nie zaglądała

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

23 paź 2007, 14:50

Wszystkiego najlepszego dla Oliwkii :ico_tort:

Dorotkadziekuje za komplementy, co do kupek to zapomnialam ze jadaje mu jeszcze leki,moze to od tego ?

mamjulcidzieki za rade odnosnie kredytu,sprobujemy jeszcze gdzies indziej zobaczymy co sie da zrobic.
mamciakochanatez ci zazdroszcze wyjazdu,super sprawa, w ten weekend jesdzie tez moja kolezanka na wyspy kanaryjskie, kurcze ale fajnie macie. Zycze udanej podrózy i owocnych rozmow z mezem.

[ Dodano: 2007-10-23, 14:55 ]
Oj przepraszam Kingas zapomnialam o Miloszku ze ze stycznia jest, dla niego równiez wszystkiego dobrego zycze :ico_tort: ojej ale to zlecialo niektore dzieciaczki juz maja 9 m-cy,jak ten czas leci a tak sie wydaje ze niedawno to bylo jak wrocilysmy ze szpitala a tu niedlugo roczek bedziemy obchodzic :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

23 paź 2007, 14:59

czesc laseczki wpadam na chwilunie bo pozniej was poczytam sporo napisałyscie a ja wczoraj miałam straszny dzien :( :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: i nie byłam w stanie zajrzec tutaj. Dopadło mnie cos jednodniowego wymiotowałam i miałm biegunke do tego potworny ból głowy az takiz e oczu nie mogłam otworzyc no i temperature miałam 39 stopini MASAKRAto co sie wczoraj ze mna działo to jest nie do opisania normalnie. W nocy tez troche jeszcze gorączkowałm ale juz teraz czue sie normalnie jak reka odjał więc nie mam pojęcia co to było. Ale gadałam ze swoja przyjaciólka i ona miała jakis czas temu w lipcu to samo dosłownie. I nawet nie moxna ustac na nogach, ja po czworakch szłam do toalety bo nie czułam władu w nogach jakby mnie sparalizowało normalnie szok :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:
Wystrzaszłyłam sie bo sama byłam z Melcia i ona na mnie tak dziwnie patrzyła pojeliwała jakby wiedziłą ze mamie jest zle biedna kruszynka :( ale jakos do 15.00 dotrwałam a potem maz wrocił i sie zajął dziecmi aja do 18.00 spałam .
dzis jest juz oki i całe szczescie tylko nic nie zjadłam jeszcze bo sie boje jakoś rozumiecie.
nic napisze cos wm pozniej moze jeszcze bo teraz bawie sie z Amelcia a za jakies 15 minut tak mysle wróci mezulek z pracy z kacpim bo od razu mi go z przedszkola ma odebrac to papasi buziaczki

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

23 paź 2007, 15:23

Magdzinka, Ty od dawna chodzisz z Joasią na rehabilitacje - czy możesz napisać jakie były wskazania? Kto Was tam posłał? ja też daję danonki - to jużnie będę...
karolas, łoj az mi nie dobrze się zrobiło jakprzeczytałam jak się biedulko męczyłaś :ico_olaboga: Dobrze że już lepiej!
Zuzia wróciła z przedszkola i bawią się z Ninusią na podłodze klockami...

Ninie sie poprzestawiało i zmieniły jej się godziny snu :ico_szoking: już od 3 dni śpi inaczej niż przedtem a już się tak cieszyłam że nam się dzień ustabilizował ale to pewnie tak ma być bo przesunęła poranną drzemkę o pół godziny a południową z 12 do 14 :ico_szoking: teraz tylko pieron wie o której mam ją kłaść po południu i czy wogóle?????

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

23 paź 2007, 15:52

Cześć Dziewczyny!! Od wczoraj próbuję nadrobić zaległości w czytaniu, ale jeszcze mi się to nie udało. No cóż, później albo jutro poodpisuję, a teraz tylko zerknęlam co pisała karolas. Biedulko, co to kurcze było??? Trochę jak grypa żołądkowa, ale to że nie mogłaś ustac na nogach i ból głowy, że nie mogłas patrzeć na oczy... to nie wiem :ico_noniewiem:
Mam nadzieje że się to nie powtórzy!!!

Mam do was pytanie: co to moze być , ze mnie strasznie rwie w prawej piersi. Nie mogłam za bardzo spać na prawym boku, taki dyskomfort miałam. Do teraz jak dotykam z boku piersi to jest obolała, a jak Bartek pije mleko to mnie tak ciągnie... Co poewinnam zrobić?? Mam nadzieje że któraś z Was wie...!!

No i mam jeszcze jeden dylemat: musimy kupiś już fotelik. kelly czy mogłabys mi podać jerszcze raz jak się nazywa firma tego co kupiliście. Zastanawiamy sie nad chicco maxs. Jest promocja w selgrosie za 365zł. Sama nie wiem. Czy moze wiecie coś na jego temat. Kelly ten co wy macie to przynajmniej sprawdzony jest.
Teraz wychodzę ale woieczorem postaram sie wpaść, papa

ania0807
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 20 mar 2007, 18:18

23 paź 2007, 16:34

katelajdka
Prawdopodobnie zrobił Ci sie zastuj pokarmowy ja dość często z tym walcze bo wystarczy że w nocy źle sie położe i przycisne pierś albo założe jakiś niewygodny biustonosz i gotowe. Mój sposób to ciepłe okłady bolącego miejsca no i ściąganie mleczka

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości