doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

19 mar 2007, 20:08

ja jesli chodzi o smoczki i butelki to stawiam na canpol babies - ponoc wystarczy wlac do nich wode, wstawic do mikrofalowki, nastawic i sie "same" sterylizują. aczkolwiek kupiłam jedną butelke w ksztalcie fizjologicznym chicco.

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

19 mar 2007, 20:20

ja tez mam flaszki,smoczek z canpol babies :-D :-D

Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

19 mar 2007, 20:22

mama_Dominika a o jakim wkładzie mówisz bo ja zielona?????

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

19 mar 2007, 21:35

jaeśli chodzi o butelki to ja będę miała Avanta. Siostra Mariusza obiecała ze nas zaopatrzy w cały komplet łącznie ze sterylizatorem i podgrzewaczem.
Ja mam dylemat jaki materacyk wybrać tzn z jakim wypełnieniem. Ma któraś z Was pojęcie który jest najlepszy? Przyznam się że myślałam że z tą częścią wyprawki będę miała najmniejszy problem, a tu taka niespodzianka. Zupełnie nie wiem o co chodzi.

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

19 mar 2007, 22:45

maj2006, przesyłam Ci listę rzeczy którą dziś wymyśliłam i którą niedługo zacznę realizowac. Nie ma na niej wózka bo dziadkowie zaoferowali się że kupią.
1) Szpital:
a) Dla mnie
- koszula do karmienia
- wkładki laktacyjne
- podkłady
- majtki poporodowe
- kółko poporodowe

b) Dla Bebu
- pieluszki (30 – 50szt.)
- chusteczki nawilżające
- pajacyk
- body
- kaftanik
- czpeczka
- rękawiczki
- maść Alantan
-
2) Do domu:
JEDZENIE:
a) laktator
b) butelki (125 i 250ml)
c) szczoteczka do mycia butelek
d) podgrzewacz
SPANIE
e) łóżeczko
f) materac
g) pościel na zmianę
h) kołderka
i) Ew. rożek
j) Ciepły kocyk
UBRANIE
k) śpioszki - ok. 4 szt.
l) koszulki - ok. 4 szt.
m) czapeczki (2 cienkie, 1 grubsza).
n) Skarpetki
o) kaftaniki - ok. 2 szt.
KĄPANIE I HIGIENA
p) oliwka
q) mydełko
r) krem przeciw odparzeniom
s) krem do skóry
t) krem do twarzy
u) zasypka
v) szczoteczka miękka do czesania
w) nożyczki małe z zaokrąglonymi końcami
x) chusteczki nasączone
y) patyczki higieniczne
z) termometr
aa) pieluszki tetrowe - około 30 szt.
bb) ceratki nieprzemakalne cienkie pod prześcieradło - ok. 3 szt.
cc) ceratka nieprzemakalna do przewijaka (gruba)
dd) przewijak
ee) wanienka
ff) myjka
gg) termometr do pomiaru temperatury wody
hh) mydełko do kąpieli
ii) okrycie kąpielowe - 2 szt.

DODATKOWO:
1) fotelik samochodowy
2) poduszka do karmienia
3) karuzela nad łóżeczko
4) leżaczek do wanny

[ Dodano: 2007-03-19 ]
aha nie napisałam jeszcze o cienkich kocykach bo takie juz mam :-D

[ Dodano: 2007-03-19 ]
ubranka są w wersji podstawowej, tzn tyle ile potrzeba na przywitanie maluszka na świecie. Potem będę nonono wg potrzeb

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

19 mar 2007, 22:49

Ewcik - jestes wielka :ico_haha_01:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

20 mar 2007, 10:24

ja ubranka mialam po kolezance i to taki zapas ze Mat polowy nie zdazyl ubrac...do kapieli malucha polecam plyn johnsona od pierwszych dni.malo go potrzeba bo po kropelce sie uzywa a wydajny i super sie myje cislko i glowke!uzywalam sudokremu ale Mat zle reagowal,teraz testujemy linomag i na razie jest ok.nie zapomnijcie o osobnym reczniku dla malucha.przydadza sie skarpetki,ewentualnie rekawiczki dla dzidzi do szpitala bo maja szpony i sie po buzi drapia...nie kupujcie za duzo smoczkow czy butelek bo moga sie nie przydac!moj synek wogole smoczka nie toleruje a butelki uzywamy aventu okazjonalnie jak gdzies wychodze i dziadkowie karmia go moim odciagnietym pokarmem.pozdrawiam!

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

20 mar 2007, 10:37

no ja o tych rękawiczkach bedę pamietać bo dzieciaczki w mojej rodzinie strasznie się drapały
Jeśli chodzi tak ogólnie o wyprawkę to ja wychodzę z założenia że lepiej kupić mniej niż za dużo bo zawsze przecież możecie później wyjść na spacer i kupić co trzeba (chodzi przedewszystkim o butelki smoczki itp)

Awatar użytkownika
Limonka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:46

20 mar 2007, 11:05

Póki co kupiłam jedną butelkę i dwa smoki z Aventu. Dostałam też nowy smoczek z Canpola. Butelki będę dokupować, jak będą potrzebne.

mama_Dominika -> Wczoraj kupiłam chusteczki nawilżane Nivei w pudełku - w Rossmannie są po 12,99. W miękkiej folii widziałam po ok. 8,50. Niveę kupiłam jednak ze względu na pudełko, zamierzam używać kosmetyków Bambino - kocham ich zapach:) Mam nadzieję, że mały nie będzie uczulony.

Co do kremów do pupci postawiłam na Alantal Plus - zachęciła mnie bratowa. Używała też Linomagu, ale twierdzi, że plami na żółto i miała problemy ze spieraniem. Większość moich znajomych poleca mi Sudocrem, ale on zawiera wysuszający cynk. Nie chcę od razu przyzwyczajać dziecka do niego. Kupiłam małe pudełko i zacznę używać, jak coś się będzie działo.

Co do rękawiczek - uważajcie z nimi dziewczyny. Pewnie przydadzą się w pierwszych dobach (sama kupiłam jedną parę), ale nie należy zbyt długo ich używać. Moja bratowa przesadziła, ciągle się bała, że dzidzia się podrapie i skończyło się tym, że mała miała problemy z prawidłowym chwytaniem.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

20 mar 2007, 11:08

no fakt za dlugo nie mozna-ja tak do 2 tyg dawalam rekawiczki.a co ma ten linomag farbowac skoro smaruje sie pupe i zakrywa pieluszke :ico_noniewiem: ? ja chusteczek uzywam cleanica dzidziusia.na poczatku delikatne teraz normalne i jest ok. a calkiem niedrogie sa...a na buzie na spacer krem ochronny bambino:)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość