Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

24 paź 2007, 19:14

Siunia ja tak slyszalam, ze dziecko najada sie 15 minut z jednej piersi i 15 minut z drugiej i nie powinno sie karmic dluzej bo mozna tym sposobem stac sie niewolnica :-D Dziecko ma taka niezaspokojona potrzebe ssania i zaczyna traktowac cycorka jak smoczek. Jasiu ma smoczka i bardzo go lubi, to jego najlepszy przyjaciel :-D Tylko minus, jak przyjaciel wyleci a Jasiu jeszcze mocno nie zasnie to sie budzi...

Manenka Tak piwko... cos mocne to piwko bylo :)

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

24 paź 2007, 19:33

Dominisia, a no mocne było, bo od serca stawiałam, ale mi się strona rozciągneła :ico_szoking:

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

24 paź 2007, 20:23

Dominisia, oj to chyba cos żle ci powiedzieli, na początku naprawde dziecko długo ssie pierś żeby się najeśc, nawet w szpitalu mi to mowili, i każda kolezanka co karmiła tez to potwierdzi. Zazwyczaj da rade dziecka przyzwyczaic do smoka, ale Milan za chiny nie chciał, ile to ja juz smoczkow nie miałam i jakimi spopsobami probowałm i nie dało rady. Ale teraz sie ciesze bo nie musze odzywczajac go od smoka. :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-10-24, 20:24 ]
Pozniej, jak juz piers sa oswojone z karmieniem, mleko szybciej płynie, ( bo ja mam małe kanaliki te i ciezko bylo cos wycisnąć) to i potem dziecko w 5 minut sie najada.Ale normalnie na poczatku naprawde bardzo duzo czasu trtzeba na to karmienie poswiecic.

Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

24 paź 2007, 21:55

Wiesz Siunia ja w sumie nie mam doswiadczenia w tej kwesti bo Jasiu na butelce, ale tak pisala jedna z dziewczyn na "wrzesniowkach", ze jej lekarz zabronil dluzej karmic i inni lekarze podobno tez tak twierdza... Pewno wszystko zalezy od Bobaska, no i na pewno nie kazda ma takie same piersi.

Co do smoczka, to ja chcialabym Jasia oduczyc jakos w oklicach pierwszego roku, niech ma chociaz smoczusia jak nie ma cycorka, bo ja do dzis mam wyrzuty sumienia ze go nie karmie...

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

24 paź 2007, 23:15

Dominisia, wiesz jak w Polsce chowają dzieci i jacy są lekarze , a jak chowaja w norwegii. W posce co drugie dziecko praktycznie jest alergikiem a co zime kazde choruje. tu tego nie ma, dlatego ja stawiam na wychowanie norweskie :ico_oczko:

A co do smoczkow, pewnie zeby Jasio go ciągał, dzieci mają ogromna potrzebę ssania, a jak nie ciąga cycora to niech chociaz smoka possie. A i przy ząbkowaniu bedziesz miała lzej bo na smoku bedzie sie wyrzywał. Ja to na poczatku bardzo chcialm zeby Milan ciagał smoka, ale jak minęło pol roku to stwierdziłam ze nie ma juz to sensu zaczynać. A jak skonczyl rok to w sumie jeden problem z glowy nie musze oduczac od smoka. Kazde dziecko jest inne, zobaczymy jak bedzie z nastepnym :-)

Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

25 paź 2007, 10:54

Siunia podawalas Milanowi jakies witaminki?? Bo mi kazali dawac Jasiowi tran, no i jak zaczelam to jemu wyskoczyly takie krostki na buzce, a jak kupa smierdzi to szkoda gadac, a na dodatek jak Jasiu troszke wypluje to zostaja plamy, a nawet jak sie usuna to zostaje zapach, mi na sama mysl sie podnosi... No i wczoraj mu nie dalam tego tranu i juz dzisiaj ma o polowe mniej krostek... Nie wiem czy to od tego, ale tak sie mi wydaje. Polozna mowila ze tran albo kupic w aptece witamine D i tak sie teraz zastanawiam, czy nie zrezygnowac na jakis czas z tego tranu i nie przezucic sie na ta witaminke... A Ty co podawalas?? O ile wogole cos dawalas??

Wogole to bedziesz rodzic w tym samym szpitalu co ostatnio??

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

25 paź 2007, 13:47

Dominisia, dostałam w hellstion czy jakos tak butle tranu. Podawałam ją dla Milana strzykawką. I nie miałam z tym większych problemow. Po za tym ze tran strsznie smierdział. Fuj. Ja wstrzykiwałam mu tran i za chwile podawałm cyca zeby zapił sobie, a potem od razu musiaąm myc piersi bo smierdziały :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Nie wiem moze i jest na tran uczulony, ale zazwyczaj tran to samo zdrowie. Jak tam chcesz to odsatwa na jkis czas i po tygodniu sproboj ponownie. Ja zaczełam dawac dla Milana od 6 tygodnia zycia, moze poprostu za wczesnie zaczełas podawac?? czy nie od kiedy zaczełaś??

Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

25 paź 2007, 14:48

Ja tez dostalam tam w tym osrodku tran i strzykawke i mi kazali od 4 tygodnia... Narazie kupilam ta witaminke D i zobacze czy te krosteczki beda mu znikac...

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

25 paź 2007, 15:08

Dominisia, dokładnie musisz sama prprobowac, czasem to tylko kwesta czasu.

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

26 paź 2007, 11:40

czesc dziewczyny,czytalam,ale nie mam czasem jak pisac,bo maly strasznie sie marudny zrobil :ico_olaboga: ma juz 2 zeby :ico_szoking: napewno bede Was czesciej odwiedzac,bo moja przyjaciolka dzis jedzie do Norwegii :-D moj tato jest w miejscowosci Gusken ....znacie moze? to jakas malutka miejscowosc .teraz pisze jedna reka,wiec przepraszam za bledy :ico_oczko: karmie piersia i zgadzam sie z siunie....na poczatku dziecko je dluzej...co do zawodu,to oboje niestety po ogolniaku...tata zalatwil mi juz prawie prace w biurze,ale nie wiem ,bo przeciez olivera mamy .a ja nie bardzo lubie sie z nim rozstawac :ico_haha_01: a moj t teraz robi czesci do samochodow.....troche mamy dylemat....i czy wszedzie dogadamy sie po angielsku? ja nie znam norweskiego...a jak u was z jezykiem?

[ Dodano: 2007-10-26, 11:42 ]
miejscowosc gursken :ico_oczko: Dominisia sliczny synus :ico_brawa_01: ja bym podawala wit d ,bo tak mi w pl doradzila pediatra.jak nie ma slonca to tym bardziej :-D

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość